برگزیده های پرشین تولز

بحث و تبادل نظر در مورد کارواش

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
جای این تاپیک تو این تالار خالی بود که درمورد معایب و مزایای کارواش با دوستان عزیز بحث بشه.
اگه دوستان عزیز تجربه یا اطلاعاتی هم دارن اینجا بذارن تا بقیه دوستان هم ازش استفاده کنن.

-----------------------------------------------------

والا من خودم به شخصه تو خونه نمیتونم ماشین بشورم مجبورم ببرم کارواش. هم اینکه کثیف کاری میشه هم اینکه همیشه آخر کار اونجوری که دلم میخواد ماشین تمیز نشده :rolleyes:
کارواش هم که میبریم هر دفعه یه بلایی سر ماشین میاد ! چون کارواش با تمام خوبیاش این بدی رو داره که فشار آب زیادش گاهی اوقات باعث دردسر میشه. مثلا تا اینجا یه ضربه گیر بغل در بخاطر همین فشار اب کارواش کنده شده ازم و هم اون برچسب های داخل در خودرو که درمورد فشار باد لاستیک ها و ... توضیح داده.
نمیدونم دوستان عزیزم اطلاع دارین یا نه ولی اون مایعی که تو کارواش ها روی لاستیک و سپرهای سیاه رنگ خودرو میپاشن چیزی نیست جز نوشابه مشکی ! من 2 سال پیش اون اوایلی گواهینامه گرفته بودم ماشین رو بردم کارواش. بعدش برام جالب بود که چی میزنن به لاستیک انقد براقش میکنه. اینم مطمئن بودم که واکس نمیزنن آخه یه قوطی STP 9 هزار تومنی که حداکثر باهاش میشه 20-25 بار لاستیک واکس بزنی واسه کارواش نمیارزه ! از یکی از اون کارگرا پرسیدم یه بچه 15-16 ساله بود گفت اینا یه مواد خاصی هستن اوستامون از مشهد میاره :D
ولی وقتی یارو رفت من سر این اسپری رو وا کردم دیدم همون نوشابه هست چیز خاصی نیست.
واسه شستن ماشین هم از شامپو ماشین استفاده نمیکنن همون پودر لباسشوییه خودمونه.
اینم بگم که واسه خشک کردن ماشین هیچی بهتر از یه حوله نازک نیست ! دستمال نانو و اینا همش چرته. والا من هم دستمال نانو دارم هم حوله ولی باور کنین حوله انقد تمیز و قشنگ پاک میکنه که دستمال نانو به اون تمیزی پاک نمیکنه. البته نمیگم دستمال نانو بده ولی از نظر اقتصادی یه حوله 5 تومنی بهتر از دستمال نانوی 15 تومنیه.
والا ما که پول کارواش خونگی و اینا نداریم ولی اگر یه تبدیلی چیزی بود که میخورد سر شیلنگ آب خونه و فشار اب رو زیاد میکرد اصلا پام رو دوربر این کارواشا نمیذاشتم.
اگر دوستان در این مورد هم اطلاعاتی دارن ممنون میشم مارو بی نصیب نذارن.

nayyeri1982

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

اخیرا خیلی از کارواشها برای جلب نظر مشتری از شامپوکارواش استفاده می کنن
حتی اخیرا بعضیاشون از شامپونانو استفاده می کنن که از کدر شدن رنگ خودرو جلوگیری می کنه و یه سری خواص و ویژگی های دیگه هم داره

ولی بقول شما هنوز کارواشهایی هستن که برای کاهش هزینه از پودر و نوشابه استفاده کنن!!!!!!!!!!!!!!
بهتره آدم بره سراغ کارواشهایی که قدیمی ان و از قدیم می شناسدشون

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
پودر لباسشویی تو مدت زمان رنگ ماشینو کدر میکنه...البته الان بیشتر کارواشا دیگه میدونن همه زرنگ شدن.. بیشترشون از شامپو ماشین استفاده میکنن..من فقط یه بار کارواش بردم اونم واسه اینکه زیر ماشینو با دستگاش واسم روغن نارگیل بزنه.. اخه یه مدت بود میکوبوند و وز وز میکرد..خلاصه شامپو ماشین حرف نداره واسه رنگم یه محافظ عالیه..stp یه زمانی میصرفید الان با چندتاش میتونی خوده لاستیکو بخری..تازه همشونم تقلبی شدن..دیگه جنس سابق نیست.. نوشابه یه بدی داره خاکو زود به خودش میگیره.. واسه حوله.. بستگی داره چجوری باشه.. اخه یکم زبر باشه خط و خشای ریز رو بدنه ایجاد میکنه..

بالا