برگزیده های پرشین تولز

برای خریدن یک مانیتور خوب حداقل چقدر باید هزینه کرد؟

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
سلام دوستان
برای خریدن یک مانیتور خوب حداقل چقدر باید هزینه کرد؟
من کارم با کامپیوتر اکثرا وبگردی و مطالعه و مقداری فیلم دیدن هست
مانیتوری میخوام که فول اچ دی باشه
حدودا 22 اینچ باشه
بهتره پورت hdmi داشته باشه
و سایر ویژگی های مثبت یک مانیتور که خودتون بهتر می دونید رو داشته باشه
لطفا گزینه های مورد نظر و بودجه لازم رو ذکر کنید

mahdian57

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
10,754
وقتی سیستمی جمع میشه همه قطعات یکسان و همسان باید خریداری بشن
یعنی وقتی برای کارت گرافیک 3 میلیون هزینه میشه نباید به فکر مونیتور ارزون و کیفیت پایین بود.
این مورد اصلا تو ایران رعایت نمیشه. . .

irsalam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
40
بستگی به برندی که مد نظرتون هست دارید و اینکه led باشه یا lcd البته الی سی دی که یدگه قدیمی شده ولی چون تنوع زیاده نمیشه قیمت خاصی رو گفت بیشترش به سلیقه ربط داره

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
بستگی به برندی که مد نظرتون هست دارید و اینکه led باشه یا lcd البته الی سی دی که یدگه قدیمی شده ولی چون تنوع زیاده نمیشه قیمت خاصی رو گفت بیشترش به سلیقه ربط داره
ال جی باشه به نظرم بهتره چون برند معتبرتریه
شرایط رو گفتم
فول اچ دی باشه
22 اینچ
hdmi هم ترجیحا داشته باشه
میخوام از لحاظ تصویری کیفیت بالایی داشته باشه
برای وبگردی و مطالعه و فیلم دیدن
کارت گرافیکم زیاد گرون نیست

irsalam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
40
خب شما که تمام مشخصات مانیتوری رو که میخوای بخری داری خب تو فروشگاه های اینترنتی یک چرخی بزنی رنج قیمت و بهترین مدلش دستت میاد بعد میتونی بری اون رو از بازار بخری یا همونجا سفارش بدی

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
خب شما که تمام مشخصات مانیتوری رو که میخوای بخری داری خب تو فروشگاه های اینترنتی یک چرخی بزنی رنج قیمت و بهترین مدلش دستت میاد بعد میتونی بری اون رو از بازار بخری یا همونجا سفارش بدی
خوب دوست عزیز پس این بخش رو تو فروم واسه چی گذاشتن؟
من که متخصص مانیتور نیستم
بالاخره کسانی که ارشناس هستن اینجا بهتر میتونن راهنمایی کنن
بعدش همه چیزم که از طریق مطالعه و چرخیدن تو اینترنت بدست نمیاد باید طرف تجربه کار با مانیتور مورد نظر هم داشته باشه

-farzin-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
برای یک مانیتور خوب ، حداقل باید 800 تومان هزینه کرد ، برای فیلم و بازی بهتره که در مشخصات مانیتور ، زمان پاسخ دهی 2 میلی ثانیه باشه ! چیزی که من بهش توجه نکردم و 5 میلی ثانیه گرفتم و در حال حاظر کمی ناراضی هستم !

برای مطالعه و فیلم ، مانیتور های Asus واقعا خوب هستند و اصلا با ال جی قابل مقایسه نیست ! و در رنج بالای یک میلیون تومان و زمان پاسخ دهی 2 میلی ثانیه ، میتونید انتخاب های خوبی از asus داشته باشید

اما اگر میخواید زیر یک تومان هزینه کنید من به شما Asus VX 239 H رو پیشنهاد میکنم ، البته توجه کنید که این مدل زمان پاسخ دهی 5 میلی ثانیه هستش ! و برای رسیدن به کیفیت دلخواه شما ، کمی نیز نیاز به کالیبره کردن داره ، به این معنی که از تنظیمات مانیتور و هم کارت گرافیک باید کمی با رنگ ها بازی کنید تا به کیفیت بالا دست پیدا کنید ! با این حال با توجه به قیمت انتخاب خیلی یخوبی هستش

Nero12

Registered User
لایک‌ها
505
برای یک مانیتور خوب ، حداقل باید 800 تومان هزینه کرد ، برای فیلم و بازی بهتره که در مشخصات مانیتور ، زمان پاسخ دهی 2 میلی ثانیه باشه ! چیزی که من بهش توجه نکردم و 5 میلی ثانیه گرفتم و در حال حاظر کمی ناراضی هستم !

برای مطالعه و فیلم ، مانیتور های Asus واقعا خوب هستند و اصلا با ال جی قابل مقایسه نیست ! و در رنج بالای یک میلیون تومان و زمان پاسخ دهی 2 میلی ثانیه ، میتونید انتخاب های خوبی از asus داشته باشید

اما اگر میخواید زیر یک تومان هزینه کنید من به شما Asus VX 239 H رو پیشنهاد میکنم ، البته توجه کنید که این مدل زمان پاسخ دهی 5 میلی ثانیه هستش ! و برای رسیدن به کیفیت دلخواه شما ، کمی نیز نیاز به کالیبره کردن داره ، به این معنی که از تنظیمات مانیتور و هم کارت گرافیک باید کمی با رنگ ها بازی کنید تا به کیفیت بالا دست پیدا کنید ! با این حال با توجه به قیمت انتخاب خیلی یخوبی هستش
با کالیبره کردن زمان پاسخ دهی میاد پایین؟
چجوری و چه تنظیماتی باید اعمال بشه؟

بالا