برگزیده های پرشین تولز

بک آپ و ریکاوری

omid_lovely007

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من یه مدل دل 5110 با ویندوز 7 ارجینال دارم
با برنامه paragon partition خواستم پارتیشن کنم نشد
و بعد از اینکار هنگام بوت شدن 3 گزینه اومد
windows 7/vista os
windows 7/vista recovery
liunx
میخواستم بدونم اینا چی هستند
بهد چطوری این گزینه هارا غیر فعال کنم
بعد چطوری میتونم یه سی دی اورجینال از ویندوز اصلی داشته باشم برای بعدها که بتونم یه ویندوز دیگه نصب کنم
سی دی اورجینال همراش نبود

کسی نیست جواب بده:(

saeedsd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها
من فورا به بک آب و ریکاوری لپ تاپ 2170 hp نیاز دارم.
چه جوری می تونم تهیه کنم؟

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
کسی نیست جواب بده:(

دوست عزیز قیمت ویندوز اوریجینال یه چیزی حدود 400-300 هزار تومنه!اگه قرار بود یه ویندوز هم با لپ تاپ بدن،که دیگه هیچ کس نیازی به بک آپ گرفتن نبود!(البته یکی دیگه از دلایل بک آپ گرفتن ،عدم نصب آسان درایو سخت افزاره)

Last edited:

1240

Registered User
لایک‌ها
28
سلام خسته نباشید
لپ تاپ ما ویندوز داره و میخوام یک ریکاوری ازش بگیرم و بریزم روی دی وی دی asus n43jf
چقدر حجمش هست؟
از نرم افزاری که روی دسکتاپ هست میشه استفاده کرد و ریکاوری گرفت؟ چطوری هست کار؟
ممنون میشم توضیح بدید

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام خسته نباشید
لپ تاپ ما ویندوز داره و میخوام یک ریکاوری ازش بگیرم و بریزم روی دی وی دی asus n43jf
چقدر حجمش هست؟
از نرم افزاری که روی دسکتاپ هست میشه استفاده کرد و ریکاوری گرفت؟ چطوری هست کار؟
ممنون میشم توضیح بدید
سلام
خوب به نظر من بهترین گزینه برای بک آپ گرفت همون برنامه ای هست که روی دسکتاپه استفاده کنی بهتره(البته من با Asus کار نکردم ولی قاعدتاً کار باهاش آسونه و بسته به نوع بک آپی که بخوای بگیری امکان استفاده از گزینه های مختلفی که از قبل تعریف شده هست).
در حین شروع اجرای بک آپ خود برنامه بهت میگه که فایل نهایی چند تا CD یا DVD میشه ولی بسته به برنامه هایی که روی سیستم نصبه کنی باید 5 یا 6 تا DVD بشه.حالا شما یکی دو تا هم اضافه بغل دستت بذار ;)

1240

Registered User
لایک‌ها
28
سلام
خوب به نظر من بهترین گزینه برای بک آپ گرفت همون برنامه ای هست که روی دسکتاپه استفاده کنی بهتره(البته من با Asus کار نکردم ولی قاعدتاً کار باهاش آسونه و بسته به نوع بک آپی که بخوای بگیری امکان استفاده از گزینه های مختلفی که از قبل تعریف شده هست).
در حین شروع اجرای بک آپ خود برنامه بهت میگه که فایل نهایی چند تا CD یا DVD میشه ولی بسته به برنامه هایی که روی سیستم نصبه کنی باید 5 یا 6 تا DVD بشه.حالا شما یکی دو تا هم اضافه بغل دستت بذار ;)
با سلام
وقتی نرم افزار خود ایسوس رو روی دستکتاپ زدم اگر اشتباه نکنم برای گرفتن ریکاوری میره از دیسک مخفی استفاده میکنه و اطلاعاتش رو میریزه رو دیسک درست گفتم؟
حالا من 2 تا درایو دارم یکی سی هست و یکی دی
یعنی من هر تغیراتی تو ویندوز ایجاد کنم برذنامه بریزم و ... . ربطی به درایو مخفی نداره و اون تغیریس توش ایجاد نمیشه؟ و تغیرات در درایو سی یعنی ویندوز انجام میشه؟

یعنی ریکاوری که الان بگیرم با ریکاوری یک ماه دیگه بگیرم و روی دیسک بریزم. یکی هست؟

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوست عزیز شما خودت میتونی در برنامه تغییراتی بدی و تعیین کنی که بک آپ رو کجا ذخیره کنه.روی درایو D یا روی DVD پیشنهاد میکنم اگه قراره بک آپ روی درایو D باشه ،باز هم حتماً روی DVD رایتش کن،خدای نکرده اتفاقی برای هارد افتاد به مشکل برنخوری.
عملاً بک آپی که شما الان بگیری با یک ماه دیگه به شرطی فرقی نداره که لپ تاپت به همون مدت بدون استفاده مونده باشه!مسلماً در صورت نصب برنامه و آپدیت ویندوز باید فرق داشته باشه.

1240

Registered User
لایک‌ها
28
دوست عزیز شما خودت میتونی در برنامه تغییراتی بدی و تعیین کنی که بک آپ رو کجا ذخیره کنه.روی درایو D یا روی DVD پیشنهاد میکنم اگه قراره بک آپ روی درایو D باشه ،باز هم حتماً روی DVD رایتش کن،خدای نکرده اتفاقی برای هارد افتاد به مشکل برنخوری.
عملاً بک آپی که شما الان بگیری با یک ماه دیگه به شرطی فرقی نداره که لپ تاپت به همون مدت بدون استفاده مونده باشه!مسلماً در صورت نصب برنامه و آپدیت ویندوز باید فرق داشته باشه.
مطمئنی داداش الان با یک ماه دیگه فرق داره؟
خوب ما نرم افزار و اپدیتی که میکنیم روی درایو ویندوز یعنی سی اعمال میشه
اما اون درایو مخفی که اطلاعاتی ازش ندارم رو برامون ریکاوری میگیره و میریزه رو سی دی
یک چیز ثابتی هستش
اگر یک ماه دیگه بریزی رو دی وی دی و بالا بیاریش و ریکاری کنی سیست مرو
تنظیمات کارخانه میاد و میشه مثل روز خریداری شده
اون طور که شما میگی که میشه بک اپ
من این طور فکر میکنم

پرویزی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عز یز
من به تازگی بک لب تاب dell با مدل inspiron n 5010 گرفتم
1-برای راه اندازی ان چکار کنم
ا2-یا خود لب تاب ویندوز داره یا من باید نصب کنم
3-درایو های لب تب را از سایت دل بگیرم یا تو خود لب تاب هست
4-ریکاوری این مدل لب تاب چه جوری هست
ممنون میشم

farzad11

Registered User
لایک‌ها
1
خوب من ویندوزم رو می خواستم با norton ghost برگردونم که همه اطلاعات هاردم پاک شده و الان موقع نصب ویندوز 7 فقط یه پارتیشن داره نشون میده، یعنی زده همه پارتیشن هامم پاک کرده.

به نظر شما هاردمو دوباره پارتیشن بندی و فرمت کنم و ویندوز بریزم بعد با نصب یه نرم افزار ریکاوری اطلاعاتم رو برگردونم؟

یا بدم هاردمو بیرون بدون اینکه فرمتو پارتیشن بندی کنم ریکاوری کنن؟

تو کدوم حالت بهتر می تونم اطلاعاتم رو برگردونم؟

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
سلام

من امروز هارد لپ تاپ رو عوض کردم چون هارد قبلی خراب شده بود ... 3 تا دیسک ریکاوری داره . هارد جدید رو فرمت کردم و سیستم رو با دیسکهای ریکاوری آوردم بالا . روی 65% ارور داد که نمیشه سیستم ریکاور بشه !

ویندوز 7 رو ریختم روش و دوباره سیستم رو با دیسکهای ریکاوری آوردم بالا تا ببینم میشه ریکاور کنه یا نه !

سوال من این هست که برای ریکاور کردن احتیاج هست حتما روی لپتاپ سیستم عامل نصب باشه یا نه بصورت خام میشه از بوت این کاررو انجام بدیم ؟

ممنون

بالا