برگزیده های پرشین تولز

بیمه کارگر و کارفرما

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
درود
اگه کارگر خودش نخواد بیمه بشه (برای مثال بخواد پول بیمه رو نقد بگیره) و از لحاظ شکایت و اینا هم در آینده مشکلی نیست فامیل نزدیک هستش
آیا از خود بیمه میتونند به کارفرما گیر بدند یا جریمه کنند ؟ خود کارگر میگه هزینه بیمه رو بهم بده میخوام بیمه عمر کنم .

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
دنبال قانون نباش
کارفرما با پول و وکیل هر کاری که دلش بخواد میتونه انجام بده
درود
اگه کارگر خودش نخواد بیمه بشه (برای مثال بخواد پول بیمه رو نقد بگیره) و از لحاظ شکایت و اینا هم در آینده مشکلی نیست فامیل نزدیک هستش
آیا از خود بیمه میتونند به کارفرما گیر بدند یا جریمه کنند ؟ خود کارگر میگه هزینه بیمه رو بهم بده میخوام بیمه عمر کنم .
از اینجا بپرس

bestmovie

Registered User
لایک‌ها
1,439
دنبال قانون نباش
کارفرما با پول و وکیل هر کاری که دلش بخواد میتونه انجام بده

از اینجا بپرس
درود ، ممنون
بحث چیز دیگه ایه
سوال اینه که اگه کارفرما و کارگر به توافق برسند ، آیا ارگان و نهادی هست که کارفرما رو بخاطر اینکه کارگر رو بیمه نکرده جریمه کنه ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
درود ، ممنون
بحث چیز دیگه ایه
سوال اینه که اگه کارفرما و کارگر به توافق برسند ، آیا ارگان و نهادی هست که کارفرما رو بخاطر اینکه کارگر رو بیمه نکرده جریمه کنه ؟

چیزی به عنوان توافق برای بیمه نکردن نداریم
قانون کار میگه شما موظف هستید کارگر رو بیمه کنید
در هر زمان مشخص بشه شخصی برای شما کار کرده و شما بیمه براش رد نکردید علاوه بر حق بیمه جریمه هم میشید
پیشنهاد هم میکنم خیلی رو فامیل نزدیک بودن حساب باز نکنید، آینده رو نمیشه پیش بینی کرد

light67

Registered User
لایک‌ها
282
قانون میگه کارگاه حتما باید بیمه کنه. پون بعدش احتمال داره کارگر بره شکایت کنه واسه بیمه‌ دطگه قانون کار گفته بیمه اجباریه

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
کارگر و کارفرما حتی اگه در دفترخانه اسناد رسمی هم توافق کنند سر عدم بیمه شدن باز سندیت قانونی ندارد...

خود کارگر میگه هزینه بیمه رو بهم بده میخوام بیمه عمر کنم .
بیمه عمر تو ایران و با این تورم یه شوخیه!

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
609
درود
حتی امضای کتبی در دفاتر ثبت اسناد هم برای بیمه قابل قبول نیست
بیمه رو حتما رد کنید
چون اگر مشکلی پیش بیاد، هم باید جریمه بیمه رو بدید، هم طرف رو بیمه کنید به طور کامل

بالا