• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تاريخ هجري شمسي

jalal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ، من روي يكي از سيستمهاي Content manager كار مي كنم همه چيز اون درسته حالا مي خواستم تاريخ اون رو فارسي كنم اگر ميشه كمي راهنمايي كنيد اگر از برنامه چيزي لازم بگيد در ضمن اين سيستم با PHP ساخته شده
ممنون و متشكر

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
اينجا مثل اينكه اين دوستمون روي تاريخ شمسي براي PHP كار كرده ولي من هنوز فرصت نكردم كاري بكنم.
<a href='http://projects.iranphp.net/phpnuke' target='_blank'>http://projects.iranphp.net/phpnuke</a>

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
شمس = خورشید :(

مگه ایرانی نیستید؟؟؟؟

jalal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هومن خان شب بخير !!

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
ممنون
<span style='color:red'>خا</span>بيدن براى زندگى و تلاش براى پيشرفت لازمه!
ولى استفاده از واژه اى عربى كه برابر پارسى دارد در سرزمين ايران و در ميان واژگان پارسى ننگه!!!!!!!!

jalal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اگر بگم خورشيدي تمام بدبختي هاي ما درست ميشه ؟ اينجا جاي اين حرفا نيست بي خيال

bardiaaaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا بي خيال
يكي بياد اين تاريخ رو خورشيديش كنه بريم دنبال كاسبيمون كار داريم

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
راست ميگه ديگه فعلا همين يك مشكل رو حل كنيم يعني بگيم خورشيدي تا بقيه هم حل بشه كم كم

alieseraj

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بسم الخبیر
سلام
من تا حدودی با هومن موافقم, البته نه کامل.
من می گم اگر قرار ه که ما از واژه های بیگانه استفاده نکنیم, خوب اصلا استفاده نکنیم, که این تقریبا غیر ممکنه. شما تو همین جمله هایی که به کار بردید نصف کلمات غیرفارسی بود:
عربی: سلام , فعلا, مشكل , حل , يعني , بقيه , خيال , تاريخ , كاسبي, حرف, لازم, استفاده , عربى , بخير , فرصت , ولي , مثل , حالا, كم, ضمن, ممنون و متشكر
انگلیسی: سيستم(این دفعه چون بحث خاصی نبود واژه ی انگلیسی کم داشتیم)
این که گفته شده:
استفاده از واژه اى عربى كه برابر پارسى دارد در سرزمين ايران و در ميان واژگان پارسى ننگه
زیاد درست نیست. حداقل "ننگ"نیست. در سخنان خود هومن هم کلمات عربی پیدا می شد. در بین اساتید برتر ادبیات ایران این موضوع مورد بحث قرار گرفته است. نتیجه ی بحث این بوده است که: بعضی از واژه های دخیل در زبان فارسی دیگر جزئی از زبان فارسی شده اند. ما نباید ریشه ی آن ها را بگیریم و اگر ریشه ای غیر فارسی داشت آن ها را از زبان فارسی بیرون کنیم. این کاری خردمندانه نیست. کاری غیر ممکن و در صورت امکان کم فایده است. واژه هایی مثل تلفن یا "تاریخ", "استفاده" و ... جزء جدایی ناپذیر زبان فارسی شده اند. حتی کلماتی که مشابه فارسی دارند را نیز معقول نیست حذف کنیم. کلمات فارسی و دخیل را با هم به کار می بریم.
این وسواس آقا هومن در فارسی نوشتن خوب است به شرطی که یک جانبه نباشد, بلکه موارد مهم تر را نیز مورد توجه قرار دهد: ما نباید کلمات جدیدی که وارد زبان فارسی می شود را اجازه ی ورود بدهیم, نه کلماتی که جز< تاریخ و فرهنگمان شده اند را خارج کنیم. امروزه سیل ورود کلمات انگلیسی را باید کنترل کنیم. من از استفاده ی کلمات انگلیسی با نوشته های فارسی مخالفم. مثلا ننویسیم هارد, بنویسیم Hard و اگر بشود کلمه ای معادل با آن به کار ببریم.
به امید ظهور. یا حق

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
بحث عوض شده؟
29.GIF

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
پيدا كردي چيزي رو كه مي خواستي براي content manaegmentet ‌يا نه؟

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون
ولى استفاده از واژه اى عربى كه برابر پارسى دارد در سرزمين ايران و در ميان واژگان پارسى &nbsp;ننگه!!!!!!!!

سلام

اين وا توي كلماتي مثل خوابيدن و خواهر و مثل اينا يك ريشه قديمي و البته فارسي داره، درسته ؟ يا اينم ريشه عربي داره ؟

weblogger

Registered User
لایک‌ها
6
سر اين خيلي بحث كرديم با همون متاسفانه قانع نمي شه كه استاندارد مون رو رعايت كنه اگر چه همه هم بگويند كه غلط است باز اصراري دارد بر اين كه ما همانطور كه مي خوانيم بايد بنويسيم و اين خود اگر ديگراني هم اين گونه فكر كنند ضربه ايست به زبان پارسي كه هم اكنون هم با توجه نكردن به اين گونه موارد روز به روز ضربه پذير تر مي شود

royal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون
ولى استفاده از واژه اى عربى كه برابر پارسى دارد در سرزمين ايران و در ميان واژگان پارسى &nbsp;ننگه!!!!!!!!
حرفت يكه ولي خودتون هم درست بنويسيد واژه اى عربى نداريم واژه اى تازي
تازي=عربى

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
سلام ، من روي يكي از سيستمهاي Content manager كار مي كنم همه چيز اون درسته حالا مي خواستم تاريخ اون رو فارسي كنم اگر ميشه كمي راهنمايي كنيد اگر از برنامه چيزي لازم بگيد در ضمن اين سيستم با PHP ساخته شده &nbsp;
ممنون و متشكر
اين تابع شايد بتونه كمكت بكونه :rolleyes:
<a href='http://searchestan.com/download/php/jalaidatefunction.php' target='_blank'>http://searchestan.com/download/php/jalaid...atefunction.php</a>

و اما ميرسيم به بحث بعدي
عابر جون نگاه... من تا به حال دو جا ديدم كه تو بحث رو عوض كردي ديگه هر جا به بينم بهت گير مي دم(به شار گير مي دي ها....)

نگاه كن اينجا داشت بحث تموم مي شد

پيدا كردي چيزي رو كه مي خواستي براي content manaegmentet ‌يا نه؟
اما متهم جديد(منظورم عابر است) دوباره بحث رو عوض كرد
ممنون

سلام

اين وا توي كلماتي مثل خوابيدن و خواهر و مثل اينا يك ريشه قديمي و البته فارسي داره، درسته ؟ يا اينم ريشه عربي داره ؟

بالا