• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

تخصیص دودویی سلول ها در اکسل (تخصیص یکسری عدد به یک لیست)

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
در شکل زیر میخوام به ازای انتخاب نام، از سلول سبز رنگ، در سلول قرمز رنگ عدد روبه روی اون لیست (ردیف شمارنده) درج بشه. اگه بخوام از IF استفاده کنم که 100 تا IF تودرتو میشه. از name manager و فرمولها هم چیزی سردر نیاوردم.

نیاز به یک جور تخصیص دودویی دارم که به ازای انتخاب هر سلول از لیست، داده ی سلول دیگه (سلول روبرو یا همون شمارنده) درج بشه

Untitled.jpg

به عبارتی میخوام به هر دیتا از لیست یک عدد تخصیص بدم و در فرمولی که استفاده میکنم اگه اون دیتای خاص از لیست انتخاب شده بود از عدد تخصیص یافته به اون دیتا استفاده بشه. مثلا اگه کاربری سازه تجاری انتخاب شده باشه در سلول قرمز رنگ، در فرمولی که توش می نویسم عدد یک که رو به روی تجاری هست درج بشه
توجه کنید نمیخوام از تعداد زیادی دستور تخصیصی یا دستور IF استفاده بشه این را خودم بلدم! چون تعداد شهر ها مثلا بالای 300 تا هست کار سخت میشه! دنبال راه آسونم! تشکر از شما

Last edited:

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
دوستان هر کسی زودتر پست داد و مشکل را حل کرد 10 هزار تومن شارژ هدیه میگیره. مشکل را حل کردید نوع خط تلفنتون را هم بگید:D (فقط تا امشب!)

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
اینم فایلش !
کلا هم دو ستونی هست یعنی طرف اگه شهر بوشهر را از سلول سبز انتخاب کرد عدد 100 باید در سلول قرمر درج بشه!

فایل های ضمیمه

• 1.zip
    7.6 KB · نمایش ها: 11

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
برای php می خوایی دیگه؟
سی شارپ اگه بود راحت اینطوری حل می کردم که دیتای داخل ایندکس انتخاب شده در قسمت سبز در وکتور شمارنده را برگردان.
در واقع سودو کدش اینطوری میشه.
Countervector(maskoni.selectedindex)
فقط چیزی که مهمه تو وکتور شمارنده هر ایندکس عدد متناظر اسم همون ایندکس درکمبو باکس سبز رنگ باشه.

Sent from my HUAWEI G700-U10

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
برای php می خوایی دیگه؟
سی شارپ اگه بود راحت اینطوری حل می کردم که دیتای داخل ایندکس انتخاب شده در قسمت سبز در وکتور شمارنده را برگردان.
در واقع سودو کدش اینطوری میشه.
Countervector(maskoni.selectedindex)
فقط چیزی که مهمه تو وکتور شمارنده هر ایندکس عدد متناظر اسم همون ایندکس درکمبو باکس سبز رنگ باشه.

Sent from my HUAWEI G700-U10
نه ربطی به PHP نداره به هرحال یکی از دوستان مشکل را حل کرد و 30 تومن کارمزد گرفت (گفتن نام نبرم)

zhigool55

Registered User
لایک‌ها
12
اوه ندیدم نوشتی حل شد بیخیال

بالا