برگزیده های پرشین تولز

تفاوت طراحی سایت با php و asp.net چیست قابلیت ها و ضعف های هر کدوم

pixy021

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم اصولا تفاوت سایت هایی که با php و یا asp.net طراحی میشن چه قابلیت هایی دارن و نقاط ضعف هر کدوم چیه و در کل کدام برای طراحی سایت مناسب تره
با تشکر

mshahpar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم اصولا تفاوت سایت هایی که با php و یا asp.net طراحی میشن چه قابلیت هایی دارن و نقاط ضعف هر کدوم چیه و در کل کدام برای طراحی سایت مناسب تره
با تشکر
سلام دوست عزیز ، بنده خودم هم پی اچ پی کار کردم هم ASP.NET و خودم ASP رو بیشتر ترجیح میدم البته معماری MVC رو و نه WebForms
من به شخصه نقاط قوت ASP رو تو موارد زیر میبینم:
1-از زبان خیلی خوب و قوی سی شارپ استفاده میکنه ( دقت کنید که ASP یه زبان نیست بلکه یه فریم ورکه و باید با چیزی مثل لاراول از طرف پی اچ پی مقایسه بشه) و زبان سی شارپ به خاطر امکانات خیلی زیادی که داره مسلما از پی اچ پی خیلی جلوتره ، شما فقط برنامه نویسی موازی رو در نظر بگیر که تو سی شارپ هست و ت پی اچ پی به صورت native به اون صورت حرفه ای نیست
2-از اونجایی که رو پلتفرم ویندوز اجرا میشه ، اگه بخاید سرور کانفیگ کنید و تنها باشید کار تو محیط ویندوز خیلی راحت تره
3-از اونجایی که کداش کامپایل میشن هم قابل دستکاری نیست و میتونید بفروشید و هم خیلی سریع ترن ، بر خلاف باور عمومی که پی اچ پی سریع تره ، طبق تجربه من ASP خیلی سرعتر بوده
4-شما در کنار asp چیزی مثل sqlserver رو دارید که فوق العاده حرفه ای هست
5-شما نیاز نیست تو asp حتی یک خط query بنویسید ، همه چیز رو Linq بسپارید ( البته مشابه Linq تو فریم ورک هایی مثل لاراول و ... هست اما لینک به معنای واقعی ORM هست اما تو پی اچ پی سعی شده تقلید بشه ازش)
6-شما چیزی مثل ویژوال استودیو رو دارید که یک IDE همه فن حریف و خیلی حرفه ای هستش ، با امکاناتی مثل Scaffolding خیلی از کدهای تکراری رو نیاز نیست بنویسید
7-یکم هاست های ویندوزی گرونن ولی! سرور های ویندوزی هم گرونتر در میاد
8-یاد گیری ASP سخت تره اما اگه یاد بگیرید خیلی روون تره به نظرم ، اما خب پی اچ پی خیلی ساده تره

به نظر من به این دلایل ASP بهتره

webone2016

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی خوب راجع به asp توضیح دادید . منم آشنایی چندانی با زبان های asp و php ندارم اما با وب گردی متوجه شدم که شرکت های بزرگی که طراحی سایت حرفه ای داشتن از زبان asp استفاده کردن.

بالا