• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

حداقل مبلغ صدور چک صیادی چه مبلغی میباشد ؟

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
درود به دوستان گرامی

لطفا بنده را راهنمایید

1) حداقل مبلغ صدور چک صیادی چه مبلغی میباشد ؟

2) آیا دسته چک صیادی تاریخ انقضا دارد ؟ مثلا بنده امروز دسته چک دریافت کنم و برگه های چک مثلا تا 2 سال آینده و یا حتی بیشتر تمام نشود.

پیشاپیش سپاس از لطف و راهنمایی شما 🙏
سلامت و پایدار باشید

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,421
درود به دوستان گرامی

لطفا بنده را راهنمایید

2) آیا دسته چک صیادی تاریخ انقضا دارد ؟ مثلا بنده امروز دسته چک دریافت کنم و برگه های چک مثلا تا 2 سال آینده و یا حتی بیشتر تمام نشود.

سلامت و پایدار باشید

حداقل نداره
دسته چک 3 سال تاریخ داره ولی اگه کار نکنی سری بعد بهت چک نمیدن

mohammad189

Registered User
لایک‌ها
115
درود به دوستان گرامی

لطفا بنده را راهنمایید

سلامت و پایدار باشید
بالاخره به چه روشی دسته چک گرفتی؟

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
سلام دوست عزیز متاسفانه هنوز نگرفتم 😞 ولی امروز با رئیس شعبه یکی از بانک های دولتی صحبت کردم و تقریبا 90 درصد قول داد منتها فقط 10 برگ و اینکه غیر از هزارویک مدرک (اجاره نامه و غیره...) حداقل یک کارمند دولتی ضمانت کند که یکی از بستگان فعلا تلفنی قبول کرد.

ava_2011

Registered User
لایک‌ها
34

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,435

سلام دوست عزیز متاسفانه هنوز نگرفتم 😞 ولی امروز با رئیس شعبه یکی از بانک های دولتی صحبت کردم و تقریبا 90 درصد قول داد منتها فقط 10 برگ و اینکه غیر از هزارویک مدرک (اجاره نامه و غیره...) حداقل یک کارمند دولتی ضمانت کند که یکی از بستگان فعلا تلفنی قبول کرد.
کافیه به یه آشنا که شرکت داره بگید یه نامه بده تحت عنوان اینکه شما مامور خرید شرکت هستید و به همین خاطر نیاز به دست چک دارید..
خیلی راحت یه دست چک بنام خودتون بهتون میدن و هیچ خطر یا دشواری حقوقی و مالی برای اون شرکت نداره.. اون نامه فقط یه نوع معرفی و درخواست مانند هست..همین.

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
کافیه به یه آشنا که شرکت داره بگید یه نامه بده تحت عنوان اینکه شما مامور خرید شرکت هستید و به همین خاطر نیاز به دست چک دارید..
خیلی راحت یه دست چک بنام خودتون بهتون میدن و هیچ خطر یا دشواری حقوقی و مالی برای اون شرکت نداره.. اون نامه فقط یه نوع معرفی و درخواست مانند هست..همین.
نیما جان سلام و یک دنیا ممنونم از راهنمایی شما 🙏
خواهشی که دارم لطفا بنده را بیشتر راهنمایی نمایید مثلا معرفی نامه از شرکت باید چه نوع شرکتی باشد؟ مسئولیت محدود / سهامی خاص و یا غیره
و اینکه احتمالا بانکها غیر از معرفی نامه مثلا درخواست سابقه بیمه از طرف شرکت و مواردی از این دست ندارند؟
از صمیم قلبم سپاسگزارم / سلامت و پایدار باشید

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,435
نیما جان سلام و یک دنیا ممنونم از راهنمایی شما 🙏
خواهشی که دارم لطفا بنده را بیشتر راهنمایی نمایید مثلا معرفی نامه از شرکت باید چه نوع شرکتی باشد؟ مسئولیت محدود / سهامی خاص و یا غیره
و اینکه احتمالا بانکها غیر از معرفی نامه مثلا درخواست سابقه بیمه از طرف شرکت و مواردی از این دست ندارند؟
از صمیم قلبم سپاسگزارم / سلامت و پایدار باشید
درود و ارادت متقابل...
تا جایی که برای خودم پرسیدم و جویا هستم خیر..هیچکدام مهم نیست..
هر شرکتی..
حالا خواستید محض اطمینان شما هم جویا بشید از کارمند بانک..

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,834
خیر اصلا همچین چیزی که جنابعالی میگید نیست!

قبلا 3 سال تاریخ داشت . کاسبای قدیمی این رو کاملا اشراف دارن.
اما از اوایل 1400 بود که دیگه قانون 3 سال رو از روی دسته چک برداشتن.

اما در خصوص کار نکردن ،
دقیقا همینطوره ؛ اگر با دسته چک کار نکنی ، دیگه دسته چک بهت نمیدن. نه که اعلام رسمی بکنن که اقاااا دیگگگگه بهت دسته چک نمیدیم ! نه ،
اعلامشون غیر رسمیه . یعنی وقتی رسیدی به 5 برگه آخر و میخوای درخواست دسته چک جدید رو بدی ، اونجاست که کتاب 3 جلدی بیلاخ العارفین رو توصیه میکنن به صاب حساب .

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,435

اما در خصوص کار نکردن ،
دقیقا همینطوره ؛ اگر با دسته چک کار نکنی ، دیگه دسته چک بهت نمیدن. نه که اعلام رسمی بکنن که اقاااا دیگگگگه بهت دسته چک نمیدیم ! نه ،
اعلامشون غیر رسمیه . یعنی وقتی رسیدی به 5 برگه آخر و میخوای درخواست دسته چک جدید رو بدی ، اونجاست که کتاب 3 جلدی بیلاخ العارفین رو توصیه میکنن به صاب حساب .
خب وقتی پیش نمیاد استفاده کنیم چه کنیم؟
سوری برای دوست و آشنا بنویسیم برن پاس کنن؟

چه تعداد رو در چه بازه ی زمانی باید استفاده کنیم؟

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,834

با شرایط فعلی ، اگه واقعا" نیازی نداری ، نگیر .
چون چک نوشتن ، ثبت کردن تو سامانه داره ، ثبت کردن تو سامانه منظور داره ! منظورش چیه ؟ میخواد ببینه چقدر پول میاد تو حسابت ، چقدر میره بیرون ، به حساب کیی میره ؟ بابت چی میره ؟ چقدر در ماه میره ؟ چقدر در سال میره .
حساب جاری ، عه خب پس تجاریه .
عه ، چه جالب ، بیشتر از 35 میلیون در ماه میاد تو حسابش؟ خب حله ، پس بیایم براش کد اقتصادی تشکل بدیم و پرونده مالیاتیشو کامل کنیم و سر سال ازش مالیات بگیریم.

یه دوره ایی من خیلی چکی بار جا به جا میکردم ، یه 50 برگ ملی و یه 25 برگ سامان در 6 ماه .
چند وقت پیش کارمند سامان غر زد که چرا با حساب کار نمیکنی؟ دست چک بهت نمیدیما ! گفتم بازار خوابه ، ....به شخمم ، ببندینش اصا .
همون 25 برگ برای 1 سال هم زیادیه الان.

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55

اما در خصوص کار نکردن ،
سلام دوست عزیز ممنونم از راهنمایی و لطف شما

یعنی در کل دسته چک تاریخ انقضا ندارد؟

تا جایی که بنده اطلاع دارم برای شروع هر شعبه یک دسته چک 10 برگ بیشتر نمیدهد و سوالی که ذهن بنده را درگیر کرد این است که مثلا با فاصله زمانی یکی دو ماه چند چک با مبالغ کم برای دوستان و آشنایان صادر و پاس نمایم تا به این صورت حساب گردش داشته باشد.

اینکه بنده در کل نیاز به دسته چک دارم جای خود منتها طبیعتا نگران موضوع کارکرد کم با دسته چک و حساب هستم و باز طبیعتا نگران تاریخ انقضا دسته چک

از صمیم قلبم از لطف و راهنمایی شما و سایر دوستان سپاسگزارم 🙏

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,834
سلام دوست عزیز ممنونم از راهنمایی و لطف شما

یعنی در کل دسته چک تاریخ انقضا ندارد؟

تا جایی که بنده اطلاع دارم برای شروع هر شعبه یک دسته چک 10 برگ بیشتر نمیدهد و سوالی که ذهن بنده را درگیر کرد این است که مثلا با فاصله زمانی یکی دو ماه چند چک با مبالغ کم برای دوستان و آشنایان صادر و پاس نمایم تا به این صورت حساب گردش داشته باشد.

اینکه بنده در کل نیاز به دسته چک دارم جای خود منتها طبیعتا نگران موضوع کارکرد کم با دسته چک و حساب هستم و باز طبیعتا نگران تاریخ انقضا دسته چک

از صمیم قلبم از لطف و راهنمایی شما و سایر دوستان سپاسگزارم 🙏
سلام ، ارادت . فکر کنم تو پست قبلیم سوال های شما رو پوشش دادم.

وقتی توی یه بانکی تازه حساب باز میکنی ، دسته چک اول رو 10 برگی میدن.دسته چک بعدی رو 25 برگی ، اگه خیلی خوب کار کرده باشی با حساب ، دسته چک بعدیت 50 برگیه . اگرم نه که یه مدتی 25 برگی میدن بهت ..مگر اینکه فشار بیاری به بانک و 50 رو بگیری ازشون.
البته بانک به بانک متفاوته . مثلا من تو پارسیان همون اول کار 25 برگی گرفتم. اون موقع ها چک صیادی و اینا نبود البته . سال 90 این حدود.

در مورد ایجاد گردش حساب هم توصیه ایی ندارم ، چون عملا با وضعیت ذره بین اداره دارایی ، این کار کار جالبی نیست.
ولی به طور کلی بانک عاشق مانده حسابی هست که تو حسابتونه و هیچ سودی بابتش بهتون نمیده ؛ چون حساب جاریه ، پسنداز و قرض الحسنه و اینا نیست که بخواد سود بده .

اطلاعاتی که تو این تاپیک نوشتم ، در صرفا حد تجربه ی خودم بود و فقط برای بانک های :

ملی
سامان
پارسیان

هست که البته پارسیان برای 12 سال پیشه ، الان نمیدونم کم و کسرش داستانای جدیدش رو .

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
با شرایط فعلی ، اگه واقعا" نیازی نداری ، نگیر .
چون چک نوشتن ، ثبت کردن تو سامانه داره ، ثبت کردن تو سامانه منظور داره ! منظورش چیه ؟ میخواد ببینه چقدر پول میاد تو حسابت ، چقدر میره بیرون ، به حساب کیی میره ؟ بابت چی میره ؟ چقدر در ماه میره ؟ چقدر در سال میره .
حساب جاری ، عه خب پس تجاریه .
عه ، چه جالب ، بیشتر از 35 میلیون در ماه میاد تو حسابش؟ خب حله ، پس بیایم براش کد اقتصادی تشکل بدیم و پرونده مالیاتیشو کامل کنیم و سر سال ازش مالیات بگیریم.

یه دوره ایی من خیلی چکی بار جا به جا میکردم ، یه 50 برگ ملی و یه 25 برگ سامان در 6 ماه .
چند وقت پیش کارمند سامان غر زد که چرا با حساب کار نمیکنی؟ دست چک بهت نمیدیما ! گفتم بازار خوابه ، ....به شخمم ، ببندینش اصا .
همون 25 برگ برای 1 سال هم زیادیه الان.
عذرخواهی میکنم منتها جسارتا این موضوع را اشاره نکردید که چک هم برای وثیقه مثلا اجاره ملک و هم دریافت تسهیلات بانکی و غیره کاربرد دارد.
در کل از دید و دنیای بنده همه افرادی که بیش از مثلا 25 سال سن دارند, نیاز به دسته چک دارند.
دوست عزیزم مجددا از لطف و راهنمایی های شما صمیمانه سپاسگزارم 🙏

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55

نیما جان سوالات شما سوالات بنده نیز هست از یک طرف نیاز شدیدی به دسته چک دارم و از یک طرف به قول شما پیش نمیاد زیاد استفاده کنیم و درواقع گردش حساب چندانی داشته باشیم مثل افرادی که در بازار مثلا فروشگاه محصولات غذایی و غیره دارند.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,435
نیما جان سوالات شما سوالات بنده نیز هست از یک طرف نیاز شدیدی به دسته چک دارم و از یک طرف به قول شما پیش نمیاد زیاد استفاده کنیم و درواقع گردش حساب چندانی داشته باشیم مثل افرادی که در بازار مثلا فروشگاه محصولات غذایی و غیره دارند.
متوجه م..
ولی برای منو شما ،مهم گرفتن دست چک هست..
ترفند برای چالش های بعدیش رو میشه پیدا کرد..

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,048
حساب جاری تون کارکنه (گردش مالی داشته باشه)

قانونی برای حد اقل نداره
اما میخوان در آینده ، سقف در نظر بگیرن با توجه به اعتبار افراد (طرف بیشتر از اعتبار ش نتواند چک بکشه)

Last edited:

✔️ Google Star

Registered User
لایک‌ها
55
حذف چک کاغذی تا سال 1405

حساب جاری تون کارکنه (گردش مالی داشته باشه)

قانونی برای حد اقل نداره
اما میخوان در آینده ، سقف در نظر بگیرن با توجه به اعتبار افراد (طرف بیشتر از اعتبار ش نتواند چک بکشه)
پرویز جان سلام و یک دنیا تشکر از لطف و راهنمایی های شما
به حق و انصاف اطلاعات اقتصادی و بانکی شما از سایر دوستان انجمن که مثل شما محبت و انسانیت دارند و راهنمایی میکنند بروزتر دقیق تر و کاملتر است.
از صمیم قلبم از لطف و محبت شما و سایر دوستان صمیمانه سپاسگزارم
سلامت و پایدار باشید 🙏

بالا