برگزیده های پرشین تولز

خرید پرینتر رنگی

rezayar72

Registered User
لایک‌ها
60
سلام
من برای مغازه یه پرینتر رنگی میخام بگیرم هرکسی یه نظری میده کلا گیج شدم :D
ممنون میشم با دلیل بگید که پرینتر رنگی جوهر افشان بگیرم یا لیزری ؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
من برای مغازه یه پرینتر رنگی میخام بگیرم هرکسی یه نظری میده کلا گیج شدم :D
ممنون میشم با دلیل بگید که پرینتر رنگی جوهر افشان بگیرم یا لیزری ؟
سلام. کار شما چاپ عکس با کیفیته یا اینکه متن و عکس در حد متوسط؟ ضمنا حجم کاریتون چند برگ متن یا عکس در روز هستش و دقیقا مصرفتون رو شرح بدید لطفا؟

rezayar72

Registered User
لایک‌ها
60
سلام. کار شما چاپ عکس با کیفیته یا اینکه متن و عکس در حد متوسط؟ ضمنا حجم کاریتون چند برگ متن یا عکس در روز هستش و دقیقا مصرفتون رو شرح بدید لطفا؟
ممنونم از پاسخ
اکثرا روی متن و نمودار هستش ولی هر از گاهی عکس کامل هم میگیریم
روزانه حداقل 10 برگ و حداکثر 50 60 برگ

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنونم از پاسخ
اکثرا روی متن و نمودار هستش ولی هر از گاهی عکس کامل هم میگیریم
روزانه حداقل 10 برگ و حداکثر 50 60 برگ
اگر کیفیت عکسها خیلی براتون مهمه هیچ راهی جز خرید چاپگرهای جوهر افشان ندارید. اما اگر نمودار به همراه عکس با کیفیت متوسط می خواین لیزری رنگی بهتره , چون هزینه چاپش کمتره و جوهر افشان هم جوهرش گرونه و هم دردسر خشک شدن جوهر و ... رو داره. اگر توضیحاتم کافی بود انتخاب و بودجتون رو بفرمائید تا راهنمائیتون کنم؟ اگرم سوال دیگه ای دارید بفرمائید تا اگه تونستم راهنمائیتون کنم.

rezayar72

Registered User
لایک‌ها
60
اگر کیفیت عکسها خیلی براتون مهمه هیچ راهی جز خرید چاپگرهای جوهر افشان ندارید. اما اگر نمودار به همراه عکس با کیفیت متوسط می خواین لیزری رنگی بهتره , چون هزینه چاپش کمتره و جوهر افشان هم جوهرش گرونه و هم دردسر خشک شدن جوهر و ... رو داره. اگر توضیحاتم کافی بود انتخاب و بودجتون رو بفرمائید تا راهنمائیتون کنم؟ اگرم سوال دیگه ای دارید بفرمائید تا اگه تونستم راهنمائیتون کنم.
والا من برعکس شنیدم میگن مواد مصرفی لیزری گرون تره جوهرافشان هر رنگش 5000 تومن در میاد ولی کارتریج لیزری گرونه
برا خشک شدن هد جوهرافشانم میگن روزی ی بار پرینت داشته باشی کافیه دیگه خشک نمیشه
بودجه هم تا یه تومن گذاشتم کنار
لیزری hp 451dn
جوهرافشان epson p50
این دوتارو انتخاب کردم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
عزیز شنیدن کی بود مانند دیدن! به هر حال نظر بنده که تجربه عملی دارم اینه:
مواد مصرفی لیزری گرون تره جوهرافشان هر رنگش 5000 تومن در میاد ولی کارتریج لیزری گرونه
جوهر اصلی(نه تولید ایران یا شارژ شده) که خود کمپانی Epson تولید و گارانتی کرده(نه تولید مادیران) هر کدومش حدود 60000 تومانه که چهار تاش میشه حدود 250000 تومان و به جرات می تونم بگم که در مجموع 30 تا عکس A4 چاپ کنه(توجه داشته باشید که عکس بیشترین حجم جوهر رو می خواد) تموم میشه. در خصوص لیزری اینم قیمت کارتریجهای HP از قلابیش تا اصلش:
http://www.mihanmarket.com/Categories/50806/مشخصات-و-قيمت-فروش-خريد-کارتریج-پرینتر-لیزری-رنگی
ضمنا یه سری کارتریج رنگی لیزری از نظر متنی که می دونم متوسط حداقل حدود 1500 چاپ می کنه.
البته شما می تونید چاپگر جوهر افشان که تانک جوهر خارجی بهش وصل میشه هم تهیه کنید که قیمت جوهر ارزونتر در بیاد.
برا خشک شدن هد جوهرافشانم میگن روزی ی بار پرینت داشته باشی کافیه دیگه خشک نمیشه
کاملا درسته و بنده هم تایید می کنم.
نهایتا مشورت با تعداد زیادی افراد نتیجه خوبی نخواهد داشت , چون متاسفانه توی این آشفته بازار هر کسی هم اطلاعات عملی نداشته باشه صرفا بر اساس شنیده ها یه چیزی می گه و کلمه نمی دونم رو شما از فروشندگان شاید اصلا نشنوید.
نهایتا من نظرم روی چاپگر جوهر افشان که جوهر خارجی می خوره هست و لیزری رنگی.
مدلی که خودتون فرمودید تانک خوره؟

Last edited:

rezayar72

Registered User
لایک‌ها
60
خیلی ممنون از توضیحاتت
آره تانک هم میخوره بهش ولی میگن گارانتیش باطل میشه :|

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
خیلی ممنون از توضیحاتت
آره تانک هم میخوره بهش ولی میگن گارانتیش باطل میشه :|
خوب دیگه عزیز. این دیگه شما هستید که با مزایا و معایبی که خدمتتون عرض کردم اولویتهاتونو تعیین و تصمیم گیری کنید. بازم سوالی داشتید در خدمتم.

rezayar72

Registered User
لایک‌ها
60
خوب دیگه عزیز. این دیگه شما هستید که با مزایا و معایبی که خدمتتون عرض کردم اولویتهاتونو تعیین و تصمیم گیری کنید. بازم سوالی داشتید در خدمتم.
مرسی از اینکه وقتتونو گذاشتید :general504:

بالا