برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی از با تجربه ها برای تولید محتوا

P0Pc0rN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
عرض سلام و وقت بخیر خدمت اساتید
حاشیه ها رو کم میکنم که وقتتونو زیاد نگیرم؛ من مدت زیادیه وبمسترم. تعریف از خود نباشه چم و خم کار رو هم تا حدود زیادی بلدم؛ اینکه چطوری یه سایت رو میتونم بکشم بالا و رقبا چطوری اینکارو میکنن و .... اما تا بحال نتونستم سایت موفقی که برند بشه داشته باشم. دلیلشم موضوع محتوا بوده. واقعیتش اینکه یه نفر دیگه برام بنویسه زیاد بنظرم جالب نمیاد و احساس راحتی نمیکنم؛ فک میکنم اینطوری یه جای کار میلنگه (البته میدونم که اشتباه میکنم اما خب). موقعیم که خودم میخوام محتوا تولید کنم زمان زیادی رو روی هر مطلب میزارم و سعی میکنم خاص باشه؛ اما مشکلی که هست بعد یه مدت خسته میشم. با انگیزه زیادی شروع میکنم و هر بار سر این داستان خسته میشم.
میخواستم بدونم اساتیدی که تو این حوضه تجربه دارن تا حالا با این مشکل رو در رو شدن؟ یا اینکه چطوری از زدگی موقع تولید محتوا جلوگیری میکنین؟
هر موردی هر نکته ای که هست و فکر میکنین ذره ای میتونه کمکم کنه لطفا بفرمایید بلکم از این دور باطل بتونم فاصله بگیرم.

بینهایت مچکر

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,184
پیشنهاد اول..
آدم سراغ چیزی که رقیب توش زیاده نره بهتره..
مثل اینه که یه درخت میوه در حال تکوندن باشه 20 نفر زیرش ریخته باشن ..جدا از بحث رقابت , شلوغیش دیگه جایی برای آدم نمیذاره..
الان توی یک سری کلمات و عبارات چند صد سایت 16 سوپاپ جون میکنن جز 8 تای اول باشن..
آقا..خدات شکر..موضوعت رو تغییر بده..
هرچقدر موضوع کم بازدید تر باشه..هم رقیبش کمتره و هم معمولا مخاطبش پول ساز تره..
یکی تعریف میکرد..کسی رو میشناخت با سایتی با روزی 120 نفر بازدید ماهی 10 میلیون درآمد داشت..
حالا سایتش راجب چی بود؟ معرفی و فروش یه سری دستگاه های صنعتی.. (پورسانتی)

در مورد تولید محتوا...هرچی بیشتر و زودتر بازخورد زحماتتو ببینی بیشتر انگیزه میگیری فعالیت کنی..
استراتژیک فعالیتت رو طوری کن بجای اینکه سایت رو با کلی مطلب بالا بیاری بعد کم کم بازدید کننده ها شروع بشن,
یه جامعه یی پیدا کن..برای اونا مطلب جذاب بزن و مطلبت رو براشون به اشتراک بذار..
بخصوص برای بچه های همین فروم..یا بچه های مربوط به فروم های بازی کامپیوتر و کنسول..
اصلا هم تعدادمطلب برات مهم نباشه..
شاید با 10 تا مطلبی که همه دنبالش میگردن راه چند ماهه رو یک شبه بری..

من یه سایت تفریحی داشتم..
رفتم توی لیست برنامه های شبکه منوتو.. و زمان پخش تمام برنامه هاش رو خوندم و به صورت جدول درست کردم..گذاشتم توی یه پست..
نه محتوا خاصی توی پستش بود نه سئو کاری خاصی روش کردم.. فقط میدونستم چنین چیزی رو خیلی ها میخوان ولی وجود نداره..
تقریبا یک روز کامل هم وقتمو گرفت..ولی همون یه جدول کلی برام بازدید کننده میاورد..

P0Pc0rN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
پیشنهاد اول..
آدم سراغ چیزی که رقیب توش زیاده نره بهتره..
مثل اینه که یه درخت میوه در حال تکوندن باشه 20 نفر زیرش ریخته باشن ..جدا از بحث رقابت , شلوغیش دیگه جایی برای آدم نمیذاره..
الان توی یک سری کلمات و عبارات چند صد سایت 16 سوپاپ جون میکنن جز 8 تای اول باشن..
آقا..خدات شکر..موضوعت رو تغییر بده..
هرچقدر موضوع کم بازدید تر باشه..هم رقیبش کمتره و هم معمولا مخاطبش پول ساز تره..
یکی تعریف میکرد..کسی رو میشناخت با سایتی با روزی 120 نفر بازدید ماهی 10 میلیون درآمد داشت..
حالا سایتش راجب چی بود؟ معرفی و فروش یه سری دستگاه های صنعتی.. (پورسانتی)

در مورد تولید محتوا...هرچی بیشتر و زودتر بازخورد زحماتتو ببینی بیشتر انگیزه میگیری فعالیت کنی..
استراتژیک فعالیتت رو طوری کن بجای اینکه سایت رو با کلی مطلب بالا بیاری بعد کم کم بازدید کننده ها شروع بشن,
یه جامعه یی پیدا کن..برای اونا مطلب جذاب بزن و مطلبت رو براشون به اشتراک بذار..
بخصوص برای بچه های همین فروم..یا بچه های مربوط به فروم های بازی کامپیوتر و کنسول..
اصلا هم تعدادمطلب برات مهم نباشه..
شاید با 10 تا مطلبی که همه دنبالش میگردن راه چند ماهه رو یک شبه بری..

من یه سایت تفریحی داشتم..
رفتم توی لیست برنامه های شبکه منوتو.. و زمان پخش تمام برنامه هاش رو خوندم و به صورت جدول درست کردم..گذاشتم توی یه پست..
نه محتوا خاصی توی پستش بود نه سئو کاری خاصی روش کردم.. فقط میدونستم چنین چیزی رو خیلی ها میخوان ولی وجود نداره..
تقریبا یک روز کامل هم وقتمو گرفت..ولی همون یه جدول کلی برام بازدید کننده میاورد..

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین
والا رقیب که بنظرم انقدی این سفره طول داره که هر کی یه گوشه ای بشینه و یه لقمه ای بخوره
یه موضوعیم که خیلی دلسردکننده اس اینه که گوگل تو سایتای فارسی اهمیت چندانی به کپی بودن نمیده و میشه دورش زد
سایتایی رو میشناسم که با محتوای کاملا اختصاصی و با کیفیت بالای ۱۰هزار ایرانن در مقابل سایتایی که کپی میکنن و زیر هزار
بازم ممنون بابت نکاتی که به اشتراک گذاشتین

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,184
شما از عموم صاحبین سایت های زیر 1000 بپرسسید
فکر نکنم هیچکدوم نسبت به زحمتشون و مخارجشون راضی باشن..
بتظرم قید رتبه و درآمد کلیکی و بنر و بک لینک رو بزن بنظرم..
بنظرم یه محصول یا بازاری رو جور کن.. راجبش سایت بزن..و همکاری در فروش همون محصول یا خدمات رو بزن..
بقول صاحب مدیر وب..دنبال تعداد بازدید و رتبه الکسا نباشید.. دنبال این باشید که چطور سایتتون رو ببرید جلو در انتهای هر مطلب مخاطب تشویق به گرفتن اون محصول یا خدمات بشه..
حالا بخواد رتبه الکساش 40 هزار هم باشه..درآمدش به نسبت خیلی از اون زیر 2000 یی ها بیشتر خواهد بود..

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
شما از عموم صاحبین سایت های زیر 1000 بپرسسید
فکر نکنم هیچکدوم نسبت به زحمتشون و مخارجشون راضی باشن..
بتظرم قید رتبه و درآمد کلیکی و بنر و بک لینک رو بزن بنظرم..
بنظرم یه محصول یا بازاری رو جور کن.. راجبش سایت بزن..و همکاری در فروش همون محصول یا خدمات رو بزن..
بقول صاحب مدیر وب..دنبال تعداد بازدید و رتبه الکسا نباشید.. دنبال این باشید که چطور سایتتون رو ببرید جلو در انتهای هر مطلب مخاطب تشویق به گرفتن اون محصول یا خدمات بشه..
حالا بخواد رتبه الکساش 40 هزار هم باشه..درآمدش به نسبت خیلی از اون زیر 2000 یی ها بیشتر خواهد بود..
همکاری در فروش که جنسهای خاص و خوبی داشته باشه الان چه سایتی هست؟
کسی تجربه کار با همکاری در فروش دیجی کالا داره؟
صاحب مدیر وب تو کدوم از اموزشهاش این چیزا رو میگفت؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,184
همکاری در فروش که جنسهای خاص و خوبی داشته باشه الان چه سایتی هست؟
کسی تجربه کار با همکاری در فروش دیجی کالا داره؟
صاحب مدیر وب تو کدوم از اموزشهاش این چیزا رو میگفت؟
کلیپ زیاد داده.. توی یکی از کلیپ های رایگان سایتش دیدم..
شما یه سر توی دیوار بگرد..انواع جنس های عمده رو می بینی..
برای هرکدوم میتونی با یه عمده فروش هماهنگ کنی.. یا حتی خودت بفروشی..
من یه دوست دختر داشتم آرایشگر بود.. میگفت مداد رو تعداد دونه یی 500 تومن میخریدم تو آرایشگاه میفروختم 5000 تومن..
هرچیزی رو شما میتونی اینطوری بفروشی..
اصلا هم نیازی نیست در اول کار سرمایه بذاری...
اول یه هماهنگی اولیه بکن..
بعد سفارش که گرفتی بلافاصله برو از عمده فروش قیمت همکار بگیر و بفرست برای مشتری..

همه چیز میتونی کار کنی..
مثلا من یه مدت تو فکر یه سایت فقط برای پاور بانک بودم..
هرچی رقیب کمتر داشته باشی بهتر..
جنسی که محبوبیتش کمتر باشه.. رقیبش کمتره..مسلما فروشش هم کمتره.. ولی از اون طرف درصد سودش بیشتره و راحت تر میتونی بیای تو صفحه اول..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,184

P0Pc0rN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
یه آماری راجب سایت های فروش عطر و ادکلن بگیر..
شاید هم با بچه های اینجا بتونی همکاری رو شروع کنی..
راستش بیشتر ترجیح میدم یه کار بدون سقف باشه. بحث تنبلیم نیس
این کارایی که فروش فیزیکی و ... هم شامل میشه بنظرم هر چقدم بره جلو بازم یه سقفی هست واسش. ولی تو وب و ... این محدودیت نیست و هر چقدر زحمت بیشتر باشه سود هم بیشتر میشه. نمیدونم شایدم اشتباه میکنم

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,184
راستش بیشتر ترجیح میدم یه کار بدون سقف باشه. بحث تنبلیم نیس
این کارایی که فروش فیزیکی و ... هم شامل میشه بنظرم هر چقدم بره جلو بازم یه سقفی هست واسش. ولی تو وب و ... این محدودیت نیست و هر چقدر زحمت بیشتر باشه سود هم بیشتر میشه. نمیدونم شایدم اشتباه میکنم
متوجه هستم..خودمم همینطوریم..
هم دوست ندارم سقف داشته باشه و هم دوست ندارم درگیرش باشم..تمام اتوماتیک باشه و خودش مثل یه پمپ آب از چاپ آب آب بکشه بیرون..

ولی چیزی که الان منو شما بهش نیاز داریم پایداریه..درآمد ثابت..
این بزرگترین زیرساخت لازم برای پیشرفت هست..
بخاطر همین من پیشنهادم اینه که با یه همچین پروژه هایی بستر سازیت رو محکم تر کن..
کی گفته ما حتما باید با یک پروژه شروع کنیم و با همون پروژه مدفق و پولدار بشیم؟
گاهی پروژه های کوچیک تر مثل دنده عوض کردن میمونن..میندازنت روی دور برای سرعت گرفتن..

درضمن قرار نیست پاتو گیر کنه..
کار رو راه بنداز.. بعد که راه افتاد بده دست یکی به صورت توافقی و درصدی برات مدیریتش کنه..
خودت برو کنار بشین سرماه سودت رو بگیر..
حتی میتونی هم کل امتیازش رو به قیمتی شیرین بفروشی..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,184
کار با سیستم کلیکی
یعنی بازاریابی برای یه بازاریاب دیگه که اون سفارش تبلیغ یه محصول یا خدمات رو از کارفرما گرفته..
چی از پولش میمونه دیگه..
حالا حسابشو بکن خودت مستقیما کالا یا خدمات رو ارائه بدی..
هم سیستم کلیکی رو از واسطه گری حذف کردی و هم همسفره تبلیغ دهندگان شدی..

P0Pc0rN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
کار با سیستم کلیکی
یعنی بازاریابی برای یه بازاریاب دیگه که اون سفارش تبلیغ یه محصول یا خدمات رو از کارفرما گرفته..
چی از پولش میمونه دیگه..
حالا حسابشو بکن خودت مستقیما کالا یا خدمات رو ارائه بدی..
هم سیستم کلیکی رو از واسطه گری حذف کردی و هم همسفره تبلیغ دهندگان شدی..

درسته
واقعا لطف کردین وققتونو گذاشتین. بینهایت ممنون

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,184
درسته
واقعا لطف کردین وققتونو گذاشتین. بینهایت ممنون
قربان شما..
وظیفه ست..
به تعریف واضح تر شما هم کالا یا خدماتتون رو ارائه میدید و هم هزینه بالای تبلیغات رو دور زدید..
و خودتون سیستم تبلیغات و جذب مخاطبو دارید..

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
عرض سلام و وقت بخیر خدمت اساتید
حاشیه ها رو کم میکنم که وقتتونو زیاد نگیرم؛ من مدت زیادیه وبمسترم. تعریف از خود نباشه چم و خم کار رو هم تا حدود زیادی بلدم؛ اینکه چطوری یه سایت رو میتونم بکشم بالا و رقبا چطوری اینکارو میکنن و .... اما تا بحال نتونستم سایت موفقی که برند بشه داشته باشم. دلیلشم موضوع محتوا بوده. واقعیتش اینکه یه نفر دیگه برام بنویسه زیاد بنظرم جالب نمیاد و احساس راحتی نمیکنم؛ فک میکنم اینطوری یه جای کار میلنگه (البته میدونم که اشتباه میکنم اما خب). موقعیم که خودم میخوام محتوا تولید کنم زمان زیادی رو روی هر مطلب میزارم و سعی میکنم خاص باشه؛ اما مشکلی که هست بعد یه مدت خسته میشم. با انگیزه زیادی شروع میکنم و هر بار سر این داستان خسته میشم.
میخواستم بدونم اساتیدی که تو این حوضه تجربه دارن تا حالا با این مشکل رو در رو شدن؟ یا اینکه چطوری از زدگی موقع تولید محتوا جلوگیری میکنین؟
هر موردی هر نکته ای که هست و فکر میکنین ذره ای میتونه کمکم کنه لطفا بفرمایید بلکم از این دور باطل بتونم فاصله بگیرم.

بینهایت مچکر

یکی از مقدماتی ترین چیز و بیخود ترین چیز و مهم ترین چیز در مورد ایده ای که داری :
1- علاقه
2- اطلاعات کافی
علاقه از همه چیز مهمتره و اگر اطلاعات تخصصی داری که چه بهتر . ( در هر صورت وقتی بدونی چطور میشه از موضوع مد نظرت بهره برداری کنی حالا یا کسب درامد کنی یا خودتو بخوای برند کنی یا بخوای نفوذتو تو یه حوزه در سطح اینترنت بیشتر کنی ، دو مورد حاصل میشه)

- سعی کن مشخص کنی قراره مخاطبین تو چه کسانی باشند.
-چطور میخوای از این مخاطبین بهره برداری کنی

واقعا مهم نیست چند نفر به سایت تو میان ، مهم اینه اون چند نفری که به سایت تو میان با خوندن مطالبت اسیر سایت تو بشن،چیزی رو که میخوان از سایت تو پیدا کنن

در کل الان مشکل همه ما درآمد هست .میشه خلاقیت به خرج داد و سایتهای رقبات رو چک کنی و یا اینکه برای ایده خاصی که مدنطر داری چه محصولاتی میشه تهیه کرد و در سایتت بفروشی ، من که به شخصه با افلیت مارکتینگ راحت ترم ( اگر سیستمی با محصولات خوب پیدا بشه) وگرنه حوصله دراپ شاپینگ و غیره رو ندارم

P0Pc0rN

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
یکی از مقدماتی ترین چیز و بیخود ترین چیز و مهم ترین چیز در مورد ایده ای که داری :
1- علاقه
2- اطلاعات کافی
علاقه از همه چیز مهمتره و اگر اطلاعات تخصصی داری که چه بهتر . ( در هر صورت وقتی بدونی چطور میشه از موضوع مد نظرت بهره برداری کنی حالا یا کسب درامد کنی یا خودتو بخوای برند کنی یا بخوای نفوذتو تو یه حوزه در سطح اینترنت بیشتر کنی ، دو مورد حاصل میشه)

- سعی کن مشخص کنی قراره مخاطبین تو چه کسانی باشند.
-چطور میخوای از این مخاطبین بهره برداری کنی

واقعا مهم نیست چند نفر به سایت تو میان ، مهم اینه اون چند نفری که به سایت تو میان با خوندن مطالبت اسیر سایت تو بشن،چیزی رو که میخوان از سایت تو پیدا کنن

در کل الان مشکل همه ما درآمد هست .میشه خلاقیت به خرج داد و سایتهای رقبات رو چک کنی و یا اینکه برای ایده خاصی که مدنطر داری چه محصولاتی میشه تهیه کرد و در سایتت بفروشی ، من که به شخصه با افلیت مارکتینگ راحت ترم ( اگر سیستمی با محصولات خوب پیدا بشه) وگرنه حوصله دراپ شاپینگ و غیره رو ندارم

بنظرتون کار تو شبکه های اجتماعی موفق تر نمیشه الان؟ درسته مرجع نامطمئنی میشه اما خب بنظر یوزرهای بیشتری داره و راحت تر معرفی میشه
افیلیت مارکتینگ کارسازه به نظرتون؟ چون شما محصول رو از نزدیک نمیبینین و از طرفی با فروشش دارین جنس رو تضمین میکنید؛ اگر بعدا مشکلی پیش بیاد برای اعتبار سایت مشکل ساز میشه

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
بنظرتون کار تو شبکه های اجتماعی موفق تر نمیشه الان؟ درسته مرجع نامطمئنی میشه اما خب بنظر یوزرهای بیشتری داره و راحت تر معرفی میشه
افیلیت مارکتینگ کارسازه به نظرتون؟ چون شما محصول رو از نزدیک نمیبینین و از طرفی با فروشش دارین جنس رو تضمین میکنید؛ اگر بعدا مشکلی پیش بیاد برای اعتبار سایت مشکل ساز میشه

بستگی داره مخاطبین خودتون رو چطور بخواید جذب کنید. هم از واژگانی در اینترنت سرچ میشه دست به انتخاب میشه زد و هم از شبکه اجتماعی ، تفاوتی که هست نرخ تبدیل مخاطبینی که از جستجوی واژگان وارد سایت میشوند از شبکه اجتماعی بهتر است.
اگر ایده خاصی دارید به نظرم دوتاش رو در کنار هم پیش ببرید هم زمانی روی سایت بذارید هم زمانی روی شبکه اجتماعی.
بله محصول رو از نزدیک نمیبینی و حتی لمس هم نمیکنی و اون دیگه هنر مطلب نویسی و تیتر زنی و cta رو میطلبه - شما در واقع پیشنهاد دهنده هستید مثلا قراره یک گوشی موبایل زیر 3 میلیون تومان بفروشید(مخاطب شما زورش میاد بالای سه میلیون بده برای خرید گوشی) دیگه باید بر همین اساس براش مطلب بنویسی و از مزایای گوشی های موجود زیر سه میلیون بگی و ...
بخوای در شبکه اجتماعی این کار رو کنی نیاز به بودچه برای تبلیغات داری یا زمانی که بتونی خوب فالور بگیری
ولی اگر برند سازی در شبکه های اجتماعی مدنطرتونه که بخواید سر یه موضوعی عمومی تری بالا بیای که بازهم نیاز به بودجه وصبر فراوان داری
بهر حال هر ایده ای در رابطه با هر موضوعی داری باید کسانی که قبل شما اون ایده رو پیاده کردن بررسی کنی که سایز مخاطبین چقدر و از چه راههایی کسب سود میکنند.
(این نطرات من بود که به عنوان پیشنهاد مطرح گردید نه نظر قاطعانه)

بالا