• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

درخواست راهنمایی برای فروش یک ایده اینترنتی

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
سلام دوستان. چند ماه پیش یکی اومد توی انجمن و درخواست ایده کرد برای راه اندازی یک سایت اینترنتی پردرآمد و منم باهاش شروع کردم به صحبت کردن. من ایده ای داشتم و دارم و قصد فروشش رو دارم چون واقعا وقت نمی کنم خودم عملی کنمش، الان هم دو پروژه دیگه دارم واسه خودم انجام میدم دیگه فرصت پروژه دیگه ای نیست و اشتباهه اگر از این شاخه به اون شاخه بپرم وسط کار. بهتره که ایده رو بفروشم! خلاصه که تصمیم گرفتم ایده رو به اون فرد بفروشم!
قیمت ایده رو هم یک میلیون گفتم به ایشون! چون واقعا ارزشش رو داره. فکر میکنم بعد از چندماه اگر یک تبلیغ مختصری بشه و کارا تقریبا درست و معمولی انجام بشه ماهی دو الی 3 میلیون رو داشته باشه و اگر هم واقعا خوب تبلیغ و حرفه ای اجرا بشه فکر میکنم به راحتی بعد از یک سال ماهی 10 الی 15 میلیون داشته باشه!!
خلاصه که قیمت رو به ایشون گفتم و یک خلاصه ای هم در مورد ایده گفتم و همون اول هم صادقانه گفتم که اگر وضعیت پولم از اول مشخص نشه "حاضرم ایده خاک بخوره ولی اینجوری به هیچ کسی نگم!" چون من خودم برنامه نویس و طراح وبم و راحت میتونم ایده و هر کار تحت وب دیگه ای که بخوام رو اجرا کنم بدون نیاز به کسی! ولی فکر نکنم حداقل تا اواخر تابستون سال آینده وقتی واسه پروژه جدید داشته باشم!

یه کمی با ایشون صحبت کردم بعدش ایشون گفت شما تضمین میدید؟!؟؟! گفتم تضمین چی؟ گفت همین که اینقدر درآمد داره دیگه، من چجوری به شما اعتماد کنم و یک میلیون بدم به شما؟! دیدم طرف داره راست میگه! نمیشه اعتماد کرد واقعا. ولی منم که نمیتونم مسئول خوب اجرا شدن ایده توسط ایشون باشم همین رو گفتم و گفتم که تضمین نمیدم! تضمین دادن توی همچین شرایطی مثل این میمونه که شما بری بانک و وام بگیری و به بانک بگی من اگر با این پولی که بهم میدید نتونم کار و کاسبیم رو راه بندازم، دیگه اصلا پول وام شما رو هم برنمیگردونم!!!
از یک طرفی هم ایشون حق داشت هم من! من چطوری میتونم ایده ای رو به کسی بدم، بعدش طرف بگه نه خوشم نیومد، خداحافظ!!!!
ایده رو هم نمیشه نصف نصف داد! مثلا بگم نصف پولو الان بده بعدا اگر حال کردی با ایده بیا بقیه اش رو هم بده!!

خلاصه راه حلی واسه فروش ایده و مخصوصا ایده های اینترنتی به ذهنم نرسید، این تاپیک رو زدم تا دوستان راه حل هایی که میشه برای فروش ایده استفاده کرد تا طرفین معامله متضرر نشن رو بیان کنن. و هم در اینباره بحث بشه و هم در مورد قیمت گذاری واسه یک ایده.

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
من شاید بتونم ایده شما را بخرم و اجرایی کنم، با ایمیل من در تماس باش...
سلام. خوبی عزیز؟من از اون conversation که قبلا با هم داشتیم در مورد پروژه درخواستیون، خارج شدم خیلی وقته. واسه همین دیگه ایمیلتون که یادمه توی اون گفتگو دادید بهم رو دیگه ندارم، بی زحمت دوباره پ.خ بدید.

m.rezakh

Registered User
لایک‌ها
257
سلام
شما از چه طریقی در امد یک ایده رو محاسبه میکنید؟
خیلی ها از این تاپیک ها زدن و درامد تخمین زدند اما از هرکدوم که میپرسی، جوابی نمیدن!

mousavisepehr

Registered User
لایک‌ها
114
مختصری از طرح و ایده رو بفرما که ببینیم موضع چی هست.

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
سلام
شما از چه طریقی در امد یک ایده رو محاسبه میکنید؟
سلام. از روی تجربه خودم و مقایسه با رقبا درآمد رو حدس میزنم.
مختصری از طرح و ایده رو بفرما که ببینیم موضع چی هست.
یک کار خدماتی هستش که کاربر پول سرویسی رو که میخواد رو میپردازه! و درآمد هم از همین فروش سرویس هستش نه از تبلیغات بنری و... همین قدر میتونم توضیح بدم.

m.rezakh

Registered User
لایک‌ها
257
سلام. از روی تجربه خودم و مقایسه با رقبا درآمد رو حدس میزنم.
این روش تخمین درآمد کلا اشتباه هست، مثل این میمونه که منم بگم میخام 1 سایت مثل دیجیکالا راه اندازی کنم و فکر میکنم بعد از چند ماه تا 3 میلیون ماهیانه درامد داره و بعد از چند ماه میشه ماهی 10 میلیون. ایده هایی از این قبیل که به مشتری وابسته هستند و تعداد مشتری و مصرف کننده از قبل مشخص نیست و به عوامل مختلفی بستگی داره، درامد ماهیانه به این راحتی قابل تخمین نیست که شما میگین ماهی 2 الی 3 میلیون درامد داره.
موفق باشید

sa_sh41

Registered User
لایک‌ها
48
دوستان ایده واقعا مهم نیست
اگر میخواید توی کسب و کاری موفق باشید باید اجرای قوی داشته باشید
زمانیکه تنها بلاگدهی بلاگفا بود بعد ازون چه افرادی تو این حوزه وارد شدند؟چند درصدشون موفق بودند؟
با اینکه ایده تازه ای نبود ولی با اجرای درست و موفق تونستن موفق بشن
همین الان هم اگه کسی بیاد بلاگدهی راه بندازه اگه بتونه خاص باشه بازم برگ برنده در دست داره
این حرفها رو برای این نزدم که ارزش ایده استارتر عزیز را کم کنم،فقط تجربه ای بود که خواستم در جریان باشید، اصل ایده نه اینکه مهم نباشه ولی اجرای درست و با پشتکار از اهمیت بالایی برخورداره

mohammad_r03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
215
سلام
استارتر عزیز یک سوال پرسیدن که چهجوری این ایده رو بفروشم در حالی که نه من و نه طرف مقابل به هم دیگه اعتماد نداریم و این کاملا طبیعی هست.
راه حلی که به ذهن من میرسه استفاده از سایت پونیشا (http://ponisha.ir) هست. که کاملا منطقی هست.

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
خوب شما باید ی کلیات طرح رو مطرح کنید
بعدش جزئیات رو که اصل کار شماست بعد از فروش طرح به خریدار توضیح بدید

اگر برای فروش یا شراکت اوکی هستید یه مختصر توضیحی بدید چی هست جریانش + سرمایه مورد نیاز در صورت شراکت

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
سلام
استارتر عزیز یک سوال پرسیدن که چهجوری این ایده رو بفروشم در حالی که نه من و نه طرف مقابل به هم دیگه اعتماد نداریم و این کاملا طبیعی هست.
راه حلی که به ذهن من میرسه استفاده از سایت پونیشا (http://ponisha.ir) هست. که کاملا منطقی هست.
قبل از اینکه اصلا این نمونه های ایـرانی این سایـتها وجود داشته باشه من داشتم freelancer ای کار میکردم! نمیدونم این چه ربطی به فروش ایـده داره؟! اینجـور سایت ها برای انجام پـروژه هستش. به هرجهت از نظرتون ممنونم.

پ.ن: الان دوباره پسـت اول رو خوندم دیدم قیـمت اون ایـده قبلی یک میـلیـون بوده ولی این ایـده ای که امروز بهش اشاره کردم رو حاظر نیسـتم زیر 100 تـومن هم بفـروشم! واسه این پـروژه بیشتر نظرم روی این هستش که باسرمـایه گذاری یکی دیگه بتونیم خوب شروع کنیم یا با یک برنامه نـویس خبره ای همکاری کنم و بعدا از روی درآمد پـروژه شـراکت کنم، چون زمـان مثل پـول میمونه، به جای اینکه پـول سرمایـه اولیه رو بگیرم و چندنفر رو استخـدام کنم همین فرد زمـانش رو اختصاص میده. حدودی بخـوام بگم کسی که میخواد از طریق بـرنامه نویسی همکاری کنه باید حدود 3 تا 6 مـاه روزی 8 الی 10 ساعـت درکنار ما کارکنه، بعدش هم با ما باشه (در حد روزی 2-3 ساعت) که سـایت رو توسـعه بدیم و توی پشـتیبانی اینا هم کمک کنه واسه همینه که اون سایت های برونکاری که بالا اشـاره شد خیلی واسه کارسنگـین ما کارایی ندارن.
پ.ن2: خیـلی اینجا دربه در دنـبال راه حل واسه خودم نیستم! بیشتر میخوام هرکسی اگر ایـده ای داره بدونه چجوری باید ایده اش رو بفروشه و از تجربیات بقیه استفاده کنه یا بعضی ها شاید پیشنـهاد شراکت بدن، نظر/تجربه شما در مورد شـراکت چیه؟! شرش از خیـرش بیشتره؟ یا شاید همین انجمـن قبلا بحثی شده باشه و بتونید لینک بدید و .....

پ.ن3 :
@MOHAMMAD026_1 ،
@aalireza439
و سایر دوستان نظری ندارن؟

mohammad_r03

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
215
قبل از اینکه اصلا این نمونه های ایـرانی این سایـتها وجود داشته باشه من داشتم freelancer ای کار میکردم! نمیدونم این چه ربطی به فروش ایـده داره؟! اینجـور سایت ها برای انجام پـروژه هستش. به هرجهت از نظرتون ممنونم.

پ.ن: الان دوباره پسـت اول رو خوندم دیدم قیـمت اون ایـده قبلی یک میـلیـون بوده ولی این ایـده ای که امروز بهش اشاره کردم رو حاظر نیسـتم زیر 100 تـومن هم بفـروشم! واسه این پـروژه بیشتر نظرم روی این هستش که باسرمـایه گذاری یکی دیگه بتونیم خوب شروع کنیم یا با یک برنامه نـویس خبره ای همکاری کنم و بعدا از روی درآمد پـروژه شـراکت کنم، چون زمـان مثل پـول میمونه، به جای اینکه پـول سرمایـه اولیه رو بگیرم و چندنفر رو استخـدام کنم همین فرد زمـانش رو اختصاص میده. حدودی بخـوام بگم کسی که میخواد از طریق بـرنامه نویسی همکاری کنه باید حدود 3 تا 6 مـاه روزی 8 الی 10 ساعـت درکنار ما کارکنه، بعدش هم با ما باشه (در حد روزی 2-3 ساعت) که سـایت رو توسـعه بدیم و توی پشـتیبانی اینا هم کمک کنه واسه همینه که اون سایت های برونکاری که بالا اشـاره شد خیلی واسه کارسنگـین ما کارایی ندارن.
پ.ن2: خیـلی اینجا دربه در دنـبال راه حل واسه خودم نیستم! بیشتر میخوام هرکسی اگر ایـده ای داره بدونه چجوری باید ایده اش رو بفروشه و از تجربیات بقیه استفاده کنه یا بعضی ها شاید پیشنـهاد شراکت بدن، نظر/تجربه شما در مورد شـراکت چیه؟! شرش از خیـرش بیشتره؟ یا شاید همین انجمـن قبلا بحثی شده باشه و بتونید لینک بدید و .....

پ.ن3 :
@MOHAMMAD026_1 ،
@aalireza439
و سایر دوستان نظری ندارن؟
شما میتونی با ایجاد هماهنگی بین خودتون و فرد خریدار ایده شما در سایت پونیشا تحت عنوان یک پروژه این مبلغ رو از خریدار ایده بگیرید این جوری نه سیخ میسوزه نه کباب.(البته من خودم این روش رو تست نکردم میشه یا نه ولی به نظرم بهش فکر کنید بد نیست) منظور من این نیست که با استفاده از این سایت میتونید ایده هاتون رو بفروشید فقط خواستم روشی برای فروش ایده ی شما بگم که بدون اعتماد چه جوری میشه فروخت.
شراکت اگر طرفین با هم روراست باشن و کلا با هم باشن و به هدف فکر کنن خیلی خیلی خوبه ولی متاسفانه خیلی کم پیش میاد و حتما یه جاهای هست که به مشکل برمیخورن که طبیعی هست. ولی به نظر من شراکت نکنید بهتره خیالتون راحت راحته استرسی ندارید که الان ممکنه چه اتفاقی بی افته. بهتره به قولی همکاری کنید با طرف. این ها همه طرز فکر منه ممکنه کسی جور دیگه ای فکر کنه....

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
پ.ن2: بیشتر میخوام هرکسی اگر ایـده ای داره بدونه چجوری باید ایده اش رو بفروشه
به نظرم اگر کسی ایده ای داشته باشه که واقعا جوابگو باشه نمیاد اون رو بفروشه و خودش عملی میکنه , ایده هایی هم که در حد اجرا کردن رو کاغذ هستند رو کسی بابتش پول نمیده

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
به نظرم اگر کسی ایده ای داشته باشه که واقعا جوابگو باشه نمیاد اون رو بفروشه و خودش عملی میکنه , ایده هایی هم که در حد اجرا کردن رو کاغذ هستند رو کسی بابتش پول نمیده
یعنی به نظر شما فـروش ایـده کلا منتفی شده است؟!

take

Registered User
لایک‌ها
100
ببینید دوست استارتر عزیز متاسفانه این مسائل تو ایران جا نیفتاده تنها راه اعتماد طرفین به همدیگه و بقول دوستان تلاش و پشتکار برای خریدار میتونه عامل موفقیت باشه
از نظر من این هم درست نیست که کسی که ایده خوب داشته باشه حتما خودش اجرا میکنه ما متاسفانه باید قبول کنیم هر کدوممون تو یک کاری توانایی بالایی داریم هیچ ایرادی هم نداره واقعا ذهن یکی خلاقه چرا نباید از فروش خلاقیتش درامد داشته باشه
در اخر دوست عزیز من وقت زیادی دارم الان اندک سرمایه ای هم دارم سواد کامپیوتری بدی هم ندارم اگر مایل به همکاری باشید بنده با کمال میل در خدمتم

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
ببین داداش من خوب باید به سرمایه گذار یا خریدار حق بدی !
اگه خودت واقعا بهش ایمان داری ماهی 15 میلیون درآمدشه , انجامش بده اینطوری خیلی بهتره .
اینکه شما انجام نمیدی یعنی حداقل ماهیی 10 تومن درآمد داری که وقتتو تمام وقت میگیره , درسته ؟!
به نظر من خودت کار رو جلو ببر
مطمئنم که درآمد شما ماهی 10 تومن نیست !
به عنوان سرمایه گذار ( تکی یا با شراکت یکی دیگه ) کار رو استارت بزن و نیرو بگیر تا برات کار بکنن . جوری که فقط سرمایت بره نه زمانت

بالا