برگزیده های پرشین تولز

راهنمايي در فدورا 14

tablighkar.com

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان

مي خواستم راهنماييم كنيد، من هدفم ايجاد يك سرور براي راه اندازي يك سايت وردپرسي است. درواقع دسترسي به اين سايت داخلي و درون شبكه اي است و از اينترنت كسي دسترسي نداره و همه كاربرهاي سايت، اعضاي شركت هستند. جهت اطلاع رساني و ...

براي همين چند جا سرچ كردم، به نظرم فدورا مناسب اومد. از سايت fedoraproject.org ، فدورا 14 را دانلود كردم (Live Desktop).

نصب هم انجام شد. واردش هم شدم.

من لينوكس آشنايي كمي دارم، لطفا راهنمايي كنيد براي راه اندازي وب سرور، آپاچي ، و امكان پشتيباني از PHP الان بايد چه چيزايي اضافه كنم يا فعال كنم.

كارم گيره! لطفا استاتيد عزيز كمكم كنند.

ممنون

ColdWorld

Registered User
لایک‌ها
6
سلام
شما با همون iis ویندوز هم کارتون راه می افتاد و نیازی نبود که حتما لینوکس نصب کنید.
حالا چون وردپرس با PHP نوشته شده و از My SQL استفاده می کنه باید این دوتا نصب و کانفیگ بشه!
برو تو Add/Remove application و تو اونجا Web server رو پیدا کن و تیکش رو بزن و detail رو بزن و تو پنجره ای که باز میشه تیک اینها رو بزن:
php-odbc
php-mysql
php-pgsql
php-ldap
بعد اینکه نصب شد باید بری تو etc/httpd/conf/httpd.conf و یسری چیز ها رو ویرایش کنی و بعدش هم باید php.ini رو کانفیگ کنی!اگه بخوام بگم کلی میشه! یه سرچ توی ویکی ها بزنی همش رو راحت پیدا میکنی!

موفق باشی

tablighkar.com

Registered User
لایک‌ها
1
ممنون از توضيحاتت

راستش الان هم داشتم با ويندوز تست مي كردم.
قبلا با easy php كار كرده بودم، يادمه خوب نتيجه نگرفتم، الان يه برنامه ديگه پيدا كردم به اسم xampplite كه اينم قسمت apache ايش استارت نمي شه !
فكر كنم به قول فرمايش شما با ويندوز كار كنم راحت ترم، لينوكس كانفيگش دردسر داره!!

اگر با easy php يا xampplite كار كنم ديگه نياز به نصب برنامه اضافه نيست؟! كدومش بهتره؟

خيلي ممنون

ColdWorld

Registered User
لایک‌ها
6
با easy php که آخرین بار چند سال پیش بود که کار کردم که زیاد جالب نبود.
اون یکی رو هم اصلا کار نکردم و نمی دونم.

fonix light

Registered User
لایک‌ها
4
xampp خیلی کارو راحت می کنه .
استارت نشدن apache هم احتمالا به خاطر مشکل نسخه اش بوده . یه نسخه ی دیگه رو تست کنی درست می شه .

tablighkar.com

Registered User
لایک‌ها
1
خیلی ممنون دوستان. البته یه برنامه دیگه هم پیدا کردم می خوام اونو هم تست کنم. همه می گن قوی تر از بقیه است. Appserv

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
سلام دوستان

مي خواستم راهنماييم كنيد، من هدفم ايجاد يك سرور براي راه اندازي يك سايت وردپرسي است. درواقع دسترسي به اين سايت داخلي و درون شبكه اي است و از اينترنت كسي دسترسي نداره و همه كاربرهاي سايت، اعضاي شركت هستند. جهت اطلاع رساني و ...

براي همين چند جا سرچ كردم، به نظرم فدورا مناسب اومد. از سايت fedoraproject.org ، فدورا 14 را دانلود كردم (Live Desktop).

نصب هم انجام شد. واردش هم شدم.

من لينوكس آشنايي كمي دارم، لطفا راهنمايي كنيد براي راه اندازي وب سرور، آپاچي ، و امكان پشتيباني از PHP الان بايد چه چيزايي اضافه كنم يا فعال كنم.

كارم گيره! لطفا استاتيد عزيز كمكم كنند.

ممنون

لینوکس مزایای زیادی داره مخصوصا موقعی که میخواید توی شبکه کار کنید و سرور راه بندازید و ....
چه از لحاظ امنیت و چه از نظرات دیگه، اما خودم به عنوان کسی که چند ساله دارم با لینوکس و مخصوصا فدورا ور میرم اصلا بهت پیشنهاد نمیکنم برای کار ساده ای که گفتی به لینوکس مراجعه کنی. مخصوصا فدورا.
کلی دردسر داره، فقط چند سال طول میکشه کاملا بهش مسلط شی و هر جا مشکلی پیش اومد بفهمی از کجاست و چطوری باید حلش کنی و ....
به نظر منم برای یک شرکت کوچولو اگر از IIS استفاده کنی بهتره.

بالا