برگزیده های پرشین تولز

**** راهنمایی جهت ارتقا سیستم ****

salizadeh

Registered User
لایک‌ها
10
سلام دوستان
یک سیستم دارم با مشخصاتی که بصورت عکس گذاشتم
چند سالی هست که از گیم روی کامپیوتر دور بودم البته سه سال می شد که یه ایکس باکس 360 داشتم که هر از گاهی فیفا بازی می کردم اما یکی دو ماه اون رو هم فروختم ... حالا به صرافت افتادم اگر بشه سیستمم رو ارتقا بدم و بشین پای بازی فیفا 16 می خواستم ببینم توجیه اقتصادی داره این سیستم رو ارتقا بدم یا نه در ضمن نهایت میلغی که بتونم هزینه کنم 1 میلیون تومان هست ... خب شاید با یه مبلغ بیشتر بشه یه پلی استیشن 4 هم خرید اما معضل بازی های اورجینال و قیمت های نجومیشون رو نمیتونم کاریش کنم
یه مطلب هم یادم نره بگم قبلا روی همین سیستم یه گرافیک خوب داشتم که زمان خودش همه بازی ها رو خیلی خوب اجرا می کرد ولی بعدش به دلایلی فروختمش که از قضا توی همین انجمن فروخته شد بعد از اون یه 210 گذاشتم روی سیستم

مطلب آخر اینکه خودم قیمت ها رو یه نگاه می کردم به فکرم زد یه 950 انویدیا بخرم با دو تا رم 8 گیگ و رم و گرافیک خودم هم رو بفروشم ولی خب من سخت افزار زیاد حالیم نیست اگر دوستان اهل فن محبت کنند راهنمایی بفرمایند که چکار کنم که نتیجه بهتری بگیرم ممنون میشم
متشکرم

فایل های ضمیمه

• sys1.JPG
    sys1.JPG
    38.8 KB · نمایش ها: 8
  • sys2.JPG
    sys2.JPG
    55 KB · نمایش ها: 8
  • sys3.JPG
    sys3.JPG
    41.3 KB · نمایش ها: 8
  • sys4.JPG
    sys4.JPG
    38.7 KB · نمایش ها: 8

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوستان
یک سیستم دارم با مشخصاتی که بصورت عکس گذاشتم
چند سالی هست که از گیم روی کامپیوتر دور بودم البته سه سال می شد که یه ایکس باکس 360 داشتم که هر از گاهی فیفا بازی می کردم اما یکی دو ماه اون رو هم فروختم ... حالا به صرافت افتادم اگر بشه سیستمم رو ارتقا بدم و بشین پای بازی فیفا 16 می خواستم ببینم توجیه اقتصادی داره این سیستم رو ارتقا بدم یا نه در ضمن نهایت میلغی که بتونم هزینه کنم 1 میلیون تومان هست ... خب شاید با یه مبلغ بیشتر بشه یه پلی استیشن 4 هم خرید اما معضل بازی های اورجینال و قیمت های نجومیشون رو نمیتونم کاریش کنم
یه مطلب هم یادم نره بگم قبلا روی همین سیستم یه گرافیک خوب داشتم که زمان خودش همه بازی ها رو خیلی خوب اجرا می کرد ولی بعدش به دلایلی فروختمش که از قضا توی همین انجمن فروخته شد بعد از اون یه 210 گذاشتم روی سیستم

مطلب آخر اینکه خودم قیمت ها رو یه نگاه می کردم به فکرم زد یه 950 انویدیا بخرم با دو تا رم 8 گیگ و رم و گرافیک خودم هم رو بفروشم ولی خب من سخت افزار زیاد حالیم نیست اگر دوستان اهل فن محبت کنند راهنمایی بفرمایند که چکار کنم که نتیجه بهتری بگیرم ممنون میشم
متشکرم
سلام. سیستم خوبی دارید و نیاز نیست زیاد توش رو تغییر بدید. یه رم 8 گیگ Corsair DDR3 MXS3-BUS1600Mhz حدود 170000 تومان تهیه کنید و یک عدد کارت گرافیک Geforce GTX960 Asus که حدود 890000 تومانه. به راحتی بازی رو براتون اجرا می کنه.

Molten

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
1,413
سلام
با اجازه ی آقا رضا
توجیه اقتصادی که داره، البته به شرطی که کرک فیفا ریلیز بشه.
اگر دوتا رمت رو بفروشی و یه تک ماژول 8 گیگ بگیری: HyperX Savage 8GB 1866 (PC3 14900) HX318C9SR/8 + یه 950 از برند گیگابایت، مشخصا با این مدل نامبر: GV-N950OC-2GD
فکر میکنم تا سه سال دست کم فیفا رو بدون مشکل اجرا کنی.
من پیشنهاد میکنم تا قبل از اومدن کرک نسخه ی پی سی، برای خرید گرافیک اقدام نکنی، چون امکان داره مثل پارسال تاخیرش زیاد باشه، البته امکان داره همین فردا هم بیاد!

salizadeh

Registered User
لایک‌ها
10
ممنون بابت پاسخگویی هر دو بزرگوار
توی یه سایت دیگه سوال کردم که میشه یه رم 8 گیگایی اضافه کنم جواب دادند که باید ماجول ها با هم همخونی داشته باشن و نمیشه ؟؟؟ چطوریاست من با اطلاعات سخت افزاری خودم که به عقلم رجوع کردم متوجه نشدم که چرا نمیشه؟؟؟
در مورد رم هم فرض بر اینکه بخوام رم های خودم رو بفروشم و یه دونه 8 با مشخصاتی که دوستمون گفتند بگیرم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر هست یا یه رم 4 گیگی اضافه کنم
رم فعلی خودم دو تا 2 گیگی با باس 1600 و CL9 هست مدل Crucial چکار کنم دوستان؟؟
توی گرافیک هم 960 و هم 950 مدل های مختلفی توی بازار وجود داره از برند های مختلف و با مشخصات مختلف کدوم مدل برتری داره؟؟؟راستی بنچمارک های هر دو رو نگاه می کردم 950 خیلی نزدیک به 960 عمل کرده برای اینکه نخوام زیاد هم هزینه نکنم همون 950 چطوره؟؟؟البته مدل 950 رو نمیدونم کدوم بود!!
در مورد فیفا هم فرمایش دوستمون متین هست اما توی یکی از فروم های بازی قرار شد به صورت اشتراکی بازی رو بخریم که خیلی هزینه فردیش زیاد نمیشه
سوال آخر : به فرض ارتقا این دو مورد برای بازی های دیگه هم میتونم روی سیستمم حساب باز کنم مثلا همین بازی های جدید GTA V یا Mad Max یا ...
بی نهایت متشکرم از بابت راهنمایی ...

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون بابت پاسخگویی هر دو بزرگوار
توی یه سایت دیگه سوال کردم که میشه یه رم 8 گیگایی اضافه کنم جواب دادند که باید ماجول ها با هم همخونی داشته باشن و نمیشه ؟؟؟ چطوریاست من با اطلاعات سخت افزاری خودم که به عقلم رجوع کردم متوجه نشدم که چرا نمیشه؟؟؟
خواهش میکنم. این حرف کاملا غیرتخصصی و غیر علمی هستش. هیچ نیازی ندارید که دو ماژول بندازید. مگر اینکه رم قبلیتون جنسش خوب نباشه یا رمی که می خرید جنس و برندش خوب نباشه. درغیراینصورت خیالتون از این بابت کاملا راحت باشه.

در مورد رم هم فرض بر اینکه بخوام رم های خودم رو بفروشم و یه دونه 8 با مشخصاتی که دوستمون گفتند بگیرم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر هست یا یه رم 4 گیگی اضافه کنم
رم فعلی خودم دو تا 2 گیگی با باس 1600 و CL9 هست مدل Crucial چکار کنم دوستان؟؟
مسلما وقتی رم رو می فروشید ازتون ارزن می خرن و ضرر می کنید. اما چون دو تا ماژول رم دو گیگ دارید تعدد اسلاتهای رم زیاد جالب نمیشه. با اینکه به احتمال بسیار زیاد مشکلی براتون پیش نمیاد اما به نظر من این دو ماژول رو بفروشید و یک ماژول RAM DDR3 Corsair 8GB XMS3-Bus1600Mhz تهیه کنید و بندازید روش.

توی گرافیک هم 960 و هم 950 مدل های مختلفی توی بازار وجود داره از برند های مختلف و با مشخصات مختلف کدوم مدل برتری داره؟؟؟راستی بنچمارک های هر دو رو نگاه می کردم 950 خیلی نزدیک به 960 عمل کرده برای اینکه نخوام زیاد هم هزینه نکنم همون 950 چطوره؟؟؟البته مدل 950 رو نمیدونم کدوم بود!!
این مقایسشونه:
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-960-vs-GeForce-GTX-950
آره منم موافقم با فرمایش Molten عزیز. همین Geforce GTX950 کفایت میکنه. برندهای خوب و مطرح کارت گرافیک Asus , Ggiabyte , EVGA , Sapphire , Gain Ward همه خوبن. هر کدومش گیرتون اومد تهیه کنید. ضمنا چون پردازنده های گرافیکی تمام برندهای یاد شده در این مدل یکی هستش , تفاوتی در کارآیی آنها به اون صورت نیست و روی این مساله حساس نشید.

سوال آخر : به فرض ارتقا این دو مورد برای بازی های دیگه هم میتونم روی سیستمم حساب باز کنم مثلا همین بازی های جدید GTA V یا Mad Max یا ...
بی نهایت متشکرم از بابت راهنمایی
شاید روی بالاترین رزولوشن و تنظیمات گرافیکی جواب مطلوبی نده اما روی تنظیمات گرافیکی حالت متوسط مشکلی نخواهید داشت.

salizadeh

Registered User
لایک‌ها
10
خواهش میکنم. این حرف کاملا غیرتخصصی و غیر علمی هستش. هیچ نیازی ندارید که دو ماژول بندازید. مگر اینکه رم قبلیتون جنسش خوب نباشه یا رمی که می خرید جنس و برندش خوب نباشه. درغیراینصورت خیالتون از این بابت کاملا راحت باشه.
مسلما وقتی رم رو می فروشید ازتون ارزن می خرن و ضرر می کنید. اما چون دو تا ماژول رم دو گیگ دارید تعدد اسلاتهای رم زیاد جالب نمیشه. با اینکه به احتمال بسیار زیاد مشکلی براتون پیش نمیاد اما به نظر من این دو ماژول رو بفروشید و یک ماژول RAM DDR3 Corsair 8GB XMS3-Bus1600Mhz تهیه کنید و بندازید روش.

ممنون دوست عزیز توضیحاتتون خیلی خوب و جامع بودند
ببخشید چون می خوام برم بازار برای خرید سوال زیاد می پرسم که اونجا گمراه نشم میدونید که فروشنده ها هر کدوم یه چیز میگند و خریدار رو گمراه می کنند
الان رم های خودم رو نگاه کردم مال خودم هم Corsair هست از اینا که نور ال ای دی داره و رقص نور می کنه!!!...
به نظرتون حیف نیستند بفروشمشون من بیام اول یه 8 گیگ بخرم بزارم کنارشون اگر مشکلی پیش نیومد که هیچ اگر اومد بعد اون دوتا رو بفروشم
یه سوال هم اینجا برام پیش اومد این مدلی که شما معرفی کردید بهتره یا مدلی که دوست عزیزمون مولتن گفتند رم Corsair با 1600MHz و CL11 هست اون یکی 1866 MHz و CL9 هست دوتاشون هم هم قیمتند ؟؟؟با توجه به رم های خودم کدوم بهتره؟؟؟

راجع به گرافیک هم فرضا همون 950 رو که هم درنظر بگیریم چند مدل وجود داره (خارج از بحث برند) مدل های مثل STRIX یا OC یا AMP Edition و ... قیمت هاشون هم تا 100 تومن اختلاف دارند کدوم بهر هست؟؟؟

سوال آخر اینکه نظرتون راجع به کارت های AMD چیه؟ خودم تابحال چند تا سیستم داشتم همیشه انویدیا بودند تجربه ای از ATi نداشتم ...
مثلا R9 270X یا کارت های همرده توی این قیمت ... چون من توی سایت cpubenchmark.net نگاه می کردم اون ها هم بنچمارک های خوبی داشتند راستی این memory interface چقدر توی بازی تاثیر داره ؟؟؟
به طور مثال 270X مموری اینترفیسش 256 بیت هست اما 950 یا 960 هر دو 128 بیت هستند؟؟؟

ببخشید که خیلی اطاله کلام کردم ممنون میشم پاسخ بدید و آگاهی من رو بالا ببرید ...
بی نهایت از صبر و حوصله شما متشکرم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون دوست عزیز توضیحاتتون خیلی خوب و جامع بودند
ببخشید چون می خوام برم بازار برای خرید سوال زیاد می پرسم که اونجا گمراه نشم میدونید که فروشنده ها هر کدوم یه چیز میگند و خریدار رو گمراه می کنند
الان رم های خودم رو نگاه کردم مال خودم هم Corsair هست از اینا که نور ال ای دی داره و رقص نور می کنه!!!...
به نظرتون حیف نیستند بفروشمشون من بیام اول یه 8 گیگ بخرم بزارم کنارشون اگر مشکلی پیش نیومد که هیچ اگر اومد بعد اون دوتا رو بفروشم
یه سوال هم اینجا برام پیش اومد این مدلی که شما معرفی کردید بهتره یا مدلی که دوست عزیزمون مولتن گفتند رم Corsair با 1600MHz و CL11 هست اون یکی 1866 MHz و CL9 هست دوتاشون هم هم قیمتند ؟؟؟با توجه به رم های خودم کدوم بهتره؟؟؟

راجع به گرافیک هم فرضا همون 950 رو که هم درنظر بگیریم چند مدل وجود داره (خارج از بحث برند) مدل های مثل STRIX یا OC یا AMP Edition و ... قیمت هاشون هم تا 100 تومن اختلاف دارند کدوم بهر هست؟؟؟

سوال آخر اینکه نظرتون راجع به کارت های AMD چیه؟ خودم تابحال چند تا سیستم داشتم همیشه انویدیا بودند تجربه ای از ATi نداشتم ...
مثلا R9 270X یا کارت های همرده توی این قیمت ... چون من توی سایت cpubenchmark.net نگاه می کردم اون ها هم بنچمارک های خوبی داشتند راستی این memory interface چقدر توی بازی تاثیر داره ؟؟؟
به طور مثال 270X مموری اینترفیسش 256 بیت هست اما 950 یا 960 هر دو 128 بیت هستند؟؟؟

ببخشید که خیلی اطاله کلام کردم ممنون میشم پاسخ بدید و آگاهی من رو بالا ببرید ...
بی نهایت از صبر و حوصله شما متشکرم
خواهش می کنم. آره اگر رمهای خودتون Corsair هستند واقعا حیفه که بفروشید و احتمال زیاد اگر Corsair بخرید هیچ مشکلی نخواهید داشت که در کنار اینها باشه.
مسلمه اونی که 1866 هستش اگر هم قیمت هستند بهتره. باز هم عرض می کنم اصلا نگران مچ شدن رمها نباشید. اتوماتیک انجام میشه. رمهاتون مرغوب هستند.
در خصوص برند کارت گرافیک اختلاف زیادی در کارآیی با هم ندارند. البته اگر محدودیت ندارید Asus بهتره.
کارتهای گرافیک AMD هم خوبن مخصوصا سری 300 اما با مبلغ حدود 600000 تومانی که می خواین هزینه کنید مورد مناسبی که کارآییش از GTX950 بهتر باشه گیرتون نمیاد. در خصوص 128 یا 256 بیت بودن این مساله مختص به رم کارت گرافیکه و ربطی به پردازنده کارت گرافیک نداره. از این هم که بگذریم مهم Performance کارت گرافیکه. R9 270X که مثال زدید یه میان رده بین 950 و 960 محسوب میشه. اینم مقایسش با این دو:
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270X-vs-GeForce-GTX-960

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270X-vs-GeForce-GTX-950

هر چقدر پول بدید آش می خورید. چون از نظر قیمتی هم دقیقا بین این دو کارت هستش. فقط از برند های خوب مثل Asus و Gigabyte و EVGA و Gain Ward و نهایتا Zotac تهیه کنید.
بازم سوالی داشتید در خدمتم.

salizadeh

Registered User
لایک‌ها
10
مجددا سلام و درود
دوست عزیز یک نگاهی به سی پی یو و مادربورد من بندازید توی پست اول که عس هاش رو گذاشتم
اگر بخوام این دو رو بفروشم چند دستمو می گیره؟؟؟
راستی رم ها رو نگاه کردم روش نوشته شده Crucial ballistix یعنی این خودش یه برند هست؟؟؟اگر اینطوریه من اشتباه کردم رم هام corsair نیستند و اگر هم نباشند ترجیح میدم بفروشمشون

حالا میرسیم سراغ این مطلب که من توی گرافیک ها 960 رو انتخاب کردم و توی رم ها هم رم 8 گیگ این به کنار ... اگر بخوام یه مادربورد و سی پی یو از سری 1150 بردارم با سیستمی که الان دارم تفاوت چقدر میتونه باشه از لحاظ کارایی عرض می کنم؟؟؟
مثلا ماربورد ASUS H97-PRO GAMER و سی پی یو هم i5 4690 باشه
توی رم هم یه سوال دارم اگر یه رم 8 گیگ سینگل بگیرم بعدا اگر بخوام میتونم یه دونه سینگل دیگه هم کنارش بذارم دیگه درسته ؟؟؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد ...
اخه تصمیمم برای رم و گرافیک قطعی شد حساب کردم دیدم نزدیک به 1 میلیون دارم هزینه می کنم برای این دو ... گفتم اگر بشه یه دستی هم سر مادربورد و سی پی یو بکشم شاید نتیجه بهتری بگیرم البته اگر توجیه اقتصادی داشته باشه
همه این ها هم برمیگرده به چند تا تریلر از بازی های جدید که امروز دیدمشون !!! چون یه چند وقتیه از بازی دور بودم دلم لک زده برای بازی گفتم سر کیسه رو شل کنم یه خورده ولخرجی کنیم (البته بسته به توانم خودم که خیلی هم زیاد نیست) تجربه بازی های جدید رو پیدا کنم
متشکر از دوست عزیزم آقا رضا که با صبر و حوصله و متانت پاسخ می دند

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام. پردازنده شما حدود 160000 تومان و مادربورد حدود 130000 تومان قیمت می خوره.
Crucial Ballistix یک برند بسیار خوبیه و رمهای شما هم خوبن. پس نفروشینش.
در خصوص خرید هم این اتنخابها در سری Haswell اشتباه محضه. چون مادربورد حدود 500000 تومانه و پردازنده هم حدود 700000 تومانه که شما با این مبلغ می تونید دو نسل جدیدتر یعنی سری 1151 یعنی SkyLake تهیه کنید. پردازنده Core i5-6600K حدود 800000 تومان و مادربورد هم این یکی:
http://lioncomputer.ir/product/5888/ASUS+Z170-K+LGA1151+Z170+Mainboard

مسلما این انتخاب به مراتب از هر نظر بهتره. داغترین و بهترین سری پردازنده و مادربورد هست که به بازار اومده و قیمشتم مناسبه و اسن شانس شماست که موقع خریدتون تازه این نسل وارد بازار شده. پس شانستونو از دست ندید.
بازم سوالی داشتید در خدمتم.

بالا