برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در مورد ایجاد مغازه قهوه فروشی

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
کسی تجربه ای داره در مورد ایجاد مغازه قهوه فروشی؟

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
سلام من که تجربه ندارم ولی رفیقم میگفت یکی از دوستاش توی اسلامشهر یه قهوه فروشی زده درآمدش خوبه راضیه و بهم پیشنهاد داد که منم این کارو کنم منم تعجب کردم و دیدم یه جورایی درسته بازارش خوبه انگار الان دیگه همه قهوه خور شدن خودمم خیلی دوست دارم یه قهوه ساز بگیرم صبح یه فنجون بزنم برم سرکار
یه مغازه هم داخل کوچه فرعی نزدیک محل کارم بود که گذاشتع بودن اجاره که یه نفر اومد گفت من اجارش کردم گفتم برای چه کاری گفت برای قهوه فروشی
ولی میخای مغازش رو بزنی حتما حتما از خیابون اصلی شروع کن و جای پر رفت و آمد باشه اگه تهرانی که به نظرم تهرانیا بیشتر قهوه میخورن تا شهرستانها
اون بوی قهوه هم‌خیلی مهمه یه‌بار توی خیابون داشتم رد میشدم‌ بوی قهوه خورد توی صورتم نگاه کرد یه‌ مغازه قهوه فروشی بود بدجور هوس کردم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
ممنون.دارم تحقیق میکنم. ولی خب اگر بتونم کسی رو پیدا کنم که تو این کاره و مستقیم باهاش صحبت کنم خیلی می تونه کمک کنه

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
سلام من که تجربه ندارم ولی رفیقم میگفت یکی از دوستاش توی اسلامشهر یه قهوه فروشی زده درآمدش خوبه راضیه و بهم پیشنهاد داد که منم این کارو کنم منم تعجب کردم و دیدم یه جورایی درسته بازارش خوبه انگار الان دیگه همه قهوه خور شدن خودمم خیلی دوست دارم یه قهوه ساز بگیرم صبح یه فنجون بزنم برم سرکار
یه مغازه هم داخل کوچه فرعی نزدیک محل کارم بود که گذاشتع بودن اجاره که یه نفر اومد گفت من اجارش کردم گفتم برای چه کاری گفت برای قهوه فروشی
ولی میخای مغازش رو بزنی حتما حتما از خیابون اصلی شروع کن و جای پر رفت و آمد باشه اگه تهرانی که به نظرم تهرانیا بیشتر قهوه میخورن تا شهرستانها
اون بوی قهوه هم‌خیلی مهمه یه‌بار توی خیابون داشتم رد میشدم‌ بوی قهوه خورد توی صورتم نگاه کرد یه‌ مغازه قهوه فروشی بود بدجور هوس کردم
حدودا چقدر میانگین سود روزانشون هست؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
حدودا چقدر میانگین سود روزانشون هست؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من از طریق به دوستی با یکنفر که کافه داشت صحبت داشتم. البته شخص مغازه برای خودش بود. ولی گفت سود سرو بیشتر از سود فروش قهوه ولوازم هست.
مهمترین نکته این بود که جای مغازه کجا باشه و اینکه حداقل باید برای 5 ماه خواب سرمایه در نظر بگیری.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
من از طریق به دوستی با یکنفر که کافه داشت صحبت داشتم. البته شخص مغازه برای خودش بود. ولی گفت سود سرو بیشتر از سود فروش قهوه ولوازم هست.
مهمترین نکته این بود که جای مغازه کجا باشه و اینکه حداقل باید برای 5 ماه خواب سرمایه در نظر بگیری.
قهوه هزار مدل داره
باید قهوه شناس باشی...
مغازه هایی که من میشناسم هم عمده میدن هم خرد، سودشون روی عمده فروشیه...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
قهوه هزار مدل داره
باید قهوه شناس باشی...
مغازه هایی که من میشناسم هم عمده میدن هم خرد، سودشون روی عمده فروشیه...
میدونم مدلهای مختلف داره. سود عمده کمتره مشتریش بیشتر

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
بنظرم خوبه چون تعداد این مدل مغازه ها زیاد شده
الان یه کلاسی داره چندجا صحبت شد یکی از نشانه های روشنفکری و های کلاس بودن رو قهوه خوری میدونن 🤣🤣

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
روی هر شات قهوه چقدر سود گیرشون میاد؟

erfan3s3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
سود قهوه اینجور که میگن یک به یک و حتی یک به دو هست
برای وارد شدن به این کار باید حرفه ای بشید
برید دوره شو بگذرونید یا برید یه کافه حرفه ای ۶ ماه تا یک سال شاگردی (آموزش+کار)کنین (بدون اینکه بگین میخواین قهوه فروشی بزنین)
باید قهوه ات خوش مزه باشه
کیفیت و خدمات خوبی ارائه بدی
مهم نیست اولین باشی یا جزو اولین هاکافیه بهترین باشی
به نظرم اگه خواستین این کارو شروع کنین قطعا حرفه ای برین آموزش ببینین و حرفه ای استارت بزنین(سرمایه میخواد)
کیفیت کارت خوب باشه با تبلیغات در اون شهر (تلگرام و اینستا پیج های محلی)
سری میای روی فروش
من تو کلانشهر زندگی میکنن ولی برای یه وایت چاکلت میام یه شهرستان تو به استان دیگه چون خوب سرو میکنه و اون کیفیت رو تو مرکز اون کلانشهر ندیدم!
لیموناد رو میرم یه جاد
اسپرسو رو میرم دوسه جا
خیلی خوبه از مشتری هاتون بپرسین دپست ذاری کنار قهوه چی بخورین
مثلا من شکلات شیرین دپست دارم با اسپرسو
و قهوه عربی رو به رسم خودش تلخ میخورم
به نظرم دهها کافه برو و از تجربه طراحی و برخورد و چینش سینی همشون استفاده کن و الهام بگیر و بهترین رو استارت بزن

بالا