برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی اتاق فرار (Escape Room)

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
سلام دوستان
این روزا خیلی زیاد شده و طرفدار داره پیدا میکنه
به نظرتون ارزش داره سرمایه گذاری کرد روش؟
چقد سرمایه نیاز داره به نظرتون؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
مکانش اوکی شده یعنی؟ کدوم شهر؟ کدوم منطقه؟ داخل یا نزدیک مرکز تجاری و تفریحی هست یا مستقله؟ زیربناش چقدره؟ قابلیت اجرای آیتم ترکیبی داره یا نه؟ خودت دکور و پراپ (اشیا صحنه) رو میتونی هر سری جور کنی و آپدیت کنی یا دکوراتور و طراح لوازم نیازه؟ و خیلی نکات دیگه... ولی مهمترینش اینه که جاش کجا باشه. و یه راه فهمیدن این موضوع که چقدر مشتری داره چک کردن سایت اسکیپ روم های اصلیه که همه قابلیت رزرو آنلاین دارن و نشون میده که چه تعداد رزرو کردن و میشه حدودی فهمید که ضریب اشغال چقدره و آیا اصلا با خرج و مخارج این کار (برای کسی که میخواد تازه شروع کنه) جور در میاد یا نه.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
من هنوز جایی در نظر گرفتم فقط خودم چند شب پیش رفتم تو یکی از این اتاقها ددیم چیز خاصی هزینه نکردن فقط مهمترین چیزش گرفتن همون مکانش هست که این یه خونه ویلایی یه طبقه بود توی یه منطقه مسکونی خلوت
ایا باید حتما تجاری باشه مکانش؟

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
من هنوز جایی در نظر گرفتم فقط خودم چند شب پیش رفتم تو یکی از این اتاقها ددیم چیز خاصی هزینه نکردن فقط مهمترین چیزش گرفتن همون مکانش هست که این یه خونه ویلایی یه طبقه بود توی یه منطقه مسکونی خلوت
ایا باید حتما تجاری باشه مکانش؟

ملکیتش نه، ولی قاعدتا باید مجوز گرفته بشه. من دیدم تو خیلی خونه های قدیمی اومدن راه انداختن که مسکونی بوده. ولی نوع مجوزش رو نمیدونم.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
مجوزش رو از خودش پرسیدم گفت کمیه ورزشهای همگانی ! میده مجوزش و اصلا هم سخت نمیگیرن فقط تجاری بودن یا نبودنش مساله است برام که یادم رفت از خودش بپرسم

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
3-4 تا نکته دیگه هم هست:

- رنج سنی کسایی که میرن اینجاها 16-35 ساله. یعنی مثل سایر تفریحات جمعی (سینما، تئتار، استخر و...) محدوده گسترده ای رو شامل نمیشه.
- اگر فقط یکی دو پلان بازی طراحی شده باشه هر گروهی که بیاد تا 1 سال دیگه نخواهد اومد و از این نظر اتاق فرار (پس از حل مساله) تقریبا میشه گفت یکبار مصرفه و مثل بقیه تفریحات پول ساز نیست.
- اگر قرار باشه یه اتاق ساده و غیر جذاب (اونطور که گفتی در اون خونه دیدی) طراحی بشه طبیعتا کسی نمیاد و همون هزینه یا حالا چند درصد بیشترش رو میده میره جای جذاب.
- اگر کنارش کافی شاپ هم باشه (که خیلی هاشون دارن) باز بهتره. اونایی که شلوغن مثلا waiting room با پذیرایی دارن و از این حرف ها.

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
اگر تخغیف بدین من میا تونم براتون مشتری بفرستم ، همینطور برای سایر دوستانی که ساکن تهران هستن ، کسب و کاری دارن ، هم خدمت یا محصولی که عرضه می کنن عالی باشه
و هم اینکه بتونن تخفیف بدن

با تشکر ، آیما فرصت طلب

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
بعد از اون اتاق فرار اولی 3 تا دیگه هم رفتم متوجه شدم سخت ترین قسمتش طراحی سناریو بازی هست یعنی معماها رو جوری پشت هم تنظیم کنی که حل هر مرحله باعث رسیدن به مرحله بعدی بشه
از نظر تجهیزات جز چند تا قفل رمز دار و صندوقچه قفل دار و ..چیز خاصی نداشتن هیچکدوم و کرونترین چیزش همون مکانش هست که از این 4 تایی که رفتم دو تاشون خونه ویلایی مستقل بودن یکیشون یه طبقه از یه ملک اداری بود اون یکی توی برج میلاد بود..

من خودم دوست دارم اگه خبوام بزنم خیلی بیشتر و حرفه ایتر کار کنم روی سناریو و لوکیشن بزرگتری در نظر بگیرم با مراحل طولانی تر و جذاب تر..یه سر به سایت تخفیفان بزنین عین قارچ زیاد شدن ولی مشتری های خاص خودش رو داره این سرگرمی جالب

بالا