برگزیده های پرشین تولز

سهام بانک/بیمه دی

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
معاملات امروز دی فوق‌العاده بود، براوو
همانطور که دیروز گفتم امروز روز حساسی برای سهم بود که با حمایت حقوقی در شروع معاملات بخیر گذشت.
آخر هفته هم دی مجمع داره و من شرکت نمی کنم و تا سه شنبه پله ای از سهم خارج میشم موقتا.

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
معاملات امروز دی فوق‌العاده بود، براوو
همانطور که دیروز گفتم امروز روز حساسی برای سهم بود که با حمایت حقوقی در شروع معاملات بخیر گذشت.
آخر هفته هم دی مجمع داره و من شرکت نمی کنم و تا سه شنبه پله ای از سهم خارج میشم موقتا.
یعنی به نظرت بعد از مجمع با منفی باز میشه؟ چرا خارج میشین؟ احتمال داره تو مجمع خبره افزایش سرمایه رو بگن؟ یا بنظرت این خبر پیش خور شده

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
یعنی به نظرت بعد از مجمع با منفی باز میشه؟ چرا خارج میشین؟ احتمال داره تو مجمع خبره افزایش سرمایه رو بگن؟ یا بنظرت این خبر پیش خور شده
با سلام خدمت شما،
این مجمع برای تصویب صورت های مالیه نه افزایش سرمایه.
برای من ابهاماتی از رفتن مجمع دی وجود داره که ترجیح میدم اینجا ریسک نکنم.
اولین مورد به حد نصاب نرسیدن مجمعه، اگرچه در مجامع قبلی بنیاد شهید به وکالت از ایثارگران در مجمع شرکت میکرد و حضور یک نفر از این نهاد برای به حد نصاب رسیدن سهامداران کافی بود ولی چند وقت پیش سهام ایثارگران رو آزاد کردن و معلوم نیست الان بنیاد چند درصد سهامداران رو داره و این موضوع برای من ابهامه که چه اتفاقی میفته.
دومین موضوع نماد تا پایان مهر مهلت برای خروج از ماده 141 تجارت داره یعنی احتمالش هست در صورت متوقف شدن نماد دیگه کلا باز نشه تا مراحل افزایش سرمایه طی و لحاظ بشه و این به معنی دو سه ماه خواب سرمایه است اون هم زمانی که احتمالاً رشد بازار شروع شده و سهم ها تازه قراره رشد کنند.
سومین موضوع همین رونمایی نکردن از گزارش توجیحی افزایش سرمایه است، خب فرض کنیم نماد این مجمع عمومی رو بخوبی و خوشی برگزار کرد و هفته بعد 28-29 مهر باز شد، سهامدار از ترس تعلیق که مهلت خروج از قانون ورشکستگی تا پایان مهر هست در روز بازگشایی که بدون دامنه نوسانه در صف فروش قرار میگیره و سهم یک منفی تپل میخوره.
دی از منظر تکنیکالی اگر فردا کندل خوبی بزنه روند نزولیش تمومه و یه رشد شارپی دیگه شروع می‌کنه ولی شرکت در مجمع اخر هفته به دلایل بالا و ابهاماتی که وجود داره ریسک بالایی داره و من ترجیح میدم شرکت نکنم.
حجم معاملات دی همیشه سنگینه، متوسط معاملات یکسال گذشته، روزانه بالای 50 میلیونه و طی شش ماهی که دی رو دارم با اینکه رشد شارپی داشته ولی مردونه بالا اومد و هیچ روزی نبوده که نشه خریدش، نهایتاً با سرخطی می‌شده گرفت، ما هم اگر این مجمع رو برگزار کرد و بخوبی خوشی به سامانه معاملات برگشت و برای افزایش سرمایه وقت گرفت اول آبان دوباره وارد میشیم، دی دستو دلبازه همیشه راه میده.

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
با سلام خدمت شما،
این مجمع برای تصویب صورت های مالیه نه افزایش سرمایه.
برای من ابهاماتی از رفتن مجمع دی وجود داره که ترجیح میدم اینجا ریسک نکنم.
اولین مورد به حد نصاب نرسیدن مجمعه، اگرچه در مجامع قبلی بنیاد شهید به وکالت از ایثارگران در مجمع شرکت میکرد و حضور یک نفر از این نهاد برای به حد نصاب رسیدن سهامداران کافی بود ولی چند وقت پیش سهام ایثارگران رو آزاد کردن و معلوم نیست الان بنیاد چند درصد سهامداران رو داره و این موضوع برای من ابهامه که چه اتفاقی میفته.
دومین موضوع نماد تا پایان مهر مهلت برای خروج از ماده 141 تجارت داره یعنی احتمالش هست در صورت متوقف شدن نماد دیگه کلا باز نشه تا مراحل افزایش سرمایه طی و لحاظ بشه و این به معنی دو سه ماه خواب سرمایه است اون هم زمانی که احتمالاً رشد بازار شروع شده و سهم ها تازه قراره رشد کنند.
سومین موضوع همین رونمایی نکردن از گزارش توجیحی افزایش سرمایه است، خب فرض کنیم نماد این مجمع عمومی رو بخوبی و خوشی برگزار کرد و هفته بعد 28-29 مهر باز شد، سهامدار از ترس تعلیق که مهلت خروج از قانون ورشکستگی تا پایان مهر هست در روز بازگشایی که بدون دامنه نوسانه در صف فروش قرار میگیره و سهم یک منفی تپل میخوره.
دی از منظر تکنیکالی اگر فردا کندل خوبی بزنه روند نزولیش تمومه و یه رشد شارپی دیگه شروع می‌کنه ولی شرکت در مجمع اخر هفته به دلایل بالا و ابهاماتی که وجود داره ریسک بالایی داره و من ترجیح میدم شرکت نکنم.
حجم معاملات دی همیشه سنگینه، متوسط معاملات یکسال گذشته، روزانه بالای 50 میلیونه و طی شش ماهی که دی رو دارم با اینکه رشد شارپی داشته ولی مردونه بالا اومد و هیچ روزی نبوده که نشه خریدش، نهایتاً با سرخطی می‌شده گرفت، ما هم اگر این مجمع رو برگزار کرد و بخوبی خوشی به سامانه معاملات برگشت و برای افزایش سرمایه وقت گرفت اول آبان دوباره وارد میشیم، دی دستو دلبازه همیشه راه میده.
خیلی ممنون از توضیحاته کاملت
پس من هم پله ای خروج می کنم تا بعد از مجمع چون واقعا اگه تا اخر مهر فرصت داشته باشه و چیزی رو نکنه بعد از مجمع وقتی نمیمونه

به نظرت ودی همون راه دی رو میره؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
اتفاقات پیش روی نماد #دی طی یک هفته آینده در سامانه کدال:
  • مجوز بانک مرکزی جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
  • صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ (حسابرسی شده)
  • پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه
اولی اومد:
دومی هم فردا پس فردا میذارن کدال.
برای ما سومی مهمه.
امروزم تماشاچی هستیم.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
اتفاقات پیش روی نماد #دی طی یک هفته آینده در سامانه کدال:
  • مجوز بانک مرکزی جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹
  • صورت‌های مالی تلفیقی سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ (حسابرسی شده)
  • پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه
مورد دوم و سوم هم بالاخره روی کدال اومد.
افزایش سرمایه 3884 درصدی

mahyargol

Registered User
لایک‌ها
29
مورد دوم و سوم هم بالاخره روی کدال اومد.
افزایش سرمایه 3884 درصدی

سلام دوست عزیز خسته نباشی بابت این همه اطلاعات خوبت
یه سوال ، با توجه به اینکه افزایش سرمایه دی رو کدال اومد بنظرت بذاریم بمونه یا بفروشیم تا قبل مجمع؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
سلام دوست عزیز خسته نباشی بابت این همه اطلاعات خوبت
یه سوال ، با توجه به اینکه افزایش سرمایه دی رو کدال اومد بنظرت بذاریم بمونه یا بفروشیم تا قبل مجمع؟
با سلام خدمت شما
دو دستی بچسب، در بدترین حالت متوقف میمونه تا افزایش سرمایه لحاظ بشه و دو سه ماه دیگه با ۱۰۰ درصد بازگشایی میشه، روی هیچ سهمی توی این بازار نمیشه حساب کرد طی سه ماه آینده دوبل بشه.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
خگستر پیک قیمت 1300 قیمت امروز 320
خودرو پیک قیمت 700 قیمت امروز 320
دلیل سقوط آزاد خگستر نسبت به خودرو اینه که سهم خگستر نیازمند نقدینگی بالا برای رشده که همچین پولی در ماه های اول سال در بازار وجود داشت ولی طی سه ماهه گذشته همچین پولی وجود نداشته و قفل در صف فروش باقی مانده.
دی هم وضعیتی مشابه خگستر داره، درصورتی که نقدینگی لازم برای معامله 50 میلیون سهم روزانه وجود نداشته باشد، قفل در صف فروش باقی خواهد ماند حتی اگر کلیت بازار به تعادل برسد.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
مقایسه P/E شرکتهای گروه بیمه: ( نظر به عدم گزارش شش ماهه بیمه دی، مقدار تخمینی 420 تومن لحاظ شده است)
در جدول زیر مقدار EPS سه ماهه و شش ماهه شرکتها ارائه شده و بر مبنای مقدار EPS شش ماهه، پارامتر P/E شش ماهه محاسبه شده است . از آنجا که بخش زیادی از سود شش ماهه برخی از شرکتها به دلیل سود ناشی از فروش سرمایه گذاری ها بوده و نه فعالیت بیمه ای، مقدار P/E سالیانه محاسبه نشده است. شرکتهایی که به دلیل فعالیت بیمه ای زیان ده هستند و با سود ناشی از فروش سرمایه گذاریها و ذخایر، سود شناسایی کرده اند با رنگ زرد مشخص شده اند. با توجه به درصد افزایش سرمایه های اخیر، مقادیر سودهای سال 98 و سه ماهه تعدیل شده است.
90270b7f-c2e9-4795-8756-ccb7fe1c7fcc.jpg

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
مقایسه شرکت های بیمه ای
منبع: پیشرو بورس
@pishrobours
25 ابان 99

Screenshot_2020-11-19 گزارش تحلیلی سهام بیمه کوثر – آبان ماه 1399 – شرکت سرمایه گذاری الماس حک...png

Screenshot_2020-11-19 گزارش تحلیلی سهام بیمه کوثر – آبان ماه 1399 – شرکت سرمایه گذاری الماس حک...png

فایل های ضمیمه

• گزارش تحلیلی بیمه کوثر.pdf
    1,014.2 KB · نمایش ها: 0

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
#ودی گزارش 6 ماهه اومد. 919 میلیارد تومن سود 6 ماه. هر سهم 358.1 تومن سود عملیاتی. پی بر ای 4.69. قیمت سهم 23778
کمترین پی بر ای گروه با بالاترین eps

Screenshot_2020-11-19 ودي 23,948.png

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
#ودی گزارش 6 ماهه اومد. 919 میلیارد تومن سود 6 ماه. هر سهم 358.1 تومن سود عملیاتی. پی بر ای 4.69. قیمت سهم 23778

مشاهده پیوست 1208682

گزارش ۶ ماهه #ودی

بالاخره با بعد از گذشت نزدیک به یک ماه و تاخیر در ارسال گزارش میان‌دوره‌ای ۶ ماهه بیمه دی، امروز این گزارش با پوشش سود ۳۵۸ تومنی به‌ازای هر سهم منتشر شد.

هرچند این مقدار پوشش سود ۶ ماهه نسبت به پیش‌بینی قبلی کمتر بود اما نسبت به قیمت سهم در میان شرکت‌های بورسی بی‌نظیر هست. با انتشار این گزارش سود چهار فصل گذشته هر سهم این شرکت به ۵۰۷ تومن رسید و P/E TTM سهم به حدود ۴/۷ واحد کاهش پیدا کرد که در میان تمام شرکت‌های بورسی بی‌نظیر هست. توجه کنید در سایر شرکت‌ها اگر P/E کمتری مشاهده می‌کنید مربوط به فروش دارایی بوده و در سال‌های آینده تکرار قابلیت تکرار ندارند. نکته بسیار مهم در مورد این گزارش در قیاس با گزارش سایر شرکت‌های بیمه‌ای اینکه بیش از ۷۵٪ این سود مربوط به عملیات بیمه‌گری شرکت بوده و تنها یک چهارم آن از محل سرمایه‌گذاری منابع ایجاد شده است.

بیمه دی میزان سرمایه‌گذاری خود در شرکت‌های بورسی و فرابورسی رو از ابتدای سال جاری به ۱۱۰ میلیارد تومن افزایش داده و در ۶ ماهه ابتدای سال ۹۴ میلیارد تومن از این محل سود شناسایی کرده است. با توجه به بازار داغ نیم‌سال اول ۹۹، به نظر می‌رسه ودی بخش قابل توجهی از سبد بورسی خودش رو همچنان نگه داشته و به سود دراز مدت آن چشم دوخته است.

با توجه به پوشش سود ایجاد شده و با توجه به اینکه این شرکت امسال نیز در مناقصه بیمه خدمات درمانی بنیاد شهید برنده شده، انتظار پوشش سود بالاتر از ۶۰۰ تومنی رو برای کل سال ۹۹ داریم که پی‌به ای سهم رو به زیر ۴ واحد خواهد رسوند. این احتمال نیز وجود داره که همین پوشش سود ۶ ماهه طی گزارش حسابرسی شده که در آینده نزدیک منتشر خواهد شد بهبود یابد.

@Novinboursian

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711

مشاهده پیوست 1208682

یک نکته ای الان پی بردم در مورد p/e گروه بیمه ای، اونم حبابی به نام بیمه پاسارگارد در این گروه هست با نماد #بپاس که ارزش بازاری به اندازه کل بیمه ای ها پیدا کرده! اگر بپاس رو حذف کنیم پی بر ای این صنعت به 12 واحد کاهش پیدا میکنه و اکثر نمادهای این گروه هم الان پی بر ای حدود 12 واحد دارن.
بنابراین اگر حالت محتاطانه کف پی بر ای 9 واحد رو برای گروه بیمه در نظر بگیریم قیمت هر سهم #ودی باید حداقل 5000 تومان باشه که قطعا تا مجمع سال بعد به این قیمت میرسه حالا بازار میخواد رنج باشه هرچی، ودی از همین قیمت فعلی 100 درصد سود تا 8 ماه آینده توش خوابیده درحالیکه تمام بازارهای دیگه راکد هستن. کف سود ودی در سال جاری حداقل 600 تومنه که با فرض تقسیم 50 درصد در مجمع سال بعد مثل امسال، حداقل 300 تومن سود به هر سهم تعلق میگیره.
اگر نمادی سراغ دارید تا 8 ماه آینده قیمتش دوبل بشه و 300 تومن هم سود تقسیم کنه و قیمت هر سهمش الان 2500 تومن باشه به ما معرفی کنید!

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
تابلوی دی افتضاحه چند روزه سنگین دارن خالی میکنن، بعد از چند سری نوسانگیری بین 4000 تا 6000 تومن، فک کنم اینبار میخوان حد ضررها رو فعال کنن تکنیکالی سهامدارارو تلکه کنن.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
تابلوی دی افتضاحه چند روزه سنگین دارن خالی میکنن، بعد از چند سری نوسانگیری بین 4000 تا 6000 تومن، فک کنم اینبار میخوان حد ضررها رو فعال کنن تکنیکالی سهامدارارو تلکه کنن.
افشای اطلاعات الف اونم چند دقیقه قبل از ساعت 11
همونطور که پیش بینی میکردم عجله دارن قیمتو بکشن پایین.
یادمه یکبار دیگه هم دو تا افشای اطلاعات الف توی یک روز قبل از ساعت 11 فرستادن. طبق قوانین فرابورس و برخلاف بورس، اگر قبل از 11 افشا اطلاعات روی کدال بیاد ناظر میتونه یکساعت بعد نمادو باز کنه و طبق پیام امروز ناظر همین کار میخواد انجام بشه.

ویرایش:
تداوم توقف نماد (دی1) جهت رفع ابهام یا اصلاح اطلاعاتبه اطلاع می‌رساند؛ مطابق با اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال، به منظور رفع ابهام یا اصلاح اطلاعات منتشره شرکت بانک دی ، توقف نماد معاملاتی (دی1) حداکثر برای 2 روز کاری تداوم می‌یابد.
مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران

Last edited:

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
عدم تاييد معاملات در نماد معاملاتي (دي1)99/10/8 16:57
به اطلاع مي‌رساند؛ معاملات امروز دوشنبه مورخ 1399/10/08 در نماد معاملاتي (دي1) مورد تأييد قرار نگرفت. مدير عمليات بازار فرابورس ايران

طبق پیام ناظر معاملات امروز دی باطل شد. اگرچه تا این لحظه معاملات روی تابلو سرجاشه و حذف نشده!
اول افشای اطلاعات الف میاد و بعد معاملات باطل میشه، روزهای قبل هم سنگین خالی کردن.
60 میلیون سهم در صف فروش + 30 میلیون سهم معاملات باطل شده، 90 میلیون سهم در روز بازگشایی بدون دامنه آماده فروش هست و نتیجه ای جز یک منفی سنگین نداره.
امیدوارم کارهای امروز بانک یعنی دادن افشای اطلاعات و ابطال معاملات با برنامه برای جلوگیری از کاهش قیمت سهم انجام شده باشه و این مهم فقط زمانی اتفاق میفته که تائیدیه بانک مرکزی در مورد افزایش سرمایه بیاد در غیر اینصورت اگر بخوان بدون گرفتن این مجوز نماد رو باز کنن مطمئنا سهم به فنا میره و میشه گفت خود بانک کمر به نابودی سهم بسته که از اینها بعید نیست. قبلا روی 8000 تومن با قرار دادن یک خبر دروغ روی سایت بانک قیمت سهمو نصف کردند.

لندن 2012

Registered User
لایک‌ها
228
امسال سال دی نیست بنظرم. من پدرم داره دی نمیذاره بفروشم بنیادیه.
اما چون سال گذشته سودسازی زیاد کرده. سال بعد باید فکرش بود

بالا