• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سوال در مورد مانیتورهای واید سامسونگ

zebel-khaan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دیروز داشتم مدلهای مختلف سامسونگ رو از نظر داشتن استادارد TCO بررسی می کردم

( تو سایت samservice.com ) که متوجه شدم هیچ کدوم از مدلهای واید استاندارد TCO ندارن !!

می خواستم بدونم دلیلش چیه ( چون من روزی 8-10 ساعت پشت مانیتور می شینم برام مهمه )

soheilspeedart

Registered User
لایک‌ها
1
دیروز داشتم مدلهای مختلف سامسونگ رو از نظر داشتن استادارد TCO بررسی می کردم

( تو سایت samservice.com ) که متوجه شدم هیچ کدوم از مدلهای واید استاندارد TCO ندارن !!

می خواستم بدونم دلیلش چیه ( چون من روزی 8-10 ساعت پشت مانیتور می شینم برام مهمه )

دوست عزیز، TCO بیشتر تاکیدش روی حفظ سلامت کاربر و حفاظت از محیط زیسته

بخش سلامت کاربرش مربوط می شه به تشعشعات الکتریکی و میدان مغناطیسی، حفاظ در برابر برق گرفتگی، ارگونومی و طراحی، روشنایی صفحه و...

که مهمترینش تشعشعات الکتریکی و مغناطیسی هست، و خوشبختانه این مساله توی LCD ها تقریبا وجود نداره!!! در مورد سایر فاکتورها هم باید عرض کنم که در حال حاضر تمام LCD ها شرایط بسیار عالی و برتر از استاندارد TCO رو رعایت می کنن

پس از نظر سلامت کاربر نگرانی در بین نیست

اما در نظر حفاظت محیط زیست باید عرض کنم که شامل مواردی مثل مواد اشتعال زا و سمی (کادمیوم، سرب و غیره) هست که شرکت های مختلف به نوبه خودشون سعی در کاهش صدمات به محیط زیست هستن

بنابر در مورد LCD این موضوع زیاد مطرح نیست و در واقع TCO یه استاندارد قدیمی هست و بیشتر در مورد CRT (نمایشگرهای لامپی) اهمیت پیدا می کنه

بالا