• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سوال در مورد Keyword Planner گوگل

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
سلام
دوستان یه سری کلمات را توی Keyword Planner گوگل چک کردم ولی اعدادی که نشون میده برام عجیبه
مثلا توی عکسی که پیوست کردم نگاه کنید میانگین ماهانه تعداد سرچ عبارت "آموزش کامپیوتر" را زده 3600 که به نظرم خیلی کمه و مشکل دیگه اینه که من یه روز قبل چک کردم میانگین را 4400 زده بود در صورتی که این عدد میانگینه و نباید به همین راحتی توی یه روز این همه جابه جا بشه.
یا مثلا عبارات پیام تبلیغاتی و آموزش زبان تعداد سرچ خیلی پایینی دارند
دلیلش چیه؟

فایل های ضمیمه

• ss.jpg
    ss.jpg
    68.7 KB · نمایش ها: 29

all of

Registered User
لایک‌ها
416
از کجا تشخیص دادی 3600 تا کمه؟!:D
اطلاعاتی که گوگل میده درسته و شما در حالت ایده آل که تو اون کلمه رتبه یک گوگل باشی حدود 50 60 درصد اون عدد رو ورودی داری(البته استثنا هم داره)
این اعداد هر چند وقت یکبار آپدیت میشن که اتفاقی شما قبل و بعد آپدیت شدن دیدی:D
میتونی از روی نمودارهایی که میده آمار سرچ هر ماه رو ببینی
البته این سرچ در سراسر جهانه و نه فقط ایران (در ضمن به علت تحریم نمیتونی فقط آمار مربوط به ایران رو ببینی که البته راهکارهایی هست که بتونی آمار تقریبا دقیقی از سرچ داخل ایران رو ببینی ولی خیلی لازم نیست چون آماری که میده به طور عمده از داخل ایران سرچ میشه)

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
از کجا تشخیص دادی 3600 تا کمه؟!:D
اطلاعاتی که گوگل میده درسته و شما در حالت ایده آل که تو اون کلمه رتبه یک گوگل باشی حدود 50 60 درصد اون عدد رو ورودی داری(البته استثنا هم داره)
این اعداد هر چند وقت یکبار آپدیت میشن که اتفاقی شما قبل و بعد آپدیت شدن دیدی:D
میتونی از روی نمودارهایی که میده آمار سرچ هر ماه رو ببینی
البته این سرچ در سراسر جهانه و نه فقط ایران (در ضمن به علت تحریم نمیتونی فقط آمار مربوط به ایران رو ببینی که البته راهکارهایی هست که بتونی آمار تقریبا دقیقی از سرچ داخل ایران رو ببینی ولی خیلی لازم نیست چون آماری که میده به طور عمده از داخل ایران سرچ میشه)
خوب یعنی تو کل ایران فقط 3600 تا؟ اینا همه آدم دور ورمون هستن که دنبال یاد گرفتن کامپیوترن اونوقت کلا 3600 تا در ماه؟
یا مثلا اگه من بخوام سی دی آموزش زبان مخصوص کودکان بفروشم روی چه کلمه کلیدی ای باید مانور بدم؟
الان اون دو تا سرچ آخر را ببینین کلا مجموعش 240 تا میشه که خیلی کمه که تازه از این عدد هم تعداد کمیشون حاضر به خرید میشن و تعدادیشون هم به سایت های دیگه میرن و تقریبا هیچی از سایت من فروش نمیره با این اوضاع:D درسته؟
اما بازم چیزی که من توی اطرافیانم میبینم اینه که همه کلی وسایل و سی دی های آموزشی (مخصوصا زبان) برای بچه هاشون میخرن

skydl2011

Registered User
لایک‌ها
42
سلام
یک مورد هست که شما توجه نکردی
حدودا همه ابزار های گوگل برای کاربر های ایرانی ناقص و ناکامل کار میکنن ، از KP تا trends و adwords و ... و بهترین کار سنجش نسبی هست
یعنی کلمه کلیدی رو که میدونید ورودیش چقدر هست با عدد داده شده توسط KP مقایسه کنید تا برا خودتون مقیاس به دست بیارید

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
سلام
یک مورد هست که شما توجه نکردی
حدودا همه ابزار های گوگل برای کاربر های ایرانی ناقص و ناکامل کار میکنن ، از KP تا trends و adwords و ... و بهترین کار سنجش نسبی هست
یعنی کلمه کلیدی رو که میدونید ورودیش چقدر هست با عدد داده شده توسط KP مقایسه کنید تا برا خودتون مقیاس به دست بیارید
راستش من هیچ کلمه کلیدی ای را میزان سرچش را نمیدونم که بخوام مقایسه کنم
الان هم توی هیچ کلمه کلیدی درستو حسابی ای اول نیستم که بخوام ورودیم را با مقداری که گوگل نشون میده مقایسه کنم
شما اگه بتونین برای مثال همون آموزش زبان کودکان را برام مقایسه کنید و مثلا حدس بزنید که چقدر سرچ میخوره خیلی عالی میشه اونوقت میتونم این عبارت را با بقیه عبارات مقایسه کنم و برای اونا هم یه نتیجه حدودی بگیرم

mousavisepehr

Registered User
لایک‌ها
114
خوب یعنی تو کل ایران فقط 3600 تا؟ اینا همه آدم دور ورمون هستن که دنبال یاد گرفتن کامپیوترن اونوقت کلا 3600 تا در ماه؟
یا مثلا اگه من بخوام سی دی آموزش زبان مخصوص کودکان بفروشم روی چه کلمه کلیدی ای باید مانور بدم؟
الان اون دو تا سرچ آخر را ببینین کلا مجموعش 240 تا میشه که خیلی کمه که تازه از این عدد هم تعداد کمیشون حاضر به خرید میشن و تعدادیشون هم به سایت های دیگه میرن و تقریبا هیچی از سایت من فروش نمیره با این اوضاع:D درسته؟
اما بازم چیزی که من توی اطرافیانم میبینم اینه که همه کلی وسایل و سی دی های آموزشی (مخصوصا زبان) برای بچه هاشون میخرن
در این کلمه خاص بله.... این تعداد هست... ولی عناوین دیگه مرتبط با این کار هست... که اون موارد رو هم در نظر بگیری، تعداد خیلی بیشتر میشه

all of

Registered User
لایک‌ها
416
آمار گوگل درسته ولی متاسفانه با پیش بینی های شما جور نیست:D
شما باید روی کلمات با سرچ ماهیانه بالا کار کنید یا هم به کمک تبلیغات واسه سایتتون بازدیدکننده جمع کنید
چاره دیگه ای نیست:D

skydl2011

Registered User
لایک‌ها
42
1- جواب به همه دوستان : 100 % مطمئن باشید که آمار به هیچ وجه دقیق نیست . ( بنده مدت زیادی تحلیل adwords میکنم و مثال های زیادی رو به شخصه دیدم و با ورودی نفر اول گوگل در اون کیورد مقایسه کردم)
در ضمن ذوست عزیز 3600 تا به هیچ وجه کم نیست. (به هیچ وجه)
خود بنده با صفحه اول بودن در یک سرچ (خرید ... ) که ماهیانه در جمع 400 تا سرچ داشت ماهی 2 تومن در میوردم (البته خوب معلومه 400 تا غلط هست)
چیز اصلی که باید توجه کنی اینه که سایتت توان حضور در صفحه اول رو داره یا خیر.

farsvideo

Registered User
لایک‌ها
148
سلام. این اعداد و ارقام چه درست و چه غلت اگر برای تشخیص کلمه ی کلیدی مورد استفاده قرار میدهید میتونه کارساز باشه.
چرا که اگر تعداد جستجوی یک عبارت در طول روز کمتر از حد معقول ذکر شده برای عبارات دیگر نیز همین حکایت صادق است، اگر نسبی است برای همه ی کلمات نسبی است و اگر دقیق است برای همه ی کلمات دقیق است. شما در نهایت با بیشتر و یا کمتر بودن سر و کار دارید نه با مقدار دقیق.

بالا