برگزیده های پرشین تولز

شرط عجیب برتینا

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
دیجی کالا هم بعضی وقت ها همین کار میکنه
بعضی وقتی ها پرشین تولز هم میکنه
بعضی وقتی ها همه شرکت های بزرگ همین کار میکنن

پول رو که پس میدهند
شاید میخواستید محصولی بفروشید که با قوانین ایران هم خونی نداشته ؟!
شاید شخص واریز کننده با شخص ثبت نامی همخونی نداشته
و....
و کلی چیز دیگه

ی چیز عادی و روتین در کسب و کارهای انلاین هست
بدون ذکر این مطلب در ابتدای خرید حق انجام ندارن . پول رو هم پس نمیدن خود من با دوتا شرکت به این مشکل برخوردم تا اطلاعات درخواستی رو ندی پول رو پس نمیدن . همین شرکت ها هستن که از اطلاعات منو و شما سو استفاده می کنن.

وبمسترای محترم هر شرکتی بعد از واریز وجه ازتون اطلاعاتی مثل کپی کارت ملی خواست و بدون دادن اطلاعات حاضر نشد پول پرداختی رو پس بده تو همین تاپیک یا تاپیک جدا اعلام کنید که قطع همکاری صورت بگیره باهاش .

hady1364

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
بدون ذکر این مطلب در ابتدای خرید حق انجام ندارن . پول رو هم پس نمیدن خود من با دوتا شرکت به این مشکل برخوردم تا اطلاعات درخواستی رو ندی پول رو پس نمیدن . همین شرکت ها هستن که از اطلاعات منو و شما سو استفاده می کنن.

وبمسترای محترم هر شرکتی بعد از واریز وجه ازتون اطلاعاتی مثل کپی کارت ملی خواست و بدون دادن اطلاعات حاضر نشد پول پرداختی رو پس بده تو همین تاپیک یا تاپیک جدا اعلام کنید که قطع همکاری صورت بگیره باهاش .
این که بدون احراز هویت از مشتری پول میگیرن بعد برای پس دادن احراز هویت می خوان کار اشتباه و غیرقانونی ای هست. یا کلا نباید احراز هویت باشه یا اگه احراز هویت می کنن تا وقتی مشتری رو تایید نکردن نباید ازش پول بگیرن.
ولی اینکه بدون احراز هویت پول رو پس نمیدن به این خاطره که طرف میاد با کارت دزدی بهشون پول میده بعد شماره کارت خودش رو میده که پول رو به حسابش برگردونن. فرداش هم صاحب کارت دزدی شکایت می کنه حساب فروشنده مسدود میشه.

rouzsos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
شرط عجیب برتینا

برای تبلیغ در گوگل ادورز پول واریز کردم
هنوز تبلیغ فعال نشده
تماس گرفتند میگند
که کپی رنگی کارت ملی ارسال کنید وگرنه
اکانتتون غیرفعال میشه شاید نخوام این کارو بکنم
این یعنی چی ؟
اول پول میگیرن بعد شرط و شروط میزارن
مصداق دقیق کلاهبرداری
با توجه به اينكه در ابتداي كار به شما گفته نشده, حق همچين كاري رو ندارند

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
این که بدون احراز هویت از مشتری پول میگیرن بعد برای پس دادن احراز هویت می خوان کار اشتباه و غیرقانونی ای هست. یا کلا نباید احراز هویت باشه یا اگه احراز هویت می کنن تا وقتی مشتری رو تایید نکردن نباید ازش پول بگیرن.
ولی اینکه بدون احراز هویت پول رو پس نمیدن به این خاطره که طرف میاد با کارت دزدی بهشون پول میده بعد شماره کارت خودش رو میده که پول رو به حسابش برگردونن. فرداش هم صاحب کارت دزدی شکایت می کنه حساب فروشنده مسدود میشه.
باید قوانین واضح باشه اگه قراره حراز هویت بشه همون اول اعلام بشه من به شخصه حاضرم برم بانک و فیش پرداخت کنم ولی مدارک شناسایی ندم برای این شرکت ها چون امکان سو استفاده خیلی زیاده .حالا اینکه میگین با کارت دزدی پرداخت بشه بعد به کارت دیگه بزنن بچه های مدرسه ای که نیستن پول رو به همون کارتی که باهاش پرداخت شده فقط برگشت بدن.

adea1371

Registered User
لایک‌ها
217
باید قوانین واضح باشه اگه قراره حراز هویت بشه همون اول اعلام بشه من به شخصه حاضرم برم بانک و فیش پرداخت کنم ولی مدارک شناسایی ندم برای این شرکت ها چون امکان سو استفاده خیلی زیاده .حالا اینکه میگین با کارت دزدی پرداخت بشه بعد به کارت دیگه بزنن بچه های مدرسه ای که نیستن پول رو به همون کارتی که باهاش پرداخت شده فقط برگشت بدن.

قوانین تجارت الکترونیک شما بگو واضح اعلام کنند

این شرکت ها هم واضح مینویسند

از دیجی کالا بگیر تا اون فروشگاه پیش پا افتاده و... اگه شک کنه طرف کلاهبرداره اینکارو میکنه

چرا ؟

چون اگه طرف کلاهبردار باشه و پولو براش برگشت بزنی تو باید پاسخگو باشی ن اون کلاهبردار

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
قوانین تجارت الکترونیک شما بگو واضح اعلام کنند

این شرکت ها هم واضح مینویسند

از دیجی کالا بگیر تا اون فروشگاه پیش پا افتاده و... اگه شک کنه طرف کلاهبرداره اینکارو میکنه

چرا ؟

چون اگه طرف کلاهبردار باشه و پولو براش برگشت بزنی تو باید پاسخگو باشی ن اون کلاهبردار
دیجی کالا نکرده تا حالا نشنیدم همه این شرکت های کوچیک و بی در و پیکر میکنن . کجا نوشته ؟ باید قبل پرداخت درست بنویسه ممکنه برای تایید هویت فلان مدارک بخوایم هاستینگی که 6 ماه توش هاست داشتم و کل مبلغ ماهیانه 20 تومنم نبوده سرویس جدید خرید زدم سریع میگه فلان مدارک بفرست برام تا نفرستی نه فعال میکنم نه پولو پس میدم . طرف گیریم کلاه برداره و پول رو زد بعدش گفتی مدارک بده نداد و پول موند دست تو اونوقت میگن تو دزدیدش؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
این فروشگاه ها اطلاعات کاربرها رو می خوان چون اگه با کارت دزدی ازشون خرید شد، قانون صاحب فروشگاه رو مقصر می دونه چون پول دزدی به حساب اون رفته! حساب صاحب فروشگاه رو مسدود می کنه میگه اول مبلغ رو برگردون به مالباخته و رضایتش رو جلب کن! بعد برو از دزد اصلی شکایت کن و پولت رو پس بگیر!
یعنی از نظر قانون دوتا جرم جداگانه رخ داده:
  1. صاحب فروشگاه از مالباخته دزدی کرده! که با مسدود شدن حساب فروشنده و برگشت پول به مالباخته پرونده ش بسته میشه.
  2. اون دزد از صاحب فروشگاه دزدی کرده، که صاحب فروشگاه باید از دزد شکایت کنه! در نتیجه اینا هم مجبورن اطلاعات کاربرها رو داشته باشن که اگه کسی با کارت دزدی ازشون خرید کرد بدونن از کی باید شکایت کنن!
هرچند که این کار هم معمولا فایده ای نداره ولی تو این شرایط بهترین راه ممکنه. حتی اگه رمز دوم هم اجباری بشه بازم بخاطر همین قانون فروشگاه ها از مشتری ها مدرک هویتی می گیرن

قانون برای فیشینگ کلا چی هست؟ داخل ایران و خارج چه تکلیفی براش دارن؟
منظورم اینه مثلا شما فروشنده هستی و مشتری با حساب دزدیده شده از یه نفر دیگه، پول بریزه به حساب فروشنده ، شما که فروشنده هستید مقصر هیچ کاری نیستید ولی باقی ماجرا که خودتون میدونید. تکلیف فروشنده چیه؟ این چه قانونیه که میاد یقه فروشنده رو میگیره
برای خریدار هم هست ، مثلا همین بازارچه شارژ پی تی من که جرأت نمیکنم یه هزار تومنی شارژ بخرم :دی
این قانون داره از کلاهبردار حمایت میکنه یا مثل همیشه حذف صورت مسئله بجای حل مشکل؟!

adea1371

Registered User
لایک‌ها
217
دیجی کالا نکرده تا حالا نشنیدم همه این شرکت های کوچیک و بی در و پیکر میکنن . کجا نوشته ؟ باید قبل پرداخت درست بنویسه ممکنه برای تایید هویت فلان مدارک بخوایم هاستینگی که 6 ماه توش هاست داشتم و کل مبلغ ماهیانه 20 تومنم نبوده سرویس جدید خرید زدم سریع میگه فلان مدارک بفرست برام تا نفرستی نه فعال میکنم نه پولو پس میدم . طرف گیریم کلاه برداره و پول رو زد بعدش گفتی مدارک بده نداد و پول موند دست تو اونوقت میگن تو دزدیدش؟

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
قانون برای فیشینگ کلا چی هست؟ داخل ایران و خارج چه تکلیفی براش دارن؟
منظورم اینه مثلا شما فروشنده هستی و مشتری با حساب دزدیده شده از یه نفر دیگه، پول بریزه به حساب فروشنده ، شما که فروشنده هستید مقصر هیچ کاری نیستید ولی باقی ماجرا که خودتون میدونید. تکلیف فروشنده چیه؟ این چه قانونیه که میاد یقه فروشنده رو میگیره
برای خریدار هم هست ، مثلا همین بازارچه شارژ پی تی من که جرأت نمیکنم یه هزار تومنی شارژ بخرم :دی
این قانون داره از کلاهبردار حمایت میکنه یا مثل همیشه حذف صورت مسئله بجای حل مشکل؟!
ضعف سیستم بانکی و پرداخت هست که الان میخوان با رمز یکبار مصرف حلش کنن و میان یقه فروشنده رو میگیرن.
من اولین باره میشنوم دیجی کالا اینکارو کنه البته پست مربوط به 2014 میشه شماره ملی رو درست وارد کنید فک نکنم کلا بخواد . بحث سر اینکه اول کار بگن ممکنه اطلاعات بخوایم پول رو گرو میگیرن بعد میگن اطلاعات بده شاید یکی نمیخواد بده تکلیف چیه ؟

adea1371

Registered User
لایک‌ها
217
ضعف سیستم بانکی و پرداخت هست که الان میخوان با رمز یکبار مصرف حلش کنن و میان یقه فروشنده رو میگیرن.

من اولین باره میشنوم دیجی کالا اینکارو کنه البته پست مربوط به 2014 میشه شماره ملی رو درست وارد کنید فک نکنم کلا بخواد . بحث سر اینکه اول کار بگن ممکنه اطلاعات بخوایم پول رو گرو میگیرن بعد میگن اطلاعات بده شاید یکی نمیخواد بده تکلیف چیه ؟

والا قوانین ما در تجارت الکترونیک صفره

بعد راهکار اینا برای این موضوعات اینترانت ملی :eek:

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
قانون صاحب فروشگاه رو مقصر می دونه چون پول دزدی به حساب اون رفته! حساب صاحب فروشگاه رو مسدود می کنه میگه اول مبلغ رو برگردون به مالباخته و رضایتش رو جلب کن!
اصلا از این خبرا نیست برادر , چند ماه پیش از حساب خواهرزادم یه میلیون برداشت کردن. بعد از کلی دوندگی و شکایت فقط یه مشت حرف مفت تحویل دادن همین.
درصورتیکه وجه برداشت شده به کارت شخص دیگه ای انتقال داده شده بود ولی اصلا از این داستانی که شما میگید خبری نبود !!
هنوزم که هنوزه بعد از چند ماه نه خبری از پول شده , نه دزد و نه کسی که پول به حسابش واریز شده

بازم فکر نکنم با رمز یکبار مصرف حل بشه , مثلا من بانک پاسارگاد حساب دارم , نحوه تولید رمز یکبارمصرفش خیلی مسخرست
مثلا وقتی رمز رو تولید میکنی , اگر استفاده نکنی نرم افزار مجددا همون رمز رو میده . البته من چند ساعت بعد رو چک نکردم ولی همین از نظر امنیتی در بازه زمانی چند دقیقه ای ایراد داره
چون فرضا اگر من وارد یه درگاه فیک شده باشم و اطلاعات رو وارد کرده باشم , در عمل رمز من استفاده نشده و هکر میتونه همون لحظه حساب من رو خالی کنه
باید رمز یکبار مصرف بازه زمانی خیلی کوتاه داشته باشه که حتی در صورت مصرف نشدن باطل بشه مثل نرم افزارهای تولید کد دومرحله

Last edited:

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
درخواست برگشت وجه بدید.
اینکار رو احتمالا به خاطره جلوگیری از کلاهبرداری انجام میدن، میخوان مطمئن بشن واریز کننده همونی هست که تبلیغ سفارش میده.

یک گیفت کارت بگیرید خودتون تبلیغ کنید تو گوگل
فکر کنم برای بار اول اگر ۲۰۰ دلار خرج کنین گوگل ۲۰۰ دلار هم ووچر رایگان میده
اصلا توصیه نمیشه چون گیف کارت ساسپند میشه

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
همه الان در حال جمع اوری اطلاعاتمون هستند متاسفانه
تو زمینه خرید بیت کوین بگیر تا بیا بالاتر
هرجا یه کارت ملی میخوان یه اطلاعات نمیدونم اصلا داشتن این اطلاعات چه لزومی براشون داره جز سوء استفاده
مثلا تو زمینه خرید بیت کوین همه اطلاعات شخصی تو میخوان + سلفی!!!!! حالا اینا به کنار ادعا میکنند که پلیس فتا بهشون گفته اطلاعات بگیرند، خب اگر پلیس فتا گفته چرا هیچ کدومشون نماد ندارن؟ یه جای کار میلنگه اصلا سایتی که .com هستش و هاستشم در خارج کشوره چطوری با پلیس فتا ارتباط گرفتند؟ یکی رفته تو سایتشون بهشون پیام داده سلام من افسر پلیس فتا هستم اطلاعات شخصی خریداران و فروشنده هارو بگیرین و ذخیره کنید!!!!
دلیلشون هم اینه ممکنه کارت هک شده باشه پرداخت کنند فروشنده بیت کوین پاش گیر باشه! به هر حال الله اعلم.
یا مثلا وزارت ارشاد تو فضای مجازی کل اطلاعات شخصی رو میگیره بعد مجوز نمیده! بدون دلیل بدون توضیح!

یا این موضوع شما اصلا کارت ملی چه ربطی به تبلیغ گوگل داره؟ تو فقط یه رابطی گوگلم ازت کارت ملی نمیخواد!

چرت ترین نظری که خوندم
تا حالا خرید و فروش بیت کردی ؟
حدود 4 ماه پیش 8 میلیون اتریوم معامله کردم هیچ مشکلی نبود و طرف تلفن ثابت هم داده بود و تایید کرده بودم
یهو حسابم بسته شد و احضاریه اومد برای شعبه 11
رفتم میگه کارت دزدی و هک شده بوده همه مدارکو دادم با فیش حقوقی اومدم بیرون تهش معلوم شد هکی بوده کارت طرف و تلفن ثابت هم مجازی بوده
خودم رد مال (پول شاکی) رو دادم و کلی التماس که رضایت بده چون طرف زن بود فکر میکرد کار خودمه

شما اگر کارت درست باشه هیچ مشکلی با دادن کارت ملی نخواهی داشت !!

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
گیفت کارت ساسپند میشه؟
صادر کننده گیفت کارت می‌تونه اون رو ساسپند کنه، گوگل که فقط یک مرچنته
خیر اینطور نیست گوگل به گیف کارتهای مجازی اول قبول میکنه بعد از مدتی میگه کارت شما بررسی شده و وریفای شده نیست و تبلیغات متوقف میگردد

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
خیر اینطور نیست گوگل به گیف کارتهای مجازی اول قبول میکنه بعد از مدتی میگه کارت شما بررسی شده و وریفای شده نیست و تبلیغات متوقف میگردد
این احتمالش هست، من فکر کردم منظورتون اینه که خوده گیفت کارت بسته میشه. این که گوگل کارت رو قبول نکنه به بین بیس کارت مربوط میشه. از فروشنده قبلش باید پرسید که کارت های مجازیش با گوگل سازگاری دارد یا نه

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
این احتمالش هست، من فکر کردم منظورتون اینه که خوده گیفت کارت بسته میشه. این که گوگل کارت رو قبول نکنه به بین بیس کارت مربوط میشه. از فروشنده قبلش باید پرسید که کارت های مجازیش با گوگل سازگاری دارد یا نه
تنها کارتی در گوگل معتبر است که به حساب بانکی واقعی و پی پال متصل شده باشد. (که باز هم گوگل به کارتهای واقعی هم شک میکند)

بالا