برگزیده های پرشین تولز

صحبتهاي تند دادكان و عكس العمل سازمان تربيت بدني

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
تهران IranSport.Net - در پى‌ مصاحبه‌ محمد دادکان‌ و موضع‌گيرى‌ شديد او عليه‌ مديران‌ رده‌بالاى‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ محمد آخوندى‌ مديرکل‌ روابط‌ عمومى‌ و امور بين‌الملل‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ گفت: تخلفات‌ گسترده‌اى‌ که‌ در دوران‌ مديريت‌ سابق‌ فدراسيون‌ فوتبال‌ رخ‌ داده‌ است‌ به‌ زودى‌ در اختيار افکار عمومى‌ قرار خواهد گرفت. آخوندى‌ افزود: سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ تاکنون‌ به‌ هيچ‌وجه‌ قصد پاسخگويى‌ به‌ سخنان‌ توهين‌آميز و خلاف‌ ادب‌ رئيس‌ سابق‌ اين‌ فدراسيون‌ را نداشته‌ است.
وى‌ با بيان‌ اينکه‌ دادکان‌ پس‌ از آنکه‌ از توهين‌ و افترا نتيجه‌اى‌ حاصل‌ نکرد به‌ نشر اکاذيب‌ پرداخته‌ است، اذعان‌ داشت: اکنون‌ وظيفه‌ خود مى‌دانيم‌ براى‌ روشن‌ کردن‌ افکار عمومى‌ و انجام‌ مسئوليت‌ در قبال‌ مردم‌ تخلفات‌ مالى‌ و ادارى‌ دوران‌ آن‌ فدراسيون‌ را در اختيار مردم‌ قرار دهيم‌ و پاسخگوى‌ اکاذيب‌ منتشرشده‌ در خصوص‌ مسئولان‌ سازمان، مسائل‌ مالى‌ و شمارى‌ از انتصابات‌ و تخلفات‌ جام‌جهانى‌ باشيم.
مدير روابط‌عمومى‌ سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ تأکيد کرد: با درخواست‌ سازمان‌ تربيت‌بدني، مراجع‌ قضايى‌ پيگير صحبت‌هاى‌ توهين‌آميز و اکاذيب‌ محمد دادکان‌ هستند و از اين‌ طريق‌ مسائل‌ را پيگيرى‌ مى‌کنيم.
و اما بخشي از صحبتهاي محمد دادكان :

على‌آبادى‌ اطلاعات‌ کافى‌ از فوتبال‌ ندارد و يک‌ تيم‌ فوتبال‌ را با 12 نفر ارنج‌ مى‌کند!
من‌ به‌ خاطر اينکه‌ به‌ جايگاه‌ رئيس‌ سازمان‌ و معاون‌ رئيس‌ جمهور خدشه‌ وارد نشود خودم‌ را کشيدم‌ کنار.

سازمان‌ غيرمنطقى‌ بود. آنها مى‌گفتند نوآموز، دانشور، درودگر و زمان‌آبادى‌ نبايد باشند. سازمان‌ مى‌گفت‌ ما از فدراسيون‌ کارشناس‌تر هستيم.

سازمانى‌ها گفتند رفتن‌ تيم‌ملى‌ به‌ جام‌جهانى‌ حادثه‌ بود اينها همه‌ برنامه‌ بود و مى‌خواستند تيم‌ را تخريب‌ کنند.

برکنارى‌ از فدراسيون‌ توسط‌ اين‌ آقايان‌ براى‌ من‌ يک‌ افتخار بود.

آقاى‌ على‌آبادى‌ بوقچى‌هاى‌ تيم‌ملى‌ را دعوت‌ مى‌کرد اما ملى‌پوشان‌ را نه!
تيم‌ملى‌ را سازمان‌ تربيت‌بدنى‌ مى‌چرخاند نه‌ قلعه‌نوعي!

پيش‌بينى‌ نتايج‌ تيم‌ملى‌ توسط‌ رئيس‌ سازمان‌ يک‌ برنامة‌ از پيش‌ طراحى‌ شده‌ براى‌ تضعيف‌ ما بود

قرارداد برانکو در سازمان‌ بسته‌ شد! اينکه‌ مى‌گويند سازمان‌ به‌ ما گفت‌ برانکو را عوض‌ کن‌ صحت‌ ندارد. ما را صدا کردند و گفتند که‌ يک‌ نفر را بگذار کنار برانکو. ما هم‌ زير بار نرفتيم.

آرى‌هان‌ را هم‌ براى‌ تيم‌ملى‌ آورده‌ بودند. اين‌ هم‌ از همان‌ برنامه‌ها بود.

على‌ کريمى‌ لگد زد به‌ ساک؟ خب‌ زد که‌ زد! همه‌ جاى‌ دنيا به‌ دايى‌ و کريمى‌ احترام‌ مى‌گذارند.

اين‌ تيم‌ملى‌ بى‌حاشيه‌ترين‌ تيم‌ سالهاى‌ اخير بود!

همة‌ اين‌ مشکلات‌ را سازمان‌ درست‌ کرد اما ان‌شأا... با خردجمعى‌ همه‌ چيز درست‌ مى‌شود!

بايد از آقاى‌ احمدى‌نژاد تشکر کنم. ايشان‌ هميشه‌ نسبت‌ به‌ فوتبال‌ نظر مثبت‌ داشتند.

هيچ‌ آرزويى‌ در فدراسيون‌ فوتبال‌ ندارم‌ که‌ برآورده‌ نشده‌ باشد اما دوست‌ داشتم‌ با شدت‌ و قدرت‌ بيشترى‌ به‌ سالم‌ سازى‌ فوتبال‌ بپردازم.

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
واقعا به نظرتون این وسط حق با کیه؟؟؟
من فقط یه چیزی می فهمم! اون هم اینکه:
این علی آبادی خیلی آدم گندیه! فکر می کنه خیلی سرش می شه! در حالی که هیچی بارش نیست. انصافا با اون تیکه که تیم رو 12 نفره ارنج می کنه موافقم!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
منم از علی آبادی خوشم نمیاد
71.gif
... ولی به نظرم دادکان هم دیگه باید بی خیال شه
169.gif
... به قول معروف : get over it ... باید با قضیه کنار بیاد ...
67.gif

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درج این مطالب نه به مفهوم مطلق انگاری امثال دادکان است و نه قصد مجادله بی سرانجام دارم... و اگر هم این دست نوشته اسباب کج خوانی و کج بینی و در نهایت کج خلقی را فراهم آورد چیزی نمیماند الا آه و افسوس:happy:

بایستی عرض کنم که نکات کلی در این خصوص قبلا بیان شده و گمان نمیکنم نیازی به ذکر و یا طرح مجدد آن باشد...

امروز فوتبال زنگ تفریح بسیاری از افراد است چرا که اگر فوتبال زنگ تفریح نبود رئیس فدراسیونی که تیم ملی را به جام جهانی برده بود اینگونه برکنار نمیکردند...
اگر فوتبال زنگ تفریح نبود هر روز شاهد حضور گسترده نیروهای سیاسی در آن نبودیم ...
اگر فوتبال زنگ تفریح نبود تصمیم نمیگرفتند کسی را بدون هیچ سابقه ورزشی جایگزین شخصی کنند که تحصیل کرده تربیت بدنی(دکترای فیزیولوژی)استاد دانشگاه و از مجموعه فوتبال است.
اگر فوتبال زنگ تفریح نبود کسی را از بیرون مجموعه نمی آوردند .. افراد بر اساس صلاحیتها انتخاب و منصوب می شدند نه بر اساس دوستیها و خط مشی سیاسی !

چرا میخواهیم ثابت کنیم که بهتر و بیشتر از مردم می فهمیم؟ چرا فقط مسائل را آنطور که خودمان دوست داریم منعکس میکنیم؟

مردم خیلی از حرفها و حرکتها را بازی میدانند ...ما نمیتوانیم نفهمیم چون عقل داریم پس میفهمیم ..البته میشود چشم را بست تا ندید و یا گوش را بست و نشنید اما موضوع عقل فرق میکند...

وقتی رئیس فدراسیون نمیتواند کار کند یا نمیگذارند کار کند آیا شخص رئیس فدراسیون مقصر است یا فدراسیون فوتبال؟ اگر فرض کنیم شخص رئیس فدراسیون مقصر است بحث عدم کارایی فدراسیون بی معناست ولی اگر معتقدیم فدراسیون ضعیف است بر اساس این باور هر فرد دیگری هم که بیاید شرایط و سیستم اجازه کار کردن به او نخواهد داد;)

بی شک آنچه امروز در فوتبال درو می شود محصول کاشته های دیروز مدیران تحمیل شده است...
ما باید به سابقه مدبرانه افراد دقت کنیم و آن را مورد مطالعه قرار دهیم .. اگر آنها در پستهای و اوضاع و احوال گذشته موفق بودند اکنون در شرایط جدید نیز امیدی به موفقیت و بهروزی است ، ولی اگر موارد متعدد شکستها و کج خلقیهای یک فرد در گذشته بر ما ثابت شده این بار نیز چیزی عوض نخواهد شد بلکه همان ناکامیهای سابق با رنگ و لعابی تازه برای آیندگان بوجود می آید و این هزینه فرصت را دیگران باید بپردازند.

برای اصلاح ورزش باید از سازمان تربیت بدنی شروع کرد .. پست ریاست سازمان سایه سنگینی بر سر فدراسیون فوتبال انداخته و مجال تنفس را از آن گرفته و فردی که به این عنوان(رئیس فدراسیون فوتبال) منصوب می شود آنچنان در قالب معاون جناب علی آبادی میرود که فراموش میکند رئیس فدراسیون فوتبال هم هست ..ورزشی که در کشورهای دیگر به عنوان Ngo اداره می شود ..ولی در این مملکت سکوی پرتابیست برای وصله های ورزش!

فوتبال اگر بخواهد حرکتی جامع داشته باشد باید مدیران اجرایی مسلط به مسائل روز دنیا در زمینه فوتبال و نه سیاست داشته باشد..این مدیر باید بداند چگونه در آمد زایی و برنامه ریزی کند...متاسفانه جامعه فوتبال از تفکرات و عملکرد پاره ای افراد این قشر (سیاسی) کم آسیب ندیده است...

در زمانه ای که فوتبال ما چون کشتی سرگردان در مسیر باد... مقصدش هر کجا که بادا باد!
captain.gif

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
یک مسئله رو کاملا قبول دارم:
اون هم اینکه در دوره ریاست علی آبادی ریاست فوتبال هم به زیر سلطه ایشون رفته. والا هیچ کدوم از روسای قبلی به این شدت توی مسائل فوتبال دخالت نمی کردند!
احمدی نژاد هم بهتره سریعا این آقا رو از سر کار برداره! البته نظر شخصی من.

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
به شخصه از محمد دادكان انتظار بيشتري داشتم! متاسفانه او در دوران مسئوليتش به درست كردن يك جو پر التهاب دامن زد. هيج وقت نخواست با منتقدين به درستي كنار بياد، عزمش رو جرم كرده بود كه تا روز آخر حال مخالفان رو بگيره و اجازه‌ي نفس كشيدن بهشون نده چه برسه به اينكه اظهار نظر شون رو گوش بده!
محمد دادكان يه آدم فوتبالي و تحصيل كرده و با سواد بود، اما افسوس كه قدر موقعيت رو ندونست و با لجبازي‌هاي بي معني و عجيب باعث شد مردم نتونن بگراند خوب و مثبتي ازش داشته باشن. و بد تر از همه اينكه او با داعيه‌ي دينداري اومد و با تصويري پريشان و حتي گاهي بسيار خشن صحنه رو ترك كرد...
اما اين وسط علي آبادي هم داره يك جور ديگه ورزش رو به ناآرومي (اگه نگيم ناكجا آباد!) مي‌كشونه. چقدر اينها بي ظرفيت و نازل انديش هستند، ببينيد دنبال چه بازي‌هايي هستند يكي مي‌گه من حالتو مي‌گيرم اون يكي هم مي‌گه فوتينا داداش! من اون برگ برنده رو دارم كه اگه رو كنم تا فيها خالدونت رو مي‌سوزونه......!
اين وسط فقط ما مونده‌ايم و افسوسي كه قوت لا يموت هر روز و هر شب ما شده....

فوتبال اگر بخواهد حرکتی جامع داشته باشد باید مدیران اجرایی مسلط به مسائل روز دنیا در زمینه فوتبال و نه سیاست داشته باشد...[/QUOTE]

عجب اين جمله زده توي خال! ;)
اگه كلمه‌ي فوتبال رو حذف كنيم، در تمام عرصه‌ها اين نكته قابل تعميم هست... :( :( :(

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
فوتبال اگر بخواهد حرکتی جامع داشته باشد باید مدیران اجرایی مسلط به مسائل روز دنیا در زمینه فوتبال و نه سیاست داشته باشد...
اتفاقا با این مسئله مخالفم....
چون مدیر باید سیاست داشته باشه !!! باید اقتصادی فکر کنه ! و ما کمتر مدیر فوتبالی داریم که این کاره باشه!
راست می گفت مجید جلالی (بعد از خذف ایران از جام جهانی) که رئیس فدراسیون باید یکی مثل قالیباف باشه!
من دقیقا نمی گم این شخص! ولی اشخاصی توی این مایه ها!
این نظر شخصی من بود... تورو خدا من رو نزنید ها!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
حرفای همه دوستان خوب و قابل تامل بود ...
118.gif

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
چون مدیر باید سیاست داشته باشه !!! باید اقتصادی فکر کنه ! و ما کمتر مدیر فوتبالی داریم که این کاره باشه!
راست می گفت مجید جلالی (بعد از خذف ایران از جام جهانی) که رئیس فدراسیون باید یکی مثل قالیباف باشه!
من هم موافقم که رییس فدراسیون در وهله اول باید مدیر باشه بعد هم باید امنیت شغلی و ثبات تو اون مجموعه تامین بشه نمونه اش یزدانی خرم

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675

نشد...!:happy:
احتمالا شما سیاست رو با کیاست اشتباه گرفته اید! ;)
بله! با این مفهوم، یک مدیر باید باهوش و تیز باشه، از موقعیت ها و فرصت‌ها به خوبی استفاده کنه و آگاه به مسایل روز اقتصادی و به طور خلاصه باتدبیر باشه.

اما سیاستی که منظور بنده بود سیاست جناحی و باند ها و تشکل‌های مختلف سیاسی است که در حال حاضر هم یک جناح با بدست آوردن رای اکثریت خطی مشی دولتمردان رو تعیین می‌کنه. این مساله (گرایشات سیاسی به جبهه‌ای خاص) مدیر رو از عملکرد واقعی خودش دور می‌کنه و باعث می شه یا نتونه کاری از پیش ببره (حتی اگه بخواد هم چون براش خط مشی مشخصی رو تعیین می‌کنند قادر به عملی کردن برنامه‌هاش نیست) و یا این که چون عقاید فلان جناح چنین حکم می‌کنه او هم دقیقا چنین باوری داره و برای همین در تمام دوران مدیریتش (چه بخواد چه نخواد!) به صورت جناحی عمل می‌کنه. اونوقت ما در اون عرصه پیشرفت نمی‌کنیم! و این اتفاقی است که در عرصه های گوناگون افتاده و اگه می بینید گاهی حرکت‌هایی صورت می‌گیره، حالت جرقه رو دارن و مقطعی هستن.

واقعا در کشور (در هر عرصه‌ای که فکرش رو بکنید) خیلی کم مدیرانی داریم که اولا کاملا متخصص بوده و ضمنا بدون تعلقات و گرفتاری‌های جناحی و سیاسی بتونن به راحتی کار کنن.

خب، این پست زیادی سیاسی شد بهتره بیشتر از این ادامه ندیم...!!:p

mori.54

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,675
در ارتباط با همین قضیه‌ی اظهارات تند دادکان دیشب قضیه‌ی جالبی رو در برنامه ورزش دو دیدم:
سید محمد یوسف نژاد مجری اصلی این برنامه آدم محجوب و خونسرد و افتاده‌ایست؛ دیشب متوجه شدم که این بنده خدا هم خیلی بهش فشار اومده بود که دیگه نتونست جلوی دوربین و پخش زنده ناراحتی خودش رو از صحبت‌های دادکان بروز نده!
یوسف نژاد گفت:
هفته‌ی گذشته ما به نقل از یکی از مسوولان سازمان در برنامه ورزش دو گفتیم هزینه‌ی سفرهای آقای دادکان و همراهانش 26-25 میلیون شده، اونوقت این عزیز! - که به زعم خودشون عزیز هستن و به نظر ما خیر! - اومدن روی خط روابط عمومی ورزش دو و یک سری کلمات فارسی رو در یک بسته‌ نثار ما کردند که من شرمم میاد بیشتر از این روش تکیه کنم! و در اصل این بسته باید به خودشون تقدیم بشه!!

ببینید آش چقدر شور بوده که باعث شده یوسف نژاد با ملاحظه هم عنان از کف بده...!!!

بالا