برگزیده های پرشین تولز

طراحي يه فرم ( به داد برسيد! )

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از daftarekhaterat :
آقا معلم اجازه! در مورد نحوه كاركرد صفحه اي كه ساختين:
هر رديف با يه حرف انگليسي مشخص شده كه موقع چك خوردن هر خانه، نام اون به عنوان ورودي براي تابع calc ارسال ميشه. اول متغييرهاي لازم براي محاسبه مجموع به طور ويژه براي اون رديف تعريف ميشن. بعد هم براي هر رديف، چك خورده شدن هر كدام از 3 حالت، براي 31 مرتبه كنترل ميشه. يعني با هر چك زدن، فقط 93 بار كنترل صورت ميگيره در صورتي كه در روش من ... روم نميشه بگم.
بعد هم متغيير هاي حساب شده در محل هاي مورد نظر مقدار دهي ميشن.
حالا براي اينكه مجموع هر ستون رو هم داشته باشم به نظرم ميرسه بايد يه آرايه بسازم و حروف انگليسي رو توش مرتب كنم تا 21 بار و هر بار يه حرف انگليسي رو به عنوان متغير براي چك خورده بودن كنترل كنم. يه جورايي شبيه همين حالت فعلي هست ولي چون بر اساس اعداد مرتب نشده بايد از ارايه استفاده كنم. ميشه بگين درست گفتم يا نه؟! بهترين راه همينه؟!

1- شما اول بگو كه آيا تعداد رديفها همين 21 ثابت هست يا نه؟ و آيا بايد حتما با A-B-C... مشخص بشه يا نه عدد هم ميشه يا اينكه اصلا قاعده نداره فرضا اسم اشخاص هست؟

2- همون 93 بار هم زياد هست و بايد 31 باشه (بگو چرا؟)

3- آيا اين عناصر بايد در يك فرم باشن كه به يك صفحه asp-aspx-php ارسال ميشه يا نه ؟

4- براي جمع ستوني لازم نيست آرايه بسازي (بگو چرا؟)

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mazoolagh :
1- شما اول بگو كه آيا تعداد رديفها همين 21 ثابت هست يا نه؟ و آيا بايد حتما با A-B-C... مشخص بشه يا نه عدد هم ميشه يا اينكه اصلا قاعده نداره فرضا اسم اشخاص هست؟

2- همون 93 بار هم زياد هست و بايد 31 باشه (بگو چرا؟)

3- آيا اين عناصر بايد در يك فرم باشن كه به يك صفحه asp-aspx-php ارسال ميشه يا نه ؟

4- براي جمع ستوني لازم نيست آرايه بسازي (بگو چرا؟)
1. بله. اينها اسامي اشخاص هستن. 21 تا حداكثر تعدادي است كه وجود داره و معمولا ثابت خواهد بود. انتخاب حروف فقط يه نماد بود.
2. خب بايد يك بار براي هر 3 گزينه كنترل بشه.... يعني با همين برنامه نويسي فعلي و نام گذاري متغيرها ميشه تعداد كنترل ها رو باز هم كاهش داد؟! :eek:
3. نه. يه فرم افلاينه. البته خيلي دوست داشتم كه قابل ذخيره شدن باشه و هر بار بشه محتويات فرم قبلي رو داشت اما كلا به صورت تحت وب كار نمكنه.
4. خب اگه به جاي حروف از شماره ها استفاده كنيم ميشه يه كاري شبيه كار فعلي رو تكرار كنيم. درسته؟!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
1. بله. اينها اسامي اشخاص هستن. 21 تا حداكثر تعدادي است كه وجود داره و معمولا ثابت خواهد بود. انتخاب حروف فقط يه نماد بود.
2. خب بايد يك بار براي هر 3 گزينه كنترل بشه.... يعني با همين برنامه نويسي فعلي و نام گذاري متغيرها ميشه تعداد كنترل ها رو باز هم كاهش داد؟! :eek:
3. نه. يه فرم افلاينه. البته خيلي دوست داشتم كه قابل ذخيره شدن باشه و هر بار بشه محتويات فرم قبلي رو داشت اما كلا به صورت تحت وب كار نمكنه.
4. خب اگه به جاي حروف از شماره ها استفاده كنيم ميشه يه كاري شبيه كار فعلي رو تكرار كنيم. درسته؟!

1- حدس ميزدم - احتمالا مربوط به شيفت كاري صبح و عصر و شب و ضريب حقوق - ميشه اسامي رو از ديتابيس خوند و صفحه رو درست كرد
3- ميشه حاصل فرم رو تو ديتابيس ذخيره كرد
2- بله ميشه هنوز هم تعداد آرايه ها و هم حجم عمليات رو كمتر هم كرد!
4- اينكه براي نامگذاري رديفها از عدد يا حروف الفبا يا اصلا اسم خود شخص استفاده كنيم تاثيري در روش جمع ستوني نداره!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mazoolagh :
1- حدس ميزدم - احتمالا مربوط به شيفت كاري صبح و عصر و شب و ضريب حقوق - ميشه اسامي رو از ديتابيس خوند و صفحه رو درست كرد
3- ميشه حاصل فرم رو تو ديتابيس ذخيره كرد
2- بله ميشه هنوز هم تعداد آرايه ها و هم حجم عمليات رو كمتر هم كرد!
4- اينكه براي نامگذاري رديفها از عدد يا حروف الفبا يا اصلا اسم خود شخص استفاده كنيم تاثيري در روش جمع ستوني نداره!
ديتابيس..؟! اين خط قرمز منه! ديگه چيزي حاليم نميشه! :( :D

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
ديتابيس..؟! اين خط قرمز منه! ديگه چيزي حاليم نميشه! :( :D

يك امكان خيلي جالب IE اين هست كه ميشه ديتافايلهاي XML رو مستقيما در صفحات html نشون داد يا محتويات بعضي از عناصر صفحه رو از اين فايلها خوند بدون اينكه مجبور باشي حتي يك خط كد بنويسي!

تونستي كه حجم عمليات و كد رو كم كني يا نه؟ كل محاسبه رو ميشه بدون حلقه هم انجام داد يعني فقط 2 عمل جمع ساده ! روش فكر كن - خيلي ساده تر از كد فعلي هست !

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mazoolagh :
يك امكان خيلي جالب IE اين هست كه ميشه ديتافايلهاي XML رو مستقيما در صفحات html نشون داد يا محتويات بعضي از عناصر صفحه رو از اين فايلها خوند بدون اينكه مجبور باشي حتي يك خط كد بنويسي!

تونستي كه حجم عمليات و كد رو كم كني يا نه؟ كل محاسبه رو ميشه بدون حلقه هم انجام داد يعني فقط 2 عمل جمع ساده ! روش فكر كن - خيلي ساده تر از كد فعلي هست !
:blink: :blink: :blink:
اقا اجازه! ما يه روز وقت ميخوايم! ولي گمون نكنم به عقلم برسه!
مگه ميشه؟! :blink:
در ضمن ميشه در مورد XML و جمع ستوني هم راهنمايي كنين؟!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
تنها چيزي كه به نظرم ميرسه اينه كه بايد براي هر چك باكس يه شماره خاصي تعريف كنيم تا با كليك كردنش اگه شماره مثلا در رنج 1 تا 31 بود ميشه مال D رديف اول اگه از 32 تا 63 بود ميشه مال E رديف دوم و... :eek:
يا مثلا براي هر رديف يه اسم خاص بذاريم و اين كار رو براي هر اسم اعمال بكنيم.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
تنها چيزي كه به نظرم ميرسه اينه كه بايد براي هر چك باكس يه شماره خاصي تعريف كنيم تا با كليك كردنش اگه شماره مثلا در رنج 1 تا 31 بود ميشه مال D رديف اول اگه از 32 تا 63 بود ميشه مال E رديف دوم و... :eek:
يا مثلا براي هر رديف يه اسم خاص بذاريم و اين كار رو براي هر اسم اعمال بكنيم.

بله - منطق كار رو درست حدس زدي ولي اجراش رو بايد تكميل كني!
http://m.1asphost.com/mazoolagh/pt14626/pt14626_5.asp
http://m.1asphost.com/mazoolagh/pt14626/pt14626_6.asp

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
:) :rolleyes: :) :rolleyes:
واقعا ممنونم. گرچه يه مقدار با اون چيزي كه گفتم فرق داره اما اين رو بايد اذعان كنم كه اگه دقيقا هم توضيح ميدادين هرگز نمي تونستم همچنين منطقي رو اجرا و عملي كنم. شايد يه مقدار بايد توي جاوا اسكريپت بيشتر كار كنم.
در ضمن ممنون كه كل جدول رو بهينه و زيبا كردين. :)

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
بنظر من اين سوال خيلي جالب و پربار و از نظر آموزشي مفيد بود - براي همين هم كد كامل نوشتم (معمولا از اينكارها نميكنم ولي اين يكي استفاده عام داره)
اينهم سورس برنامه asp براي اونها كه بخوان بدونن چطوري ميشه يك صفحه با اين همه عنصر رو چقدر راحت با اسكريپت سمت سرور ساخت
http://m.1asphost.com/mazoolagh/pt14626/pt14626_6_asp_source.htm
تمام كدهاي html رو از صفحه اوليه كه دفترخاطرات خودش نوشته بود كپي زدم (با چند تغيير جزيي) و فقط كدهاي asp و جاوا رو بهش اضافه كردم. بنابراين زحمت طراحي لي اوت با خود دفتر خاطرات بوده.

فقط يك مطلب ديگه ميمونه و اونهم bind كردن ديتابيس به عناصر صفحه html هست كه اگر فرصت كنم نمونه ميذارم تا ببينين چرا در محيطهاي با كاربرد تجاري مرورگر IE بيشتر بكار گرفته ميشه و طرفدار داره!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
جا داره از معلم خوبم كه پا به پاي من مطالب رو به من ياد داد تشكر كنم. حالا خيلي بهتر ميفهمم كه چرا بايد بايد به سمت asp يا php رفت... ;)

ilso

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با سلام من زیاد به طراحی صفحات وب آشنا نیستم . میخواستم صفحه ای درست کنم که فرمی داشته باشه و بیننده سایت مطالبی رو اونجا وارد بکنه و من یه جوری به اون مطالب دسترسی پیدا کنم (چیزی شبیه عکس). تو فرانت پیج فرم ایجاد کردم اما میگه که سرور باید windows share point رو ساپورت کنه و من از سرورم پرسیدم گفتن ساپورت نمی کنن . چطور میتونم ایمکار رو انجام بدم ؟ نحوه دسترسی من به اطلاعات مهم نیست ایمیل یا ذخیره فایل جایی روی وب .
اگر ممکنه کمک کنید .

0.JPG

بالا