• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

فریلنسر؟ یعنی که چی؟

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,834
سلام رفقا

فریلنسری ، در سطح بین اُل ، فایده داره ؟یعنی سفارش بگیری ، دریافتیت هم ارزی باشه
سوال بعدی ، فریلنسر ، چه چیزایی رو باید بلد باشه حداقل؟ چه علوم یا مهارت هایی
فریلنسری برای کسایی که شاید خیلی جوون نباشن جواب میده ؟اموراتشون رو میگذرونه ؟مثلا تو دهه سوم زندگی هستن.

کلا داستاناش چیه ؟ دنگ و فنگش ، نکات مثبت و منفی

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,492
لنسر همونطور که میدونیم به معنی چوب ماهی گیریه.. free lancer هم یعنی کسی که هروقت دلش خواست هرجا بشینه و قلاب بندازه تو آب...

تعریف عامیانه و غیر آکادمیکش میشه کسی که پروژه میگیره و میتونه از طریق اینترنت و راه دور کار رو تحویل بده.. (و از راه دور دوباره مستندات پروژه جدید رو بگیره و انجام بده)
حتی چیزایی مثل طراحی مدار الکترونیک هم مشمولش میشه..
هر چیزی که بجز مساله اعتماد سازی الزام دیگه یی برای ملاقات حضوری و انجام سفارش بین دو طرف نباشه..
طراحی مدار الکترونیک.. آهنگ سازی.. تدوین.. فوتوشاپ و گرافیک.. مشاوره از راه دور و .. حالا چیزایی مثل برنامه نویسی و یوتیوبر بودن زیاد دیده میشن و همه فکر میکنن فقط مروبط به وبمستری و یوتیوب و ایسنتاگرام هست ..در صورتی که اینطور نیست..

فریلنسری ، در سطح بین اُل ، فایده داره ؟یعنی سفارش بگیری ، دریافتیت هم ارزی باشه
آره..
منتها بحث رقابت و تسلط زبان انگلیسی مطرحه..ولی در کل خیلی میارزه..

سوال بعدی ، فریلنسر ، چه چیزایی رو باید بلد باشه حداقل؟ چه علوم یا مهارت هایی
مهارت در کار خودش..
آرشیو نمونه کار..
تسلط به زبان انگلیسی برای مشتری های خارجی..(در صورت تمایل برای کار با مشتری های غیر هموطن )
بازاریابی هم که دیگه بدیهی و مسلمه..
فریلنسری برای کسایی که شاید خیلی جوون نباشن جواب میده ؟اموراتشون رو میگذرونه ؟مثلا تو دهه سوم زندگی هستن.
با توجه به توضیحاتم , دیگه جواب سوالتون براتون مشخصه دیگه..

کلا داستاناش چیه ؟ دنگ و فنگش ، نکات مثبت و منفی
نکته مثبتش آزادگی مطلق..
هروقت دلت خواست کار میکنی..
همش هم توی خونه.. نه سرمای بیرون برات مهمه..نه گرمای بیرون.. نه شب بودنش..نه روز بودنش.. هروقت دلت خواست کارت رو انجام میدی..
مرخصی و تعطیلی هات هم دست خودته..
آزادگی مکانیت هم تقریبا دست خودته.. تقریبا خودتی و یه لپتاپ.. هرجا خواستی مسافرت یا مهاجرت میکنی..

نکته منفیش :
نظم دادن به این سبک کاری یکم سخته هم بخاطر آزادگی مطلقش.. هم قاطی شدن تایم شخصی و کاری که باید به مرور تفکیکشون کنی..

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
664
فریلنسر یه سایت یا سیستم هایی هستند عنوان کار از شما کاریابی براتون از اونا
دست مزد نه به ریال امامی بلکه به دلار امریکا در پی پل دریافت میکنید
عالیه
شماره کارت ویزا یا پی پال یا مسترکارت
کاملا باید وریفای بشید تا بتونید کارهایی رو که بلدید رو انجام بدید وبه دلار پول بگیرید
همه کار میشه کرد طراحی نقاشی اتود فتوشاپ موزیک سازی و....

برای کمک بیشتر بهم پیام بدید تو همین تاپیک

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
664
نکته مثبتش آزادگی مطلق..
هروقت دلت خواست کار میکنی..
همش هم توی خونه.. نه سرمای بیرون برات مهمه..نه گرمای بیرون.. نه شب بودنش..نه روز بودنش.. هروقت دلت خواست کارت رو انجام میدی..
مرخصی و تعطیلی هات هم دست خودته..
آزادگی مکانیت هم تقریبا دست خودته.. تقریبا خودتی و یه لپتاپ.. هرجا خواستی مسافرت یا مهاجرت میکنی..
دقیقا

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,770
یکی از معروفترین سایتهای فریلنسری fiverr هستش. هر جور مهارتی که داشته باشی میتونی ازش پول دربیاری.البته همونطور که گفته شد باید زبان انگلیسی عالی و حسابی مثل پی پل داشته باشی

fiverr.com

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,218
هر چیز مرتبط با اینترنت سس و شر به حساب میاد بابا

من تا به حال تو این پاتوق ندیدم یکی تونسته باشه با این پول های وبمستری خونه خریده باشه، ماشین خریده باشه، تشکیا خانواده داده باشه، سرمایه گذاری کرده باشه

در عوض من هر کی دور و بر خودم رو می بینم همه این موارد فوق الذکر رو به دست آوردند. برو برقکاری یاد بگیر. چند تا از همسایه های من برقکارن. همه کلی پیشرفت کردن.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
من تا به حال تو این پاتوق ندیدم یکی تونسته باشه با این پول های وبمستری خونه خریده باشه، ماشین خریده باشه، تشکیا خانواده داده باشه، سرمایه گذاری کرده باشه

من یکیو میشناسم از همین پاتوق، سال گذشته ماهی 50 در میاورد
امسال ازش خبر ندارم :D

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
کارمندی خوبه
صبح میری سرکار در مدح ج.ا مایه خالی تا ظهر
بعد میای خونه کنار زن و بچه تا وقت خواب میشی سوپرهیروی آزادی خواه
این سیکل اونقدر انجام میدی تا صاحب خونه و ماشین بشی و بقیه بگن بَه بَه عجب پشتکاری!
فریلنسری تو ایران خلاصه میشه به حرفها و act های چیپ و موقتی که جماعتی که میگن سیاسی نیستیم و همه عرزشی مخفی و اصلاحطلب هستن و برای چند دقیقه سرگرم کنه
مثل همین پستهای سلبریدی ها و فوتبالیست ها و امثال سروشعلی قاف

ولی در فضای باز و جامعه آزاد، چهره واقعی فریلنسری مشخص میشه
در هر زمینه و ایده ای میتونید به انتشار داده و اطلاعات ارزشمند خودتون بپردازید.
چه بهتر که تواناییهاتون صرفا به صورت مجازی نباشه و تخصص و مهارت های فنی و فیزیکی هم بلد باشید.

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
664
هر چیز مرتبط با اینترنت سس و شر به حساب میاد بابا

در عوض من هر کی دور و بر خودم رو می بینم همه این موارد فوق الذکر رو به دست آوردند. برو برقکاری یاد بگیر. چند تا از همسایه های من برقکارن. همه کلی پیشرفت کردن.
زندگی اقای امیدیار رو دیدین؟
زندگی اقای بهروز کمالیان رو چی؟
و خیلی بلاگر های ایرانی اینستاگرام
و خیلیا که یر و کارشون با نته و زندگی مولتی میلیاردی دارن دقیقا تو ایران هم زندگی میکنن
مثلا مدیر ایسام یا خیلیا که تو ذهنم نیست اسامیشون

Last edited:
بالا