برگزیده های پرشین تولز

محاسبه مجموع

rezaps4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان...من میخوام یک برنامه با ویژوال بیسیک بنویسم که عبارتی مثل 118+8 را که بدیم نتیجه را به ما بده....لطفا هرکی بلده کدش رو بنویسه...ممنونم

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
اول باید تشخص بدیم که + چندمین کاراکتر این رشته هست ، رشته ای که بعد از + هست عدد دوم و رشته ای که قبل از + هست عدد اول در نظر می گیرم .
بعد این دو تا رو باهم جمع می کنیم . کدش هم برات نوشتم

کد:
Dim lngPos  As Integer
  Dim num1, num2 As Integer
  lngPos = InStr(Text1.Text, "+")

num1 = Val(Mid$(Text1.Text, 1, lngPos - 1))

num2 = Val(Mid$(Text1.Text, lngPos + 1, Len(Text1.Text)))

sumtxt.Text = num1 + num2

rezaps4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول باید تشخص بدیم که + چندمین کاراکتر این رشته هست ، رشته ای که بعد از + هست عدد دوم و رشته ای که قبل از + هست عدد اول در نظر می گیرم .
بعد این دو تا رو باهم جمع می کنیم . کدش هم برات نوشتم

کد:
Dim lngPos  As Integer
  Dim num1, num2 As Integer
  lngPos = InStr(Text1.Text, "+")

num1 = Val(Mid$(Text1.Text, 1, lngPos - 1))

num2 = Val(Mid$(Text1.Text, lngPos + 1, Len(Text1.Text)))

sumtxt.Text = num1 + num2
مرسی دوست عزیز...
حالا من میخوام حاصل عبارتی رو پیدا کنم که در آن عملگرهای + و - و * و / قرار دادند ...ضمن رعایت اولویت عملگرها...ممنون میشم این کد رو هم بهم بدین...

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
مرسی دوست عزیز...
حالا من میخوام حاصل عبارتی رو پیدا کنم که در آن عملگرهای + و - و * و / قرار دادند ...ضمن رعایت اولویت عملگرها...ممنون میشم این کد رو هم بهم بدین...
دوست عزیز اگر این کد رو برای درس ساختمان داده ات میخوای فکر کنم الگوریتمی مخصوص خودش داشت و استادت روشی رو که من گفتم قبول نمی کنه
اما اگر برای کار شخصی خودت میخوای یه کوچولو فرصت بده ، دیشب نخوابیدم الان توانایی فکر کردن ندارم ، اسونه حلش می کنیم

rezaps4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز اگر این کد رو برای درس ساختمان داده ات میخوای فکر کنم الگوریتمی مخصوص خودش داشت و استادت روشی رو که من گفتم قبول نمی کنه
اما اگر برای کار شخصی خودت میخوای یه کوچولو فرصت بده ، دیشب نخوابیدم الان توانایی فکر کردن ندارم ، اسونه حلش می کنیم
باشه ممنونم ازت...
برای کار شخصی خودم میخوام....من درسم تموم شده

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
باشه ممنونم ازت...
برای کار شخصی خودم میخوام....من درسم تموم شده
داداش ببخش دیر شد
روش اول : از منوی پروجکت گزینه components رو انتخاب کن بعد Microsoft Script Control رو انتخاب کن و از این کد لذت ببر
کد:
MsgBox ScriptControl1.Eval("5 + 10*2*2")
روش دوم : به این لینک مراجع کن

پی نوشت : به این جور کارها میگن math parsing و همونطور که قبلا" اشاره کردم در ساختمان داده روش اصولی تری برای این موضوع هست

بالا