برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای ارتقا لپ تاب

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006

میشه بگین این لپ تاب کودوم قسمت هاش قابل ارتقاس؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

سلام
تعویض هارد با ssd
ارتقا رم به 8 یا 16 گیگ
بهتره یه رم 8 گیگ مشابه اضافه کنید . که مجموعا 12 گیگ شود
برای رم مشابه هم باید شات از cpu-z قسمت spd-memory

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753

درود به شما

با کسب اجازه از استاد، هرگز ارتقا ندید (نهایتا یک رم 4 گیگ اضافه کنید چون بیشتر از این باید تناسبی بین قدرت پردازش و رم وجود داشته باشه)

پردازنده نصف E5700 دسکتاپ هم قدرت نداره و طبق منابع لحیم شده!
لپتاپ خیلی ضعیفی هستش و بفروشیدش بره!

PASSMARK پردازنده در سایت CPUBENCHMARK زیر 1000 باشه ویندوز 10_64 بیتی و سایر نرم افزار ها رو خوب هندل نمی کنه

خیلی تو زمینه قدرت پردازنده ها برای اجرای بی دردسر سیستم عامل و نرم افزارها تجربه دارم و فقط مسئله ویندوز 10_64 بیتی نیست، یک نرم افزار معمولی رو با ویندوز 7_32 بیتی هم به زور اجرا می کنه

خودم برای یکی از آشناها ویندوز 10_64 بیتی نصب کردم و پردازنده E2200 روی سیستم بود (باز از پردازنده شما قوی تر بود!) و خوب جواب نمی داد و خیلی اذیتش می کرد و براش کل سیستم رو همین جا فروختم :

یک لپتاپ با پردازنده با PASSMARK نزدیک 1000 هم همین جا فروختم و خیلی خوب و روون ویندوز 10_64 بیتی رو جواب می داد :

به نظرم اگر حمل و نقل لپتاپ براتون مهم نیست، گوشی موبایل + کامپیوتر دسکتاپ استفاده کنید و این لپتاپ رو بفروشید و کامپیوتر دسکتاپ قوی خریداری کنید

البته این نظر حقیر این بود

فایل های ضمیمه

• 11111.png
    11111.png
    25.2 KB · نمایش ها: 2

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سیب زمینی هم رم و ssd بهش اضافه بشه سرعتش بیشتر میشه .رم و ssd برای ویندوز 10 به شدت موثر هستند . حتی سیستم و لپتاپ های قدیمی با ارتقا رم و ssd به شدت بهتر خواهند شد .

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
سیب زمینی هم رم و ssd بهش اضافه بشه سرعتش بیشتر میشه .رم و ssd برای ویندوز 10 به شدت موثر هستند . حتی سیستم و لپتاپ های قدیمی با ارتقا رم و ssd به شدت بهتر خواهند شد .
اس اس دی رو براش میگیرم
فقط قیمت رم هاش چجوریاس؟
دیجی داره؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اس اس دی رو براش میگیرم
فقط قیمت رم هاش چجوریاس؟
دیجی داره؟

پست قبل رو گفتم باید اطلاعات spd-memory از برنامه cpu-z رو اسکرین شات بگذاری
رم هم توی دیجی کالا موجوده

dream33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
بستگی داره چه کاری بخواید باهاش انجام بدید اگه کار های سنگین نرم افزاری یا گیم مد نظرتون هست نه با اس اس دی نه با اضافه کردن رم به هیچ نتیجه ایده الی نمیرسید
اما اگه برای فیلم و اینترنت و کار های معمولی میخواین و میخواید سرعت لپ تاپ بهتر بشه رم 4 خودش با یک اس اس دی کافیه
و عمر نوشتن هم موضوعش هست که تا جایی که میتونید دانلود هاتون رو روی اس اس دی نباید انجام بدید چون هر حافظه اس اس دی یک عمر مشخصی برای نوشتن روش تایین شده و هر چی کمتر روش نوشته بشه مساوی با عمر بیشترشه
تو ویندوز 10 هم هیچوقت تو کار های معمولی کل حافظه 4 گیگ رم در task mananger درگیر نیست پس دلیلی برای ارتقا رم نیست

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
بستگی داره چه کاری بخواید باهاش انجام بدید اگه کار های سنگین نرم افزاری یا گیم مد نظرتون هست نه با اس اس دی نه با اضافه کردن رم به هیچ نتیجه ایده الی نمیرسید
اما اگه برای فیلم و اینترنت و کار های معمولی میخواین و میخواید سرعت لپ تاپ بهتر بشه رم 4 خودش با یک اس اس دی کافیه
و عمر نوشتن هم موضوعش هست که تا جایی که میتونید دانلود هاتون رو روی اس اس دی نباید انجام بدید چون هر حافظه اس اس دی یک عمر مشخصی برای نوشتن روش تایین شده و هر چی کمتر روش نوشته بشه مساوی با عمر بیشترشه
تو ویندوز 10 هم هیچوقت تو کار های معمولی کل حافظه 4 گیگ رم در task mananger درگیر نیست پس دلیلی برای ارتقا رم نیست

به نظر میاد SSD و ۴ گیگ رم کافی باشه

چون نهایتا ۴ گیگ رم کم میاره و pagefile رو یکم درکیر می کنه و چون روی ssd هست مشکلی ایجاد نمی کنه، اما چون پردازنده apu هست یک مقدار از رم رو unusage می کنه و رم در دسترس رو کاهش میده

ولی این پردازنده ی ضعیفی کم من میبینم همیشه در حالت ۹۹ درصد ظرفیتش مشغول کار هستش! و گمان نمی کنم به سرعت ssd برسه؛ در واقع سرعت خواندن اطلاعات چه روی HDD باشن چه روی ssd، این پردازنده قادر به هندل کردنشون نیست، چون تو پردازش اطلاعات قبلی گیر کرده!

قدرت e1-6010 که روی این لپتاپ هست، اندازه پردازنده های معمولی سال ۲۰۰۵ هستش

این لپتاپ فقط باید با جاش هر چه زودتر فروش بره، حتی زیر قیمت!

قبلا موبایل با این سیستم عامل های سطح بالا نبود و به لپتاپ نیاز بودش اما الان به نظر من باید گوشی ۱۰۰ دلاری و کامپیوتر PC قوی استفاده کرد و لپتاپ این وسط اضافه هستش؛ البته نظر بنده هست.

dream33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نظر میاد SSD و ۴ گیگ رم کافی باشه

چون نهایتا ۴ گیگ رم کم میاره و pagefile رو یکم درکیر می کنه و چون روی ssd هست مشکلی ایجاد نمی کنه، اما چون پردازنده apu هست یک مقدار از رم رو unusage می کنه و رم در دسترس رو کاهش میده

ولی این پردازنده ی ضعیفی کم من میبینم همیشه در حالت ۹۹ درصد ظرفیتش مشغول کار هستش! و گمان نمی کنم به سرعت ssd برسه؛ در واقع سرعت خواندن اطلاعات چه روی HDD باشن چه روی ssd، این پردازنده قادر به هندل کردنشون نیست، چون تو پردازش اطلاعات قبلی گیر کرده!

قدرت e1-6010 که روی این لپتاپ هست، اندازه پردازنده های معمولی سال ۲۰۰۵ هستش

این لپتاپ فقط باید با جاش هر چه زودتر فروش بره، حتی زیر قیمت!

قبلا موبایل با این سیستم عامل های سطح بالا نبود و به لپتاپ نیاز بودش اما الان به نظر من باید گوشی ۱۰۰ دلاری و کامپیوتر PC قوی استفاده کرد و لپتاپ این وسط اضافه هستش؛ البته نظر بنده هست.

بحث اینجاست برای چه کاری بخوان استفاده کنن
من لپ تاپ با این پردازنده و رم ۴ و یک هارد 500HDD داشتم
روش ویندوز ۱۰ هم نصب بود و اصلا برای وب گردی ، تماشا فیلم و کارهای معمولی اصلا بد نبود
و من هیچوقت ازش شخصا هنگ ندیدم اما با SSD قطعا کارایش بهتر میشه و همه چیز در محیط ویندوز سریع تر میشه

و اگه کسی بخواد برای کار های روزمره ازش استفاده کنه لپ تاپ بدی نیست
الان ارزانترین لپ تاپ با سی پی یو Celeron قیمتش ۹۵۰۰ هستش که همون از این لپ تاپ خیلی ضعیف تره

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ویندوز 10 - مرورگرها همه تشنه رم هستند 4 گیگ رم اصلا و ابدا برای یک سیستم مجهز به ویندوز 10کافی نیست .چه سیستم های قدیمی تر با اپگرید ssd و ram سرعتشون به حد قابل قبولی رسیده . گرافیک تو کار apu این سری هم نیازبه رم سیستم داره پس حتما باید رم هم ارتقا پیدا کنند .

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
چیپ لپتاپ m.2 کوچیک داره

شاید افرادی که گرافیک رییبال می کنند، بتونن پردازنده این لپتاپ رو عوض کنند.

یک عدد a8-6410 لازم داره تا قدرت پردازش، ۳ و نیم برابر بیشتر بشه
پردازنده نامبرده ۱۵ واتی هست (فقط ۵ وات بیشتر از پردازنده فعلی)

91K4lFp94hL._AC_SL1500_-1.jpg

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
چیپ لپتاپ m.2 کوچیک داره

شاید افرادی که گرافیک رییبال می کنند، بتونن پردازنده این لپتاپ رو عوض کنند.

یک عدد a8-6410 لازم داره تا قدرت پردازش، ۳ و نیم برابر بیشتر بشه
پردازنده نامبرده ۱۵ واتی هست (فقط ۵ وات بیشتر از پردازنده فعلی)

مشاهده پیوست 1220345

سلام این کار هیچ جا انجام نمیشه . اولا برد باید دوبار حرارت بخوره و اون برد تاب بر میداره بعد چیپ جایگزین پیدا نمیشه بعد برد برای اون پردازنده طراحی شده و اصلا مناسب پردازنده قویتر نیست . لپتاپ با PC فرق میکنه .

بالا