برگزیده های پرشین تولز

مشکلات سایت کاربر محور

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,986
سلام
سایت کاربر محور خیلی سریع رشد میکنه مثل وبلاگدهی ، فروم ، کوتاه کننده لینک ، آپلود و...
ولی محتوا دیگه از دست ادمین خارج میشه و ممکنه متوجه موارد ممنوع نشه
  • آپلود ویروس
  • نقض کپی رایت
  • کلاهبرداری
  • Pورن
  • خرابکاری
  • توهین و هرچیزی که جرم باشه
ادمین : تمام مسئولیت به عهده کاربر هست
قانون : یقه کاربر ، ادمین و تمام طرفین رو میگیره . مثلا گفتگوی آزاد همینجا با نامه بسته شد . بقیه ماجرا رو خبر ندارم
رجیسترار : دامنه مسدود و لغو مالکیت میشه(کپی رایت)

مثلا سایت کوتاه کننده به موارد ممنوع و کپی رایت ریدایرکت میشه . رجیسترار دامنه رو مسدود میکنه! و همینطور برای سایت آپلود و...
بعضی دامنه ها با نقض کپی رایت ساخته شدن مثل سایت های ایرانی اشتراک گذاری ویدئو که بیشتر یوتیوب رو کپی زدن
نمیدونم چرا اینا آزاد هستن شامل قوانین کپی رایت هم نمیشن!!
خب چاره کار چی هست؟ اسکریپت یا برنامه ای هست که بتونه خودکار محتوای ممنوع را پیدا و حذف کنه؟ یکی از این کوتاه کننده های لینک ایرانی رو تست کردم لینک چند ساعت بعدش حذف شد . خب چطور تونست پیداش کنه قطعا خود ادمین که دستی چک نمیکنه چی هستن

Last edited:

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,986
کسی نبود؟
فرض کنید یه وبلاگ دهی دارید یکی میاد وبلاگ میزنه مطلب سیاسی میزاره شما هم نمیبینید . بلک لیست لینک (نتونه به سایت هایی که مورد دارد لینک بده) و فیلتر کلمات برای وبلاگدهی ، فروم و... چطور میشه اعمال کرد؟ برای همه جا کاربرد داشته باشه نه مثلا فقط برای زنفرو باشه

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
هر کاری بکنی راه در رو هست برای کاربر و با قوانین ایران پدر ادمینو در میارن مگر پارتی یا رابطه داشته باشی و پشتت محکم باشه. مثلا فرض کن ربات بسازی نونو فیلتر کنه چون زشته. میان مینویسن نو ن، بعدش اضافه میکنی مینویسن ن و ن، بعدش کلا عکسشو میذارن دیگه ربات به کار نمیاد!

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,986
هر کاری بکنی راه در رو هست برای کاربر و با قوانین ایران پدر ادمینو در میارن مگر پارتی یا رابطه داشته باشی و پشتت محکم باشه. مثلا فرض کن ربات بسازی نونو فیلتر کنه چون زشته. میان مینویسن نو ن، بعدش اضافه میکنی مینویسن ن و ن، بعدش کلا عکسشو میذارن دیگه ربات به کار نمیاد!
بجای ک*ون بنویسه نون ، مهم نیست
اصل کار عملی کردنش هست یعنی همه جا بشه خودکار ، کپی رایت ، ویروس و پ*ورن شناسایی و حذف بشه ، کلمات مورد دار فیلتر بشن بجای *** نشون بده ، لینک به سایت های مورد دار نتونن بدن و بشه بلک لیست لینک گذاشت
مثلا بلاگفا لینک های تبلیغاتی رو گذاشته داخل بلک لیست دیگه هیچ وبلاگی نمیتونه اون لینک رو بزاره ولی با لینک ریدایرکت شده میشه این محدودیت رو دور زد
ما چطوری این کار رو انجام بدیم؟ مقداری با اسکریپت و کد ها کار کردم ولی برنامه نویسی بلد نیستم که بفهمم چی کارش کرد

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
فیلتر کلمات کار خاصی نیست با چندتا دستور میشه انجام داد منتها همونطور که گفتم دور میزننش

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,986
فیلتر کلمات کار خاصی نیست با چندتا دستور میشه انجام داد منتها همونطور که گفتم دور میزننش
چورن رو چی کار میشه کرد؟
چند تا کوتاه کننده ایرانی تست کردم ریدایرکت به چون یکی دو ساعت بعدش حذف شد
اینا رو که دستی برسی نمیکنن یه چیزی هست که خودکار شناسایی میکنه
و مهمتر از همه dmca کپی رایت

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
چورن رو چی کار میشه کرد؟
چند تا کوتاه کننده ایرانی تست کردم ریدایرکت به چون یکی دو ساعت بعدش حذف شد
اینا رو که دستی برسی نمیکنن یه چیزی هست که خودکار شناسایی میکنه
و مهمتر از همه dmca کپی رایت
همینه میگم دردسر داره دیگه، اون سایت کوتاه کننده هم حتما دستی چک میکنه. یکی یکی. راه دیگه نداره چون یکی دو تا نیست آدم لیست کنه فیلتر بشه!
کپی رایتم همچنین. باید دستی چک بشه.
بعدشم به مرور زمان یسری چیزا تو ایران ممنوع میشه بعد باید بری اونا رو هم پیدا کنی حذف کنی!
بطور مثال من یه سایت آگهی داشتم طرف تبلیغ سی دی آموزش ایروبیک گذاشته بود مال چند سال پیش. بعد ساماندهی اومده بود سایت منو بخاطر اون چندسال بعدش فیلتر کرده بود چون ایروبیک ممنوع شده بود!

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,986
با تست یک آپلود سنتر ایرانی و سه کوتاه کننده لینک ایرانی فقط کوتاه کننده لینک b2n .ir محتوا رو تشخیص داد و خودکار حذف کرد بقیه حذف نکردن ، این سایت رتبه پایینی نداره که بگیم دستی حذف میکنه ، با این حجم از کاربر حذف دستی غیر ممکن هست ، b2n برای دومین بار تست کردم و مطمئن شدم خودکار شناسایی و حذف میکنه
مدیر b2n توی این فروم هست؟ دقیقا داره چی کار میکنه؟ ما چه جوری این کار رو انجام بدیم؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
همینه میگم دردسر داره دیگه، اون سایت کوتاه کننده هم حتما دستی چک میکنه. یکی یکی. راه دیگه نداره چون یکی دو تا نیست آدم لیست کنه فیلتر بشه!
کپی رایتم همچنین. باید دستی چک بشه.
بعدشم به مرور زمان یسری چیزا تو ایران ممنوع میشه بعد باید بری اونا رو هم پیدا کنی حذف کنی!
بطور مثال من یه سایت آگهی داشتم طرف تبلیغ سی دی آموزش ایروبیک گذاشته بود مال چند سال پیش. بعد ساماندهی اومده بود سایت منو بخاطر اون چندسال بعدش فیلتر کرده بود چون ایروبیک ممنوع شده بود!
اخطار ندادن؟ قضیه برای کی هست؟

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سایت کاربراش زیاد بشن دیگه از دست مدیر در میره و آخرش به فنا میره مدیر

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,015
انقدر سخت نباید گرفت مثلا طرفداری رسانه کاربر محوره چند ساله داره کار میکنه ولی خوب شکایت داشتن ولی رفع شده

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,986
کار نباید به اونجا برسه
ما مقصر نیستیم که بریم ***
باید کاربر رو پیدا کنن ، نتونستن ما رو بجاش میگیرن مگر اینه خود ما هم در دسترس نباشیم

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,986
این رو ببینید ، بعضی سایت ها رفع مسئولیت برای خودشون درست میکنن!! ولی این هیچ ارزشی برای رجیسترار و قانون حکومتی نداره
فرض کنید یکی بیاد اینجا یه صفحه بسازه و محتوایی بزاره که ممنوع باشه ، اون وقت رجیسترار دامنه رو ساسپند میکنه (اگه به رجیسترار گزارش بدن)
قانون حکومتی یقه دو طرف رو میگیره یعنی صاحب سایت رو میگیرن و اگه نتونن کاربر رو پیدا کنن و صاحب سایت هم نتونه آیپی و مشخصات کاربر رو پیدا کنه تحویل بده کلا ادمین رو میگیرن میکنن تو گونی
بجز گذاشتن فیلتر کلمات و کار های مرتبط با حذف خودکار محتوا راه حل دیگه ای هست؟ ، اگه همچین مشکلی پیش بیاد و کار به قانون برسه چی کار میشه کرد؟
74.png

بالا