• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مشکل با دریافت و ارسال

وضعیت
موضوع بسته شده است.

raheraftee

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من 5 6 تا گوشی برای فروش قرار دادم و هم می خوام بخرم
به هر کسی می رسم می گه شما ارسال کن من پو لش یعد می دم
یا پولش بده بعد ارسال کنم

یه راه حل چیزی نیست اخه یه جور باشه به نفع 2 طرف باشه
نه من می تونم به کسی اعتماد کنم نه کسی می نونه به من اعتماد کنه
پس این وسط چی کار کنیم؟
یه مشتری پیدا میشه اونم سر همین مشکل نمی خره یا نمی فروشه!
دوستان با تجربه راهنمای لطفا

Djmaddog

Registered User
لایک‌ها
6
سلام
من 5 6 تا گوشی برای فروش قرار دادم و هم می خوام بخرم
به هر کسی می رسم می گه شما ارسال کن من پو لش یعد می دم
یا پولش بده بعد ارسال کنم

یه راه حل چیزی نیست اخه یه جور باشه به نفع 2 طرف باشه
نه من می تونم به کسی اعتماد کنم نه کسی می نونه به من اعتماد کنه
پس این وسط چی کار کنیم؟
یه مشتری پیدا میشه اونم سر همین مشکل نمی خره یا نمی فروشه!
دوستان با تجربه راهنمای لطفا

دوست عزیز من بهت گفتم که سابقه فعالیت و امتیاز انجمن اینجا حرف اول رو میزنه .

Continue

Registered User
لایک‌ها
28
ولي من اعتقاد دارم كه تو ميتوني شماره منزل و حتي اگه شد اسكن مداركشو رو هم ازش بگيري ولي كلا قانون فروش كالا اينه كه خريدار پولو ميريزه به حساب و بعد فروشنده كالارو ميفرسته هرچند جايگزين همه ي اينا سابقه فعاليت در پي تي هستش كه ميتونه ملاك خوبي باش.

eefe

Registered User
لایک‌ها
284
ببینید دوست من،شما تازه کاری و سابقه ای نداری،پس طبیعیه کسی اعتماد نکنه.نه اینکه بگم هیشکی اعتماد نمیکنه،میگم اعتماد نکردن طبیعیه
البته بستگی به قیمت داره،مثلا خود من تا 20-30 تومن رو دیگه خیلی رو این مسائل حساب نمی کنم و میگم چیزی نیس که ارزش این کارا رو داشته باشه
اما در مورد شما چند راه است
1-استفاده از واسطه.فرد مطمئن و مورد اعتماد 2 طرف که فرد خریدار پول رو برای ایشون میفرسته.شما جنسو ارسال می کنی.بعد از رسیدن جنس،پول برای شما واریز میشه.که خب مبلغ ناچیزی هم اصولا به واسطه میدن واسه شیرینی و این چیزا:دی
2-فروشنده یا خریدار آشنایی رو در محل خریدار یا فروشنده داشته باشند و از طریق ایشون اقدام کنند
3-نوشتن و فرستادن دست نوشته همراه با امضا از طریق ایمیل که حالت قرارداد داشته باشه.یه جوری تعهد رو بیشتر می کنه .مخصوصا که در کادر مورد نظر تصویر شناسنامه و کارت ملی فرد هم باشه.فکر کنم میشه از طریق پلیس رایانه ای و اینا اقدام کرد در این حالت
من خودم به عنوان فروشنده شروع کردم و دوستان لطف داشتند و اطمینان می کردن به بنده.البته جنسای قیمت پاییت بود.بعد که امتیاز گرفتم،اطمینان راحت تر شد
در هر حال امیدوارم کمک کرده باشم

Continue

Registered User
لایک‌ها
28
ببینید دوست من،شما تازه کاری و سابقه ای نداری،پس طبیعیه کسی اعتماد نکنه.نه اینکه بگم هیشکی اعتماد نمیکنه،میگم اعتماد نکردن طبیعیه
البته بستگی به قیمت داره،مثلا خود من تا 20-30 تومن رو دیگه خیلی رو این مسائل حساب نمی کنم و میگم چیزی نیس که ارزش این کارا رو داشته باشه
اما در مورد شما چند راه است
1-استفاده از واسطه.فرد مطمئن و مورد اعتماد 2 طرف که فرد خریدار پول رو برای ایشون میفرسته.شما جنسو ارسال می کنی.بعد از رسیدن جنس،پول برای شما واریز میشه.که خب مبلغ ناچیزی هم اصولا به واسطه میدن واسه شیرینی و این چیزا:دی
2-فروشنده یا خریدار آشنایی رو در محل خریدار یا فروشنده داشته باشند و از طریق ایشون اقدام کنند
3-نوشتن و فرستادن دست نوشته همراه با امضا از طریق ایمیل که حالت قرارداد داشته باشه.یه جوری تعهد رو بیشتر می کنه .مخصوصا که در کادر مورد نظر تصویر شناسنامه و کارت ملی فرد هم باشه.فکر کنم میشه از طریق پلیس رایانه ای و اینا اقدام کرد در این حالت
من خودم به عنوان فروشنده شروع کردم و دوستان لطف داشتند و اطمینان می کردن به بنده.البته جنسای قیمت پاییت بود.بعد که امتیاز گرفتم،اطمینان راحت تر شد
در هر حال امیدوارم کمک کرده باشم
يكي از دوستان يه لپ تاپ يك ميليون و 100 تومني ازم خريد اونم وقتي بود كه 3 الي 4 روز از ثبت نامم ميگذشت اونم حساس بود و اعتماد نميكرد تا آدرسو شماره منزل و اسكن مدارك رو ازم گرفت بعدشم شب ريخت به حساب صبح تيپاكسش كردم ساعت 13 پرواز بود ساعت 17 تماس گرفت گفت لپتاپ الان دستمه و تو ماشين روشنش كردم عاليه و كلي تشكر كرد.

M 3 H R D A D

همکار بازنشسته
لایک‌ها
401
همونطور که دوست عزیزم جناب efee فرمودند بهترین کار استفاده از واسطه هست.

اگر تمایل به استفاده از واسطه داشتید بفرمایید کدوم شهر هستید تا یه واسطه خوب توی شهر شما بهتون معرفی بشه.

tanin008

Registered User
لایک‌ها
48
بهترين كار همون قرار دادن يه واسطه هست كه به نظرم به دو صورت مي تونه اتفاق بيوفته.

اول اينكه يه شخص معتمد فروم تعيين بشه، پول به حسابش واريز بشه، گوشي كه به دست خريدار رسيد، واسط پولو به حساب فروشنده مي ريزه. البته معتمدين فروم بچه هاي با مرامي هستند و معمولا قبول مي كنند، بدون شيريني و از اين چيزا!

روش دوم هم اينه كه فقط يه معتمد كه يكي از طرفين رو مي شناسه، ضمانتشو توي همون تاپيك فروش بكنه. يعني همون تار سبيل گرو گذاشتن سابق. اينجا بايد يه پست گرو بذاره:D

من بابات همين قضيه دو سه بار نتونستم خريد كنم. يعني فروشنده هيچ انعطافي از خودش نشون نمي داد و حتي يه نفر با سابقه رو معرفي نمي كرد. در اين موارد ديگه خريد به صلاح نيست.

البته به نظر من براي قيمت هاي پايين هم بايد مراقب بود. مگه يادتون رفته آدماي پَستي تو همين فروم 20 تومن يا 30 تومن كلاهبرداري كردن!

Continue

Registered User
لایک‌ها
28
بحث شيريني نيست و كلا واسطه اگر آدم مطمئني باشه از كجا معلوم مثلا من جنسمو بفرستم به دست طرف هم برسه منتها يارو (دور از جون بچه ها) آدم نابه كاري از آب در بياد و بگه نه چيزي دستم نرسيده!!!!!!! و آقاي واسطه اصلا من پشيمون شدم و پولمو پس بده!!!!!

raheraftee

Registered User
لایک‌ها
0
اقا خرمشهر اشنا هست من قراره از همین اقای
Continue
بخرم
کسی واسط میشه؟

tanin008

Registered User
لایک‌ها
48
پس كد رهگيري چي؟

ضمن اينكه بهتره شخص معتمد حداقل با يكي از طرفين آشنا باشه.

Continue

Registered User
لایک‌ها
28
اقا خرمشهر اشنا هست من قراره از همین اقای
Continue
بخرم
کسی واسط میشه؟
دوستان اگر كسي خرمشهر يا آبادان آشنا داره لطف كنه بياد واسطه بشه تا بنده كالا رو حضوري تقديم كنم و حضوري هم مبلغ رو بگيرم كه هر دو هم راضي باشيم لطف ميكنيد

raheraftee

Registered User
لایک‌ها
0
اگه کسی باشه که مورد اعتماد باشه خوب می شه
می گم نمی شه 2 نفری اصلا همین کارو تو این فروم کنند
مثلا باشند مثل پست واسط بین دو طرف

bodyguard

Registered User
لایک‌ها
32
زرين پال اينكارو مي كنه و وقتي مطمئن شد جنس سالمه اجازه برداشتو ميده اما دو ونيم درصد كارمزد برميداره!

raheraftee

Registered User
لایک‌ها
0
مثلا 255 چند بر میداره؟

بیشتر از 5 تومان؟

raheraftee

Registered User
لایک‌ها
0
اقا من با اقای Continue
به این نتیجه رسیدم که پول به دست یه شخص که همه قبولش دارن بریزم
مدیر سایت هم تعدیش می کنه یعنی؟
بعد که به دستم رسید به اون شخص بگم پول به اقای Continue بده
از دوستان کسی هست قبول کنه لطفا اقا همیشه با معرفتین الانم لطفا

M 3 H R D A D

همکار بازنشسته
لایک‌ها
401
اقا من با اقای Continue
به این نتیجه رسیدم که پول به دست یه شخص که همه قبولش دارن بریزم
مدیر سایت هم تعدیش می کنه یعنی؟
بعد که به دستم رسید به اون شخص بگم پول به اقای Continue بده
از دوستان کسی هست قبول کنه لطفا اقا همیشه با معرفتین الانم لطفا

مدیر سایت وقتشو برای این کارا نمیزاره برادر :)

شما اون شخص واسطه رو اینجا معرفی کنید تا دوستان تأییدش کنند.

eefe

Registered User
لایک‌ها
284
بحث شيريني نيست و كلا واسطه اگر آدم مطمئني باشه از كجا معلوم مثلا من جنسمو بفرستم به دست طرف هم برسه منتها يارو (دور از جون بچه ها) آدم نابه كاري از آب در بياد و بگه نه چيزي دستم نرسيده!!!!!!! و آقاي واسطه اصلا من پشيمون شدم و پولمو پس بده!!!!!
دوست عزیز.جنس پست میشه،درسته؟
وقتی هم به دستت برسه باید رسید امضا کنی.مثلا من خریدار و شما فروشنده
من پولو میریزم به حساب آقای ایکس
شما جنسو میفرستی
کد رهگیری هم بهم میدی
جنس که رسید من باید رسید امصا کنم و تو سایت میزنه تحویل داده شد.
اما در مورد محتویات،فک کنم تو پست اگر سفارشی بفرستی میتونی بگی رو رسید ذکر بشه که محتویا این چیزاس.گرچه دیگه در این حد هم نیاز به این کارا نیس.اگر بخوای اینجوری حساب کنی حتی جنسی که از مغازه هم میخری ممکنه مشکل داشته باشه و طرف همونجا بهت مهلت تست میده فقط.تو هم که نمیتونی 2 ساعت واسی باهاش ور بری
علی ای حال بعد اینکه جنس رسید،آقای ایکس پولو میریزه حساب شما
و 100 البته بهتره واسطه همون شهر خریدار باشه
مثلا 255 چند بر میداره؟

بیشتر از 5 تومان؟

زرین پال؟اون دردسر داره بابا.اصلا به دردسرش نمی ارزه تو این جور معاملات

eefe

Registered User
لایک‌ها
284
مهرداد تو 2 امتیاز از من بیشتر داری:دی (نمیدونم چرا واسم 1 زده.در حالی که +4 ام تو امتیاز بازارچه)
بیا واسطه شو.2 تومن کارت شارژ بدن بهت.1000 تومنشو انتقال بده به من:دی

M 3 H R D A D

همکار بازنشسته
لایک‌ها
401
مهرداد تو 2 امتیاز از من بیشتر داری:دی (نمیدونم چرا واسم 1 زده.در حالی که +4 ام تو امتیاز بازارچه)
بیا واسطه شو.2 تومن کارت شارژ بدن بهت.1000 تومنشو انتقال بده به من:دی

فکر کنم دقیقاً لحظه هایی که داشتن بهت امتیاز میدادن سرور سایت سرما خورده بود :دی

من همه جوره در خدمت هستم :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا