برگزیده های پرشین تولز

درخواست و معرفی کتاب ، نرم افزار و مقالات ریاضی و فیزیک

faraz-hacker

Registered User
لایک‌ها
1
البته من برای المپیاد نجون یعنی اختر فیزیک و کلا فیزیک می خوام یعنی نمی خوام تست زدنی و اینا باشه فقط از اول توضیح بده چون من هیچی نمی دونم.:D

faraz-hacker

Registered User
لایک‌ها
1
این قسمت علم و دانش دیگه به درد نمی خوره.یکی باید یه سر و سامونی بهش بده دیگه سالی 1 بار اینجا پست میدن.ای اقا بهروز کجایی.

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
کتاب های سیلورمن فکر کنم جلد دوم و سوم و کتاب توماس فکرکنم اونم جلد دوم و سوم خوب انتگرالو توضیح دادن از یگانه تا سه گانه.
اینارو بخوان بدرد میخوره چون گفتی از انتگرال هیچی سر در نمی یاری

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
کتاب های سیلورمن فکر کنم جلد دوم و سوم و کتاب توماس فکرکنم اونم جلد دوم و سوم خوب انتگرالو توضیح دادن از یگانه تا سه گانه.
اینارو بخوان بدرد میخوره چون گفتی از انتگرال هیچی سر در نمی یاری
تایید میشه ... منم از یکی از اساتید ریاضی دانشگاه پرسیدم ... همین رو گفت ...
301.gif

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
خب برای اینکه بحث رو کاملتر کنم ...

این کتاب هایی که گفته شد ... تقریبا روش انتگرال گیری ثابتی دارن ... در اصل از یه سری روش های یکسان برای حل انتگرال استفاده می کنن .

انتگرال های پیشرفته تر رو می تونید , از روش مانده ها در کتاب های ریاضیات مهندسی پیشرفته ...

و مقداریش رو هم از روش تبدیلات لاپلاس در کتاب های معادلات دیفرانسیل پیدا کیند ... یه انتگرال مهم به این روش تو این کتاب ها حل شده که خیلی جالبه ...

انتگرال سینوس ایکس بر روی ایکس ....
و دیگه انتگرال e به توان ایکس دو ....

این دو انتگرال رو زیاد بهش برخورد می کنید ...

Walkabout

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه گفته های بالا تایید میشه اما اگه میخوای از صفر شروع کنی ، اینجوری برو جلو :

اوا از همه از کتاب Thomas شروع کن که به همراه Ross L. Finney نوشته شده دوجلدی است مسایلش خیلی ساده و اکثرا ابتدایی هست البته نسخه ای که Thomas به تنهایی نوشته و بعدها با کمک Ross L. Finney تکمیل شده مسایل سخت تری توش هست و بیشتر ابتکاری هستش البته خیلی سخت گیر میاد کتاب اولش...

بعد از اینکه اینو خوندی و خواستی خیلی بیشتر راه بیافتی برو سراغ کتاب Apostol مسایل خیلی جالب و قشنگی داره..

در پایان هم یه کتاب نسبتا معروف که البته بیشتر بین اساتید دانشگاه که قدیمی هستن رایجه یه کتاب روسی هست که توسط G. Yankovski به انگلیسی ترجمه شده ( ترجمه فارسیش وجود نداره ) کتاب هم نسبتا قدیمی است ولی حدود 2000 تا مساله مختلف انتگرال داره و همه رو دسته بندی کرده که کتاب محشری به شرط اینکه بتونی پیداش کنی

sepehr650

Guest
لایک‌ها
0
اگه کسی اینجا هست که فوق لیسانس ریاضی داره یا داره می خونه یا برای آزمون فوق داره آماده میشه، خوشحال میشم اگه بتونه یه کتاب خوب برای درس جبر1 برای آزمون فوق بهم معرفی کنه. البته خودم کتابایی رو دیدم که تست های سال های پیش رو داشته باشن ولی دنبال کتابیم که از بقیه بهتر باشه.

امیدوارم این سوال زیاد مغایر قوانین اینجا نباشه! هرچند که شاید زیاد علمی محسوب نشه ولی به هر حال به ریاضیات مربوط که میشه! :D

aminphysics

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من سوالات ارشد فیزیک 4 سال قبل را لازم دارم کسی میدونه از کجا گیر بیارم کتاب تست دارم ولی خوب تستهای سالهای جدید رو ندارم :( بچه ها هر چه زودتر جواب بدین ممنون
راستی کسی اینترنت پرسرعت داره یه سری به سایت زیر بزنه ما رو هم تو جریان بذاره
http://www.lsw.com/videopoint/?gclid=CNimlc7EgI8CFQ1aMAodFDmFwA

doman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام به همه دوستان..

همونطور كه تو عنوان تاپيك گفتم دنبال به كتاب راجع به معادلات و نامعادلات اعم از اصم و غير اصم مي گردم .زياد سطح بالا نباشه و مفهومي آموزش بده و صرفا تست نباشه اگه از كتب دانشگاهي باشه كه چه بهتر..

مرسي

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بهترین کتابی که میشه با اون کوانتومو فهمید چیه؟استادمون چندتا معرفی کردن, بعضی کتابا از نظر ریاضی خوبن و بعضیا از نظر فیزیکی:(!من جفتشو میخوام خوب باشه؟قیمتشم بگین خواهشا:D

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
سلام به همه دوستان..

همونطور كه تو عنوان تاپيك گفتم دنبال به كتاب راجع به معادلات و نامعادلات اعم از اصم و غير اصم مي گردم .زياد سطح بالا نباشه و مفهومي آموزش بده و صرفا تست نباشه اگه از كتب دانشگاهي باشه كه چه بهتر..

مرسي
معادلات و نامعادلات معمولی که تو کتابهای دانشگاهی نیست!!
توی کتابهای دبیرستانی پیدا میشه

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
سلام به همه دوستان..

مرسي

اگر زیاد سطح بالا نمی خوای ... سطح بالا یعنی اینکه دانشجوی ریاضیات محض باشی ...

کتاب جبر , حساب و آنالیز تالیف احمد قند هاری کتاب خوبیه ... یه کتاب جامع هست که مباحث مختفی از جمله معادلات و نامعادلات رو هم داره ... در حد دبیرستان هم هست برای کنکور هم مفیده ...

کلا کتاب های که مربوط به جبر یا آنالیز هستن حتما مطالبی در این مورد داره ... می تونی توی یه کتاب فروشی به دنبال کتاب هایی با این عنوان باشی ...

doman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
واسه كنكور و اين چيزا نميخوام همونطور كه گفتم ميخوام مفهومي ياد بگيرم..
ببينم مگه تو دانشگاه جبر و از اين جور چيزا ياد نميدن!؟

در هر حال ممنون از همگي

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
واسه كنكور و اين چيزا نميخوام همونطور كه گفتم ميخوام مفهومي ياد بگيرم..
ببينم مگه تو دانشگاه جبر و از اين جور چيزا ياد نميدن!؟

در هر حال ممنون از همگي

پس بگرد دنبال کتاب هایی با عنوان جبر و آنالیز ... همونطور که گفتم تقریبا به راحتی توی کتابفروشی ها پیدا می شن ... که تا یه حدودی هم به نامعادلات پرداختن ... من خودم از کتابی که قبلا معرفی کردم , استفاده می کنم که تا به حال جواب داده ...

توی دانشگاه هم ... بستگی به رشته شما داره ... مثلا ماها که مهندسی هستیم , یه دوره ریاضیات پایه می خونیم , که تقریبا همون ریاضیات دبیرستان هست , حالا یه کم پیشرفته تر , که عموما هم از انتگرال ها شروع می شه ... بعدش هم معادلات دیفرانسیل و ریاضیات پیشرفته ! ...

Huashan

Registered User
لایک‌ها
13
بهترین کتابی که میشه با اون کوانتومو فهمید چیه؟استادمون چندتا معرفی کردن, بعضی کتابا از نظر ریاضی خوبن و بعضیا از نظر فیزیکی:(!من جفتشو میخوام خوب باشه؟قیمتشم بگین خواهشا:D

خب , از نظر دانشگاهی .... منظور در سطح و کاربرد دانشگاهی ... بهترین منبع همونیه که استادتون بیشتر ازش استفاده می کنه , چه واقعا کتاب خوبی باشه , چه نباشه ...

برای اینکه کوانتوم تا حدودی پیچیده هستش و نباید خودت رو بین کتاب های مختلف سردرگم کنی , هر کتابی اندیس ها و علائم متفاوتی بکار برده که واقعا اذیت می کنه ...

من خودم , گازیوروویچ , ساکورایی , و schaum`s دارم , و یه سری ایبوک... البته اول بیشتر روی گازیوروویچ کار کردم , هر چند خیلی مبهم کار کرده و بعد منابع دیگه ...

پس صرف نظر از خوب یا بد بودن , کتابی که بیشتر مد نظر استاد هست و به سر فصل ها و علائم بکار برده توسط استادت , نزدیک تره , همون بهترینه !!!! ....

aminphysics

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کسی نیست کمکی بکنه؟ عجیبه ؟ واقعا عجیبه؟

m_kh_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان عزیز

کسی منبع درست و حسابی برای مبحث تابع نداره معرّفی کنه؟

یه کتابی می خواهم که مثل توماس ساده و روان باشه و از فیزیک هم اگر یه چیز هایی داشته باشه یا یه جورایی

به آدم شهود بدهد.

اگر بد توضیح دادم من رو ببخشید

با اجازه ... .

تا بعد ... .

m_kh_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه چیزی یادم رفت بگم

از کتاب هایی که دانلودی هستند استقبال بیشتری می شود

البته نه این که کتاب خریدنی و کاغذی(!) قابل قبول نیست ها;)

با اجازه ... .

تا بعد ... .

بالا