• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مک بوک (بیا تو نظر بده و راهنمایی کن!)

hd.divx

Registered User
لایک‌ها
143
سلام دوستان عزیز
این تاپیک رو زدم تا از تجربه های شما دوستان استفاده کنم و نظر شما رو بدونم
من برای اولین بار هست که میخوام مک بوک بخرم و این مدل مورد نظرمه
http://www.chare.ir/index.php?dispat...oduct_id=61752
http://store.apple.com/us/browse/hom...ook_pro/select

اما دلیل خریدم شنیده هایی هست که میخوام بدونم شما که با اپل کار کردید تایید میکنید یا نه؟!!!

میگن مثل ویندوز هنگ نمیکنه!دیگه نمیخواد مثل ویندوز هر سه ماه یکبار سیستم عامل رو عوض کنی!باتریش اگه نوشته 7 ساعت واقعا 7 ساعت کار میکنه!میشه روش ویندوز هم نصب کرد!ویروس نیمگیره!
اینایی که میگن راسته؟!
نرم افزار هاشو میشه کرک شه نصب کرد و اگر کرک شده نصب کنیم مشکلی به وجود نمیاد؟اصلا کرک شدش هست؟!
ممنون میشم پاسخ بدید

well.attend

Registered User
لایک‌ها
46
سلام
ممنون توضیحات خوبی دادین یقینا برای استارترمون هم مفید هستن.
چند وقتی هست دیدم که سیستم عامل مک رو برای سیستم های عادی هم میفروشن کسی رو سراغ دارین که این سیستم عامل هارو روی دکستاپ یا لپ تاپ غیر از اپل نصب کرده باشه؟
کسی هست که با برنامه فینال کات اپل کار حرفه ای بکنه؟

hd.divx

Registered User
لایک‌ها
143
ممنون از توضیحاتی که دادید
خیلی کامل و جامع بود
من دیگه دور اپل رو خط کشیدم
حالا بگید لپ تاپ چی بگیرم!ایسوز خوبه؟لنوو یا اچ پی؟!!!

eelia.vision

Registered User
لایک‌ها
282
ممنون از توضیحاتی که دادید
خیلی کامل و جامع بود
من دیگه دور اپل رو خط کشیدم
حالا بگید لپ تاپ چی بگیرم!ایسوز خوبه؟لنوو یا اچ پی؟!!!

من توضیحات دوستان رو نخونددم در حد همون چند خط سوال اول:کسی که از مک استفاده کنه دیگه نمیتونه حتی به ویندوز نگاه کنه... نصب ویندوز رو مک که به راحتی قابل اانجامه و با برنامه پارالل دسکتاپ انجام میشه ,فقط در حد راه انداختن کار در موارد معدود هست وبس(یعنی فقط مواقع ضروری که فایلی رو داشته باشی که تو سیستم دیگه با ویندوز کار شده باشه و مجبور به استفاده از ویندوز باشی) وگرنه سیستم عامل مک بکمک پد جادویی مک بقدری کار رو ساده و جذاب مبکنه که اعتیاد آوره و شما به کوچیکیه ویندوز در مقابلش میخندید

تو بازار ما تا چند سال پیش "گمان" بر ااین بود که محصولات مک کالاهایی تجملاتی و لوکس یا فقط مخصوص افراد حرفه ای هستن اما الان متوجه شدیم که کیفیت و کارایی محصولات مک هست که اونهارو از نظر قیمت متمایز از سیستمهای دیگه کرده.

Last edited:

BloodyBlade

Registered User
لایک‌ها
123
مک بوک وقتی سیستم مک رو بتونه روی خودش نصب کنه میشه گفت 99% هنگ نداره چون هر ورژن خاصی که معرفی میشه فقط سیستم هایی اپدیت میشند که توانایی اجرا و کار در محیط رو داشته باشند
من به شخصه با انواع مک بوک و ایمک کار کردم و در حد معمول داشتم
فقط این رو میتونم بگم که کار کردن با مک بوک و عادت کردن به اون جوریه که هیچ لپ تاپ یا سیستم عاملی براتون دیگه جذاب نیست !
برای بنده که اینگونه بوده و هست
ویندوز روش نصب میشه اما توصیه میکنم اگر کار با ویندوز برای شما مهمتر از خود مک هست اصلا" طرف مک نرید
نرم افزار هاش کرک میشه بدون هیچ مشکل و کاملا" رایگان
من نظر شخصیم رو گفتم ...

pulp_152

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
119
شرکت اپل شرکت انحصار طلب . و این انحصار طلبی بوجود اورنده محدودیت های زیادی شده چه در ios و چه در مک ... قطعات سخت افزاری و برنامه های مک به بهترین نوع ممکن ! قابلیت اجرا روی دیوایس های اپل .. اما اگر میخواید که کمی حتی خودتون قابلیت ویرایش در تنظیمات شخصی و نحوه کار و استفاده از نرم افزارهای ویندوز در لب تاپ و اندروید در ios داشته باشید به هیچ وجه سمت محصولات اپل نرید .

اپل یک بسته نرم افزاری با یک سخت افزار خاص به شما میده و میگه فقط از همین استفاده کن . و تا جایی هم که ممکن باشه براش جلوی اینکه شما بتونی غیر از بسته نرم افزاری خودش بهره ببری رو میگیره جوری که خودتون از انتخاب اندروید روی گوشی یا ویندوز رو لب تاپ پشیمون بشید .

gelen368

Registered User
لایک‌ها
144
من نظرات دوستانو خوندم .خودم یک سالو نیم مک بوک پرو داشتم اینو باید بگم که هنگ هم می کنه اما به دلیل اینکه سیستم عامل اورجینال رو استفاده می کنید هنگش خیلی کمتر از ویندوزه ما یه سی دی ویندوز می خریم 2000تومن توقع هم داریم مثل اورجینال برامون کار کنه.دوام باتریش هم خوبه اما باید در نظر داشته باشیم همه باتری ها دارای عمر مفید هستن و به تدریج فرسوده میشن.در مورد نصب ویندوز هم باید بگم ویندوز نصب کردن روی مک بوک کار اشتباهیه این نظر منه.
در کل باید بگم که با نظر Dr.massموافقم

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
مدت‌ها با سیستم‌عامل مک و محصولات اپل کار کردم
متأسفانه اغلب نظرها یکجوری جانبدارانه یا بنفع یا بضرر اپل بود!

دوست عزیز نیاز شما چیه و برای چه کاری میخوای از لپ‌تاپت استفاده کنی؟
MacBook Pro عالیه بشرطی که انتظارت ازش در حد مک‌بوک پرو باشه!

مک‌بوک هنگ میکنه یوقتایی. برای خود من فقط یکبار پیش اومد و اونم توی مک‌بوک قدیم بود (همون مدل سفید رنگ) که توی حالت Stand By هنگ کرد.

ویروسی نشدنش هم تصوری کاملا اشتباهه. هم سیستم عامل مک و هم ویندوزی که روی محصولات اپل چه توسط Parallel Desktop و چه توسط Virtual Machine نصب میشه همشون قابلیت آلوده شدن به ویروس و بدافزار رو دارند.
تنها سیستم عامل که در حال حاضر امکان ویروسی شدنش خیلی خیلی پایینه (امنیت هیچ‌وقت 100% نیست)، لینوکسه که بدلیل لایه‌های دسترسی که توسط سطح دسترسی یوزر و برنامه‌ها براش تعریف شده، دسترسی نرم‌افزارهارو به سطح مدیریتی بدون دسترسی خود شما فراهم نمیکنه. هرچند ممکنه یروزی این سیستم هم توسط هکرها هک بشه و ویروس‌ها توی این سیستم‌عامل هم خودنمایی کنند. پس اگه شما MacBook خریدی حتما بفکر یه Norton براش باش!

در مورد داغ کردن بنظر من اگه MacBookت رو بجای هارد درایوهای مکانیکی معمول، از SSD استفاده کنی، گرمایی حس نخواهی کرد چون توی استفاده عادی باتوجه به سیستم تهویه اپل که از زیر نمایشگر و صفحه کلید فضای کافی و مناسبو براش تدارک دیده، گرما بخوبی دفع میشه ولی توی انتقال سنگین اطلاعات نمیتونه از پس گرمای هاردهای معمولی بخوبی بر بیآد و قسمت زیرین بدنه بشدت داغ میکنه.

در مورد اینکه بخوای هی سیستم عامل نصب کنی، راستش ویندوز رو اگه از روز اول به چندتا نرم‌افزار مجهز کنی، شما هیچوقت نیاز به نصب مجددش پیدا نخواهی کرد چون همیشه ات و آشغالاشو تمیز میکنن و سیستم شمارو مثل روز اول سرحال میذارن :) این موارد برای مک هم لازمه ولی نه به این شدت! مثلا یه برنامه دفراگ هارد با یه نرم‌افزار امنیتی توی مک کفایت میکنه ولی برای ویندوز من توصیه میکنم حلاوه بر نرم‌افزارهای امنیتی حتما advanced system care از شرکت iobit رو از روز اول نصب داشته باشین.

در مورد نرم‌افزارهای کرک شده هم بوفور برای مک وجود دارن و شما میتونی ازشون استفاده کنی. مسلما توی زمینه گیم یا نرم‌افزارای ایرانی نباید انتظاری داشته باشین ولی شرکت‌های معتبر اغلب یه نسخه مک برای نرم‌افزارهاشون دارن (حتی مایکروسافت).

پس به حرفای دیگران اینهمه توجه نکنین، اگه نیازتون یه مک‌بوکه توی خریدش تعلل نکنین ولی اگه کاربریتون یه لپ‌تاپ معمولیه که کار راه‌انداز باشه که این‌همه هزینه کردن اصلا و ابدا منطقی نیست.

در مورد باطری مک‌بوک هم یه نکته بگم که شما اون 7 ساعت کارآیی رو فقط توی محیط مک با بهینه‌سازی‌های اعمال شده توسط اپل میتونی داشته باشی ولی وای به اون لحظه‌ای که سویچ کنی به ویندوز! چنان مصرف باطری میره بالا که حس میکنی باطری به این بی‌کیفیتی توی عمرت ندیدی! (باطری‌های محصولات اپل از بهترین نوع بازارن و این مسئله بدلیل عدموجود بهینه‌ساز مصرف توی محیط ویندوز بوجود میاد که طبیعیه اپل برای ویندوز چنین نرم‌افزارهایی رو ارایه نکنه).

در نهایت کاش انتظاراتت از لپ‌تاپی که میخوای تهیه کنی رو می‌گفتی تا راحت‌تر بشه صحبت کرد.

sirous_sus

Registered User
لایک‌ها
251
دوست عزيز بنده به جرات ميگم به عنوان كسي كه مك بوك داره دوتا ايفون داره ايپد و ايپادم داره الانم داره با ايفون پست ميده

سيستم عامل مك براي كارهاي عادي و گرافيكي در چند نرم افزار خاص خوبه ولي مك بوك مك بوك پرو مك بوك اير جز كاربري ساده و وب گردي فايده نداره الان تو شركت ما ٣ تا مك هست يه مك بوك خودم دارم يه پرو دوستم يه اير هم يكي از همكارام يه ليمبو ساده بازي ميكني با هر سه تاش كف دستگاه دست ميزني مي خواد اتيش بگيره

مك بوك چه ساده چه اير چه پرو بيشتر ١٢٠٠ ارزش نداره چون كاربريش با نت بوك برات يكي ميشي با پول مك بوك پرو برو يه دستگاه شاخ از برند alinware بگير هم تكنولوژي داري هم قدرت و هم كلاسو زيبايي

از فكر بازي با مك بيا بيرون يه پلير درست حسابي هم نداره حسرت يه kvm player به دلم موند فوق فوقش يه vlc player داري كه هنگ ميكنه زير نويس ها خراب ميشند و...

ولي خدايش وايرلس مك بوك را تو هيچ دستگاه نديدم ال سي دي هاشونم فوق العادست در كل به درد نت وب گردي و كلاس گذاشتن ميخوره كاري و كاربردي نيستن

البته imac بحثش جداس

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
واقعا من موندم شما اینهارو از کجا درآوردی!!!

اول از همه که شما یه محصول منسوخ شده، یه اولترابوک و یک لپ‌تاپ حرفه‌ای رو توی یک رده قرار دادی که واقعا اوج دید حرفه‌ای شمارو نشون میده!
مسئله بعدی اینکه این دوستمون کجا فرمودن میخوان بازی کنن؟
درسته که لپ‌تاپ‌های AlienWare برای بازی جزو بهترین‌های بازی هستند ولی مثلا نیاز کسی که کار انیمیشن یا نرم‌افزارهای اداری انجام میده و محیط شسته و رفته و بی دردسری داشته باشه، مسلمه محصولات اپل براشون بهترینن
جالبه که درصد عمده‌ای از قشر تحصیل‌کرده و مهندسان و مدیرهای کشورهای پیشرفته و حتی کشورهای در حال توسعه برای وبگردی و "کلاس گذاشتن!!!" میرن مک‌بوک پرو می‌خرن

مک‌بوک ایر هم توسط عده‌ای احمق که چیزی از کامپیوتر بارشون نیست حتی همین چند وقت پیش باز بعنوان برترین اولترابوک انتخاب شد
متأسفم برای جامعه تحلیل‌گرای ما که هیچ‌کدوم معیارهای کاربردی رو در نظر نمی‌‎گیرن (چه ایرانی و چه خارجی) همشون فقط برای کلاس گذاشتن مک‌بوک ایر رو بهترین اولترابوک معرفی می‌کنند و استودیودار های احمق برای کلاس گذاشتن میرن Mac Pro می‌خرن
واقعا از شما جناب sirous ممنونم که چشمای من و امثال منو بروی این حقایق باز کردین!

sirous_sus

Registered User
لایک‌ها
251
واقعا من موندم شما اینهارو از کجا درآوردی!!!

اول از همه که شما یه محصول منسوخ شده، یه اولترابوک و یک لپ‌تاپ حرفه‌ای رو توی یک رده قرار دادی که واقعا اوج دید حرفه‌ای شمارو نشون میده!
مسئله بعدی اینکه این دوستمون کجا فرمودن میخوان بازی کنن؟
درسته که لپ‌تاپ‌های AlienWare برای بازی جزو بهترین‌های بازی هستند ولی مثلا نیاز کسی که کار انیمیشن یا نرم‌افزارهای اداری انجام میده و محیط شسته و رفته و بی دردسری داشته باشه، مسلمه محصولات اپل براشون بهترینن
جالبه که درصد عمده‌ای از قشر تحصیل‌کرده و مهندسان و مدیرهای کشورهای پیشرفته و حتی کشورهای در حال توسعه برای وبگردی و "کلاس گذاشتن!!!" میرن مک‌بوک پرو می‌خرن

مک‌بوک ایر هم توسط عده‌ای احمق که چیزی از کامپیوتر بارشون نیست حتی همین چند وقت پیش باز بعنوان برترین اولترابوک انتخاب شد
متأسفم برای جامعه تحلیل‌گرای ما که هیچ‌کدوم معیارهای کاربردی رو در نظر نمی‌‎گیرن (چه ایرانی و چه خارجی) همشون فقط برای کلاس گذاشتن مک‌بوک ایر رو بهترین اولترابوک معرفی می‌کنند و استودیودار های احمق برای کلاس گذاشتن میرن Mac Pro می‌خرن
واقعا از شما جناب sirous ممنونم که چشمای من و امثال منو بروی این حقایق باز کردین!

دوست عزيز بهتره يكبارم كه شده بدون تعصب نسبت به يك برند نظر بديم

ساپورتي كه مك توي ايران داره تقريبا صفره قطعاتش اونقدر كه ادعا ميكنه مرغوب نيست (بعنوان يك تعميير كار اينو عرض ميكنم ) براي كارهاي سنگين طراحي هاي خوبي نداره قيمت بالا و اصطحلاك زيادي دارند لوازم جانبي گرون و امكانات وابسته به شركت (براي يك خروجي دي وي اي بايد ٥٠ دلار بديد ) لوازم يدكي گرون و انحصاري

شما اگر با بودجه ٢٥٠٠ حق انتخاب يك دستگاه دلشته باشيد اگر مثلا در يك زندان باشيد و فقط اينترنت سرعت بالا داشته باشيد باز هم مك انتخاب ميكنيد

بازي هاي گرافيكي اوج مصرف و كارايي قطعات را به خدمت ميگيره

شما هر برنامه گرافيكي در مك انتخاب كنيد لااقل ده برنامه مشابه و قوي تر در ويندوز براش نوشته شده

بنده هم برنامه نويسم (مهندسي نرم افزار دارم)
هم گرافيستم (عضو كانون طراحان با ١٢ سال سابقه طراحي )
هم عكاسم
هم تعمييركار ( اوژانس اپل اصفهان با ٣ سال سابقه كار دارم )
هم يك گيمر نيمه حرفه اي

ايفون دستگاه خوبي و واقعا باهاش راحتم ولي هيچ محصول ديگه اي از اين شركتو نميپسندم چون فقط پول ماركشو ميگيره رو كاغذ هيچي نيست در عمل هم واقعا ناكاراست شما فقط كافيه يك بار يه ايفون تري جي اس را باز كني يا يه ipad يا مك بوك پرو جوري اسمبل شده كه انگار قرار نيست هيچ وقت تعميير بشه يا خراب بشه
فلت هاي 3gs يك بار ببينيد

توروخدا صرف نظر از اسم اپل و جايگاهش در دنيا يكم منطقي باشيد اين alinware كه خدارو شكر قبول كرديد كارش خوبه يه شركت كوچيكه كه چند سال پيش دل خريدش كارخانش در حد يه كارگاهه ولي كارش از هر كارخانه اي بزرگ تره

محصولات اپل به جز دوتا نرم افزار اختصاري تدوين و استديو صوتي هيچ حرفي براي گفتن ندارند

فقط كاربري راحتش يا به اصطلاح بوزر فرندلي بودنش محبوبش كرده والا همين ايفونم اسباب بازيه كارهايي كه توي شبكه با ويندوز موبايل ٢٠٠٣ ميشه انجام داد ساعت ها وقت ميگيره دستي با ترمينال مك انجام بشه

تاريخچه مك سرچ كنيد ببينيد از كجا امده كرنلش چيه و...

البته اينو قبول دارم كه پايه اكثر برنامه هاي گرافيكي تو مك بنا شد مثل فوتوشاپ

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
حرف‌هایی که میزنید رو نمی‌تونم قبول کنم دوست عزیز
من الآن دارم با یه لپ‌تاپ دل توی محیط ویندوز اینارو می‌نویسم ولی بازم میگم یکم واقع‌بینانه‌تر به قضیه نگاه کنین.
ضمانت و حتی پشتیبانی رایگان توی ایران تقریبا برای هیچ برندی وجود نداره!
در مورد نحوه مونتاژ محصولات اپل هم بله موافقم جوری اسمبل شدن که انگار قرار نیست هیچ‌‍وقت نیاز به تعمیر داشته باشن و یه عده توی ایران برای اینا خدمات پس از فروش ارایه می‌کنند که این از کم‌اطلاعی خریدار هست که با گارانتی ایرانی می‌خره! مثلا خود آیپد قابل تعمیر نیست! حتی خود اپل در صورت خراب شدنش با دریافت 200 دلار یه آیپد نو به شما میده و برای باقی محصولات هم پشتیبانی خوبی ارایه میده و پشتیبانی اپل هم کافیه یه نگاه به وب‌سایتش بندازین تا متوجه بشین که بصورت بسته‌ست و شما میتونی با پرداخت هزینه سالیانه ازش بهره‌مند شی و طبیعیه که در این شرایط براتون سرویس خوبی رو فراهم کنند. حالا چون توی ایران مرکز سرویس نداره دلیل نمیشه بفرمایید که مشکل از محصولات اپل هست!

در مورد گرون بودن قطعاتش هم چون از تکنولوژی‌های انحصاری خودش استفاده می‌کنه و هزینه تحقیقاتی و تولیدشون بدلیل تولید در قطعات محدود، طبیعیه که قیمت بالا باشه! بعنوان مثال الآن قیمت یک کابل تاندربولت 10 دلاره ولی اگه این تکنولوژی عمومی بشه که بزودی میشه قیمتش به 1 دلار میرسه چون تولیدش زیاد میشه و سود 2 سنتی هم برای شرکت سازنده کفایت میکنه چون تولید و فروشش به میلیون‌ها قطعه از اون کابل میرسه.

نیاز به گفتن نداره که محیط برنامه‌نویسی mac حداقل 2 برابر سریع‌تر از محیط‌های ویندوزی و لینوکسیه و برنامه‌ای که برای مک نوشته شده، با سرعت 2برابر محیط ویندوزیش کار می‌کنه و اینو شما میتونی با یه جستجو توی نت متوجه بشی.

قبول دارم که مشخصات محصولات اپل روی کاغذ همچین آش دهن‌سوزی نیستند ولی فکر نمی‌کنم لازم باشه اینم بگم که توی عمل همیشه خلافش ثابت شده! بعنوان مثال iPad با اینکه خیلی از تبلت‌ها روی کاغذ قدرتی چندبرابر آیپد دارند، ولی توی عمل همیشه بهتر از بقیه ظاهر شده. (حداقل تا آیپد 2 که من توی شرایط مختلف تست کردم).

البته اینم طبیعیه که محصولات اپل همه سلیقه‌هارو نمی‌تونن پوشش بدن ولی توی زمینه‌هایی که پوشش میدن واقعا عالی ظاهر میشن.
شما میفرمایید پول مارکشو می‌گیره ولی من میگم پول کیفیت و سلیقه و طراحی و تحقیقاتشونو می‌گیرن.
شاید بنظر شما بدنه یک‌تکه آلمینیوم یا liquid metal نفاوتی با بدنه پلاستیکی نداشته باشه ولی برای من خیلی فرق داره! اون‌همه خطراتی که موقع فرم دادن پودر آلومینیوم برای ساخت یک بدنه یک‌تکه توی کارخانجات بجان خریده میشه و هزینه‌هایی که براشون میشه به چشمم میان!
اون‌همه هزینه‌ای که صرف شیشه ضدچربی میشه به چشمم میآن.
اون تکنولوژی nand flash به چشمم میاد، اون نوآوری و خلاقیت رو براش ارزش قائلم
پاسخ‌گویی شرکت اپل برای من قابل ستایشه! ایمیل میزنی و در عرض کمتر از 1 ساعت جوابتو میدن. این برام خیلی مهم‌تر از اینه که به مشکل بخورم و شرکت بعد 10 روز جوابمو بده و بعد حتی برای عذرخواهی بخواد خسارت مالیمو هم جبران کنه (این خوشبینانه‌ترین حالت بود)

قیمت یک محصول فقط به قطعاتی که توش بکار رفته نیست دوست عزیز، به تکنولوژی‌ها، طراحی و سلیقه، کیفیت ساخت و مونتاژ، بکارگیری صحیح تکنولوژی و پارامترهای زیادی از این قبیل مربوطه.

ضمنا اپل توی mac شمارو توی هیچ زندانی قرار نداده! شما می‌تونی برنامه دانلود کنی و نصب کنی، برنامه خودتو بنویسی و اجرا کنی و هیچ محدودیتی از این بابت نداری!
فقط چون AppStore داره شما باهاش مشکل داری؟ بنظر من اون یه مزیته و همه شرکت‌ها دارن به این سمت میان. بعنوان مثال مایکروسافت الآن Windows Store رو توی ویندوز 8 و دیگر محصولاتش داره می‌گنجونه تا دسترسی به نرم‌افزارهارو برای کاربراش راحت‌تر کنه و اگه از این راه کسب درآمدی هم داره خوب حقشه پس این ایرادتون اصلا منطقی نبود. (من از این قسمت متنتون این اقتباس رو کردم: "شما اگر با بودجه ٢٥٠٠ حق انتخاب يك دستگاه دلشته باشيد اگر مثلا در يك زندان باشيد و فقط اينترنت سرعت بالا داشته باشيد باز هم مك انتخاب ميكنيد" اگه منظورتون چیز دیگه‌ای بوده عذر میخوام ولی متنتون ایهام داره)

در مورد کارهای شبکه‌ای بنظر من مک خیلی بهتر از ویندوز عمل کرده و همه ابزارهای موردنیاز رو توی Network Tools توی 2حالت گرافیکی و خط فرمان براتون گنجونده! این حرفو هرکی که یک هفته با مک کار کرده باشه تأیید میکنه.

در مورد تاریخچه مک هم خدارو شکر از کرنل یونیکس استفاده میکنه که حتی خود مایکروسافت تا همین اواخر از سرورهای یونیکس استفاده می‌کرد و قدرت مک هم از همون اومده که این نشون‌دهنده قدرت هسته و همچنین قدرت اپل هست که تونسته روی اون هسته خرفت، بیاد و همچین سیستم‌عامل کاربرپسندی رو ارایه کنه :)

در مورد لپ‌تاپ‌های گیم من بازم میگم AlienWare بصورت اختصاصی تو زمینه لپ‌تاپ‌های گیم کار میکنه و طبیعیه که بهتر از محصولات اپل عمل کنه کما اینکه سری لپ‌تاپ‌های لامبورگینی Asus هم در رده کیفی و قدرت همون AlienWare هستند هرچند که ایسوز گستره فعالیتش خیلی بزرگ‌تر از خیلی از شرکت‌هاست.

من دیدم تعصبی نیست چون اگه اون‌جور بود خودم بهیچ‌عنوان به محیط ویندوز نمیاومدم ولی جهت اطلاع شما من از 3 سیستم‌عامل Mac و Fedora Linux (محصول Redhat) و Windows 8 استفاده می‌کنم و از هر3 سیستم‌عاملم راضیم.
روی پلتفرم موبایل هم خودم آیفون و جاوا دارم. برای خواهرم بسته به نیازش، اندروید رو بهش پیشنهاد کردم و منتظرم گوشی‌های ویندوزی جدید بیان به بازار شاید یکی از گجت‌های مبتنی بر ویندوز8 رو برای خودم بخرم.

ضمنا ممنون میشم بفرمایید کدوم قطعات محصولات اپل کیفیت پایینی دارند چون من تقریبا همه‌شونو باز کردم (بجز iMac که هیچ‌وقت توشو ندیدم)
اینم عرض کنم که اپل همیشه از بروزترین‌ها استفاده نمی‌کنه اما تکنولوژی‌های قدیمی‌تر رو چنان بهینه مصرف می‌کنه که گاهی حتی از جدیدترها هم کارآیی بهتری ارایه میدن و از این نظر من بازم قبولش دارم.

من سالها سراغ محصولات اپل نمی‌رفتم چون به حرف‌هایی که الآن شما گفتین معتقد بودم ولی وقتی بدلیل کارم مدتی با محصولاتش سر و کار داشتم متوجه شدم که دیدم اشتباه و تعصبی بوده و از اون زمان تعصبم رو گذاشتم کنار و واقعیت‌هارو دیدم.

hd.divx

Registered User
لایک‌ها
143
من که پیج شدم
یکی میگه خوبه یکی میگه فقط واسه کلاس گذاشتنه!!!
من واسه بازی نمیخوام.ps3 - xbox - pc واسه بازی دارم
بیشتر واسه این میخواستم اپل بگیرم چون شنیده بودم نمیخواد سیستم عاملش رو عوض کنیم و دیگه سیستمش به هم نمیریزه

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
با مدتی تاخیر جوابتون رو میدم ولی این باور غلط رو باید کنار بذارین
شما هم توی مک و هم ویندوز نیاز به یکسری نرم‌افزار جانبی برای بهینه نگه‌داشتن سیستم نیاز دارین!
توی مک یه نرم‌افزار defragment و یک Internet Security خوب مثل نورتون بعلاوه یک نرم‌افزار برای کلین کردن سیستم نیاز دارین
توی ویندوز تعداد بیشتری نیاز دارین.
اگه از سیستم عامل درست استفاده کنین، من ویندوز رو چند سال دست نزدم و هنوز داره درست کار میکنه و هیچ افت کیفیتی توی کارکردش حس نکردم. یکی از دوستام توی محیط مک با کاهش سرعت مواجه شده بود! که صدالبته اون هم با یه defrag کردن هارد مشکلش مرتفع شد.
شما حتی اگه لینوکس رو هم بصورت نادرست استفاده کنین بعد از مدتی به مشکل خواهید خورد. مک و ویندوز که جای خود دارند.

بالا