• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نظرتون در مورد خرید قطعات براي کار طراحی البته در حجم بالا و بصورت حرفه ای چيه؟

Same

Registered User
لایک‌ها
0
سوال اول در مورد طراحی بافتوشاپ:

چه قطعاتی برای کار طراحی با فتوشاپ البته در ابعاد بزرگ (تابلو و بیلبوردها) پیشنهاد میدین. ( البته بگم هر فایل PSD ما بطور میانگین 1 گیگا بایته )

فعلا اینا رو انتخاب کردم:
CPU :AMD 3800 AMX2
Main :ASUS M2N-E
RAM : OCZ 2*1024 DDR2 533

یکی از دوستان گرافیک quadro رو پیشنهاد داد. اما آیا حتما برای کار با فتوشاپ(طراحی بیلبورد) به کارت گرافیک بالا نیازه ، چرا؟ مگه انیمیشن یا بازیه. نمیشه یه کارت حداکثر تا 100 تومن گرفت؟ مثلا GF 7300 GS ؟

و همچنین برای هارد پیشنهاد Raid صفر شده . آیا Raid در سرعت کارمون اونقدر تاثیر داره که بابتش یه هارد اضافی بخرم؟

و در صورت امکان هم یه مونیتور مناسب معرفی کنید.برای این کار بهتره از CRT استفاده بشه یا LCD ؟

خیلی ممنون

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
شما خوب ميتونيد حداقل يك 7600gs 256 mb ddr3 بخريد . در مورد raid هم تو سرعت خيلي تاثير داره . ولي ميتونيد از هاردهاي هيتاچي كه سرعت بالائي داره استفاده كنيد .

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظر خودته اما اگه جایه تو بودم حتما مکینتاش میگرفتم ! (حداقل به خاطر سرعت )
فتوشاپ هم یه کارت گرافیکی چندان وابسته نیست پولت رو بزار برای CPU که از همه واجب تره .
راستی CPU intel بهتره برای کارهای طراحی ها...

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نظر خودته اما اگه جایه تو بودم حتما مکینتاش میگرفتم ! (حداقل به خاطر سرعت )
فتوشاپ هم یه کارت گرافیکی چندان وابسته نیست پولت رو بزار برای CPU که از همه واجب تره .
راستی CPU intel بهتره برای کارهای طراحی ها...
سلام .
گذشت زماني كه اپل خداي كار گرافيكي بود الان CPU خفنه اپل همين Intel Core Duo هست .
ولي در مورد كارت گرافيك نظرت كاملا درسته فتوشاپ احتياج به كارت گرافيك خفن نداره چون كار كاملا دوبعديه و رندرينگ هم نداره شما پولتو بزار روي CPU و Ram كارت گرافيك انبورد هم باشه كاملا كارت راه ميفته .

Same

Registered User
لایک‌ها
0
خیلی ممنونم از دوستان
تا اونجایی که در مورد اپل تحقیق کردم باید سیستم خیلی خوبی باشه اما برای ما ایرونیها تهیه نرم افزارهاش خیلی سخت و پرخرجه و شاید اصلا خریدش به صرفه نیست! در صورت امکان اطلاعات بیشتر در موردش بدین مخصوصا قیمت.

اما با توضیح دوستان در مورد گرافیک تا این لحظه اینها رو انتخاب کردم:
CPU :AMD 4200 AMX2
VGA: Asus 7300 GS
لطفا نظرتون رو بگید.

اما هنوز در مورد مانیتور کسی نظری نداده.برای این کار LCD یا CRT ؟ چه مارک و مدلی؟

ممنونم

BROKEN.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی ممنونم از دوستان
تا اونجایی که در مورد اپل تحقیق کردم باید سیستم خیلی خوبی باشه اما برای ما ایرونیها تهیه نرم افزارهاش خیلی سخت و پرخرجه و شاید اصلا خریدش به صرفه نیست! در صورت امکان اطلاعات بیشتر در موردش بدین مخصوصا قیمت.

اما با توضیح دوستان در مورد گرافیک تا این لحظه اینها رو انتخاب کردم:
CPU :AMD 4200 AMX2
VGA: Asus 7300 GS
لطفا نظرتون رو بگید.

اما هنوز در مورد مانیتور کسی نظری نداده.برای این کار LCD یا CRT ؟ چه مارک و مدلی؟

ممنونم

سلام رفيق.زودتر ميخواستم جواب بدم اما pt فيلتر بود و با فيلتر شكن ها هم كه وارد ميشدم فقط ميتونستم پستها رو ببينم و نميتونستم پست بزنم .
خوب بگذريم
اگر واسه طراحي ميخواي پس اصلا نبايد سراغ مانيتوراي LCD بري چون براي كاليبره كردن مانيتورت و تشخيص رنگي كه بعد از چاپ خواهي داشت مشكل پيدا ميكني .پس انتخاب درست همون CRT هست.
اما راجب مكينتاش ! شما راجب پولي كه مي خواي بزاري چيزي نگفتي اما اگر مشكلي از لحاظ پولش نداريد بهتره به اينجا سر بزني و اگرم سئوالي داشتي همونجا مطرح كن .در عالي بودن مك شكي نيست .اما اينكه شما چطور باهاش كنار بياي و دانش خودتو راجبش زياد كني هم مهمه .وشايد حوصلشو نداشته باشي كه مشكلات احتمالي اوليه كه برات از لحاظ نا آشنايي پيش مياد رو تحمل كني و دوست داشته باش بري سراغ همين PC هاي معمولي خودمون .به هر حال تصميمش با خودت و سايتي هم كه بهت دادم ميتون كمكت كنه.
اين مدل مك رو هم ببين.
البته من اگر 2499 دلار ناقابل داشتم لذت تجربه دنياي متفاوت مك رو مخصوصا با اين مدل جديدي كه ارائه داده ترجيح ميدادم.

فعلا

بالا