برگزیده های پرشین تولز

نظرخواهی در مورد یاد گرفتن کدام هنر رزمی با شرایط بنده

LORD.SPY

Registered User
لایک‌ها
117
سلام

بی مقدمه میرم سر اصل مطلب .

ما شغلمون یه جوری هست که توش خطر زیاده ( طلا فروشی ) . متاسفانه 2 بار مورد حمله اشرار قرار گرفتیم ( یه بارش رو تلویزیون هم بخش کرد :| )
خلاصه وضع خیلی خرابه .

میخواستم ببینم کدوم ورزش رزمی برای اینجور کار هاست . یعنی برای درگیری خیابانی و دفاع در مقابل قمه و چاقوعه ؟
خسته شدیم اقدر عین دکور واستادیم اومدن خشتکمون رو تبدیل به کاردستی کردن :|

حداقل اگه اسلحه ندارن ، نزاریم این اتفاق بیفته . رسما ورشسته میشه با این اتفاق .

حالا کدوم ورزش رزمی برای مبارزات خیابانی و دفاع در مقابل قمه و چاقو و چماق و از این جور چیزا پیشنهاد میکنید ؟

بنده آدم آرومی هستم ، یه ورزش بگید النگو هام نشکنه :D ( شوخی کردم )

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام

ما شغلمون یه جوری هست که توش خطر زیاده ( طلا فروشی ) . متاسفانه 2 بار مورد حمله اشرار قرار گرفتیم ( یه بارش رو تلویزیون هم بخش کرد :| )
خلاصه وضع خیلی خرابه .

میخواستم ببینم کدوم ورزش رزمی برای اینجور کار هاست . یعنی برای درگیری خیابانی و دفاع در مقابل قمه و چاقوعه ؟

حداقل اگه اسلحه ندارن ، نزاریم این اتفاق بیفته . رسما ورشسته میشه با این اتفاق .

حالا کدوم ورزش رزمی برای مبارزات خیابانی و دفاع در مقابل قمه و چاقو و چماق و از این جور چیزا پیشنهاد میکنید ؟

درود بر شما . شرایطی که در اون لحظه برای شما اتفاق میوفتد بسیار خطرناک است . به طور قطع نمیتوان گفت که چه سبکی برای درگیری مناسب است چون بیشتر به طرز فکر شخص بر میگردد . اما به هر حال با این شرایطی که قید کردید به نظر من آی کی دو و یا جوجیتسو میتوانند مناسب باشند . اگر میخواهید واقعا در درگیری ها به نحو درست عمل کنید باید سال ها تمرین کنید و نوع تفکر و نگرشتان را عوض کنید . در مقابل اسلحه گرم بهتره عکس و العملی نشون ندید . در ضمن اگر خواستید برید باشگاه حتما قبل از اینکه شروع کنید موضوع را با استاد در میان بگذارید و هدفتان از یادگیری سبک های رزمی را بگویید . اینجوری بهتر است .
راستی شما تهران هستید ؟

LORD.SPY

Registered User
لایک‌ها
117
درود بر شما . شرایطی که در اون لحظه برای شما اتفاق میوفتد بسیار خطرناک است . به طور قطع نمیتوان گفت که چه سبکی برای درگیری مناسب است چون بیشتر به طرز فکر شخص بر میگردد . اما به هر حال با این شرایطی که قید کردید به نظر من آی کی دو و یا جوجیتسو میتوانند مناسب باشند . اگر میخواهید واقعا در درگیری ها به نحو درست عمل کنید باید سال ها تمرین کنید و نوع تفکر و نگرشتان را عوض کنید . در مقابل اسلحه گرم بهتره عکس و العملی نشون ندید . در ضمن اگر خواستید برید باشگاه حتما قبل از اینکه شروع کنید موضوع را با استاد در میان بگذارید و هدفتان از یادگیری سبک های رزمی را بگویید . اینجوری بهتر است .
راستی شما تهران هستید ؟

سلام

اول خیلی خیلی بابت اینکه پاسخ دادید متشکرم

تهران نیستم

راستش یکم ناامید شدم

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
سلام

اول خیلی خیلی بابت اینکه پاسخ دادید متشکرم

تهران نیستم

راستش یکم ناامید شدم

خوب باید بگم اساتید خوب آی کی دو در تهران هستند . پس کلا بیخیال آی کی دو بشین . برید سراغ جوجیتسو . اما باید با استاد صحبت کنید .

miladiator

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یه شوکر بخر . حریف چاقو قمه کسی نمیشه روح الله داداشی یه نمونش

trian

Registered User
لایک‌ها
2,885
درگیری خیابانی با مبارزه هایی که توی سبک های رزمی می بینید خیلی فرق میکنه ، آمادگی و فراگیری هنرهای رزمی بخشی از اون هست ، باید ذهنتون هم آماده درگیری کنید به قول معروف جرات درگیری به علاوه تمرین و تجربه در شرایط مبارزه رو داشته باشید. استادهایی هم هستن که هنررزمی و آموزش درگیری خیابانی رو با هم آموزش میدن که البته بیشترشون جنبه تبلیغات داره اما همون طور که استاد فایرنایت گفتن آموزش سبک های دفاع شخصی مثل جوجیتسو مفید هست به شرط اینکه واقعا تمرین کنید

فوت مرحوم روح اله داداشی واقعا تاسف انگیز بود اما تا موقعیکه درگیری شروع نشده میتونید با ملایمت و خوش اخلاقی برخورد کرد اما به کسی که با خشم و عصبانیت به طرف شما میاد نباید اجازه بدین به محوطه خطر که همون نزدیکی شماست برسه چون معلوم نیست چه چیزی از توی جیبش در میاد یا چه کاری میخواد انجام بده

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
پیشنهاد من اسپری چسب 123 هستش
اگر تو چشم سارق که سلاح سرد دستشه کارش به اتاق عمل کشیده میشه ممکنه این اسپری پلک هاشو بهم چسب بزنه یا باعث نابینایی بشه
مورد دیگه میتونید تو آب پاش سلمونی ها که استفاده میکنند جای آب اسید سولفوریک بریزید اگر اومدن جلو با آب پاش اسید به استقبالشون برید
یک مورد آسون تر همیشه توی کاسه میتونید مخلوط فلفل و و نمک را غاط یکنید زیر میز تو مغازه داشته باشید آهک هم بد نیست
اگر این کارو نکنید یک عده مفت خور یا شما را خواهند کشت یا سرمایه زندگی تون که باش وام گرفتید کاسبی کنید از دست میره

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
اگر تو چشم سارق که سلاح سرد دستشه کارش به اتاق عمل کشیده میشه ممکنه این اسپری پلک هاشو بهم چسب بزنه یا باعث نابینایی بشه
مورد دیگه میتونید تو آب پاش سلمونی ها که استفاده میکنند جای آب اسید سولفوریک بریزید اگر اومدن جلو با آب پاش اسید به استقبالشون برید
یک مورد آسون تر همیشه توی کاسه میتونید مخلوط فلفل و و نمک را غاط یکنید زیر میز تو مغازه داشته باشید آهک هم بد نیست
اگر این کارو نکنید یک عده مفت خور یا شما را خواهند کشت یا سرمایه زندگی تون که باش وام گرفتید کاسبی کنید از دست میره

جناب نترس ، شما که از ما هم خشن تری ،:D به نظر من این چیزهایی که گفتید بسیار کارآمد است . اما فکر کنم به جای اشرار ، اون کسی که این کار هارو کرده باید بره زندان حالا حتی اگر هدفش دفاع از خود بوده . :lol: قبول داری ؟

payamb

Registered User
لایک‌ها
434
داداش برو یه کلت ساچمه ای بخر بعدش برو یه باشگاه تیراندازی یکم تمرین کن و با انضمام اینکه مجوز کلت از باشگاه میگیری..کلتم با یه چسب وصلش کن زیر میز طلا فروشی..
سعی کن تمرین کنی به یه جاهایی تیراندازی کنی که طرف آسیب ببینه ولی مثلا به چشمش نزنی کور بشه..نیاز به هیچ ورزش دیگه هم نداری..
اگه میخوای دعوا خیابونی کنی هم کلت جواب میده هم میتونی شوکر بگیری..نیاز به تمرین آنچنانی نداره..

natars

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,116
جناب نترس ، شما که از ما هم خشن تری ،:D به نظر من این چیزهایی که گفتید بسیار کارآمد است . اما فکر کنم به جای اشرار ، اون کسی که این کار هارو کرده باید بره زندان حالا حتی اگر هدفش دفاع از خود بوده . :lol: قبول داری ؟

به این میگن دفاع مشروط
تو فیلم ارتباط چینی یا مشت خشم بروس لی دیدی آخر فیلم وقتی بروس لی از پس شمشیر سامورایی رییس ژاپنی ها بر نیامد تو صورت طرف شکلات پرت کرد تا وقت کنه نانچیکو را در بیاره
یا تو اولین فیلم بروس لی رییس بزرگ وقتی نتونست چاقو را از دست رییس بزرگ در بیاره یک لحظه بی حرکت شد رییس بزرگ را گول زد که چاقو را پرت کنه اون هم با خوابیدن ضربه پا به چاقو رییس بزرگ را کشت

وقتی جان آدم در خطر باشه هرچیزی توجیح پذیره
ببین 40 سال که از مرگ بروس لی میگذره هنوز این 5 فیلمی که تولید کرده از تمامی فیلم های رزمی چینی و هالییوودی عبرت انگیز تره

LORD.SPY

Registered User
لایک‌ها
117
یه شوکر بخر . حریف چاقو قمه کسی نمیشه روح الله داداشی یه نمونش

اسلحه گرم محسوب میشه و چوب تو آستینمون میکنن . نگه شوکر اسلحه گرم نیست ؟
روح اله داداشی مگه با شوکر مرد ؟ :| پس قمه را در باسن این حقیر فرو کردن ؟ :|

درگیری خیابانی با مبارزه هایی که توی سبک های رزمی می بینید خیلی فرق میکنه ، آمادگی و فراگیری هنرهای رزمی بخشی از اون هست ، باید ذهنتون هم آماده درگیری کنید به قول معروف جرات درگیری به علاوه تمرین و تجربه در شرایط مبارزه رو داشته باشید. استادهایی هم هستن که هنررزمی و آموزش درگیری خیابانی رو با هم آموزش میدن که البته بیشترشون جنبه تبلیغات داره اما همون طور که استاد فایرنایت گفتن آموزش سبک های دفاع شخصی مثل جوجیتسو مفید هست به شرط اینکه واقعا تمرین کنید

فوت مرحوم روح اله داداشی واقعا تاسف انگیز بود اما تا موقعیکه درگیری شروع نشده میتونید با ملایمت و خوش اخلاقی برخورد کرد اما به کسی که با خشم و عصبانیت به طرف شما میاد نباید اجازه بدین به محوطه خطر که همون نزدیکی شماست برسه چون معلوم نیست چه چیزی از توی جیبش در میاد یا چه کاری میخواد انجام بده

پس فقط به نظر شما یادگیری جوجیتسو و یا ورزش های دفاع شخصی به همراه تمرین فراوانه ؟
من پشتکارم خیلی خوبه و همه جا به پشت کار معروف هستم . ادای تنگارو در نمیارم ، واقعا تنگم :D گشاد بازی در کار نیست :p

راستش اسپری فلفل داریم ، یک بار استفاده کردیم یا به تخم مرغشم نبود :| بعد تازه اصلا نمیزان تخم مرغ هات رو بخارونی چه برسه دست به اسپری شی

بقیه روش ها الان از شما یادگرفتم و نمیدونستم .

داداش برو یه کلت ساچمه ای بخر بعدش برو یه باشگاه تیراندازی یکم تمرین کن و با انضمام اینکه مجوز کلت از باشگاه میگیری..کلتم با یه چسب وصلش کن زیر میز طلا فروشی..
سعی کن تمرین کنی به یه جاهایی تیراندازی کنی که طرف آسیب ببینه ولی مثلا به چشمش نزنی کور بشه..نیاز به هیچ ورزش دیگه هم نداری..
اگه میخوای دعوا خیابونی کنی هم کلت جواب میده هم میتونی شوکر بگیری..نیاز به تمرین آنچنانی نداره..

این چی ؟ اینم اسلحه گرم میشه ؟

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
پس فقط به نظر شما یادگیری جوجیتسو و یا ورزش های دفاع شخصی به همراه تمرین فراوانه ؟
من پشتکارم خیلی خوبه و همه جا به پشت کار معروف هستم . ادای تنگارو در نمیارم ، واقعا تنگم :D گشاد بازی در کار نیست :p

با درود بر شما . بله جوجیتسو مناسب است . البته توجه کنید که جوجیتسو در فواصل نزدیک و بسته مثل یک فروشگاه یا مغازه بسیار مناسب است . در صورتی که استاد شما ، به خوبی شما را آموزش داده باشد ، به راحتی میتوانید آدم بکشید . باز هم عرض میکنم . حتما جریان را با استادتان در میان بگذارید . و همانطور که گفتم تسلط به جوجیتسو سال ها وقت میبرد ( حداقل 4 تا 5 سال ) . این تنها راه قانونی بود که به ذهنم میرسید . حال شما خودتان قضاوت کنید که در اون شرایط سبک رزمی جوابگویتان هست یا نه ؟
اگر هست که چه بهتر ( فقط مشکلتون زمان هست ) و اگر که نیست ، در پست های بالا دوستان یکسری توصیه ها کردند که نمیدانم با شرایط ایران سازگار هست یا نه !

موفق باشید .

ehsan_molavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
دوره بدن سازی سنگین (غووووول شدن)
کیک بوکس (با یه ذربه تو رون یارو از زمین بلند نشه ):D

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام

خلاصه وضع خیلی خرابه .

با سلام
دوست عزیز فکر نکنم هیچ ورزش رزمی در مقابل قمه و چاقو کاری از پیش ببره ! شما میتونید برید اداره اگاهی و درخواست شوکر و گاز فلفل بدید ! حتما بهتون میدن
روی امادگی ذهنتون هم خیلی کار کنید که اگه موقعیتی پیش اومد خشکتون نزنه !
با تشکر

firenight666

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,625
با سلام
دوست عزیز فکر نکنم هیچ ورزش رزمی در مقابل قمه و چاقو کاری از پیش ببره ! شما میتونید برید اداره اگاهی و درخواست شوکر و گاز فلفل بدید ! حتما بهتون میدن
روی امادگی ذهنتون هم خیلی کار کنید که اگه موقعیتی پیش اومد خشکتون نزنه !
با تشکر

بله حرفتون تایید میشه . اما طبق حرف ایشون اسپری دارن اما ظاهرا سارقی را که با اسپری هدف قرار داده بودند کماکان به کار خودش ادامه داده است . من نیمتونم خودم را در شرایط ایشون قرار بدهم . اما به نظر من ایجاد شرایط پیشگیری بهتر از اقداماتی مثل آموزش دیدن سبک های رزمی است . مثلا به وجود آوردن پوششی مناسب ( مثل شیشه ضد گلوله ) بین قسمت فروشنده و قسمت مشتری ها یا مثلا وجود درب هایی که دارای درب بازکن هستند و ....

با تشکر

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
بله حرفتون تایید میشه . اما طبق حرف ایشون اسپری دارن اما ظاهرا سارقی را که با اسپری هدف قرار داده بودند کماکان به کار خودش ادامه داده است . من نیمتونم خودم را در شرایط ایشون قرار بدهم . اما به نظر من ایجاد شرایط پیشگیری بهتر از اقداماتی مثل آموزش دیدن سبک های رزمی است . مثلا به وجود آوردن پوششی مناسب ( مثل شیشه ضد گلوله ) بین قسمت فروشنده و قسمت مشتری ها یا مثلا وجود درب هایی که دارای درب بازکن هستند و ....

با تشکر
اره خب پیشگیری بهتر از درمانه !
حتما اسپری چینی بوده:D

iranamir

Registered User
لایک‌ها
1,614
هیچ کاری در ان لحظه نمیتوانید انجام بدهید. مگر اینکه نکات امنیتی رودر مغازه رعایت فرمایید.

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
سلام

خلاصه وضع خیلی خرابه .

سلام
شما نیستید که براتون توضیح بدم
متاسفانه

بالا