برگزیده های پرشین تولز

هارد 1 ترابایت اکسترنال بخرم یا اینترنال؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
ای ول

توضیحات محمود عزیز خیلی به دردم خورد

کلا توی این تاپیک دوستان راهنمایی های خوبی کردن!

حرفای محمود باعث شد من دوباره شیفت کنم رو اکسترنال!

فقط یه سوال:

چنتا از دوستان Western Digital رو پیشنهاد دادن! ولی محمود جان سیگیت رو توصیه میکنه!

حالا میخوام بدونم کدوم از این دوتا واقعا بهتره؟

قیمتش مهم نیس
خواهش می کنم.
25sl5xj.gif

در کل این قضیه سی گیت و وسترن به نظرم خیلی سلیقه ای است و هر کسی یه چیزی رو قبول داره، ولی مطالب این تاپیک رو بخون، تقریبا جواب سوالت رو به خوبی می گیری.
یه سوال دیگه!

زمان انتقال یک فیلم 800 مگابایتی به هارد اکسترنال حدودا چقدره؟
الآن یه DivX با سایز دقیقا 700 مگابایت رو از روی هارد اینترنال ساتا 2 جابجا کردم روی هارد اکسترنال، که هم روی ویستا و هم روی XP حدود 25-24 ثانیه طول کشید.
این باعث چه مشکلی میشه؟ آسیب میزنه به سیستم؟

من فک کنم پاورم گرین 200 باشه! یه چی تو این مایه ها بود اسمش!

کجای ویندوز مینویسه اسم پاور رو؟

نه، آسیب که نمی زنه، ولی پاوری که شما روی کامپیوترت داری باید متناسب با قطعات باشه، مثلا اگر سه تا هارد اینترنال و یه کارت گرافیک خفن ببندی و یه پاور 300 وات بندازی روش ممکنه جواب نده و کامپیوتر یا روشن نشه، یا وسط کار هی بی خودی Reset بشه، یا بدتر از همه ممکنه بعد از یه مدت بسوزه و چند تا قطعه دیگه رو هم با خودش بسوزونه.
یه هارد اینترنال، معادل 25 وات اضافی از پاورت برق می کشونه.
اسم پاور رو هم هیچ جای ویندوز نمی نویسه، ولی خیلی هم مهم نیست. فقط به عنوان یه نقطه ضعف اینترنال گفتم.
اگر خواستی ببینی باید کیس رو باز کنی و مستقیم ببینی. :دی

Last edited:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
مرسی محمود جان

بازم توضیحاتت عالی بود

خوب من باز نظرم رفت روی اینترنال

ثبات نظر رو حال میکنید؟!

عرضم به خدمتتون که من نمیخوام این هاردم رو جایی ببرم! فقط چون حجم فایل های فیلم خیلی سنگینه میخوام یه چی باشه که اینا رو بچپونم توش. دم دست هم باشن که خواستم واسه کسی رایت کنم یا خودم ببینم بتونم. و همینطور میخوام از این هارد به عنوان یه پشتیبان برای بقیه اطلاعات مهم اون یکی هاردم هم استفاده کنم! سرعتشم که میخوام بالا باشه!

با این حساب اینترنال بهتره!

فقط اینجوری که گفتی تنها ایرادش اینه که چون میخوام کابلو ایناش همیشه وصل باشه میزان فشار روی پاور زیاد میشه!

من یادمه 6 ماه پیش که پاور خریدم چیز خوبی گفتن هست! حالا سر فرصت در کیس رو باز میکنم و چک میکنم!

راستی گرافیک من on board هست و اصلا هم اهل گیم نیستم

محمود جان هارد 1 ترا اینترنال در چه صورتی اطلاعاتش میپره؟ توصیه های ایمنی هم اگه میدونی بهم بکن. چون خیلی میترسم از این قضیه

پس نظر تو در مورد مدل هارد اینترنال رو مد نظر قرار میدم:

اگر نظر نهاییت روی اینترنال قرار گرفت یا Seagate گارانتی سازگار ارقام، که دقت کن حتما 7200.12 باشه (روی هارد نوشته)، و یا هارد اینترنال سامسونگ که اون هم عالیه.

دوستان دیگه پیشنهادی در مورد 1ترا اینترنال ندارن؟

من به زودی یه اکسترنال 1ترا هم میخوام بخرم برای آرشیو نزدیک 1ترا vst های موزیک سازی. از راهنماییهای خوبتون در زمینه اکسترنال هم به موقعش استفاده میکنم.

ممنون

Last edited:

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
خواهش می کنم.
مورد پاور رو خیلی هم نباید جدی بگیری. هر چند هارد داخلی از قطعاتیه که زیاد روی پاور فشار میاره، ولی اگه پاورت متوسط به بالا باشه برای یه دونه هارد نباید خیلی نگران باشی. این مساله برای کساییه که 3-2 تا هارد دارند و یه پاور ضعیف تا متوسط.
در ضمن این که گرافیکت آنبورد است هم حسابی فشار روی پاور رو کم می کنه.
هارد چه اینترنال چه اکسترنال به این راحتی ها اطلاعاتش نمی پره! چیز خاصی هم به عنوان توصیه نمی خواد بگم بهت، فقط یه سری موارد عمومی:
- از محافظ کامپیوتر استفاده کن، و موقع نوسانات برق یا مثلا موقع رعد و برق، کامپیوتر رو خاموش کن.
- دقت کن هیچ وقت ضربه نخوره، خصوصا هارد اینترنال که زرتی بردش می شکنه و یا بد سکتور پیدا می کنه!
- اگر هارد مشکلی پیدا کرد و شروع به سر و صداهای غیر طبیعی کرد سریع ببر رسیدگی کن و بده گارانتی.
- همیشه یک آنتی ویروس خوب استفاده کن، و اگر از من می شنوی هاردی که برای آرشیو اطلاعات مهم می خوای رو ترجیحا نباید به طور همیشگی به مادربرد وصل کنی (بعضی ویروس ها توی یه چشم به هم زدن اطلاعات چند سال رو از بین می برند).

یه چیزی هم بگم بهت: من یه هارد اینترنال یه ترا دارم و یه اکسترنال یه ترابایت. اختلاف قیمت خریدشون برای من 9 هزار تومن بوده، ولی الآن که هر دو تاش رو دارم و استفاده می کنم، با مقایسه کیفیت ساخت و کارآیی و ...،به نظرم میاد اختلاف قیمت شون باید حداقل 40-30 تومن باشه.
اکسترنال یه چیز دیگه است...
f_crazyeshghm_aa1e6cc.gif

Last edited:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
ای خدا

با این اوصاف نظر من دوباره رفت رو اکسترنال :(

نه ولی یه هارد داخلی حتما نیاز دارم که کنار اون یکی 160 گیگی بزارم
f_crazyeshghm_aa1e6cc.gif

ایشالا به موقعش اکسترنال هم میخرم

راستی محافظ کامپیوتر چجوریه؟ جاگیره؟ قیمتش چنده؟ ما که این همه خرج میکنیم به نظرم یه محافظ هم بگیرم بد نیس

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
به امید خدا. :)
محافظ کامپیوتر قیمتی نداره، از 3 تومن تا 8-7 تومن. یه سری هاش مثل دو شاخ برق می مونه و یه سری هاش هم مثل سیم سیار.
راستی پست 23 رو چند بار ادیت کردم، الآن نسخه نهاییش رو بخون. :دی

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
آهان

الان خوندم

آره بسوزه پدر ویروس. یه چند روز بدون آنتی بودم زد هرچی عکس از 6 ماه پیش از نت ذخیره کرده بودم رو یهو ناپدید کرد! با هیچ برنامه ریکاوری هم برنمیگرده لامصب!

بازم ممنون از راهنمایی

راستی من برم بگم چه محافظی میخوام؟ دو شاخه ای بگیرم یا سیار؟ کدوم بهتره؟ خودم سیم سیار دارم یکی دوتا!

با محافظ دیگه نیاز نیس در مواقع نوسان برق ارتباط سیستم رو با برق قطع کنم؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
والله محافظ خیلی خوب و بدش رو نمی دونم. همه شون ایرانی هستند، فقط نگاه کن ببین قیافه کدومشون پدر مادر دار تره! :D
انقدرها هم فرق نمی کنه فقط بی محافظ نباش. سیم سیاری بگیری به نظرم راحت تره.
با محافظ دیگه خیالت نسبتا راحته، ولی بازم به نظرم به جنس ایرانی خیلی اطمینان نکن. خصوصا موقع رعد و برق یا نوسان شدید از برق درش بیار. :)

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
30k7jaa.gif
یه دنیا ممنون از محمود و بقیه دوستانی که در این تاپیک منو راهنمایی کردید
30k7jaa.gif

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258

erpapone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من سیگیت گرفتم از سرعتشم خیلی راضیم (می گفتن سرعتش پایینه اعصاب خرد کنه) تازه مزیتشم به اینه که 5 سال گارانتی سازه گار داره ولی وسترن 2 سال گارانتی سازه گار داره

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
من سیگیت گرفتم از سرعتشم خیلی راضیم (می گفتن سرعتش پایینه اعصاب خرد کنه) تازه مزیتشم به اینه که 5 سال گارانتی سازه گار داره ولی وسترن 2 سال گارانتی سازه گار داره
ممنون دوست عزیز

پست شما رو الان دیدم

--------------

آقا ما رفتیم سیگیت بخریم یه جا عمده میفروشه سخت افزار به فروشگاه ها! قیمت گفت 86 تومن! ولی نداشت! در واقع یک روز دیر رفتیم!

بعد گفت شنبه شاید بیاریم. که زنگ زدم گفت نداریم!

قیمتش خیلی خوبه! بقیه فروشگاه ها زیر 90 ندیدم بدن!

سیگیت 7200 اینترنال 1 ترا!

بعد من چون یکم عجله دارم! اگه ظرف یکی دو روز آینده نیاره باید یه خاکی تو سرم کنم! هاردم فول شده!

یارو بهم پیشنهاد داد هارد وسترن ببر! 96 تومن! از سیگیت بهتره! نمیدونم گفت خاویاره.. یه چی تو این مایه ها!

خلاصه منم چون کلی تحقیق کرده بودم همه گفتن سیگیت بخر گفتم وسترن نمیخوام! مکستور هم نمیخوام!

حالا شما میگید چه کنم؟

راستی یکی از دوستان گفت به این هم دقت کن: ST31000528AS

اگر 520 بود نخر!!!!!!!!!!!!

نظر شما چیه؟

همین سیگیت رو بخرم یا پیشنهاد بهتری هم هست؟

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
هارد یک ترابایت اینترنال سی گیت رو من هفته قبل توی مرکز کامپیوتر ایران قیمت گرفتم 86 تومن، تازه از یه مغازه دم دستی، وگرنه طبقه های بالا همیشه 3-2 تومن قیمت بهتره.
البته قم سخت افزار از تهران یه نمه گرون تره. :(
شماره سریالی که بهتون دادند علامت اینه که هارد شما Firmware 7200.12 داره، که توصیه میشه دقیقا همین رو بگیرید. یعنی یا 7200.12 بودنش رو دقت کنید، یا همین عدد 528 رو.
اینترنال دو نوع خوبش توی بازار هست:
1. همین سی گیت 7200.12
2. سامسونگ سری F1
موفق باشی. :دی

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
ممنون محمود جان

پس من نهایت همین سیگیت رو میخرم. حالا اگر ظرف یکی دو روز آینده قیمت مناسب پیدا نکردم مجبورم به قیمت گرونتر بخرم. چون واقعا عجله دارم

با تشکر

بالا