برگزیده های پرشین تولز

پیشنهادتون راجب مغازه فروش لاستیک دست دوم

ali2767

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام خسته نباشید دوستان
باتوجه ب خراب شدن اقتصادو وضع مردم قصد دارم یه مغازه بزنم و لاستیک دست دوم بفروشم داخل شهرمون
و میخوام لاستیکامو از طریق شیپور و دیوار تهیه
کنم
ممنون میشم نظراتتونو بگین
هم اونایی ک تجربه دارن هم اونایی ک ندارن و صرفه عیب و ایرادی رو میبینن
مچکر;)

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
ماشین سنگین رو دیدم آج لاستیک که تموم میشه یه لایه عاج می چسبونند .حتی می دونم تو کشور های پیشرفته هم اصولی این کار انجام می دهند
ولی خودم هیچ وقت این کار رو نمی کنم لاستیک و ترمز شوخی بردار نیست

ali2767

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ماشین سنگین رو دیدم آج لاستیک که تموم میشه یه لایه عاج می چسبونند .حتی می دونم تو کشور های پیشرفته هم اصولی این کار انجام می دهند
ولی خودم هیچ وقت این کار رو نمی کنم لاستیک و ترمز شوخی بردار نیست

نه دادا نمیخوام ک عاج‌ لاستیک درست کنم میخوام لاستیک دست دوم زیر صفری ازینورو اونور بخرم با سود کم بفروشم!!

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
ماشین کسی تحویل نمی‌گیره که لاستیک بخواهد تعویض کند

Sent from my iPhone using Tapatalk

arvin40

Registered User
لایک‌ها
236
بعید میدونم بصرفه باشه.
یه زمانی خودمون و آشناهامون هر وقت ماشین صفر میخریدیم اولین کاری که میکردیم لاستیکاشو با کره ای عوض میکردیم الان همون ایرانیش اینقدر گرون شده که باید تا صاف شدن عاجاش و ترکیدنش استفاده کنیم! دیگه کمتر کسی زیر صفری میفروشه.

farzadof

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
قبلا خیلی بازار و سود خوبی داشت
ولی الان به نسبت ضعیفی بازار همه کارها اونم پایین اومده
از دیوار هم باید شرطی بگیرید
چون اکثرا ظاهر سالمی دارن ولی ی مشکلی براشون پیش اومده
مثلا نخ کش شدن
هم خودتون تعویض بکنید و هم دستگاه و امکانات به عبارتی پختن لاستیک پاره رو هم داشته باشید در آمد خوبی خواهد داشت

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
لاستیک های کهنه و به درد نخور قابل بازیافت هستن؟چون ندیدم کسی اینا رو از کنار جاده ها جمع کنه

nima_hl

Registered User
لایک‌ها
109
شخصا روی لاستیک تخصصی ندارم که بخوام بیان کنم

ولی یه کاری که ممکنه یک صدم درصد باعث صدمه دیدن یا مرگ کسی بشه بنظم میلیارد هم سود داشته باشه ارزشش را نداره

یعنی اگر خدای ناکرده یه لاستیک بفروشید زیر ماشین شخص بترکه فکر نکنم هیچ موقع بتونید با خودتون کنار بیاین

بنظرم بگذارید سود خرید و فروش این کالا را دیگران بخورن و وارد این کار نشید

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
شخصا روی لاستیک تخصصی ندارم که بخوام بیان کنم

ولی یه کاری که ممکنه یک صدم درصد باعث صدمه دیدن یا مرگ کسی بشه بنظم میلیارد هم سود داشته باشه ارزشش را نداره

یعنی اگر خدای ناکرده یه لاستیک بفروشید زیر ماشین شخص بترکه فکر نکنم هیچ موقع بتونید با خودتون کنار بیاین

بنظرم بگذارید سود خرید و فروش این کالا را دیگران بخورن و وارد این کار نشید
یعنی اگه لاستیک نو هم بفروشه و لاستیکه نو هم زیر ماشین شخص بترکه لاستیک فروش مقصره؟!
لاستیک دست دوم رو به اسم دست دوم میفروشه به اسم نو نمیفروشه که... مشتری جنس رو میبینه میزاره تو رینگ ، باد میکنه خوشش بیاد بعد میبره

wparker

Registered User
لایک‌ها
80
یعنی اگه لاستیک نو هم بفروشه و لاستیکه نو هم زیر ماشین شخص بترکه لاستیک فروش مقصره؟!
لاستیک دست دوم رو به اسم دست دوم میفروشه به اسم نو نمیفروشه که... مشتری جنس رو میبینه میزاره تو رینگ ، باد میکنه خوشش بیاد بعد میبره
منظورش این بوده که عذاب وجدان می‌گیرید!
نه اینکه تحت پیگرد قضایی باشید.

Erfan_Buffon

مدیر بخش ورزش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,247
منظورش این بوده که عذاب وجدان می‌گیرید!
نه اینکه تحت پیگرد قضایی باشید.
منظور منم همینه اگر لاستیک رو به اسم دست دوم بدید دست مشتری و آجگذاری مجدد نشه و دستکاری نشه ایراد شرعی و قانونی و وجدانی نداره زیرا خریدار جنس رو میبینه و اگه اینجوری بخوایم حساب کنیم هیچ وقت نباید جنس دست دوم فروخت چون عذاب وجدان میگیریم!!! بحث سر اینه که جنس رو باید عین خود به مشتری داد و نباید تغیری در آن ایجاد کرد که باعث فریب مشتری بشه

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
یه سوال
مگه تفاوت یک جفت لاستیک خودروهای معمولی ، نو با دست دومش چقدره که مشتری حاضر باشه ، طول عمر کمتر در نتیجه مراجعه مجدد جهت تعویض رو به خاطر قیمت پایین ترش قبول بکنه و تازه مغازه دار هم سود بکنه
قیمت لاستیک نو یک جفتش رو واسه 206 حدود 1 سال قبل داشتم حدود 600 بود . الان شاید 850 شده باشه .
نصف عمرش اگه رفته باشه ، باید 425 بشه . بگیم فروشنده خودش 275 بخره . 150 میمونه . 100 سود خودش ( سود و پوشش هزینه های کسب و کار ) و 50 هم تخفیف مشتری !
واسه 50 تومن کسی هرچقدر هم اوضاع مالیش بد باشه ، فکر نکنم ارزش داشته باشه دست دوم استفاده بکنه .
اونم لاستیکی که نمیدونی نفر قبلی چه استفاده ای کرده ، کجاها باهاش رفته ، چجوری نگهداری شده و ... که باعث به خطر افتادن جون شخص میشه !
حالا شما میگی نصف عمرش نرفته باشه و یک سوم رفته باشه ، قیمت باید دو سوم بشه ، در نتیجه منفعت مشتری برای هر جفت کلا 75 تومن میشه
4 جفت کلا میشه 150 تومن معادل 30 لیتر بنزین ، اونم فقط واسه 1 سال مصرف شخص !

بگذریم از اینکه کسی بخواد دست دوم هم بخره ، دیوار و شیپور و کلی جاهای دیگه میتونه مستقیم از فروشنده بگیره و اون 100 تومن سود رو هم که فروشنده میخواسته ببره برای خودش برداره . اون شخصی که اینقدر نیاز داره ، به نظرم یکم به خودش زحمت میده که حداقل کارش با ارزش تر بشه

Last edited:

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
اتفاقاً در این کار سود خوبی وجود داره ولی من ندیدم مغازه فقط خرید و فروش تایر دست دو رو انجام بده بلکه کار اصلیش پنچرگیری و بالانس یا تعمیرات لاستیک هست و در کنارش لاستیک از مشتری ها می گیره با یه سودی میده دست مشتری های که می خوان، به نظرم صرفاً اگه لاستیک بخوای خرید و فروش کنی و پنچرگیری نباشه بایستی رو لاستیک نو کار کنی

لاستیک های کهنه و به درد نخور قابل بازیافت هستن؟چون ندیدم کسی اینا رو از کنار جاده ها جمع کنه
لاستیک قطعاً ماده قابل بازیافت و ارزشمندی هست ولی در کشور ما متاسفانه روش کار نشده باید سرمایه گذاری می شد، اینجا زیاد بها نمیدن من دیدم ضایعاتچی لاستیک های کامیون کهنه رو از پنچرگیر به قیمت تنها ۵ هزار تومن می خره و جمع می کنه هدفشون هم اکثراً درآوردن سیم های داخلش هست که می سوزونند سیم هاشو درمیارند! تازه لاستیک کامیون به اون بزرگی و سنگینی و حجم موادش. یجاهای محروم هم دیدم لاستیک رو به تکه های کوچکی برش میدند و به جای سوخت میندازند داخل بخاری نفتی

Last edited:
بالا