برگزیده های پرشین تولز

چرا هیچ کس اینجا فعالیت نمیکنه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mr-adler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چرا اینجا اینقدر سوت و کوره؟
چرا کسی فعال نیست؟

hdsd

Registered User
لایک‌ها
321
اگر کسی برنامه نویسی بلد باشه دیگه حوصله پست دادن تو فرو رو نداره همین و بس

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
چون vb6 تقریبا دیگه منسوخ شدس :ی

و ترجیح میدن بحث های تخصصی رو در تالار های تخصصی پیگیری کنن

liberty_dollar

Registered User
لایک‌ها
37
با این همه برنامه ها و اسکریپت های حرفه ای و بعضا رایگان ... کی میره دنبال برنامه نویسی :wacko:

cracki

Registered User
لایک‌ها
23
وی بی 6 منسخون نشده . بلکه بسیار هم پر کاربرد هست
اینکه بخش وی بی 6 فروم پرشین تولز فعالیت قدیمش رو ندارن شاید به دلیل نبون بچه های قدیمه و اینکه مطالب خوبی توی دیتابیس فروم هست. به هر حال هرکی سوالی داره می تونه بپرسه ، شاید جواب خوبی گرفت

Redfild

Registered User
لایک‌ها
205
چون vb6 تقریبا دیگه منسوخ شدس :ی

و ترجیح میدن بحث های تخصصی رو در تالار های تخصصی پیگیری کنن

اینکه بخش وی بی 6 فروم پرشین تولز فعالیت قدیمش رو ندارن شاید به دلیل نبون بچه های قدیمه و اینکه مطالب خوبی توی دیتابیس فروم هست. به هر حال هرکی سوالی داره می تونه بپرسه ، شاید جواب خوبی گرفت
خوشبختانه وی بی 6 هنوز منسوخ نشده ، این تصور اشتباه بدلیل استفاده مفت و مجانی ما از ویژال استودیو و ... هست که فکر می کنیم با اومدن ورژن جدید قدیمی ها منسوخ میشن .
وی بی هنزو کار میکنه و در خارج از کشور بسیاری از افراد که استطاعت مکالی ندارن از وی بی 6 استفاده می کنن و برنامهاشون رو می نویسن .
به شخصه ترجیح میدم برنامه هام رو با وی بی 6 بنویسم تا سایر زبان ها ، علت : راحت تر بودن .
** گرچه بعد از vs2008 کلا کار راحت تر از vb6 هست .
به هر حال برای شروع برنامه نویسی Vb6 واقعا خیلی عالیه ، فهم رو بالا میبره و پیش زمینه انواع زبان دیگه میتونه باشه .

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
خوشبختانه وی بی 6 هنوز منسوخ نشده ، این تصور اشتباه بدلیل استفاده مفت و مجانی ما از ویژال استودیو و ... هست که فکر می کنیم با اومدن ورژن جدید قدیمی ها منسوخ میشن .
وی بی هنزو کار میکنه و در خارج از کشور بسیاری از افراد که استطاعت مکالی ندارن از وی بی 6 استفاده می کنن و برنامهاشون رو می نویسن .
به شخصه ترجیح میدم برنامه هام رو با وی بی 6 بنویسم تا سایر زبان ها ، علت : راحت تر بودن .
به هر حال برای شروع برنامه نویسی Vb6 واقعا خیلی عالیه ، فهم رو بالا میبره و پیش زمینه انواع زبان دیگه میتونه باشه .

It is practically impossible to teach good programming to students that have had a prior exposure to BASIC: as potential programmers they are mentally mutilated beyond hope of regeneration.
Edsger W. Dijkstra

همین :)

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116

تایید. کسی به VB6 حرف بزنه با من طرفه :happy:

Redfild

Registered User
لایک‌ها
205
It is practically impossible to teach good programming to students that have had a prior exposure to BASIC: as potential programmers they are mentally mutilated beyond hope of regeneration.
Edsger W. Dijkstra
همین :)
I have deep respect to Dijkstra but I don't agree with everything he said/wrote. I disagree specially with this quote on linked paper wrote 35 years ago about the Dartmouth BASIC implementation.
گفتاورد بالا ، وضعیت گفتاورد اول رو مشخص میکنه :)

در وی بی 6 شی گرایی وارد شد ، حالا نه به معنای واقعی . به همین دلیل هست که میگم وی بی 6 توانست و شاید هنوز هم میتونه پایه سایر برنامه های شی گرا باشه .
درسته ! کاربر رو تنبل میکنه ! لی سوال اینجاست مگه دلفی اینکار رو نمیکرد ؟ {همون دعوای قدیمی وی بی و دلفی } ، یا ویژال استودیو !؟

من از نوشتن یک خط کد جاوا بیشتر از تمام زبان های دنیا لذت میبرم ، c++ برام واقعا لذت بخشه ، ولی قبول کنید برای کارهای کوچیک ، شخصی ، ویندوز اپلیکیشن ها وی بی خیلی راحت میتونه شی گرا باشه و کارهارو انجام بده ، چیزی که در سایر زبان های سطح پایین وقت بیشتری میگیری در وی بی کاری چند دقیقه ای هست ! چرا دردسر ؟
و جدا اگر وی بی 6 نبود من هیچ وقت نمی تونستم بطور سریع بین سایر زبان ها شیفت کنم ! وی بی خلاقیت ایجاد میکنه ، نوعی پازل هست ، علاقمندی ایجاد میکنه ! مفهوم شی رو به شما به مرور یاد میده ، این میشه که یکنفر از C++ شروع میکنه و میشه برنامه نویس یک شرکت ، و دیگری میره پی آرزوهاش و ایجاد شرکت خودش ...
البته دات نت متاسفانه اون ته خلاقیت رو میگیره ، من یادمه برای کوچترین کدهایی که در وی بی وجود نداشت خلاقیت به خرج میدادم و ساعت ها وقت صرف میکردم تا بتونم مثه یه پازل حلش کنم ، مادول بسازم ، کلاس بنویسم و حرفم رو به کرسی بنشونم . ولی دات امروز همون رو هم گرفته ، همه چیز هیا هست !
به قول دوستی
در دات نت شما معماری هستید که کدها رو کنار هم می چینید .

Redfild

Registered User
لایک‌ها
205
اینو کی گفته ؟

python رو امتخان کنید !
شما نقل قول فرمودید ، من هم نقل قولی رو ارائه دادم ، قسمت مهمش 35 سال پیش به بعدش هست و اشاره به Dartmouth BASIC ...
در مورد پایتون ، پرل ، روبی و ... زبان برای نوشتن و لذت بردن زیاده ! البته جزو مزیت های پایتون فهم ساده و کتابخانه وسیعش هست و مدل هایی مثل wxPython .
اما بحث اینجاست که برای نوشتن اپلیکیشن ها در سطح ویندوز در حال حاضر دات نت پلتفرم مناسب و راحتی هست ، شما در سی شارپ کلاس کامپایل می کنید و در وی بی استفاده می کنید و بالعکس ، کتابخانه عظیم و ...
البته ناگفته نماند که برنامه نویس اگر مسلط به مفهوم کلی برنامه نویسی نباشه ، مسلما نمیتونه کارایی لازم رو داشته باشه و در همین دات نت پلتفرم هم کد 10 خطی رو 50 خط مینویسه ! ترد بندی نمیکنه ! هسته بندی سی پی یو رو در نظر نمیگیره و ...

hacer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه منم هنوز با ویژال کار میکنم فعلا که خوبه برای بعضی از برنامه ها بگذریم کسی از اساتید هست در مورد مشکل من کمکم کنه یه سورس می خوام با ویژال بیسیک۶ که نمره را تبدیل به حروف کند مثلا اعداد ممیز دار رو هم ساپورت کنه ۱۲٫۲۵ = دوازده و ممیز بیست پنج صدم کلا نمره را تبدیل کننه اگه بذارید ممنون میشم هرجارو گشتم پیدا نکردم لطفا کمک کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا