• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

چه جوری میشه مشکل بدسکتور هارد دیسک رو برطرف کرد؟

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
سلام - هارد من بدسکتور داره وضعیت کلی هارد خراب است هارد صدا میده و کامپیوتر مدام به خاطر هارد هنگ میکنه - درایو g کلا باز نمی شود و برای باز شدن پیغام میده کا باید فرمت بشه من هم فرمتش میکنم فرمت نمیشه و میگه ناتوان در فرمت کردن... - میشه یه راه به من بگید که مشکل هارد دیست حل بشه و بدسکتور نداشته باشه. من از نرم افزار HDD Regenerator هم استفاده کردم - نرم افزار نه مشکلی را شناسایی کرد و نه مشکلات را حل کرد؟ - وقتی نرم افزار مشکلی رو پیدا نکرد رفتم درایو g رو فرمت کنم - ویندوز ارور داد و گفت که ناتوان هست. شما یه راه حل قطعی بدید که مشکلات هارد دیسک و بدسکتور آن حل شود.
هارد دیسک من یه مشکل خیلی جدی داره به خاطر بدسکتور دیست جی باز نمیشه و فرمت هم نمیشه و تمام اطلاعاتش از بین رفته و برای بقیه درایو ها هم وضعیت خوبی ندارنند یعنی هر چند ساعت یک بار هاد صدای قیز قیز میده و سیستم هنگ میکنه و کلا وضعیت هارد من رو به کما و مرگ هست. این مشکل از اینجا بسیار خطرناک هست که من به اطلاعاتی که الان موجود هستنند و سالم هستنند نیاز حیاطی دارم و تمام این اطلاعات رو با خون دل و با سختی از اینترنت دانلود کردم میدونید که با این وضعیت اینترنت ایران, کار کردن خیلی خیلی سخته(بیشترین هزینه کمترین سرعت و حجم...) با نرم افزار HDD-Regenerator-1.71-Full هم کار کردم مشکل حل نشد و نرم افزار هیچ بدسکتوری رو اصلا نشون نداد!!! متاسفانه بودجه ندارم که یه هارد جدید بخرم. اگر این مشکل بدسکتور حل شد دوستان یک مدل هارد معرفی کنید که هیچ وقت بدسکتور نگیره... اطلاعات هنوز باقی هستنند فقط بخشی از آن ها قبلا از دست رفته(█ درایو جی ساقط شده! █) و احتمال از دست رفتن اطلاعات با به کما رفتن دوباره کامپیوتر و هارد وجود داره. میخام بدکتور را حل کنم تا اطلاعات فعلی از بین نروند چه جوری مشکل بدسکتور رو کاملا حل کنم حتی به قیمت از دست دادن بخشی از فضای خالی هارد
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.
مشکل ویروس نیست آنتی ویروس چیزی پیدا نکرده - با سیف مد هم نتونسم فرمت کنم یعنی تا درجه اخر میره به آخرش میرسه میگه ناتوان است...

Last edited:

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
810
شما تمامی اطلاعاتتون رو بکاپ بگیرین روی هارد یا مدیاهای دیگه، بعد هارد رو با ابزارهای مخصوص Low Level Format کنید.
توجه کنید این کار چندین و چند ساعت طول خواهد کشید.
نتیجه رو همینجا اعلام کنید

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
من فکر کنم این مشکلی که فرمودید به دلیل بدسکتور نیست و ویروس هست.
چون گفتید با برنامه hdd regeneratot مشکلی گزارش نشد.
احتمال 80 درصد ویروس هست که نمیذاره فرمت کنید و ویندوز ارور میده.
از سیف مود تست کردید ورود و فرمت درایو رو؟!!
با دیسک بوت یا لینوکس تست کنید. (اگر وارد نیستید این روش را بی خیال بشید)

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
من فکر کنم این مشکلی که فرمودید به دلیل بدسکتور نیست و ویروس هست.
چون گفتید با برنامه hdd regeneratot مشکلی گزارش نشد.
احتمال 80 درصد ویروس هست که نمیذاره فرمت کنید و ویندوز ارور میده.
از سیف مود تست کردید ورود و فرمت درایو رو؟!!
با دیسک بوت یا لینوکس تست کنید. (اگر وارد نیستید این روش را بی خیال بشید)
ویندوز عوض شده ولی مشکل حل نشده... (اگه ویروس بود)

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
شما تمامی اطلاعاتتون رو بکاپ بگیرین روی هارد یا مدیاهای دیگه، بعد هارد رو با ابزارهای مخصوص Low Level Format کنید.
توجه کنید این کار چندین و چند ساعت طول خواهد کشید.
نتیجه رو همینجا اعلام کنید
هارد یا چیز دیگه در دسترس نیست که 300 گیگ فعلی رو منتقل کنم. اگه هارد دیگه داشتم که این رو مینداختم دور و کلا بیخیالش میشدم

hanijafari

Registered User
لایک‌ها
567
ویندوز عوض شده ولی مشکل حل نشده... (اگه ویروس بود)
ربطی نداره که!
ویروس روی هاردت هست و احتمالا هم اتوران داره.
شما ویندوز رو عوض میکنی و با دابل کلیک سعی میکنی وارد هارد بشی!
با اینکار اتوران اجرا میشه و ویروس دوباره رو ویندوز جدیدی که نصب کردی اجرا میشه و فعال.
بعد روز از نو و روزی از نو!!!
این یک طرف.
شاید رو دیسک یکی از نرم افزارات یا فلشت یا رمت یا ... ویروس هست.
چیزی که برای من پیش اومده بود این بود که هر وقت ویندوز نصب میکردم بازم ویروس رو سیستمم بود.
تا ویندوز نصب میکردم بلافاصله آنتی ویروس رو نصب میکردم ، اما بازم ویروس بود.
آخر فهمیدم همون دیسکی که توش آنتی ویروس دارم ویروس داره ، برای همین ویندوز نصب میکردم بعد دیسک رو میزاشتم تا آنتی ویروس نصب کنم ، ویروس رو سیستم ران میشد و من یک هفته داشتم دور خودم میچرخیدم.

بالا