برگزیده های پرشین تولز

کار هست ولی کارکن نیست

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
کار هست کارکن نیست مثل این می‌مونه که من دو میلیارد پول ببرم زعفرانیه دنبال خونه بگردم و در آخر که مسلما نمیتونم خونه بخرم بگم پول هست فروشنده نیست!
کار هست بله هست اما ماهی سه تومن چهار تومن! با این تورم و گرانی آیا پاسخ‌گوی زندگی هم هست؟
تازه بعضی کارفرماها دنبال نیروی مفت تحت کارآموزی هم هستند!

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
الان طرف با یه موتور بره پیک موتوری کار کنه هر چند شکاف میخوره تو تابستون و زمستون ولی چند برابر اون حقوق مسخره رو در میاره
در حال حاضر با این حجم زیاد مهاجرت جوونهایت حصیلکرده از کشور واقعا کمبود نیروی کار وجود داره

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
الان طرف با یه موتور بره پیک موتوری کار کنه هر چند شکاف میخوره تو تابستون و زمستون ولی چند برابر اون حقوق مسخره رو در میاره
در حال حاضر با این حجم زیاد مهاجرت جوونهایت حصیلکرده از کشور واقعا کمبود نیروی کار وجود داره
ولی متاسفانه بازم به سو استفاده از نیرو های جوان شرکت ها ادامه میدن
ایشالا نابودی همه شرکت های خصوصی ایرانی

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
کار هست کارکن نیست مثل این می‌مونه که من دو میلیارد پول ببرم زعفرانیه دنبال خونه بگردم و در آخر که مسلما نمیتونم خونه بخرم بگم پول هست فروشنده نیست!
کار هست بله هست اما ماهی سه تومن چهار تومن! با این تورم و گرانی آیا پاسخ‌گوی زندگی هم هست؟
تازه بعضی کارفرماها دنبال نیروی مفت تحت کارآموزی هم هستند!
این داستان کاراموزی که سر درازی داره
سه ماه نیروی مفت میگیرن به هوای اینکه از دانشگاه تازه اومدی کار بلد نیستی میندازنش بیرون باز نیروی بعدی!
به هیچ‌وجه زیر بار کاراموزی بدون حقوق بیشتر از یک ماه نرید
همه جای دنیا کاراموزی یک حقوق نصفه نیمه ای میدن به طرف

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
نکته جالب گرفتن سفته است، مشخص نیست چرا کارفرما نباید سفته دهد، زیرا کارمندان هم ضمانت می خواهند که حقوقشان را به موقع دریافت کنند.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
این داستان کاراموزی که سر درازی داره
سه ماه نیروی مفت میگیرن به هوای اینکه از دانشگاه تازه اومدی کار بلد نیستی میندازنش بیرون باز نیروی بعدی!
به هیچ‌وجه زیر بار کاراموزی بدون حقوق بیشتر از یک ماه نرید
همه جای دنیا کاراموزی یک حقوق نصفه نیمه ای میدن به طرف

اگه کارآموزی در محیطی باشه که بشه واقعا در اون هر روزش در زمینه تخصصی که درسش رو خوندی چیز جدیدی یاد بگیری ارزش داره حتی 6 ماه مفتی کار کنی

ansoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
البته که کارکن نیست! این تاپیک در سال 2011 استارت زده شده، خیلی دوست دارم بدونم هنوز هم استارتر تاپیک بر این باور هست؟

البته که تن به ذلت نمیدم! با فوق لیسانس عمران چرا باید سر کاری برم که ماهیانه 200 دلار حقوقشه؟ این اسمش کار نیست، بردگی کشیدنه!
تا زمانی که بتونم خودم این 200 دلار رو دربیارم، صد سال تن به چنین کاری نمیدم! و البته که مهاجرت میکنم.

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
تایپیک قدیمیه ولی اوضاع همون طوره بلکه بدتر و متاسفانه افراد سودجو هم زیادن
یه چیز مسخره ای هست به اسم حقوق اداره کاری! ماهی 3500 تومن بر چه اساسی ؟! با قیمت یک مثقال طلا یا لاستیک پراید یا صد دلار؟!
یه دوستی دارم تازه معلم یه شهر دیگه شده دنبال شغل در خونه بود تا بلکه تایم بیکاری رو پر کنه و پول رفت و آمدش حداقل دربیاد بهش گفتم من تجربه اش رو دارم
یا پیدا نمیکنی یا خیلی کم پول میدن که قشنگ بردگیه
خلاصه یه قطعه ای بود که باید سیم پیچی میکردن گفت سه تاشو برای امتحان برداشتم ببینم چقدر زمان میبره دو سه ساعت زمان ازش گرفته شده بود حالا برای هر قطعه فقط 2 هزار تومن
تازه یارو گفته بود بازم ببر دستت راه میوفته و توی یه ساعت 4 یا 5 تا هم میتونی بزنی دوستمم گفته بود موضوع پولشه اون کارفرمای مثلا محترم گفته بود میخای 2500 تومن باهات حساب میکنم!
اون سال 2011 خیلی از کسانی که کارگر بودن به شرط مجردی با حقوق یک ماه کارگری راحت یک موتور صفر میشد بخری! اما الان حقوق کارگر روزمرد میشه نهایتا 6 میلیون آیا باهاش میشه موتور خرید؟
منم به تازگی بیکار شدم ولی می بینم بعضی کارها فقط بردگی هست و زنده موندنه قبلا مغازه خدمات کامپیوتری داشتم شاید باورتون نشه ولی مشتری داشتم
که بهش میگفتم 11 هزار تومن هزینه اش میشه میگفت 15 هزار تومن بکش تو جووونی چطوری میخای با این پول زندگی کنی؟!

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
این چیزی که شما میگی تو قشر کارگر زیاده ، علتشم عدم تناسب درآمد و رفتار کارفرما و کارگره. طرف یک مغازه دار سادست ، میخواد یک کارگر ساده استخدام کنه ، شرایطی برای این بیچاره قرار میده که بیل گیتس برای نوکرش نمیذاره :D . قهوه تلخ اون قسمتش که بقاله میخواست مستشارو استخدام کنه خیلی جالب بود.
قشر تحصیلکرده هم من هر دو جورشو دیدم ، بیسواد دیدم که روی سرمایه مردم کارآموزی میکرد ، با سوادم دیدم که کار گیرش نمی اومد.

راهش اینه که کارگر یجوری شریک بشه تو درآمد کارفرما تا انگیزه پیدا کنه. متاسفانه تو سیستم ایرانی تمام درآمد مال کارفرماست و یک حقوق بخور و نمیر مال کارگر . چرا ؟ چون چیزی که زیاده کارگر بیکاره . طبیعیه تو این شرایط کارگر از کارش بدزده - گفتم طبیعیه نگفتم صحیح و شرافتمندانه است - . اگر کارفرما مبلغی را از درآمد بابت خواب سرمایش - کارخونه کارگاه مغازه هرچی- بر میداشت و بقیه درآمدو متناسب با زحمات هرکس ، بین خودش و کارگرا تقسیم میکرد ، کارگرا با تمام وجود کار میکردن. لازم نیست کارگر و کارفرما سهم مساوی داشته باشن ، کافیه هردو بنوعی در درآمد سهیم باشن

کلیات فرمایشتونو منم قبول دارم. عرضم اینه که سیستم اقتصادی جامعه ما، یک سیستم مشکلداره . توی سیستم خراب ، ممکنه اعضای سالم وجود داشته باشن - که باید دستشونو بوسید- اما شمای مدیر در برنامه ریزی و در پیش بینی نمیتونی روی سالم بودن اعضای سیستمت حساب باز کنی.
الان همه- همه یعنی اکثریت- میخوان از هم سوء استفاده کنن. کارگر از کارفرما و کارفرما از کارگر ، شریک از شریک . اسمشم نمیذارن سوء استفاده ، میگن موقعیت شناسی ، استفاده از فرصتها.
از همه مهمتر اینکه ، همون اکثریت اعتقاد دارن که ازشون سوء استفاده شده و بنوعی حقشون خورده شده ، و میخوان که حقشونو از یکی دیگه پس بگیرن . بهمین خاطر امیدی به بهبود اوضاع هم نیست :rolleyes:

روی اون قسمت فرمایش شما که قرمز کردم هم حرف دارم. خیلی وقتا چون کارگرا به اون قسمت قرمز شک دارن - عدم امنیت شغلی- ترجیح میدن که در مدت محدودی که مشغولن نهایت استفاده را ببرن. من یه دوستی دارم ، قدیما توی یک شرکتی کار میکرد . یه پروژه ای بهش داده بودن ، الکی معطلش میکرد ، پروژه ای که میدونم سه ماهه میتونست انجامش بده ، 8 ماه کشش داد . طرفشم بلد نبود ، جریانو نمیفهمید . یبار علت این کش دادن ازش پرسیدم ، گفت ببین فلانی، این یارو- صاحب شرکت- کارش اینه . یکیو میاره با وعده استخدام طولانی مدت و شریک شدن تو سود پروژه های بعدیو غیره ، طرف پروژه رو که تحویل داد، دیگه باهاش قرارداد نمیبنده ، یه آگهی استخدام دیگه میده که یکی دیگرو بندازه تو تله . منم انقد کش میدم که پول پروژه ای که براش انجام دادم در بیاد که بعدش که باهام تمدید نکرد، ضرر نکرده باشم
نمیگم این کارا خوبه ها. اما جامعه اینجوریه ، جامعه را باید همونجوری که هست قبول کرد . حال حاضر جامعه نتیجه عملکرد چند نسل گذشته است ، و اگر همین امروزم که شروع به اصلاح بشه ، تا چند نسل آینده نتیجشو نشون نمیده
جوونی کجایی که یادت بخیرbav3_154fs759111.gif

الان شرایط نسبت به 10 سال پیش و استارت این تاپیک خیلی فرق کرده. به نظر من الان نه کارکن مقصره نه کارفرما ( اگرچه هنوز همدیگر رو به سوء استفاده متهم میکنن:D). در حال حاضر، مشکل از خود کاره که اونقدر بازدهی نداره که بتونه انتظارها رو برآورده کنه.
سرمایه گذاری لازم برای ایجاد و نگهداری کار، به شدت سنگین شده. هزینه های کار و ریسک و تورم به شدت بالاست. الان وضعیت طوریه که اگر کارفرمای خصوصی بخواد حقوق متوسط به بالا بده، اصلا ادامه کار توجیه اقتصادی نداره.

من خودم قدیما گرفتن سفته از همکار و گرفتن خسارت تجهیزات رو بی کلاسی می دونستم:D، می گفتم این حوادث هم بخشی از کاره. اینکه چیزی از دست کسی بیفته و بشکنه، یا در اثر بی احتیاطی بسوزه و غیره، به عهده کارفرماست. البته قیمت تجهیزات هم در حدی بود که میشد باکلاس بود:D ... الان همکارمون بخاطر بی مبالاتی و بی دقتی، دستگاه 130 میلیونی رو سوزونده. پولش یه طرف. دردسر خرید مجددش یه طرف دیگه. تازه من باید به این آدم تا آخر قراردادش هم حقوق بدم:(

واقعیت تلخ اینه که الان تقریبا هیچ کاری به صرفه نیست. هر کسی هم که داره کار میکنه، از روی علاقه است، وگرنه در بلند مدت اگر نگاه کنه، در حال ضرر کردنه

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
همونطور که کاربر @Webmoney-XCH گفتند، درحال حاضر کارفرما هم مقصر نیست. آدم وقتی خودش کاری راه میندازه میفهمه که واقعاً حتی دادن حقوق یک میلیون هم برای کارفرما و اغلب مشاغل مشکله. البته من جای کارفرما باشم، ترجیح میدم با این حقوق کم کسی رو به کار نگیرم و به جاش به خودم سختی بدم.

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
به نقطه‌ای رسیدیم که برای کارفرما نمی‌صرفه مبلغ بالاتر برای حقوق بده و برای آدم‌ها هم نمی‌صرفه با این حقوق کار کنن. در نتیجه کلی آدم داریم که بیکار موندن و معتقدن کار نیست و کلی کارفرما که دنبال نیرو هستن و معتقدن کار هست ولی آدما تنبل شدن!

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
دیگه چیزی به نام کار و فعالیت تو این کشور نمونده و شکاف هزینه ها با درآمدها برای افراد خیلی زیاد شده و در این حالت تعادل روانی جامعه هم به هم خورده.
یه بخش زیادی - نه همه - الان میرن صبح تا ظهر مجیز رییس میگن و ماله کشی. بعد میرن خونه و فحش میدن به همون سیستم !
سر ماه هم یه حقوقی میگیرن و تمام.
کشور افتاده روی این چرخه باطل.
نه رشدی و نه توسعه ای
ورژن خاصی از کره شمالی.

erfan3s3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
توپرشین تولز اینهمه ادم کارکن و کاربلد هست
چرا هیچکس نمیاد بگه بابا از اینترنت پول درارید؟
تایپیک خرید وفروش دومین و وب سایت رو چک کنین
بعضی وقت ها موقعیت های خوبی توش میشه پیدا کرد که این مورد ها پروژه های وقت گیر طرف هست
طرف میلیاردی در میاره (خدا بیشتر بهش بده) ولی پروژه قدیمیش که باز هم پولساز هست رو میفروشه
به قیمت هم میفروشه چرا؟
چون میخواد زمان بخره و وقتش رو روی پروژه پولساز ترش خرج کنه
فقط هم اینجا نگاه نکنین خیلیا خیلی چیزا میفزوشن تو اینترنت
بگردید و نا امید نباشید
با این نا امیدی یه آدم بی خود و بی جهت هستین که تو خونه بابا داره نون میخوره و غر میزنه

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
کارکن هست ولی کار نیست! :mad:

بالا