برگزیده های پرشین تولز

کتابخوانی موثر :))

dashakol99

Registered User
لایک‌ها
2,451
من به کامران جونم خیانت نمیکنم:p
ببین هر کتابی، یک قسمت اطلاعات خام به شما میده و یک قسمت اطلاعات پردازش شده ذهن نویسنده. یعنی نتیجه گیری مورد نظر نویسنده..... مقاله هم همینطوره. سخنرانی هم همینطوره. منبر حضرات هم حتی همینطوره :D. شما باید ذهنت رو طوری تمرین داده باشی که بذاری طرف کل حرف هاش رو بگه، وقتی خواست نتیجه گیری بکنه، بگی ببند حلقتو :general211:، من خودم نتیجه گیری میکنم:D
اگر اینطور باشی، هیچوقت تحت تاثیر یک کتاب یا یک سخنرانی یا یک نفر، قرار نمیگیری.
حالا کم کم میای ، خیانت هم به موقش :]]
ولی اگر آموخته های قبلی اطلاعات جدید رو رد نکنه تحت تاثیر قرار میگیری، درسته؟
(منظورم از تحت تاثیر، اینه که به آموخته هات افزوده میشه یا شاید تغییراتی هم ایجاد بشه)

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
حالا کم کم میای ، خیانت هم به موقش :]]
کی میای خواستگاریم ؟:general709::general704:
ولی اگر آموخته های قبلی اطلاعات جدید رو رد نکنه تحت تاثیر قرار میگیری، درسته؟
(منظورم از تحت تاثیر، اینه که به آموخته هات افزوده میشه یا شاید تغییراتی هم ایجاد بشه)
یه مثال بزن :general602:

dashakol99

Registered User
لایک‌ها
2,451
کی میای خواستگاریم ؟:general709::general704:
اگه قول بدی همسر قانعی باشی همین امشب :]]

یه مثال بزن :general602:
فرض کن هیچی درباره ی خارج از منظومه شمسی نمیدونی حالا یه کتاب درباره ی کیهان خارج از منظومه شمسی میخونی، تکلیف چیه؟ تاثیر میپذیری؟ چطور تاثیری؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
کتاب به صورت غیر مستقیم تاثیر خود را می‌گذارد
مانند رمان شونصد صفحه ای کبری خانوم که در وجود همه ایرانی ها نهادینه شده است

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
من هر کتابی را که می خوانم با ماژیک فسفری قست های مهمش رو نشانه گذاری می کنم و بعد هم تایپش می کنم و بعد هم می برم در برنامه ی tick tick ( هم تحت ویندوز هست هم آندروید و هم ios ) که از هر یه مدت مشخص مجدد مطالعه اش کنم .
به نظر من صرف مطالعه ی یک کتاب کافی نیست بلکه باید مطالب مهم از کتابهای متعدد رو حتماً هر از یه مدت مرور کرد و گرنه فراموش میشن و از همه ی اینها مهمتر استفاده ی عملی از مطالبی هست که می خونیم .
یه مورد دیگه اینکه تا یک کتاب را خواندیم و روش عمل کردیم بالافاصله موفقیت اون کتاب ( و خودتون ) رو ارزیابی نکنید . تغییر آگاهی و نیز در پی اون تغییر نتایج و تجربه زمان بر هستند و بعضا ممکن است مطالبی که در یک کتاب خوانده میشه و روی اون عمل میشه چند ماه طول بکشه تا اثر گذاری اش در زندگی فردی به چشم بیاد .
بیشتر کتاب هایی که من می خونم پیرامون موفقیت های شخصی و نیز پرورش روح است و برنامه ریزی و تمرین های زیادی در طول روز انجام می دهم . ( توسط همین برنامه ی کاربردی tick tick )

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
من هر کتابی را که می خوانم با ماژیک فسفری قست های مهمش رو نشانه گذاری می کنم و بعد هم تایپش می کنم و بعد هم می برم در برنامه ی tick tick ( هم تحت ویندوز هست هم آندروید و هم ios ) که از هر یه مدت مشخص مجدد مطالعه اش کنم .
به نظر من صرف مطالعه ی یک کتاب کافی نیست بلکه باید مطالب مهم از کتابهای متعدد رو حتماً هر از یه مدت مرور کرد و گرنه فراموش میشن و از همه ی اینها مهمتر استفاده ی عملی از مطالبی هست که می خونیم .
یه مورد دیگه اینکه تا یک کتاب را خواندیم و روش عمل کردیم بالافاصله موفقیت اون کتاب ( و خودتون ) رو ارزیابی نکنید . تغییر آگاهی و نیز در پی اون تغییر نتایج و تجربه زمان بر هستند و بعضا ممکن است مطالبی که در یک کتاب خوانده میشه و روی اون عمل میشه چند ماه طول بکشه تا اثر گذاری اش در زندگی فردی به چشم بیاد .
بیشتر کتاب هایی که من می خونم پیرامون موفقیت های شخصی و نیز پرورش روح است و برنامه ریزی و تمرین های زیادی در طول روز انجام می دهم . ( توسط همین برنامه ی کاربردی tick tick )
درود بر شما به نكته لاغري اشاره كردي
مرور در مطالعه خيلي مهمه...
ذهن فراموشكاره
:general601:

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
موشکول اصلی این کانال های فجازی هستن

من خیودم 20 تا کتاب خوندنی از نامایشگاه پارسال خریدم ولی هنوزم نخوندمش

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

Bvafa

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
3,795
درود بر هم پاتوقی های نازنین
چطوری کاری کنیم که وقتی یه کتابی رو میخونیم اون کتاب توی زندگی مون تاثیر مثبت بذاره؟؟
اصلا به نظرتون چه وقت میتونیم بگیم کتابی که خوندیم توی زندگیمون موثر بوده؟
نمی دونم شاید هم اشتباه باشه حرفم
ولی هر کتابی بخونی اونجایی که باید ,تاثیرش رو می زاره
درست مثل رشته تحصیلی آدما یا شغلشونه
همه این چیزا نا خودآگاه روی آدم اثر میزاره
من خودم رمان زیاد می خونم و واقعیت اینه که خیلی وقتا به جای تصمیم منطقی , تصمیم احساساتی گرفتم
یا مثلا یه بار به یک نفر که برنامه نویس بود گفتم فلان چیز رو کادو کن؛نهایت تلاشش رو کرد که کمترین مقدار کاغذ کادو و چسب رو استفاده کنه:))) کاملا بهینه سازی شده:)))

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
بالا