برگزیده های پرشین تولز

کمک در موردمشکل صفحه سفید تبلت Q75S

abarkuh

Registered User
لایک‌ها
137
سلام
چند روزیه یه تبلتی دستم رسیده که صاحبش گفته دست بچش بوده و یهو صفحش سفید شده و دیگه هیچ تصویری رو نشون نمی ده
منم وقتی روشنش می کنم، یه چند ثانیه یه تصویر راه راه میاد وسط صفحه (اونجایی که به صورت عادی باید آرم اندروید بیاد) و بعدش هم هیچی.
صداهایی از تبلت میاد (مثلا موقع کم شدن شارژ) ولی هیچ اتفاقی نمی افته. وقتی هم کابلشو وصل می کنم به پی سی ، پی سی اونو میشناسه اما دوتا Removable Disk تو My Computer اضافه میشن که کمرنگ و تو حالت غیر فعال هستند.

اگه اساتید نظری دارن، ممنون میشم کمکم کنید
مرسی

hadi 1

Registered User
لایک‌ها
6
سلام چون میگید روشن میشه و اولش تصویر میاد و روی صفحه سفید گیر میکنه به نظر من احتمال زیاد مشکل نرم افزاریه اگه درایوراش تو پی سی نصبه میتونید رام اصلی و رسمی دانلود کنید که فایل exe هست و به وسیله کامپیوتر روش نصب کنید یا اینکه ببرید تعمیر کار فلشش کنه درست شه

abarkuh

Registered User
لایک‌ها
137
سلام چون میگید روشن میشه و اولش تصویر میاد و روی صفحه سفید گیر میکنه به نظر من احتمال زیاد مشکل نرم افزاریه اگه درایوراش تو پی سی نصبه میتونید رام اصلی و رسمی دانلود کنید که فایل exe هست و به وسیله کامپیوتر روش نصب کنید یا اینکه ببرید تعمیر کار فلشش کنه درست شه

سلام
ممنون
اما وقتی Live Suit رو اجرا می کنم، هر چی دکمه ولوم رو نگه میدارم و دکمه پاورو می زنم، اصلا دستگاه رو نمی شناسه یا میگه No Devices Need to Updated

hadi 1

Registered User
لایک‌ها
6
خب حتما درایوراش نصب نیست باید باید درایورا نصب باشن تا بشناسه

miladdn

Registered User
لایک‌ها
1,629

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ويندوز سون كلا براي ديوايس هاي usb بهتره . روي سون امتحان كنيد راحت تر ديتكت ميشه .

- کابل USB
- کامپیوتر با سیستم عامل ترجیحا" سون ۷
- نرم افزار فریم ورد دستگاه مربوطه
- نرم افزار LiveSuit نسخه جدید

ابتدا از اطلاعات و برنامه های موجود در تبلت پشتیبان تهیه کرده زیرا تمامی اطلاعات روی دستگاه پاک خواهد شد
برنامه و فایل های ایمیج را بروی کامپیوتر خودتان منتقل کنید
1- دکمه پاور دستگاه را به مدت ۳۰ ثانیه نگه می داریم تا دستگاه کامل خاموش شود سپس دکمه را آزاد می کنیم
۲- کابل یو اس بی را به کامپیوتر وصل می کنیم
۳- برنامه livesuit را اجرا می کنیم و فایل ایمیج فریم ویر (با توجه به مدل روی برچسب جعبه دستگاه است به عن.ان مثال A2120Q75S0D001) را باز می کنیم
۴- دکمه ولوم پایین را نگه می داریم و کابل یو اس بی را دستگاه متصل می کنیم
۵- سپس همچنان که دکمه ولوم را نگه داشته ایم ۱۰ باری دکمه پاور را می زنیم تا منوی آپدیت شدن ظاهر شود
۶- سپس دکمه را آزاد می کنیم و ادامه آپدیت را روی Yes کلیک می کنیم , و مننظر بمانید تا پیام Success نمایش داده شود

۷- برخی مواقع دستگاه اتوماتیک روشن می شود اگر روشن نشد خودتان روشن کنید و تست نمائید

در صورتیکه پیامی مبنی بر نشناختن فایل داده شد نام فایل را تغییر دهید و مطمئن باشید که در یک فولدر فارسی نباشد و سپس مراحل را تکرار کنید

abarkuh

Registered User
لایک‌ها
137
خب حتما درایوراش نصب نیست باید باید درایورا نصب باشن تا بشناسه

نصب شده. اینو از این لحاظ می گم که وقتی دفعه اول تبلتو زدم به پی سی ازم درایور خواست که وقتی Hardware ID ش رو تو اینترنت سرچ کردم، درایور Xiaomi رو پیدا کردم و نصب کردم و الان دیگه به عنوان یه سخت افزار شناخته شده میشناسدش

دادا منم تبلتم اینچوری شده lcd سوخته احتمالا

ارسال شده توسط ایپد مینی

خدا نکنه ... :(
منم بیشتر شک ام به اینه که مشکل سخت افزاری داره

ويندوز سون كلا براي ديوايس هاي usb بهتره . روي سون امتحان كنيد راحت تر ديتكت ميشه .

- کابل USB
- کامپیوتر با سیستم عامل ترجیحا" سون ۷
- نرم افزار فریم ورد دستگاه مربوطه
- نرم افزار LiveSuit نسخه جدید

ابتدا از اطلاعات و برنامه های موجود در تبلت پشتیبان تهیه کرده زیرا تمامی اطلاعات روی دستگاه پاک خواهد شد
برنامه و فایل های ایمیج را بروی کامپیوتر خودتان منتقل کنید
1- دکمه پاور دستگاه را به مدت ۳۰ ثانیه نگه می داریم تا دستگاه کامل خاموش شود سپس دکمه را آزاد می کنیم
۲- کابل یو اس بی را به کامپیوتر وصل می کنیم
۳- برنامه livesuit را اجرا می کنیم و فایل ایمیج فریم ویر (با توجه به مدل روی برچسب جعبه دستگاه است به عن.ان مثال A2120Q75S0D001) را باز می کنیم
۴- دکمه ولوم پایین را نگه می داریم و کابل یو اس بی را دستگاه متصل می کنیم
۵- سپس همچنان که دکمه ولوم را نگه داشته ایم ۱۰ باری دکمه پاور را می زنیم تا منوی آپدیت شدن ظاهر شود
۶- سپس دکمه را آزاد می کنیم و ادامه آپدیت را روی Yes کلیک می کنیم , و مننظر بمانید تا پیام Success نمایش داده شود

۷- برخی مواقع دستگاه اتوماتیک روشن می شود اگر روشن نشد خودتان روشن کنید و تست نمائید

در صورتیکه پیامی مبنی بر نشناختن فایل داده شد نام فایل را تغییر دهید و مطمئن باشید که در یک فولدر فارسی نباشد و سپس مراحل را تکرار کنید

چندین و چند بار این کار رو کردم.
با ولوم پایین و بالا تست کردم
دکمه پاورو هم ثابت نگه داشتم، هم چند بار فشار دادم.
هیچ اتفاقی نمی افته.

بالا