برگزیده های پرشین تولز

یک پله پایینتر از زئون

mhmax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
سلام
برای کار رندرینگ توی 3dmax به طور حرفه ایی احتیاج به سیستم قوی دارم
حدود قیمت کیس 8 میلیون + 1.4 مانیتور

تو قطعات اصلی انتخابهام اینهاست:

پروسسور 5930k یا 5960x
مادربرد asus x99
رمپیج یا دلوکس یا در نهایت برای کم کردن قیمت کل سری A با چیپ
رم هم ddr4 باس 2666 با سی ال 16
گرافیک gtx 660
ssd 256

حالا سوالم از عزیزان اینه که
1: 5960 با فرکانس 3 وکش 20 و هسته8 و قیمت حدودی 3.5 چندر درصد از 5930 عملکردش بهتره؟؟؟ بنچمارکهارو دیدم. فراتر از بنچمارک اطلاعات میخوام یا دوستان متخصص یه جور بهتر بنچمارکارو برام تحلیل کنن بر اساس نیازم.
2:رم ddr4 با سی ال کمتر از 15 ندیدم، سی ال بالا چقدر در عملکرد تاثیر داره و آیا مقدار رم 32 باس پایین بگیرم بهتره یا اینکه 16 گیگ باس بیشتر؟؟
3:هارد pci express یک ترابایت بهتره یا اینکه ترکیب 256ssd+ 1tb hdd ?? کلا در باره هاردهای pci express اطلاعاتی ندارم.
در باره گرافیک هم اگر گزینه بهتر در همین رنج هست بفرمایید- چون کارم سی پی یو بیس هست برای گرافیک هزینه زیاد بی فایده هست.
در مورد این ترکیب رم مادربرد و پروسسور و دیگر قطعات اعم از کولر و کیس و پاور و مانیتور هم لطفا تجربیات و نظراتتون رو بفرمایید.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
به بنچمارکها اعتماد زیادی نیشت به چند دلیل :
1- سیستمها بعضا یکی هست اما برند قطعات فرق میکنه که این تاثیر بسزایی در عملکرد و نتیجه گیری میکنه.
2- شما باید قطعاتی که تو سایت سازنده مادربورد رو برای سیستمت بگیری نه تو بنچمارکها برای match شدن.
سی پی یو برای رندر 3dmax 100% کش حرف بالایی رو میزنه انتخابات عالین ولی ایکس خودت میدونی بهتر از کا هست.
در ضمن اینقدر اطلاعات خودتون بالا هست که نیازی به کمک نداری همون طور که نوشتی در مورد pci express ssd این رو بگم که اومدن ترکیبی از ssd و pci به وجود آوردن که سرعت خواندن اطلاعات 3 برابر ssd های معمولی هست. اینم دوتا عکس که مشخص شده:

013.JPG 012.JPG

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
1. ببینید 5960x خب خیلی بهتره از 5930k ... ولیکن از نظر اقتصادی به اون میزانی که شما پول بیشتر میدید پرفورمنس نمی گیرید ...
اما من باشم سراغ همون 5960x میرم ارزشش رو داره ... خصوصا برا رندر ... چون مولتی تردش بیشتره و کشش هم بیشتره که توی رندر خیلی موثره! این لینک هم ببینید

2. در مورد رم خیر ... معمولا بیشتر از 16 لازم نمیشه برا رندر vray و mentalray اونم اگر خیلی تکستچرها رزولوشون بالا داشته باشن ... اگر نه شاید 10 گیگش هم پرنکنه ... پس تایمینگ کمتر رم کمتر میصرفه و 16 گیگ منطقیه ...
3. ssd pcie خیلی کره اس ولی گرونه :) ایران هم کم پیدا میشه و کلا حجم پایینش هم فکر نمی کنم باشه. ببینید برا ذخیره سازی اونم در رندر بهترین ترکیب اینه : 1pcie ssd برای برنامه ها و os ، یه ssd برا سیو کردن و لود پروژه ها ، یه hdd 7200rpm مثل wd black برا آرشیو. اینی که میگم بهتون از نظر نسبت قیمت ها با cpu شاید وقتی خوبه که شما xeon بذاری یا دوتا 5960x ! اما توی حالت شما که یه سیستم نیمچه workstation میشه بهترین حرکت همین چیزی هست که عرض کردم و همین کاری هست که خودم انجام دادم توی سیستم فعلیم. با این تفاوت که الان شما میتونی یه 1 یا 2 ترابایت بلک بذاری و یک 256 یا 512 مدل 850pro
4. در مورد گرافیک هم تصورتون درست هست و گرافیکتون توی رندر کاربردی نداره اما توی view خود نرم افزار موثره و چاره اش هم کارت کوادرو هست ... k2000 مورد خیلی عالی هست ولی یکم گرونه ... ارزون تر از اون k600 هست که کارتون رو راه میندازه. طوری که حتی اگر یه پروژه خیلی شلوغ هم بخواین لود کنید و توش بچرخید کم پیش میاد فریم بندازه ... در صورتی که حتی بعضی از کارتهای خیلی گرون gtx فریم میندازن ...

برای راهنمایی بیشتر و اسمبل و ... اگر مایل بودید در خدمت هستم.
موفق باشید.

Last edited:
بالا