• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کافه بازار یا دکون بازار؟!

cofebazaar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
کافه بازار یا دکون بازار؟

اگر شما هم رویای پولدار شدن از طریق فروش اپلیکشن اندروید در ایران را دارید باید بگم که در اشتباه و رویا هستید. بازار اینترنت در ایران مثل بسیاری دیگر از بازارها انحصاری و دست عده ای خاص هست. متاسفانه یکسری محدودیت ها از جمله تحریم ها، باعث شده که یکسری از این محدودیت ها سوء استفاده بکنند و کافه بازار هم یکی از آنها هست که با تحریم گوگل پلی معروف شد.

اما اینجا میخواهم یکسری حقایق رو برای شما آشکار کنم:

1. آیا میدونستید اپلیکشن های معروف و پرفروش داخل کافه بازار همگی مستقیما برای شرکت مربوطه هستند؟ ایا میدونستید اپلیکشن "دیوار" برای همان شرکت هست و اجازه نمیده هیچ رقیبی براش پیدا بشه؟ حتی اپلیکشن های مشابه مانند شیپور را با تبلیغ و امتیازات منفی از بین میبرند. اگر پیگیر آدرس پستی دیوار و کافه بازار بشید متوجه خواهید شد که اینها همگی یک شرکت هستند و برای خود آب معدنی باز می کنند.

2. آیا میدونستید تصفیه حساب در کافه بازار به شدت ناجوانمردانه هست؟ تنها درصورتی که میزان درآمد شما به 100 هزارتومان برسه تصفیه می کند و اگر یک ریال کمتر باشه به پول خودتون نمیرسید. تازه از این مبلغ حدود کمی بیشتر از 30 درصد را بعنوان کارمزد کم می کنند! یعنی از هر 100 هزارتومان فقط 70 هزارتومان به دست شما خواهد رسید آنهم فقط هر ماه یکبار. ضمنا برای هر کاری باید حداقل 5 هزارتومان حساب خود را شارژ کنید و به هیچ عنوان امکان برداشت این مبلغ نیست.

3. آیا میدونستید بخاطر کپی برداری 100% از کدهای بسیار قدیمی گوگل پلی برای پیاده سازی پرداخت درون برنامه ای، و عدم ایجاد و برنامه نویسی حتی یک خط کد از خودشون، بخش پرداخت کافه بازار در بسیاری جاها هک شده و درصد زیادی از خریدها به همین خاطر انجام نمیشه و از این جهت کافه بازار جوابگو نیست؟

4. آیا میدونستید شما به هیچ عنوان اجازه استفاده از درگاه های بانکی دیگر بجز پرداخت درون برنامه ای کافه بازار را ندارید و این یعنی انحصار دریافت پول شما. البته در این موارد پارتی بازی هایی صورت میگیرد و به برنامه هایی مثل دیجی کالا اجازه استفاده از درگاه خودشون داده می شود.

5. آیا میدونستید کافه بازار در این نوع استورها ضعیف ترین تیم developer تایید کننده را داره که مدام به اپلیکشن شما گیرخواهند داد تا جایی که در خیلی از موارد از ارسالش ناامید خواهید شد و اینجاست که:

5. آیا میدونستید پس از رد اپلیکشن با ایده زیبا و منحصر بفرد امکان دید همان ایده رو چندوقت بعد ازطرف خودشون خواهد بود؟ بطوری که حتی در قوانینش هم به صورتی رفع مسئولیت کرده اند.

ایا میدونستید کلیه اینها بخاطر بازار انحصاری و مافیای اپلیکشن های اندروید در ایران هست؟ چون در هیچ کشور دیگری چنین چیزهایی وجود نداره و مثل آدم از گوگل پلی استفاده می کنند!

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
پس چرا اسم آیدیت را دکون بازار نگذاشتی. گذاشتی کافه بازار؟ :/

imagarozili

Registered User
لایک‌ها
25
این بنده خدا تمام حرفاش درسته.
اگه این تحریما درست و حسابی برداشته بشه.
حداقلش اینه دست این افراد از این بازار قطع میشه.
آخه کافه بازار کجا و گوگل پلی کجا!!!

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
تمامی حرفاشون حقیقت داره
دوستم برنامه نویس اندرویده و و چندتا برنامه داخل کافه بازار داره و همه این مشکلاتو به منم گفته

bats

Registered User
لایک‌ها
28
تو کل دنیا همینجوریه داداش کسبو کارای کوچیک همیشه فدا میشن چون اون بالایی هاش قدرت نابودیشونو دارن شیپورم کم خرج نکرده حتی از دیوار بیشتر تبلیغ کرده بازم هیچکدوم ایده جدیدی نیست و کلی جای پیشرفت داره ولی در مورد مارکت بازار تو هر کشوری یه مارکت بومی هستش ولی همه گوگل پلیم دارن و استفاده میکنن اینکه گوگل پلی داره همه جا استفاده میشه بیشتر انحصاری شدنه اونه و نه انتخابش توسظ مردم به غیر از دزدی های ایده و تیم آشغال بازار که منو از دنیای برنامه نویسیم بیزار کردش اینکه نرم افزارای خودشونو بخوان محبوب کنن کار هر کمپانی و شرکتیه مثلا من همین امروز ویندوز 10 رو نصب کردم برای استفاده از کورتانا باید اکانت مایکروسافت میساختم کاملا اجباری و بازم از من مجبورا لوکیشن گرفت تا اجازه استفاده از کورتانا رو داد یعنی خیلی شیک و مجلسی گفت اطلاعاتتو ندی نمیذارم از نرم افزارم استفاده کنی

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
واقعا متاسفم! نمیدونم چرا تو هرچیزی تو کشور ما آخرش باید موارد شبیه به اینو در مورد یه جای معروف بشنویم که با فلان کار به اینجا رسیده و ...
به هرحال نمیدونم صحبتای شما چه قدر صحت داره ( سو تفاهم نشه چون خودم خیلی استفاده نکردم عرض میکنم اینو) -به هر حال، هر مجموعه بزرگ و موفقی بدخواهانی هم داره ولی خب با توجه به شنیده ها در مورد این سایت احتمال میدم که حرفاتون درست باشه
چه میشه کرد؟ فکر کنم ماها هممون فرصت طلب شدیم و فقط فکر منافع خودمون هستیم شاید به خاطر همینه زیاد پیشرفت نمیکنیم و خلاقیتی وجود نداره تو کشورمون! فقط با خراب کردن بقیه و نون بقیه رو آجر کردن و هزاران رفتار بد دیگه میخواییم خودمونو بالا میکشیم!
اگرم کسی بخواد خلاف این رفتار کنه متاسفانه تو همچین وضعیتی اصلا نمیشه و به قولی با یه گل بهار نمیشه...

vimax

Registered User
لایک‌ها
60
خب مشخص هست در نبود قانون مناسب برای رقابت سالم تو ایران که امریکا این مدلی مثلا نیست یه شرکت میتونه با دلالی محصول خودشو در اینجا مثلا اپلیکیشن خودشو ناجوانمردانه بیاره بالا
میدونی مثل چیه؟
تو ایران سایتی به شکل ایده به وجود نداره نت برگ یا پارسکدرز یا بازار یا ایسام و آپارات و کلوب و.... همگی کپی پیست یه سایت خارجی هستن که یا از طریق فیلترشدن سایت خارجی معروف شدن یا همین تحریم ها
محدودیت واسه عده زیادی نون بری کرد اما واسه یه اقلیت تو ایران نون آور شد!
در مورد 2 که میگی نمیتونی بگی چرا اینطوریه به هر حال هر جایی سیاست خودشو داره به نظرم این مشکلی نداره شما میتونی اپلیکیشن توش نزاری اگر ناراضی هستی ، همه شرایطش وقتی اینطوریه تو عقل داری میتونی قبول نکنی بری جای دیگه
مورد سوم ممکنه بگی چطوری کدهای قدیمی گوگل پلی رو پیاده سازی کردن!؟ مگه سورسش تو نت هست که همچین کاری بکنن تا اونجا که میدونم اینا کلا کپیش کردن از نظر ساختاری نه اینکه سورس همون باشه اگر غیرش هست بگو
مورد 4 هم شبیه مورد دومی هست ، ببین شما مرچنت رو میتونی خودت بزاری تو اپلیکیشنی که مینویسی چه نیازیه پول بره جیب یکی دیگه؟ اگر ناراضی هست نرو سمتش ، من برنامه نویس اپلیکشن اسمارت فون نیستم اما همچین چیزی میدیدم سمتش نمیرفتم ، شرایط گوگل پلی چطوریه ؟ گوگل اجبار میکنه اطلاعی ازش داری؟ الان بازار شما که اپلیکیشنی مینویسی یه وب سرویس بهتون میده میگه فقط از این راه اپلیکیشن باید شارژ بشه؟ البته هم خوبه هم بد ، بعضیا ممکنه نتونن مرچنت تهیه کنن خودشون ، ضررش هم مشخص هست پول تو حساب بازار میخوابه
برای مورد دو تای آخری که شماره 5 گذاشتی فکر میکنم نظارت تو گوگل پلی هم وجود داشته باشه اگر نداشته باشه که نمیشه ، منتهی رویه ی تائید به متخصص نیاز داره نمیدونم چطوری هستن این بازار اینطوری که میگی افتضاح هست

در مورد بازار انحصاری ، به خاطر عدم وجود قانون تجارت آزاد و فضای رقابتی تو ایران هست
تو امریکا یکی از ابزارهای کمکی سیستم مالیاتیشون همین خرده فروش های مجازی وغیرمجازی هستن ، حق کپی رایت هست ، حق اختراع و ایده هست
کدومش تو ایران خودمون به صورت واقعی قابل لمس هست؟

ما تو شرکتمون اسکریپت فروش شارژ سال 87 نوشتیم به جرات میتونم بگم این سیستم جز یه دونه پر از باگ نسخه ای دیگه ای تو نت نبود! سیستم رو لایسنس زدیم شماره ثبت براش گرفتیم
یه شرکتی اسکریپت رو از سرور مشتری چون سورس باز بود به راحتی دنلود کرد و سیستمی که لایسنسی میفروختیم دونه ای 250 تومن طرف 50 تومن خیلی تابلو هم فروخت
رفتیم دنبال شکایت دیدیم که 500 سال طول میکشه

کلا از من میشنوی سرتو درد نیار ، اگر به صرفه نیست ازش بیا بیرون

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
البته من زیاد اطلاعی از صحبت های شما ندارم ولی یک چیزی خیلی منو آزار میده
اونم اینه که یکی از دوستان بنده یک اپلیکیشن (یک اپلیکیشن با قابلیت تغییر محتوا و ...) رو خریداری کرد و بعدش هر چند وقت اینجوری اپ میداد به بازار
آموزش پختن کیک - آموزش پختن شلغم و ...
کلا اگر بری توی پنلش هم میبینی 100 تا برنامه هستش که همه شون یک فرم دارن و عموما مطالب درون اپلیکیشن تغییر پیدا کردن.
خوب این نشون میده زیاد جالب نیست این قضیه که اجازه میدن اینجور اپلیکیشن ها منتشر بشه چون با یک کلیک ساده توی اینترنت راحت میتونی به منبع بزرگی از اطلاعات و بلکه بروز تر هم دست پیدا کنی و نیاز هم نیست به خاطر هر چیزی یه اپ نصب کنی

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,882
من به عنوان یک کاربر عادی نظرم رو دارم میگم با برخی از حرفاتون موافقم و در مورد برخی دیگه نظرم رو میدم.
1. آیا میدونستید اپلیکشن های معروف و پرفروش داخل کافه بازار همگی مستقیما برای شرکت مربوطه هستند؟ ایا میدونستید اپلیکشن "دیوار" برای همان شرکت هست و اجازه نمیده هیچ رقیبی براش پیدا بشه؟ حتی اپلیکشن های مشابه مانند شیپور را با تبلیغ و امتیازات منفی از بین میبرند. اگر پیگیر آدرس پستی دیوار و کافه بازار بشید متوجه خواهید شد که اینها همگی یک شرکت هستند و برای خود آب معدنی باز می کنند.
به نظر من دیوار هم از لحاظ اینترفیس و هم از لحاظ سرعت بسیار بسیار بهتر از شیپور هستش و بین خوب و بد 100% خوب رو انتخاب میکنم.
2. آیا میدونستید تصفیه حساب در کافه بازار به شدت ناجوانمردانه هست؟ تنها درصورتی که میزان درآمد شما به 100 هزارتومان برسه تصفیه می کند و اگر یک ریال کمتر باشه به پول خودتون نمیرسید. تازه از این مبلغ حدود کمی بیشتر از 30 درصد را بعنوان کارمزد کم می کنند! یعنی از هر 100 هزارتومان فقط 70 هزارتومان به دست شما خواهد رسید آنهم فقط هر ماه یکبار. ضمنا برای هر کاری باید حداقل 5 هزارتومان حساب خود را شارژ کنید و به هیچ عنوان امکان برداشت این مبلغ نیست.
سیاست های این شرکت به این شکل هستش که 30 درصد کارمزد دریافت کنن و توسعه دهنده میتونه استفاده نکنه و اجباری نیست. البته این مارکت کیفیت خوبی داره و تقریبا کاربران راضی هستن. فکر میکنم به خاطر دلایل مالیاتی ماهانه یکبار به صورت دستی (واریز از طریق حضور در بانک و ثبت فیش بانکی) پول توسعه دهنده هارو میدن. اون 5هزار تومان رو هم گذاشتن تا هر کسی نیاد یک پنل توسعه دهنده بسازه و الکی از منابع سایت استفاده کنه. و طبق گفته خودشون از اون 5ت میتونید برای خرید از بازار استفاده کنید.
4. آیا میدونستید شما به هیچ عنوان اجازه استفاده از درگاه های بانکی دیگر بجز پرداخت درون برنامه ای کافه بازار را ندارید و این یعنی انحصار دریافت پول شما. البته در این موارد پارتی بازی هایی صورت میگیرد و به برنامه هایی مثل دیجی کالا اجازه استفاده از درگاه خودشون داده می شود.
خب وقتی شما اپ خودتون رو در این مارکت میخواید به کاربران نشون دهید باید هم از درگاه اونها استفاده کنید. در مورد دیجیکالا هم باهاشون صحبت کنید و بگید شما خودتون قوانین خودتون رو نقض کردید و تو تاپیک هم اعلام کنید تا ما هم دلیلشو بدونیم

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767
من به عنوان یک کاربر عادی نظرم رو دارم میگم با برخی از حرفاتون موافقم و در مورد برخی دیگه نظرم رو میدم.

به نظر من دیوار هم از لحاظ اینترفیس و هم از لحاظ سرعت بسیار بسیار بهتر از شیپور هستش و بین خوب و بد 100% خوب رو انتخاب میکنم.

سیاست های این شرکت به این شکل هستش که 30 درصد کارمزد دریافت کنن و توسعه دهنده میتونه استفاده نکنه و اجباری نیست. البته این مارکت کیفیت خوبی داره و تقریبا کاربران راضی هستن. فکر میکنم به خاطر دلایل مالیاتی ماهانه یکبار به صورت دستی (واریز از طریق حضور در بانک و ثبت فیش بانکی) پول توسعه دهنده هارو میدن. اون 5هزار تومان رو هم گذاشتن تا هر کسی نیاد یک پنل توسعه دهنده بسازه و الکی از منابع سایت استفاده کنه. و طبق گفته خودشون از اون 5ت میتونید برای خرید از بازار استفاده کنید.

خب وقتی شما اپ خودتون رو در این مارکت میخواید به کاربران نشون دهید باید هم از درگاه اونها استفاده کنید. در مورد دیجیکالا هم باهاشون صحبت کنید و بگید شما خودتون قوانین خودتون رو نقض کردید و تو تاپیک هم اعلام کنید تا ما هم دلیلشو بدونیم
شوما کارمند اون خراب شده میباشین؟

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,882
بالا