برگزیده های پرشین تولز

cpu هاي جديد اينتل و مشكل گرما

JALAL-KARIMI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ...
cpu هاي جديد اينتل با تكنولوژي 90nm ,Supporting HT† Technology
, 1mb l2 cache از لحاظ كارائي و پرفورمنس نسبت به سرعت هاي مشابه خود وضعيت بهتري دارند
ولي مشكل بزرگي كه وجود دارد دماي بالاي كار اين پروسسور هاست به صورتي كه در ابتداي روشن كردن سيستم
دماي پروسسور به 50 تا 54 درجه و در هنگام پردازش در ظرفيت 90 درصد به 75 درجه ميرسد

و مشكل هم همين جاست
من روي چند سيستم به اين مشكل خوردم و از فن هاي متعدد و فن گيگا اسفاده كردم ولي
مشكل حل نشد ... اگر راه حلي براي اين مشكل داريد متشكر ميشم كه در حل اين مشكل كمك كنيد
متشكرم

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
عمو جون خودت كه ميدوني به جز خمير سيليكون و فن هيچ چيزي نميتونه دما رو تغيير بده اگر از خمير مطمئن شدي يك فن خوب بگير كه قيمتش سي هزار تومن به بالا باشه مگر نه هيچ راهي نداره ولي خمير سيليكون خيلي تاثير داره

JALAL-KARIMI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته كاملا با نظر شما موافقم
و خوب اين كار رو هم كردم فن گيگا مدل pcu21-vg كه بي تعارف بگم عظمتي داره
و مدل هاي مختلف خمير سيليكون رو هم امتحان كردم البته اختلاف هاي كوچيكي با هم داشتن ولي دما پائين نمياد
البته خمير سيليكون مخصوص كامپيوتر كه تو سايت هاي مختلف معرفي شده معروف به خمير سيليكون نقره اي هستش كه من هيچ جا پيدا نكردم
اگه ميدونيد كه از كجا ميتونم خمير سيليكون خوب پيدا كنم لطف كنيد بگيد .
كسي cpu 2.8 E نداره كه دماش رو به من بگه ؟؟؟

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
شرمنده ديگه از اين به بعد بايد به اين چيزا عادت كنين
وقتي فركانس cpu بالا مي ره توان مصرفي هم خود به خود بالا مي ره فن ها هم كار زيادي ازشون بر نمي آد.
prescut ها چيزي حدود 103W در مقابل جديد ترين cpu هاي AMD حدود 89W مصرف مي كنن واسه خنك كردنش بايد دنبال يه همچين چيزايي باشين :D
stink4.jpg

stink3.jpg

بالا