برگزیده های پرشین تولز

i-mate smartphone

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
آخر سر بعد از کلی اينور اونور زدن در اينترنت و... من اين گوشی رو خريدم....
i-mate%20Smartphone%20front%20240403.jpg

البته هنوز نخريده خش ورداشت روی lcdايش اما خوب....

گفتم حالا يک review مختصر و مفيدی بنويسم اگه کسی خواست بخره بدونه چی چی هست....
مشخصات کامل رو ميتونيد اينجا پيدا کنيد....

در کل من اونهامه که انتظار داشتم باهاش حال نکردم...اما خوب بدک نيست....
من از دبی خريدم به قيمت يک450درهم...حدود 350 فکر کنم بشه....
البته قيمتی که من ازش در تهران-مرکز پايتخت کردم بود 450 که خوب ماشالا خيلی فرقه....
البته ميشد با اين قيمت براحتی p800 بخرم..اما نميدونم چرا اصلاً باهاش حال نميکنم...هم رنگش هم اينکه خوب اين گوشی رو هيچکس اين حولو حوشا نداره اما
p800 چرا....

اول اينکه bluetoth نداره...که خيلی عجيبه.....
دوم اينکه فکر ميکردم windows mobile 2003 باشه اما 2002 هست...البته فرق خيلی زياده باهم ندارن اما بيشتر در ضمينه .net که 2003 از اون support ميکنه....

يک مزيتی که اين smartphone ها دارند اين هست که ميشه کلاً سيستم رو عوض کرد ورخلف nokia ها که نميشه(تا جايی که من ميدونم)

چيزی که خيلی منو اذيت کرده اينه که هنوز واسش يک برنامه خيلی ساده answering machine پيدا نکردم!!!
ميگان که مشکل hardware داشته که نميشه چنين برنامه اي نوشت وگرنه قرار بوده که چنين برنامه اي داشته باشه....

يک نکته ديگر هم اينکه از irda نميشه به عنوان کنترل ساير وسايل استفاده کرد.

در کل هم به علت سابقه symbian برنامه های بيشتری بر روی اونها موجود هست تا اين microsoft based ها...
هرچند که با همه تنفری که از microsoft دارم...مطمئن هستم در اين رقابت هم متأسفانه microsoft بلاجبار باز برنده ميشه.....
هرچند که nokia که بزرگترين طوليد کننده هست از symian استفاده ميکنه و حالا حالا ها بازار دست اون خواهد بود اما بعيد نميبينم يکرزی که nokia اولين گوشی microsoft based رو بده بيرون....

از جهت ساخت برنامه هم خوب چون اکثر api ها و طرز نگرش برنامه شبيه محيط windows هست در نتيجه developerها علاقه بيشتری به windows خواهند داشت و port کردن برنامه ها به اون راحت تر خواهد بود....

البته اين موبايل اسم های زيادی داره چون i-mate/qtek 7070/spv100 و....که اينها از لحاظ شکل تقريباً يکجور هستند و mpx200 از motorola که اونم شبيهه با همين ها هست و خوب چيزيه....
البته سرعت پردازنده ها و ساير جزيات مقداری فرق ميکنه اما در کل نه.....

گوشی در حدود 7.5mg فضا خالی داره در ابتدا و ميتونه از کارت های mmc و sd نيز استفاده کنه...که اين هم يک مزيت ديگه نسبت به nokia ها هست که فقط mmc ميخورن....

در مجموع ترجيح ميدادم که يک pocket pc phone edition بخرم...هر چند با پولی که داشتم بهترين امکان موجود بود فکر کنم...اما شايد تا چند وقت ديگه بفروشمش و برم سراغ everex که ازش خوشم امده....

در ضمن بازی های جالبی هم داره که ميتونه باعث غافل گيری گوشی های nokia بشه مثل doom/quake/wolf که به سرعت خوبی اجرا ميشن با تمام جزيات....

فعلاً اينا به ذهنم ميرسه.....

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
آخر سر بعد از کلی اينور اونور زدن در اينترنت و... من اين گوشی رو خريدم....

مباركه !

اول اينکه bluetoth نداره...که خيلی عجيبه.....

امروز توي يك سايت مطلبي خوندم راجع به مشترك بودن سرمايه گزاران سامسونگ و آي ميت! به همين دليل نداشتن بلوتوث زياد هم عجيب نيست.

دوم اينکه فکر ميکردم windows mobile 2003 باشه اما 2002 هست...البته فرق خيلی زياده باهم ندارن اما بيشتر در ضمينه .net که 2003 از اون support ميکنه....

به راحتي قابليت Upgrade وجود داره ... من يك HP با ويندوز موبايل 2002 داشتم كه الان به 2003 Upgrade كردم...
در نسخه 2003 سرعت خيلي بهتر شده . امكانات جنبي زيادي هم اضافه شده.

چيزی که خيلی منو اذيت کرده اينه که هنوز واسش يک برنامه خيلی ساده answering machine پيدا نکردم!!!
ميگان که مشکل hardware داشته که نميشه چنين برنامه اي نوشت وگرنه قرار بوده که چنين برنامه اي داشته باشه....

به قول محمد : گشتم نبود، نگرد نيست !

يک نکته ديگر هم اينکه از irda نميشه به عنوان کنترل ساير وسايل استفاده کرد
.

خيلي عجيبه! برنامه Nevo رو امتحان كردي؟! من از اين قابليت استفاده كردم . هم روي 2002 و هم 2003

در کل هم به علت سابقه symbian برنامه های بيشتری بر روی اونها موجود هست تا اين microsoft based ها...
هرچند که با همه تنفری که از microsoft دارم...مطمئن هستم در اين رقابت هم متأسفانه microsoft بلاجبار باز برنده ميشه.....

تا اونجايي كه من ميدونم . ويندوز CE كه نام جديدش Windows Mobile هستش قديمي تر از Symbian . و من هر برنامه اي نياز داشتم براش بود. اگر چيز خاصي مد نظر داري بگو تا برات پيدا كنم.

در ضمن بازی های جالبی هم داره که ميتونه باعث غافل گيری گوشی های nokia بشه مثل doom/quake/wolf که به سرعت خوبی اجرا ميشن با تمام جزيات....

اين ها رو هم بگير : Sim City , V-Rally, Age of empire . حتي ميتوني با نصب كردن امولاتور سگا، گيم بوي و نينتندو تمامي بازيهاي اين دستگاهها رو روش اجرا كني !

t_mohsen

Registered User
لایک‌ها
1
عطا جون من يه شرطی قرار ببندم لطفا راهنماييم کن
ببينم جدی جدی هيچ کدوم از گوشيهايه سامسونگ bluetoth و Remote Sync ندارن
مطمعنی !!!!!! منظورم اینه که حتی يک گوشيه سامسونگ هم پيدا نميشه که این قابليتو داشته باشه~!

يه سوال ديگه اینکه نو کيا 6100 bluetoth داره¿!

راستی مبارک باشه گوشی شوما en2fa من که با برنامت خيلی حال ميکنم ;)

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از t_mohsen :
ببينم جدی جدی هيچ کدوم از گوشيهايه سامسونگ bluetoth و Remote Sync ندارن
مطمعنی !!!!!! منظورم اینه که حتی يک گوشيه سامسونگ هم پيدا نميشه که این قابليتو داشته باشه~!
يه سوال ديگه اینکه نو کيا 6100 bluetoth داره¿!

- نميتونم قطعي جواب بدم، چون مدلهاي ارائه شده توسط سامسونگ براي هر منطقه فرق ميكنه. يعني گوشي هايي كه براي آمريكا طراحي شدن در آسيا توزيع نميشه ! اطلاعات من فقط در مورد گوشي هاييه كه مخصوص خاورميانه هستند. در بين اين گوشي ها هيچ كدام اين تكنولوژي رو ندارند. حتي مدلهاي مبتني بر Windows كه وجود اين امكان براشون الزاميه!

- 6100 هم بلوتوث نداره . براي ارتباط با اين گوشي سه روش IR , Cable, Wap & Gprs وجود داره.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
عطا جان فکر نکنم simcity اينا رو اين اجرا بشن ها...smartphone هست اين نه pocket pc phone edition...يعنی قلم نوری اينا نداره....
age of empire رو بدون mouse که نميشه اجرا کرد.....در ضمن صفحه تصوير هم خيلی کوچيکتر از pocket pc هست.....

حالا يک searchی ميکنم...

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از en2fa :
عطا جان فکر نکنم simcity اينا رو اين اجرا بشن ها...smartphone هست اين نه pocket pc phone edition...يعنی قلم نوری اينا نداره....
age of empire رو بدون mouse که نميشه اجرا کرد.....در ضمن صفحه تصوير هم خيلی کوچيکتر از pocket pc هست.....
حالا يک searchی ميکنم...

روي اسمارت فون ها نحوه كنترل بازي فرق ميكنه... اما اجرا ميشه...

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
خوشم مياد که اينجا و اين دورو برا کسی از اين گوشی خارجی ها نداره.....

اما خوب فکر کنم اينجا فقط منو عطا بايد به مبده اطلاعات بپردازيم!!!

برنامه نويسی واسه اين smartphone ها بسيار جالب و راحت هست...واسه همين بدجوری مشقول نوشتن برنامه واسه اينا شدم.....
ديگه از صبح تا شب ميشينم و با اين چيزا ور ميرم.....
اما
فعلاً دنبال نوشتن برنامه واسه mms بودم که متأسفانه اين smartphone ها ندارن....
خيلی نوشتن اين مورد سخت بود(اين هم دوباره برميگرده به microsoft...تا جايی که مربوط به جينگول بسی باشه apiها همه هستند
اما از وقتی که يکم دستکاری بايد کنی نه documentationی موجود هست نه چيز ديگه...)

فعلاً موفق شدم که mms ها رو دريافت کنم...فکر کنم هنوز کسی اين برنامه رو ننوشته...اما در send کردن بسی در گل گير کردم.....

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
خيلي عاليه !
راستي چطور ميخواي كاركردن برنامه ات رو تست كني ؟! مگه Mms راه افتاده؟!

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
شرمنده اخلاق ورزشی همگی..اشتباهی به جای ems نوشتم mms....حواس پرتی ديگه....ببخشيد....
ems هم منظورم همون picture message ها و يا sound هايی هستند که بعضی از گوشی ها قبول ميکنند...

بالا