برگزیده های پرشین تولز

میخوام Xvid رو به VCD تبديل کنم

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
دوستان برنامه میخوام که XViD | AVI رو به VCD تبديل کنم / حجم فيلم 700 مگ هست [ معمول ] حالا میخواستم ببينم هنگام تبديل به VCD هم در همون 1 پارت کد میشه يا 2 تا میشه / در کل برنامه برای تبديل به VCD که در دستگاههای پخش ساده هم خونده بشه میخوام / تشکر
give_rose.gif

kamran_2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با make vcdا نرو مي توني به فرمت .dat (قابل خوندن با vcd معمولي ) درش بياري و رايت كني. منتها حجمش بيشتر ميشه. بهتره فايل اصليو دو تيكش كني و بعد هر تيكه رو رو يه cd بزني

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
تشکر / اگر میشه لينک داونلود بده / خيلی کار'م گيره (!) هرکاری [ هر برنامه ای ] به کار میبرم نمیشه که نمیشه
من دوباره به طور خلاصه بگم يه Xvid يعنی پسوند AVI دارم که میخوام VCD يعنی DAT بشه تو دستگاه های پخش ساده اجرا بشه

////

درخواست ديگه ای هم داشتم / نرم افزار برای برش AVI چی پيشنهاد میکنيد / يعنی به عبارتی اديتور فيلم که به چند تيکه تبديل کنه.

kamran_2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب اين روشيه كه من بلدم:
اول بايد codec avi داشته باشي، اگه نداري از اينجا بگير:
http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Codec_Pack.htm
بعد واسه چند تيكه كردن بايد اين برنامه رو اجرا كني:
http://www.free-codecs.com/download/VirtualDubMod.htm
فايلتو باز مي كني، ميري تو قسمت video---->compression فرمت خروجي رو divx يا xvid مي كني. بعد بايد تو نواري كه پايين صفحه است، ابتدا و انتها را مشخص كني ( با كليد هاي home و end كه تو edit مشخصه) . پس براي اينكه فيلمو دو تيكه كني اول بايد قسمت اول رو از ابتداي فيلم تا وسطاش مشخص كني. بعد از منوي file ميري تو saveas و اسم و آدرس فايل خروجيو مشخص مي كني. حدود 20 دقيقه طول ميكشه كه فايلو بسازه. همين كارو واسه ساختن قسمت دوم تكرار كن. فقط حواست باشه اين دفعه بايد از وسط فيلم تا آخرشو select كني. بعد از اتمام كار فايل ها رو با گزينهmake vcd توي nero رايت كن
با اين نرم افزار ميشه زير نويس هم به فيلم چسبوند. اگه خواستي بگو كه نحوه اين كارم بهت بكم.

موفق باشي:happy:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
شديدا تشکر
give_rose.gif
/ يک سوال ديگه :د میگم Xvid که داونلود کردم زيرنويس جدا هم داره و به عبارتی باهاش مچ میشه / میخواستم ببينم راهی نيست از طريق VirtualDub يا برنامه ای ديگه ای این زيرنويس رو برای VCD/DAT هم موجود نگه داشت !؟
89.gif

پ.ن = در حال 2 تيکه کردن فايل اصلی هستم :د

kamran_2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شديدا تشکر
give_rose.gif
/ يک سوال ديگه :د میگم Xvid که داونلود کردم زيرنويس جدا هم داره و به عبارتی باهاش مچ میشه / میخواستم ببينم راهی نيست از طريق VirtualDub يا برنامه ای ديگه ای این زيرنويس رو برای VCD/DAT هم موجود نگه داشت !؟
89.gif

پ.ن = در حال 2 تيکه کردن فايل اصلی هستم :د

اگه ميخواي اين كارو بكني پس صبر كن يدفعه هم دو تيكه كني هم زير نويس بچسبوني

kamran_2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ابتدا برنامه زير رو بگير:
http://www.free-codecs.com/download/VobSub.htm

موقع نصب، تو قسمتي كه feature هاي نصب را سوال مي كنه. با يد از قسمت utility تيك هاي ( دو تا تيك ) plugin نرم افزار virtualdubmod رو بزني ( حتماً بايد اين كارو بكني) بعد موقع نصب آدرس محل virtualdubmod رو ميپرسه كه بايد بهش بدي:D
راستي فكر كنم اين برنامه وقتي نصبش تموم شد خودش بسته نميشه، بايد دستي ببنديش!!!!!!!

حالا اضافه كردن زير نويس به فيلم:

برنامه VirtualDubMod رو اجرا کنید. از منوی File فایل ویدئویی AVI رو باز کنید. در پنجره پیغامی که مربوط به VBR باز میشه گزینه NO رو انتخاب کنید.

به منوی Video-->Filters-->Add رفته گزینه Text Sub رو انتخاب و فایل زیرنویس خود را اضافه کنید.(دقت کنید اگر plugin هاي اين برنامه نصب نشده باشد گزینه Text Sub رو نمی بینین)

پس از باز كردن زيرنويس تنظيماتي از قبيل اندازه و محل و فونت رو مي تونيد مشخص كنيد

Video-->Full Processing Mode

برید به Video-->Compression و یکی از 2 گزینه DivX یا XviD را انتخاب کنید (باید ببینید فایل اصلی شما چه فرمتی داره که معمولا برای فیلم ها XviD هست یعنی آخرین گزینه). حالا OK رو کلیک کنید. (اینم بگم که توی این قسمت می تونین با تغییرات مختلف کیفیت فیلم خروجی و حجم اون رو مشخص کنین)

در انتها به File--> Save As برید و فایل خروجی جدید زیرنویس شده رو ذخیره کنید. اگه ميخواي فيلمو چند تيكه كني بايد ابتدا و انتهاي هر قسمتو مشخص كني و فايل خروجيه ( هر قسمتو ) سيو كني. این کار مقداری زمان خواهد برد.

سوال ديگه اي داشتي در خدمتم.

:happy: :happy: :happy:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
اقا شديدا تشکر ميکنم
rose.gif
/ جدا عالی بود / واقعا لطف کردی / اميدوارم يک روزی بتونم جبران کنم این محبت بزرگ رو / 2 تيکه کردم و کد شد به VCD و در دستگاه اجرا شد فقط زيرنويس هارو نتونستم کاری'ش کنم يعنی DLL مربوط vobsub.dll رو هم جداگانه دريافت کردم و در Root قرار دادم ولی نشد که نشد و مدام ارور فوق میومد.
باز هم تشکر
give_rose.gif

kamran_2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا شديدا تشکر ميکنم
rose.gif
/ جدا عالی بود / واقعا لطف کردی / اميدوارم يک روزی بتونم جبران کنم این محبت بزرگ رو / 2 تيکه کردم و کد شد به VCD و در دستگاه اجرا شد فقط زيرنويس هارو نتونستم کاری'ش کنم يعنی DLL مربوط vobsub.dll رو هم جداگانه دريافت کردم و در Root قرار دادم ولی نشد که نشد و مدام ارور فوق میومد.
باز هم تشکر
give_rose.gif

خواهش ميشه:happy: :happy:
در مورد زير نويس هم بايد بگم اگه موقع نصب 2.23 vobsub پلاگينز هاي virtualdubmod رو نصب كرده باشي، تو فولدر plugins كه تو برنامه virtualdubmod هست دو تا فايل با پسوند .vdf وجود خواهد داشت. كه در واقع به فيلتر هاي اين برنامه اضافه ميشه

اگه درست نشد، ميلتو بده فايل ها رو بهت ميدم. دستي بريز اونجا

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
کامران جان شديدا تشکر
thankyou.gif
/ راستش به 2 VCD تبديل کردم و دادمشون به دوستم / شديدا تشکر میشه
worship.gif

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها