برگزیده های پرشین تولز

آیا می‌توانید پی دی اف فارسی با حجم بالای ده مگابایت اجرا کنید؟

1200

Registered User
لایک‌ها
7
سلام خودم نه موبایل دارم نه پاکت پی سی دسترسی به کسی که اینها را داشته باشد هم ندارم ولی یک سایت دارم که کتابهای فارسی موجود در اینترنت را تبدیل به پی دی اف می کند یعنی کتابهایی که الآن روی اینترنت هستند به زبان فارسی ولی پی دی اف نیستند را تبدیل به پی دی اف به زبان فارسی می کنیم معمولا حجمی بالای ده مگابایت پیدا می کنند با حدود 500 صفحه خوب فکرنمی کنم بدردکسی بخورد لذا اینجا سوال می کنم آیا یان فایل های حجیم ده مگابایتی فارسی در پاکت پی سی براحتی بدون بهم خوردن فونت های و چینش مطلب اجرا می شوندو قابل مطالعه هستند؟ چون شاید لااقل بدرد این قشر از جامعه بخورد؟ یعنی پاکت پی سی دارها
با فونت فارسی مشکلی ندارید اگر روی پاکت پی سی فونت پی دی اف نباشد بازهم بدون مشکل می توانید مطالعه کنید؟

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ببینید pdf فارسی خوندن روی دستگاه هایی که رزولوشن صفحشون 320x240 هست یعنی رنج و عذاب!
pdf های انگلیسی رو وقتی باز می کنید، می تونید یه گزینه ای رو انتخاب کنید که توسطش مثلاً وقتی یه جمله به لبه ی صفحه می رسه، بقیه ی جمله رو توی خط بعد نشون می ده. ولی pdf های فارسی این حالت رو ندارن، باید scroll کنید توی صفحه. نتیجتاً واسه ی خوندن مطالب فارسی، من فرمت doc رو ترجیح می دم. فایل های repligo هم خوبن! البته شما گفتین که با حروف چینی و نمایش حروف فارسی مشکلی دارن یا نه، من خودم همیشه فارسی ساز روی دستگاهم نصب داشتم و هیچ مشکلی نداشت در نمایششون.
ولی اگه حتماً می خواید pdf فارسی بخونید، یه دستگاهی بگیرید که رزولوشن صفحه ش vga باشه، مثل i-mate jasjar .
درضمن شک دارم با فایل های بزرگ مشکلی داشته باشن ppc ها. من تا 6 مگ رو یادمه راحت باز کردم با یه دستگاه ضعیف!

1200

Registered User
لایک‌ها
7
ببینید pdf فارسی خوندن روی دستگاه هایی که رزولوشن صفحشون 320x240 هست یعنی رنج و عذاب!
pdf های انگلیسی رو وقتی باز می کنید، می تونید یه گزینه ای رو انتخاب کنید که توسطش مثلاً وقتی یه جمله به لبه ی صفحه می رسه، بقیه ی جمله رو توی خط بعد نشون می ده. ولی pdf های فارسی این حالت رو ندارن، باید scroll کنید توی صفحه. نتیجتاً واسه ی خوندن مطالب فارسی، من فرمت doc رو ترجیح می دم. فایل های repligo هم خوبن! البته شما گفتین که با حروف چینی و نمایش حروف فارسی مشکلی دارن یا نه، من خودم همیشه فارسی ساز روی دستگاهم نصب داشتم و هیچ مشکلی نداشت در نمایششون.
ولی اگه حتماً می خواید pdf فارسی بخونید، یه دستگاهی بگیرید که رزولوشن صفحه ش vga باشه، مثل i-mate jasjar .
درضمن شک دارم با فایل های بزرگ مشکلی داشته باشن ppc ها. من تا 6 مگ رو یادمه راحت باز کردم با یه دستگاه ضعیف!

امکانش هست که این قابلیت به پی دی اف های فارسی اضافه شود؟
البته خودم چندتا نرم افزار پی دی اف ساز دارم از جمله سی دی ادوب آکروبات را ولی نمی دانم کدام گزینه اش این کار را انجام می دهد؟
اگر کسی می داند بگوید حتما این کار انجام بدهیم روی پی دی اف هایی که می سازیم

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
فکر می کنم این قابلیت باید به اون نرم افزار داخل ppc که می خوایم فایل pdf رو باهاش باز کنیم اضافه شه
البته کی می دونه؟ شاید با یه سری تغییرات اولیه توی فایل pdf مشکل حل شد؟!
دوستان، شما تجربه ای دارید در این زمینه؟ نظر شما چیه؟!

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
فرهاد دوباره گرفتمت. :lol:
آقا من اونجا نگفتم، اما یه بنده خدایی هر DVD از سریال friends season را 700 میداد. یعنی اون 3 که شما گرفتی 6DVDمیشد 4200.

آقای 1200 شما اگه میشه لیست این PDF هاتون را بذارید ببینیم چیه:)

1200

Registered User
لایک‌ها
7
دوستان دیگر نظری ندارند؟

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
قربان من خودم 5GB انواع PDF فارسی دارم. اگر ممکنه، لیست اسامیشونا بذارید اینجا. ممنون

emperatour

Registered User
لایک‌ها
1
من فایل 11 مگی راز داوینچی رو نتونستم باز کنم با دل اکسیم

emperatour

Registered User
لایک‌ها
1
ترجمش رو باز نمیکنه. شاید مشکل از اکروبات2 هست

hamid_xp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فایل pdf فارسی تا حجم 12 مگ رو امتحان کردم مشکلی نداره . ولی همونطور که دوستان اشاره کردن با 320 در 240 خوندن ایبوک فارسی بدبختی خودش رو داره.
در هر صورت اگر می خوای این کار رو بکنی حتما از آکروبات 2 استفده کن که قابلیت چرخش 90 درجه ای صفحه رو هم داره ( صفحه رو در طول 320 بخون ) .
ولی در کل ایبوک های انگلیسی بهتره باسه خوندن.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
اولا پی دی اف انگلیسی رو من یک فایل 240مگی رو بدون اینکه کانورت شده باشه ، راحت دیدم
دوم اینکه یک مشکلی مدتی طولانی با اکروبات داشتم ، گفتم شما نداشته باشید ، اکروبات رو اگر در مموری خارجی نصب کنید به مشکل می خوره

emperatour

Registered User
لایک‌ها
1
پس احتمالا مشکل همینه. بزار رو رام بریزم

1200

Registered User
لایک‌ها
7
اولا پی دی اف انگلیسی رو من یک فایل 240مگی رو بدون اینکه کانورت شده باشه ، راحت دیدم
دوم اینکه یک مشکلی مدتی طولانی با اکروبات داشتم ، گفتم شما نداشته باشید ، اکروبات رو اگر در مموری خارجی نصب کنید به مشکل می خوره

ما موبایل و پاکت پی سی نداریم
کانورت به چی شده باشد یعنی سازنده پی دی اف که تغییر خاصی نباید در پی دی اف هایی که می سازد اعمال کند که برای پاکت پی سی متناسب شود نه؟
دوم اینکه این برنامه آکروبات 2 دو چی هست؟ بازهم می پرسم پی دی اف هایی که ما بطور معمول می سازیم برای پی سی نباید هنگام ساختنش تغییری اعمال کنیم برای راحت دیده شدن در پاکت پی سی ؟مثلا این آکروبات 2 شما همان پی دی اف های معمولی را باز می کند یا پی دی اف های خاصی را مثلا پی دی اف های مخصوص پاکت پی سی را؟

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
کانورت به چی شده باشد یعنی سازنده پی دی اف که تغییر خاصی نباید در پی دی اف هایی که می سازد اعمال کند که برای پاکت پی سی متناسب شود نه؟
دوم اینکه این برنامه آکروبات 2 دو چی هست؟ بازهم می پرسم پی دی اف هایی که ما بطور معمول می سازیم برای پی سی نباید هنگام ساختنش تغییری اعمال کنیم برای راحت دیده شدن در پاکت پی سی ؟مثلا این آکروبات 2 شما همان پی دی اف های معمولی را باز می کند یا پی دی اف های خاصی را مثلا پی دی اف های مخصوص پاکت پی سی را؟

نه جناب. فرقی نمیکنه. مثل PC که نسخه های 5 و 6 و 7 و 8 داره جدیداً ، برای Pocket PC هم نسخه های 1 و 2 هست. برای سازنده فرقی نمیکنه، این نسخه PPC همونهایی را باز میکنه که شما توی PC باز میکنید.
در کل صد نوع پسوند pdf که نداریم. فقط یک پسوند pdf هست و هر دستگاهی هم که میتونه pdf بخونه، همین یک نوع پسوند را میخونه.
امیدوارم متوجه شده باشید

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
1200
عرض کنم که سازنده ی pdf شرکت adobe هست که اصلا" فارسی زبان ها رو به حساب نمی آره!
چه تو برنامه های طراحی وبش چه تو برنامه های گرافیکیش چه تو ....
پس از این فکر بیاید بیرون که منتظر کار شرکت باشید.

emperatour

Registered User
لایک‌ها
1
دکتر مشکل حل شد. اکروباتو ریختم رو مموری اصلی. الان هلو شده

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5

بله قربان

ببینید ، از خیلی وقت پیش ، داکیومنت ها که برای ویندوز موبایل می خواستید بگیرید ، نسخه پاکت داشتن ، ادوبی هم برداشت همراه نسخه پلت فورم پاکت پی سی ، یک برنامه ساخت که با برنامه اکتیو سینک یکپارچه می شه و خودش رو در conversion rules اون تعریف می کنه
یعنی وقتی شما از طریق اکتیو سینک می خواهی فایل منتقل کنی ، این شروع می کنه یک طوری فایل رو می چینه ، که در صفحه شما به صورت تک ستون قابل خوندن بشه
به این حالت در برنامه پاکت پی سی ش می گنreflow
البته ، شما حتی اگر فایل رو خام با کارت ریدر کپی کنی روی مموری هم امکان داره خود برنامه بتونه ری فلو کنه ، ولی همیشه این طور نیست بسته به شیوه کمپایل شدن فایل داره
در ضمن ، این حالت به درد ای بوک های اسکن شده نمی خوره ، چون عکس رو که نمی شه ستون کرد
در آخر اینکه ، شما حتی اگر کانورت هم نکرده باشید ، ولی دستگاه تون به اندازه کافی قوی باشه ( مثل دل اکسیم) راحت می تونید بخونید باهاش

بالا