برگزیده های پرشین تولز

مشكل در ارتباط با فلاپي درايو

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
با سلام.
از ديروز سيستم من فلاپي درايو را شناسايي نميكنه يا به عبارت بهتر اصلا چراغ فلاپي درايو روشن نميشه و در My Computer تو ليست درايوها اصلا درايو فلاپي نشون داده نميشه.اتصالات فلاپي را هم چك كردم همه چيز درست بود.چيز خاصي بنظرم نميرسه.آيا ممكنه فلاپي مشكل پيدا كرده باشه يا سوخته باشه؟
منتظر راهنمايي و نظرات دوستان هستم.
با تشكر.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
با سلام.
از ديروز سيستم من فلاپي درايو را شناسايي نميكنه يا به عبارت بهتر اصلا چراغ فلاپي درايو روشن نميشه و در My Computer تو ليست درايوها اصلا درايو فلاپي نشون داده نميشه.اتصالات فلاپي را هم چك كردم همه چيز درست بود.چيز خاصي بنظرم نميرسه.آيا ممكنه فلاپي مشكل پيدا كرده باشه يا سوخته باشه؟
منتظر راهنمايي و نظرات دوستان هستم.
با تشكر.
در چه زمانی چراغ درایو روشن نمی شود ؟؟

حتی لحظات اولی که سیستم دارد همه چیز را چک می کند ؟؟

در بایوس نگاه کرده اید که شاید به شکل تصادفی ، فلاپی را disable نکرده باشید .

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
در چه زمانی چراغ درایو روشن نمی شود ؟؟

حتی لحظات اولی که سیستم دارد همه چیز را چک می کند ؟؟

در بایوس نگاه کرده اید که شاید به شکل تصادفی ، فلاپی را disable نکرده باشید .

سلام بهروز جان سال نو را خدمت شما تبريك عرض ميكنم و آرزوي سالي توام با موفقيت و شادي را براي شما دارم.
بهروز جان در هيچ حالتي چراغ درايو فلاپي روشن نميشه.من به تنظيمات بايوس دست نزده ام آيا بايد تنظيم خاصي را انجام بدم؟در كدام قسمت؟ممكنه فلاپي سوخته باشه؟چون در Device Managment روي فلاپي كه كليك راست ميكنم نوشته اين وسيله به درستي كارميكنه و هيچ علامت پرسش زردرنگي هم وجود نداره.حتي يكبار Uninstall و مجدد نصب كردم ولي نشد.
با تشكر.

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
سلام بهروز جان سال نو را خدمت شما تبريك عرض ميكنم و آرزوي سالي توام با موفقيت و شادي را براي شما دارم.
بهروز جان در هيچ حالتي چراغ درايو فلاپي روشن نميشه.من به تنظيمات بايوس دست نزده ام آيا بايد تنظيم خاصي را انجام بدم؟در كدام قسمت؟ممكنه فلاپي سوخته باشه؟چون در Device Managment روي فلاپي كه كليك راست ميكنم نوشته اين وسيله به درستي كارميكنه و هيچ علامت پرسش زردرنگي هم وجود نداره.حتي يكبار Uninstall و مجدد نصب كردم ولي نشد.
با تشكر.
سلام

شرمنده که اول نشناختم . چون آواتار را تغییر داده بودی و من متوجه نشدم .

من هم برایت آرزوی موفقیت و شادی دارم در سال جدید .

اگر در device manager فلاپی را می شناسد پس می توان گفت که برد آن نسوخته است . ممکن است رابط بعد از برد قطع شده باشد . البته بهتر است هر کار سخت افزاری یکبار کل درایور را با نرم افزارهای ضد ویروس چک کنی . یه زمانی چنین ویروسی بود اما اون قدیم ها . ورژن جدیدش را نشنیده ام .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب بايد كابل ديتا فلاپي رو چك كنيد تنظيمات ستاپ سيستم رو به حالت default قرار دهيد .

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
سلام

شرمنده که اول نشناختم . چون آواتار را تغییر داده بودی و من متوجه نشدم .

من هم برایت آرزوی موفقیت و شادی دارم در سال جدید .

اگر در device manager فلاپی را می شناسد پس می توان گفت که برد آن نسوخته است . ممکن است رابط بعد از برد قطع شده باشد . البته بهتر است هر کار سخت افزاری یکبار کل درایور را با نرم افزارهای ضد ویروس چک کنی . یه زمانی چنین ویروسی بود اما اون قدیم ها . ورژن جدیدش را نشنیده ام .

خواهش ميكنم بهروز جان.ما خدمت شما ارادت داريم.شكل زير را مشاهده بفرماييد.در Device Manager همانطور كه مشاهده ميفرماييد Controller فلاپي درايو وجود داره ولي من اثري از درايور خود فلاپي درايو چيزي نميبينم.از نظر ويروس هم من از آنتي ويروس كاسپر كه هر روز هم آپديت ميشه استفاده ميكنم.البته چند وقتي هست كه كه در درايو ديگر سيستمم ويستا را نصب كرده ام و فكر ميكنم تمام اين قضايا به بعد از نصب ويستا برگرده.البته حدث ميزنم.شايد هم فلاپي سوخته باشه.اتصالات را كه چك كردم همگي سرجاش بود و قطعي نديدم.اين هم شكل:

40g4f9x.png

خوب بايد كابل ديتا فلاپي رو چك كنيد تنظيمات ستاپ سيستم رو به حالت default قرار دهيد .

طبق راهنمايي شما تنظيمات بايوس را به حالت Default برميگردانم ببينم درست ميشه يا خير.نتيجه را اعلام ميكنم.

باز هم از لطف شما دوستان گرامي تشكر ميكنم.

بالا