برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم؟

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50
سلام
کسی نیست راهنمایی کنه؟
چه دوربینی با بودجه 350 تومان خوبه خریداری بشه، چه معیارهای را باید رعایت در هنگام خرید دوربین!
همه میگن Canon، خوب راهنمایی دلیل، تو اکثر سایتها هم دیدم انگار سونی این وسط سوسک شده :p
حالا میگید Canon، چه مدلی با بودجه من مناسب تره؟؟

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببین شما اول از همه باید مشخص کنی که هدفت از خرید دوربین چیه؟ منظورم اینه که با دوربین میخوای دقیقا چیکار کنی؟ میخوای فط نیاز خونگی حل بشه و باهاش عکسای خونوادگی بندازی یا میخوای از طبیعت از فاصله دور عکس بندازی یا ... چون هر دوربینی یه مشخصاتی داره که بیشتر به درد یه کار خاص میخوره. مثلا اگر شما فقط برای نیاز خونگی میخوای بگیری نیازی نیست مگاپیکسل دوربینت خیلی بالا باشه ولی اگر میخوای از فاصله دور تو محیط باز عکس بگیری باید دوربینی بگیری که مگاپیکسل بالایی داشته باشه.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50
ببین شما اول از همه باید مشخص کنی که هدفت از خرید دوربین چیه؟ منظورم اینه که با دوربین میخوای دقیقا چیکار کنی؟ میخوای فط نیاز خونگی حل بشه و باهاش عکسای خونوادگی بندازی یا میخوای از طبیعت از فاصله دور عکس بندازی یا ... چون هر دوربینی یه مشخصاتی داره که بیشتر به درد یه کار خاص میخوره. مثلا اگر شما فقط برای نیاز خونگی میخوای بگیری نیازی نیست مگاپیکسل دوربینت خیلی بالا باشه ولی اگر میخوای از فاصله دور تو محیط باز عکس بگیری باید دوربینی بگیری که مگاپیکسل بالایی داشته باشه.

برای مصارف خانوادگی - دانشجویی - عکاسی از سوژهای طبیعت ، کلن دوربینی که تا چند وقتی هیج مشکلی از لحاظ کیفیتی نداشته باشم، زیاد حرفه ای نمی خوام باشه چون دوربین های حرفه ای از 600 به بالا هست ، بودجه من 300-350 هست برای خرید دوربین
حالا شما چی پیشنهاد میکنید،

اگه بگید چه معیارهای را برای خرید دوربین باید رعایت کنم ممنون میشم، چرا لنز مهمتر از پیکسل هست در دوربین های دیجیتالی؟

یه سوال دیگه برام مطرح شده، فرق Canon EOS 350d با Canon 350 چیه؟

تو رنج قیمت من به نظرتون چه دوربینی مناسب تر؟
تو فروم همه اشاره داشتید به Canon Power Shot S3is ، به چه دلایلی این مدل از CyberShoot T100 سونی بهتره؟
ممنون میشم اگه جواب سوال های منو بدید

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
این تایپیک رو خوندم، تایپیک جالبی بود اما حیف که ادامه پیدا نکرد............ :(

ادامه پیدا نکرد؟ شما همین سوالتون رو اونجا پرسیدید، فکر نمیکنم اینجا با اونجا فرقی داشته باشه!!!

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
فرق بین این 2 تا دوربینی که گفتی رو میتونی از لینک زیر ببینی:

Canon PowerShot 350 - Canon EOS 350D

کلا همیشه این رو بدون دوربینایی که EOS دارن بسیار کاملتر و حرفه ای تر از دوربینهای معمولی هستن.

در مورد خرید دوربین چون برای مصارف خونگی میخوای و مثل خودم عکاس حرفه ای نیستی بهتره دوربینی بخری که دارای لرزه گیر باشه. مثلا اگر بتونی در حد 500 تومن هزینه کنی یه دوربین خیلی خوب مثل S3IS میتونی بخری. البته این 500 تومنی که گفتم هزینه خود دوربین + 3پایه + باتری + حافظه 2 گیگ هست. به نظر من اگر بتونی تو این اندازه هزینه کنی تا چند سال نیازی به عوض کردن دوربین نداری. یه دوربین نیمه حرفه ای که بخاطر داشتن لرزه گیر فوق العاده عمل میکنه.

بین S3IS و T100 هم این دو تا لینک رو با هم مقایسه کن:

Canon PowerShot S3 IS - Sony DSC-T100

اما مهمترین چیزی که دوربین کنون داره و سونی نداره همون لرزه گیر هست که بعد از گرفتن دوربین متوجه میشی که چقدر ارزش داره. البته T100 تو خیلی زمینه ها قوی تر از S3 هست ولی به نظر منی که حرفه ای نیستم داشتن لرزه گیر خیلی خیلی مهمه و مثلا حاضرم از مگاپیکسل بالاتر سونی نسبت به کنون (تو این 2 مدلی که گفتی) بگذرم ولی لرزه گیر رو داشته باشم.

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50
ادامه پیدا نکرد؟ شما همین سوالتون رو اونجا پرسیدید، فکر نمیکنم اینجا با اونجا فرقی داشته باشه!!!

اونجا 2-3 تا از بچه ها بودند میومدن راهنمایی میکردند بچه ها رو، اما یه چند وقتی هست تایپیک اونجا .... :(
شانس بد ماست دیگه ...

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50
فرق بین این 2 تا دوربینی که گفتی رو میتونی از لینک زیر ببینی:

Canon PowerShot 350 - Canon EOS 350D

کلا همیشه این رو بدون دوربینایی که EOS دارن بسیار کاملتر و حرفه ای تر از دوربینهای معمولی هستن.

در مورد خرید دوربین چون برای مصارف خونگی میخوای و مثل خودم عکاس حرفه ای نیستی بهتره دوربینی بخری که دارای لرزه گیر باشه. مثلا اگر بتونی در حد 500 تومن هزینه کنی یه دوربین خیلی خوب مثل S3IS میتونی بخری. البته این 500 تومنی که گفتم هزینه خود دوربین + 3پایه + باتری + حافظه 2 گیگ هست. به نظر من اگر بتونی تو این اندازه هزینه کنی تا چند سال نیازی به عوض کردن دوربین نداری. یه دوربین نیمه حرفه ای که بخاطر داشتن لرزه گیر فوق العاده عمل میکنه.

بین S3IS و T100 هم این دو تا لینک رو با هم مقایسه کن:

Canon PowerShot S3 IS - Sony DSC-T100

اما مهمترین چیزی که دوربین کنون داره و سونی نداره همون لرزه گیر هست که بعد از گرفتن دوربین متوجه میشی که چقدر ارزش داره. البته T100 تو خیلی زمینه ها قوی تر از S3 هست ولی به نظر منی که حرفه ای نیستم داشتن لرزه گیر خیلی خیلی مهمه و مثلا حاضرم از مگاپیکسل بالاتر سونی نسبت به کنون (تو این 2 مدلی که گفتی) بگذرم ولی لرزه گیر رو داشته باشم.

ُ
S3 رو قیمت کردم دوروبر 380 بود، کلن شما نظرتون رو بودجه که من دارم S3IS هست؟
به نظرتون اگه 2-3 ماه صبر کنم قیمت EOS پایین نمیاد، نمونه عکس هاشو دیدم در هر موقعه از روز ، واقعا که عالی بود بقول معروف سونی باید لونگ بندازه البته فقط تو عکاسی

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام
کسی نیست راهنمایی کنه؟

http://forum.persiantools.com/t27112-page18.html
286.gif

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوستان

من یک تجربه بسیار تلخ با گارنتی پارس الرمس دارم 12 روز پیش با این گارنتی کنون A540 خریدم ولی وقتی دیدم دروبینم خرابه ،مشکل دوربین رو قبول نکردن(مشکل دوربینم پیسکل سوخته بود)

هر دوربینی میخواین و فکر میکنید خوبه بخرید اما قبلش این لینک رو هم بخونید که در مورد گارانتی پارس الرمس و تجربه تلخ من بود

http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1072024

موفق باشید

بالا