برگزیده های پرشین تولز

Copyright فیلم ایرانی ؟!

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
من یه زمانی(هنوز هم) سر این که copyright فیلم های ایرانی رو رعایت کنم خیلی حساس بودم.
اما خوب آخه وقتی یه فیلمی رو میبینی و از اون خوشت نمیاد، میبینی که به آرمان فیلمی تو اصلا نزدیک نیست، دیگه از ارزش میفته دیگه، نمی افته؟!!
آخه این فیلم های ایرانی اکثرا سر دارن اما ته ندارن. نمیدونم، طرف میخواد یه منظور ساده ای رو برسونه، میره فیلم میسازه، خوب شروع میشه، اما نمیتونه تمومش کنه، نمیدونم شما چه نظری دارید ، ولی مثلا فیلم هایی مثل کافه ترانزیت و بید مجنون و از این قبیل این طوری هستن به نظر من.

وقتی میبینم فیلمی این طوریه دیگه copyright اش برا من بی ارزش میشه، چون خود فیلم دیگه بی ارزش شده.

یه بحث دیگه هم فیلم هایی که از تلویزیون پخش میشن ، دیگه به نظر من این جور فیلم ها دیگه copyright ای ندارن.
چون هر کسی میتونه اون هارو ضبط کنه و ...

امیدوارم این بحث با قوانین فروم منافاتی نداشته باشه.
108.gif

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
مرسی !! چقدر طرف دار های فیلم های وطنی تو این forum زیاد هستن !!!
104.gif

Lolitta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه زمانی(هنوز هم) سر این که copyright فیلم های ایرانی رو رعایت کنم خیلی حساس بودم.
اما خوب آخه وقتی یه فیلمی رو میبینی و از اون خوشت نمیاد، میبینی که به آرمان فیلمی تو اصلا نزدیک نیست، دیگه از ارزش میفته دیگه، نمی افته؟!!
آخه این فیلم های ایرانی اکثرا سر دارن اما ته ندارن. نمیدونم، طرف میخواد یه منظور ساده ای رو برسونه، میره فیلم میسازه، خوب شروع میشه، اما نمیتونه تمومش کنه، نمیدونم شما چه نظری دارید ، ولی مثلا فیلم هایی مثل کافه ترانزیت و بید مجنون و از این قبیل این طوری هستن به نظر من.

وقتی میبینم فیلمی این طوریه دیگه copyright اش برا من بی ارزش میشه، چون خود فیلم دیگه بی ارزش شده.

یه بحث دیگه هم فیلم هایی که از تلویزیون پخش میشن ، دیگه به نظر من این جور فیلم ها دیگه copyright ای ندارن.
چون هر کسی میتونه اون هارو ضبط کنه و ...

امیدوارم این بحث با قوانین فروم منافاتی نداشته باشه.
108.gif

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

اگه همه این جوری فکر کنند ... سینمای ما آینده درخشانی خواهد داشت ! :wacko: :wacko: :wacko:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
بحث کپی رایت وقتی مطرحه و ارزش بیشتری داره که پول و سود مطرح باشه
lotsocoffee.gif
... الان این وضع تو ایران برقرار نیست زیاد ... مثلا صدا و سیما که قبلا برای گرفتن امتیاز پخش فلان فیلم 50 میلیون می داد .. الان ظاهرا 10-20 میلیون بیشتر نمیده و تازه میگه هرچند بار که خواستم هم پخش می کنم ... سینماگرهای بیچاره هم مجبورن قبول کنن ...
hu2_17.gif

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
پس این عرق ملی ما الکیه (یعنی 1 دست صدا نداره !! )

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
پس این عرق ملی ما الکیه (یعنی 1 دست صدا نداره !! )
داری بیخودی خسته میکنی خودتو , این کارا هیچ نتیجه ای نداره , کپی رایت فقط قانون نیست یه فرهنگ هست ! که حالا حالا ها تو ما ایرانی ها جا نمیفته , بخوان اجرا کنن باید یه مجازات خیلی شدید براش بزارن.

خوب وقتی همین الان کلی ادم دارن از نبود کپی رایت سود میکنن دیگه کاری نمیشه کرد .
در ضمن کپی رایت به فیلم خوب یا بد ربط نداره , همه رو شامل میشه.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
داری بیخودی خسته میکنی خودتو , این کارا هیچ نتیجه ای نداره , کپی رایت فقط قانون نیست یه فرهنگ هست ! که حالا حالا ها تو ما ایرانی ها جا نمیفته , بخوان اجرا کنن باید یه مجازات خیلی شدید براش بزارن.

خوب وقتی همین الان کلی ادم دارن از نبود کپی رایت سود میکنن دیگه کاری نمیشه کرد .
پس بهتره هیمن جا این بحث رو تموم کنیم و با خیالی آسوده و راحت کپی کنیم !
راستی وضع کپی رایت تو کشور های دیگه چطوریه؟ مثلا یه کسی که از همه چی کپی کرده تو خونه برای خودش نگه میداره و فروش هم نداشته خوب مجازات نمیشه که ؟ (اگه اون ها رو در اینترنت SHare کنه چی؟ ؟)

ocarina3

Guest
لایک‌ها
0
فیلم و اینا رو کار ندارم(چون دنبالش نیستم)
اما خوب سعی دارم و داشتم که تو نرم افزار اگه داخلی باشند از نسخه اصلی و شرکتی اون استفاده کنم.. با وجود اینکه کپی اون از اصلش خیلی راحت تر گیر بیاد...
در مورد نرم افزارهای ساخت بلاد کفر هم خوب معلومه...

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
فیلم و اینا رو کار ندارم(چون دنبالش نیستم)
اما خوب سعی دارم و داشتم که تو نرم افزار اگه داخلی باشند از نسخه اصلی و شرکتی اون استفاده کنم.. با وجود اینکه کپی اون از اصلش خیلی راحت تر گیر بیاد...
در مورد نرم افزارهای ساخت بلاد کفر هم خوب معلومه...
اتفاقا تا حالا حساسیت من در مورد نرم افزار های داخلی خیلی کمتر بوده! چون احتمالا خیلی کار خاصی نداشتم یا اگر هم داشتم انقدر نرم افزار باگ و غیره داشته که دیدم ارزش پولی رو که میگیرن نداره. نمیدونم...
37.gif

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74

الان برای کمربند و سرعت غیر مجاز جریمه 10-20 تومنی که میزارن اگر جریمه شده زورش برسه پلیسرو میخواد خفه کنه.

برای کپی رایت خوده مردم زیر بار نمیرن...
قانون گذاشتن و نظارت اونقدرها هم سخت نیست(نسبت به قبول از سوی مردم)

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
پس بهتره هیمن جا این بحث رو تموم کنیم و با خیالی آسوده و راحت کپی کنیم !
راستی وضع کپی رایت تو کشور های دیگه چطوریه؟ مثلا یه کسی که از همه چی کپی کرده تو خونه برای خودش نگه میداره و فروش هم نداشته خوب مجازات نمیشه که ؟ (اگه اون ها رو در اینترنت SHare کنه چی؟ ؟)
اره کپی کن :D خودمون هم بهتر از همه میدونیم , بهتره با خودمون صادق باشیم , عدم وجود کپی رایت بیشتر از همه برا خودمون سود داشته ! یکی رو میخوام پاشه بگه " حرفت درست نیست" :D
و میدونیم که مردم ایران تو نرم افزار بیشتر از مردم کشورهای اروپایی حالیشونه و خیلی زیاد تر میدونند .
طبیعی هم هست , ما فتوشاپ رو میخریم 500 تومن اونا میخرن 600$ , ما ویندوز میگیریم 500 تومن اونا میخرن 250$ , .....
تازه 500 تومن هم ماله گذشته بود , من اینجا یجایی رو میشناسم , میری هر کارتون یا موزیک یا نرم افزاری که میخوای رو بر میداری قشنگ توی قاب (بقول خودمون ارجینال :D) سیصد تومن , عمده بخری 190 تومن :blink:
اندازه یه سی دی خام :D
--
تو کشورهای دیگه اگه یه نرم افزار پیدا کنند تو کامپیوترت که لایسنز نداشته باشه یعنی خریداری نشده باشه , به اندازه ای جریمت میکنند که دیگه اصلا به کامپیوتر دست نزنی :D معمولا چندین برابر قیمت خود نرم افزار جریمه میکنن.

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
بله کاملا موافقم :
اره کپی کن خودمون هم بهتر از همه میدونیم , بهتره با خودمون صادق باشیم , عدم وجود کپی رایت بیشتر از همه برا خودمون سود داشته ! یکی رو میخوام پاشه بگه " مرد میخوام پاشه بگه حرفت درست نیست"

خدا از ما نگیره این نعمت های فراوون رو! و کاش که بتونیم خوب استفاده کنیم !

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
وبلاگ آموزش فرانسوی

راستی آقا مهدی من هم خیلی علاقه دارم یاد بگیرم French رو . چون انگلیسی رو در حد قابل قبولی بلدم(اما مدرک ندارم
254.gif
)

لطفا اگر منبع خوبی سراغ دارید معرفی کنید.
البته من بیشتر با دیدن فیلم های فرانسوی علاقه مند شدم که یاد بگیرم.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
شما یکی دو هفته بعد به وبلاگم سر بزن , خیلی پربار تر میشه , و لینک ها زیادی میزارم . منم انگلیسی یکم بلدم و مدرک ندارم :D مدرک به چه دردی میخوره

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
در همین راستا ، دوتا پستاین تاپیک رو مطالعه کنید ، بانمکه ... ( یادش بخیر ، مال یه سال پیش
man.gif
)

mohammad1992

Registered User
لایک‌ها
461
بچه ها من یا کپی رایت موافقم من در حال حاضر بیش از 1000 فیلم ایرانی دارم که همشم اورجینال هست. ولی خارجی ها رو چیکار کنم اورجینال گیر نمیاد مجبورم کپی بگیرم
بله همچین ادم قانون مندی هستم

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
راستی آقا مهدی من هم خیلی علاقه دارم یاد بگیرم French رو . چون انگلیسی رو در حد قابل قبولی بلدم(اما مدرک ندارم
254.gif
)

لطفا اگر منبع خوبی سراغ دارید معرفی کنید.
البته من بیشتر با دیدن فیلم های فرانسوی علاقه مند شدم که یاد بگیرم.
اگه انگلیسی رو تا حد قابل قبولی بلدی این سایت خیلی خوبیه برای یادگیری زبان های زنده دنیا
https://www.duolingo.com/
برای من به دلایل نامعلومی کار نمیکنه ولی خیلی ها دارن باهاش کار میکنن
مجبور شدم برم 16000 تومن پول بدم کتاب آموزشی بگیرم ولی شما اگه میتونی با این سایت کار کن

extract

Registered User
لایک‌ها
109
کپی رایت زمانی معنی میده ک برابر هزینه ای ک شمار شارژ میکنن کیفیت مناسب ارائه بدن ک متاسفان در مورد اکثر کالاهای ایرانی چ نرم افزار چ فیلم یا هر چیز دیگه ای اینطور نیست
من در حال حاضر میتنم بگم تو عالم موسیقی شاید ده بیست تا خواننده داخل ایران باشن ک کاراشون ارزش رعایت کپی رایت رو داره و بقیه فقط پول دور ریختنه
این مسالو در مورد بقیه موارد هم بکارببرید ک وقتی من بهترین اهنگ های خواننده های مطرحی رو مثل داریوش و ابی و قمیشی و غیره وذالک میتونم ب صورت رایگان گش بدم و ببینم چرا باید بابت آهنگ های خواننده هایی مثل جعفر غلامی، یا شاغلام حسنی پول بدم
(این اسامی صرفا فلبداهه بود ولی چون خواننده ها زیاد شدن در صورت شابه هیچ غرضی در کار نیوده :D)

mondert

Registered User
لایک‌ها
1,425
اگه انگلیسی رو تا حد قابل قبولی بلدی این سایت خیلی خوبیه برای یادگیری زبان های زنده دنیا
https://www.duolingo.com/
برای من به دلایل نامعلومی کار نمیکنه ولی خیلی ها دارن باهاش کار میکنن
مجبور شدم برم 16000 تومن پول بدم کتاب آموزشی بگیرم ولی شما اگه میتونی با این سایت کار کن
پستی که نقل قول کردی واسه 7 سال پیشه :general705:

بالا