برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی شبکه ی خانگی برای استفاده از دی اس ال

وضعیت
موضوع بسته شده است.

voltan

Guest
لایک‌ها
2
میخواستم اگه ممکنه تجهیزات و نرم افزار های لازم رو برای راه انداختن یه شبکه ی کوچیک توی خونه که دو تا کامپیوتر رو به هم و به خط دی اس ال وصل کنه بگید

مودم دی اس ال من huawei و از شرکت داتک نت دارم و این مودم فقط یه خروجی اترنت داره مدلش هم mt800 . امکانش هست روی هر دو سیستم ویندوز xp نصب باشه و وصل شدن به نت از هر کامپیوتر نیازی به روشن بودن اون یکی نداشته باشه

چی قطعاتی باید بخرم؟:rolleyes:

skyx

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اين سوال من هم هست

P.I.T.A

کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
11
راه حلش اينه كه شما يك سوييچ چهار پورته بخريد خروجي اترنت مودمتون را به سوييچ وصل كنيد و اگه مودمتون سرويس NAT داره فعالش كنيد بعد با هر دو تا كامپيوترها را به سوييچ وصل كنيد

sppp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میخواستم اگه ممکنه تجهیزات و نرم افزار های لازم رو برای راه انداختن یه شبکه ی کوچیک توی خونه که دو تا کامپیوتر رو به هم و به خط دی اس ال وصل کنه بگید

مودم دی اس ال من huawei و از شرکت داتک نت دارم و این مودم فقط یه خروجی اترنت داره مدلش هم mt800 . امکانش هست روی هر دو سیستم ویندوز xp نصب باشه و وصل شدن به نت از هر کامپیوتر نیازی به روشن بودن اون یکی نداشته باشه

چی قطعاتی باید بخرم؟:rolleyes:
اره یک سوییچ لازم دارید . مودم را باید در حالتی قرار بدین که خودش کانکت کنه اگه خواستین pm بدین تا تنظیمات mt800 رو بهتون بگم

voltan

Guest
لایک‌ها
2
اگه وقت کردید اینجا بگذارید توضیحات رو
پس لزومی نداره حتما یه کامپیوتر همیشه روشن باشه مودم رو روشن کنم و یکی از کامپیوتر ها رو هم روشن کنم حل میشه دیگه؟
راستی سویچ دی لنک بگیرم دیگه؟ ممکنه مشخصات و قیمتش رو لطف کنید؟ فکر کنم کوچیکترن سویچ 4 تا 5 تا اترنت داشته باشه همون باید برای من بس باشه

ninox

Registered User
لایک‌ها
0
اره یک سوییچ لازم دارید . مودم را باید در حالتی قرار بدین که خودش کانکت کنه اگه خواستین pm بدین تا تنظیمات mt800 رو بهتون بگم

دوست عزيز لطفا تنظيمات مربوط به mt800 رو همينجا بگين...
ممنون.

P.I.T.A

کاربر فعال
لایک‌ها
11
شما بايد اين دو سرويس رو روي مودمتون فعال كنيد DHCP و NAT اگه يكم داخل تنظيمات بگردي پيداش ميكني

voltan

Guest
لایک‌ها
2
والا من مودم رو هیچ تنظیمی نکردم فقط 5 تا آی پی و دی ان اس و ... زدم توی تنظیمات کارت شبکه
این تنظیمات رو میشه از پشتیبانی شرکت پرسید بیشتر میخواستم یه اطلاعات اولیه خودم داشته باشم . راستی تنظیم ویندوز چطوریه؟ کار خاصی لازم داره؟

P.I.T.A

کاربر فعال
لایک‌ها
11
از پشتيباني شركت بپرسيد. ويندوز تنظيم خاصي نياز نداره

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
تا اونجایی که سواد من قد می ده!!!!فقط دو فروند کارت شبکه می خوای...دی اس ال رو رو یکی وصل می کنی بعد یه کابل کراس از کارت شبکه این دستگاه می زنی پشت کارت شبکه اون یکی...آی پی یکی رو می زاری 192.168.0.1 و اون یکی رو می ذاری 192.168.0.2.....حالا می ری روی کامکشنی که برای دی اس ال ساختی راست کلیک می کنی و شیرش می کنی می تونی توی هلپ ویندوز هم اینو سرچ کنی internet conection sharing

P.I.T.A

کاربر فعال
لایک‌ها
11
تا اونجایی که سواد من قد می ده!!!!فقط دو فروند کارت شبکه می خوای...دی اس ال رو رو یکی وصل می کنی بعد یه کابل کراس از کارت شبکه این دستگاه می زنی پشت کارت شبکه اون یکی...آی پی یکی رو می زاری 192.168.0.1 و اون یکی رو می ذاری 192.168.0.2.....حالا می ری روی کامکشنی که برای دی اس ال ساختی راست کلیک می کنی و شیرش می کنی می تونی توی هلپ ویندوز هم اینو سرچ کنی internet conection sharing
اين روشي كه شما ميگيد درسته منتها زماني كار ميكنه كه كامپيوتر اول روشن باشه اگه كامپيوتر اول را خاموش يا حتي Restart كنيم كامپيوتر دوم هم از اينترنت قطع ميشه اما اگه از يك سوييچ استفاده بشه دوتا كامپيوتر بطور مستقل به اينترنت وصل ميشند.
حالا هر كسي بسته به نياز ميتونه يكي ازين دو روش را انتخاب كنه....
23_1_21.gif

_nima

Guest
لایک‌ها
0
من هم ADSL دارم و برای ICS این کارهارو کردم.
چون ما تو خونمون 3 تا لپ تاپ داریم و همشون هم وایرلس دارن پس اولین قدم گرفتن یه access point بودش که D-Link 2100 گرفتم. مودم ADSL من هم یه پورت اترنت داره. اکسس پوینت من هم یه اترنت داره. پس نتیجه چی بیده؟ با یه کابل استریت (استریت باید باشه نه کراس. کراس برای انتقال اطلاعات بین کامپیوتر هست ولی استریت انگاری تمام پینهای دو تا دیوایس به هم وصل هستن). از این به بعدش رو باید یه کم با مودمت ور بری و سرویس NAT رو توش راه بندازی. بعد میتونین بهش وصل بشین. هیچ نیازی هم به روشن بودن کامپیوتر دیگری نیست. همین الان که من در خدمت شما هستم فقط اکسس و مودم و کامپیوترم روشن هست.
اگه میخای هم زمان بتونی با چند تا کامپیوتر به اینترنت وصل بشی باید هر کی میخاد به اینترنت وصل بشه ipشو دستی 0.1 بذاره و بقیه هم gate و dns رو 0.1 بذارن یه کم دردسر داره.
ما یه زمانی یه PC برای این کار گذاشتیم که هی دستی ip ندیم. به pc آی پی 0.1 داده بودم gate و dns لپ تاپها رو هم 0.1 گذاشته بودم ولی این طوری باید تمام وقت اون کامپیوتره روشن میبود و با اون dial می کردیم. ولی الان رو هر لپ تاپ یه کانکشن ساختم که با زدن روش پورت mini wan رو باز میکنه و user pass رو چک میکنه و وصل میشه.

با این کار از هر جای خونه میشه به اینترنت بیسیم وصل شد (میشه مثل کشورهای اجنبی!!)
دارم از خواب میمیرم. اگه غلط املایی داشتم ببخسین. شب بخیر

voltan

Guest
لایک‌ها
2
امروز یه قیمت گرفتم دو مدل سویچ دی لینک 5 پرت یکی 19 تومن یکی 20 تومن چون عجله داشتم دقت نکردم دقیقا مدل ها چی بود ولی با هم فرق داشت ( فکر کنم 20 تومنیه تا سرعت 1000 مگ ساپرت میکرد) اکسس پوینت هم 80 به من قیمت دادن

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
امروز یه قیمت گرفتم دو مدل سویچ دی لینک 5 پرت یکی 19 تومن یکی 20 تومن چون عجله داشتم دقت نکردم دقیقا مدل ها چی بود ولی با هم فرق داشت ( فکر کنم 20 تومنیه تا سرعت 1000 مگ ساپرت میکرد) اکسس پوینت هم 80 به من قیمت دادن

کارهایی که میگم تعقیب کن .
1 کامپیوتر ها رو به هاب وصل کن .
هاب رو به مودم وصل کن.
همشو روشن کن .
آی پی کامپیوتر ها رو 192.168.1.4 و 192.168.1.3
ساب نت رو 255.255.255.0
گت وی 192.168.1.1

دی ان اس رو 192.168.1.1

هالا تو اکشپلورر : 192.168.1.1
یوزر و پس رو admin بده.
برو atm settıng
سطر 5 ppp on کن
سطر 6 pppoe on کن

یورزر و پس رو که از شرکت دادن وارد کن ( همونجا ، جا باز شده .)
statıos رو الویز آن بزار .
تو قسمت دی اچ سی پی dhcp on کن
سیو و ریبوت کن .
چراغ دوم از بالا پس از اینکه سبز چشمک میزنه و ثابت میشه یعنی به شبکه وصلی . ولی حالا پس از مدتی نارنجی میشه . یعنی نیازی به وارد کردن یوزر از کامپیوتر نیس. مودم وصله !!!!!!!خودش یوزر پس رو چک کرده .

حالا پی سی ها وصلند.
اگه نیستند خبر بده .
اگه تبریزی میام از نزدیک کمک میکنم . ( بی منت )

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا