برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
سلام
شما از بلو شنل گرما حس کردید؟ مطمعنید؟ من توی خوزستان توی گرما از خنکی این عطر لذت میبرم، راستی برام خیلی عجیبه گفتید بوی زنگ زدگی حس کردید!
از وقتی بوی بلو شنل رو شنیدم، شد سوگلیم توی عطرا ، واقعا بوی تمیز و شیکی داره!

گرما نه به صورت خیلی زیاد نمره بدم از 0 تا ده گرماش رنج سه یا چهار داشت اینم اضافه کنم باید عطر رو بیرون خونه هم تست کنم تو فضای باز به نظرم بهتر میشه تشخیص داد
واسه خودمم عجیب بود بوی زنگ زدگی
روی لباس این بو رو نمیداد فقط روی دستم این اتفاق افتاد
کلا عطر مقوله عجیب و جالبی هست برام
روز های اینده دوباهر تست می کنم و خبر میدم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
آقا اینو خداوکیلی جدی میگم!
یکی از بیرون بیاد نوشته های ما رو بخونه؛ احتمالا حیرت می کنه از این همه شیفتگی و اعتیاد به عطر. پیش خودش میگه اینا دیگه کین؟!
از شما چه پنهون؛ خودمم گاهی از بیرون به رفتارم در مقابل عطرها نگاه می کنم؛ کاملا متوجه میشم که این رفتار"نرمال" نیست!
به قول مولوی:
خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش
بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
حالا حکایت ماست. این همه عطر داریم؛ چشم مون دنبال عطرای دیگه است. هیچ جوره نه سیر می شیم نه خسته. به امید ساختن یک رایحه جدید؛ ریسک می کنیم عطرها رو ترکیب می کنیم؛ نتها رو بالا و پایین می کنیم؛ ببینیم چی در میاد ازش. گاهی شاکی میشیم از نتیجه و می گیم؛ عجب اشتباهی کردیم اینو ریختیم تو اون! گاهی هم می گیم ای ول پسر! چی ساختی!
به بهرام گفتم یه بار. دلم می خواست تو 2 تا مدرسه درس می خوندم. یکی مدرسه هاگوارتز(!)؛ یکی هم مدرسه عطرسازی. اولیش که فقط تو فیلم وجود داره. اما دومیش در فرانسه هست. آخ اگه پام می رسید فرانسه ...
راستی امشب تو پاتوق غایب داریم! یکی از بچه های ثابت پاتوق امشب هنوز پست نداده!
البته دیر هم نکرده چون شبا تا پاسی از صبح میشینه عطربازی می کنه.

منم این حسو دارم خیلی وقتها. نوشته های خودم رو که میخونم به خودم میگم این همه تعریف و تمجید و احساس نسبت به یه عطر واقعا علتش چیه؟! فکر کنم علتش جز هنر نیست. به هر صورت عطر سازی و عطربازی خودش از عشق به هنر میاد... بقول حافظ:
عشق میورزم و امید که این فن شریف
چون هنرهای دگر موجب حرمان نشود

شما کجا ما کجا
ولی رضا جان بهتر می دونی خیلی از کارها اسانس اش وجود نداره یا اگه داره کار های ضعیفی هستند که حتی مورد پسند شما نبوده.
خیلی از روایح کار خوب تو اسانس ها ندارند مثل کارهای چوبی و بعضی از کارهای خاص.
گذشته از همه اینها کارهایی وجود داره که سازنده اش بخاطر خلاقیت و هوش بالایی که بخرج داده یه اثر هنری در تاریخ خلق کرده. نمیشه ادم خودش رو راضی کنه که اون اثر رو نبینه حتی اگه خودش دستش پر باشه.
خودم اولویت اولم اینه که اسانس خوب یه عطر رو تهیه کنم ولی معمولا کارهایی که همه پسند هستند و بازار بهشون علاقه داره اسانس شون تولید میشه. و کارهای خوب و خاص که خیلی مهم هستند بی پاسخ می مانند

آقا آرش دقیقا مثال خوبی زدین، هر عطری مثل یک تابلو و اثر هنریه!
در مورد اسانس هم متاسفانه برای همه عطرهای خوب موجود نیست. مثلا لالیک رو که شما اینقدر تحقیر میکنید، اودکلن ورژن قدیمش از نظر پخش و رایحه بسیار عالیه! من اودکلن فیکش رو هم تست کردم بازم خوب بود، نمیدونم چرا اسانسش اینجوریه...

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
این مطلب رو چند وقت پیش دیدم
(میزارم تا داغ دلت تازه بشه:general703:)

isipca_page_accueil_v1_0.jpg

یکی از بهترین موسسات آموزش خصوصی عطرسازی در کشور فرانسه ISIPCA نام دارد. این واژه مخفّف عبارت ذیل به معنای “موسّسه ی عالی بین المللی عطر، موادِّ آرایشی و طعم” است.

Institut supérieur international du parfum, de la cosmétique et de l’aromatique alimentaire

محل این آموزشگاه نزدیک شهر پاریس می باشد. آدرس اینترنتی این موسّسه به شرح ذیل می باشد:

https://www.isipca.fr/en
پ.ن: اگه رضا اینجا بود بچه خرخونشون میشد. همه داشتن عکس می گرفتن رضا تو ازمایشگاه است داره ترکیب می کنه

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128

isipca_page_accueil_v1_0.jpg

یکی از بهترین موسسات آموزش خصوصی عطرسازی در کشور فرانسه ISIPCA نام دارد. این واژه مخفّف عبارت ذیل به معنای “موسّسه ی عالی بین المللی عطر، موادِّ آرایشی و طعم” است.

Institut supérieur international du parfum, de la cosmétique et de l’aromatique alimentaire

محل این آموزشگاه نزدیک شهر پاریس می باشد. آدرس اینترنتی این موسّسه به شرح ذیل می باشد:

https://www.isipca.fr/en
پ.ن: اگه رضا اینجا بود بچه خرخونشون میشد. همه داشتن عکس می گرفتن رضا تو ازمایشگاه است داره ترکیب می کنه

داغ دل منم تازه کردی آقا آرش!
میگم بیاید با هم دسته جمعی اپلای کنیم بریم اونجا! به خدا داریم حیف میشیم:)

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
در مورد اسانس هم متاسفانه برای همه عطرهای خوب موجود نیست. مثلا لالیک رو که شما اینقدر تحقیر میکنید، اودکلن ورژن قدیمش از نظر پخش و رایحه بسیار عالیه! من اودکلن فیکش رو هم تست کردم بازم خوب بود، نمیدونم چرا اسانسش اینجوریه...
کامنتهای خریداران لالیک رو در سایت عطرافشان خوندین؟
آره واقعا. شب همونجا می خوابیدم! تو دانشگاه علم و صنعت هم بیشترین درسی که دوست داشتم آزمایشگاه بود. امشب هوایی شد این دل ما؛ بد جور. گناه ما چیه که چنین دانشگاهی تو کشورمون نیست؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
من یه زمان خودم فقط لالیک میزدم. منتها قبل ریفرموله شدن! الان انگار خیلی خراب شده...
اون رایحه خاص، پخش و موندگاری عالی داشت ولی حیف شد!

میگم حالا که همچین دانشگاهی نداریم اینجا، رضا واسه مجوز اقدام کن، پاتوق رو به موسسه آموزش عالی تبدیلش کنیم! :) به خدا کم از دانشگاه نیست اینجا. اساتید هم که هستن، ما هم تلمذ میکنیم...

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
رضا رفیقمون رو که میشناسی!
ببین در مورد اسپایس بمب چی نوشته، چقدر سلایق و برداشت ها متفاوته o_O
البته با جمله اخرش موافقم. دی"
زمان و مکان استفاده:

این عطر که یادآور جنگل و رنگ قهوه ای می باشد، برای مردان طرّاحی شده و مناسب روزهای سرد سال و در مجالس رسمی (مخصوصاً مراسمات سوگواری) می باشد و به هیچ وجه مناسب استفاده در اتاق خواب نیست.

شریف عطّار

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
رضا رفیقمون رو که میشناسی!
ببین در مورد اسپایس بمب چی نوشته، چقدر سلایق و برداشت ها متفاوته o_O
البته با جمله اخرش موافقم. دی"
زمان و مکان استفاده:

این عطر که یادآور جنگل و رنگ قهوه ای می باشد، برای مردان طرّاحی شده و مناسب روزهای سرد سال و در مجالس رسمی (مخصوصاً مراسمات سوگواری) می باشد و به هیچ وجه مناسب استفاده در اتاق خواب نیست.

شریف عطّار
من سه شب پیش به بالشم زدم و هنوزم بوش هست و خیلی هم راضیم. دیشب کریستال ورساچ نویر هم کنارش زدم برای خواب رفتم تو آسمونها! راستی محض کنجکاوی می پرسم؛ کسی هست شبا به بالشش عطر بزنه قبل خواب؟!

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
من سه شب پیش به بالشم زدم و هنوزم بوش هست و خیلی هم راضیم. دیشب کریستال ورساچ نویر هم کنارش زدم برای خواب رفتم تو آسمونها! راستی محض کنجکاوی می پرسم؛ کسی هست شبا به بالشش عطر بزنه قبل خواب؟!
به بالش نمی زنم
ولی معمولا قبل از خواب دیور استفاده می کنم و معمولا هم روی مچ دستم.
چون عادت دارم قبل از خواب ساعدم رو میزارم روی پیشونیم. اینطوری تا وقتی خواب ببره بوش رو حس می کنم
البته عطر دیشب هی وود بود

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128

من قبل خواب به تیشرتم میزنم. چندبار دوس داشتم این کار رو بکنم ولی ترسیدم ار لحاظ بهداشتی برای چشم مشکل ایجاد کنه... البته چاره اش رو هم پیدا کردم که بزنم به پشت ملحفه روی بالش! از امشب امتحان میکنم، امیدوارم خوابای خوب ببینم:)

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام دوستان عطرباز همگی خوش رایحه باشید
آقارضا @دل آهنگ ، تووی نت انتهایی جوبیلیشن امواج یک رایحه ناز و لطیف حس میکنم خیلی فکر کردم نفهمیدم چیه؟ تووی ریوو ادکلنش چرخیدم فقط مشکوکم اونجا نت ابتدایی از شاه توت گفته اینجا تووی انتهای اسانسش مشکوکم که شاه توته یا چیز دیگه ای ؟ عقلم به جایی راه نمیده ، شما کمک کنید

vahidxxx

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
84
سلام
سفارش دوم من از اقا رضا
لالیک انسر نویر ۳۰ گرم
هی وود کرم ۳۰ گرم
بلو شنل ۱۰ گرم
تغ هرمس ۱۰ گرم
سیلورسنت بوگارت ۱۰ گرم

Sent from my HUAWEI G750-U10 using Tapatalk

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
امروز دو تا اسپری بلو شنل بالای لباس و یه اسپری اسپایس پایین لباس زدم در کمال تعجب وقتی تو تاکسی نشستم خنکی بلو نل رو یهو حس کردم یه خنک با یکم لیمو ریز
بعدش تا چند مدت هی این خنکی به مشامم میرسید هی گرمای اسپایس یه جا قاطی میشدن یه جا جدا جدا
اسپایس گرم شیرین و یکم تند بود ولی بوی جالبی داشت
بعد گذشت یه ساعت و نیم دو ساعت دیگه بلو شنل رو متوجه نمیشدم و اسپایس بوش غلبه می کرد

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
یه حس قشنگ و عجیبی به نت انتهایی جوبیلیشن امواژ پیدا کردم همش یقه زیر پیرهنم رو بالا میکشم بوش میکنم. ، خیلی برام جالب بود روی زیر پیرهن نخی خودم بالای 18 ساعت داوم و موندگاری داشت البته من خالصش رو تست کردم بدون فیکساتور

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
آقارضا @دل آهنگ ، جوبیلیشن رو یک عطر شرقی سرخسی میدونند در نت پایانی از گیاه رمزآلود ((( مر ))) که یک گیاه آفریقایی و درمانی و ضدعفونی کننده است استفاده شده و بدلیل اینکه در کنار صمغ و عود و کندر و سدر قرار گرفته ، بخاطر همین تشخیصش شامه ای فوق العاده قوی میخواهد البته حضور خزه درخت بلوط در کارهم به این سردرگمی نت ها و مخصوصا نت پایانی کمک کرده است

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
درمورد اسانس رالف لورن همین بس که اینکار واقعا معجونی از زیباترین رایحه ها است کاری بسیار شیک و بنظر بنده اسپرت و همه پسند ، پخش و موندگاری خوبی داره این کار ، شاید در تست ابتدایی رایحه این کار بعضیها خیلی نپسندند اما با کمی زمان دادن حددا 45 دقیقه بعد از شروع تست ، واقعا در نت های میانی و نت انتهاوپایانی ،اینقدر نت پردازی های زیبا و شیکی از اینکار میگیرید که از لذت غرق شدن در روایح کار ،سیر نمیشید ، کاری گیرا و اغوا کننده ، بدطور در گیرش شدم چندین بار اسانس خالصش رو بدون فیکساتور تست کردم روی دستمال کاغذی با چند قطره ازش ، موندگاری بالای 14 ساعت گرفتم و بااینکه فیکساتور نداشت پخش عالی ازش گرفتم ، اینکار رو بهترین های مجلسی میدونم ، همه جوره مکانی رو میشه باخیال راحت باهاش راه انداخت و سربلند بود ، اگه میگم اسپورت نظرم اینه که هم مرد و هم زن ، براحتی باهاش کنارمیاند و لذت زیادی ازش میبرند ، تووی تست من در رتبه خودش تق هرمس رو جا میگذاره و در صدر میشینه بااینکه تق هرمس هم یلیه واسه خودش در نت پردازی های زیاد و گیرایی و شیکی کار ، فعلا این دوتا کار رو در لیست کارهایی که در نت پردازی های متناوب کم نمیارند و تک بو نیستند و خطی نیستند ، میدونم ، واقعا رضا @دل آهنگ ، بهترین ورژن موجود رو برای مجموعشوون ،از این دوتا کار، انتخاب کردند اون هم مثل سایر اسانسهاشوون ، تشکر ویژه ازشوون دارم

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
در ادامه تست به اجبار بلک افغان (نمیره از رو لباس تا بشوری، البته امیدوارم بعد شستن بره! )
یک پاف بلک افغان و دو پاف بلو آیس:
بوی یخ بلو آیس در کنار بوی عالی بلک افغان. چون بلو آیس شیرین نیست، شیرینی بلک افغان رو ملایم میکنه. پخش هم در حد 8 ساعت جفتشون دوام آوردن و خوب بودن. در کنار همدیگه هارمونی خوبی رو بوجود میارن. فقط بلو آیس رو زیادتر از این نزنید که خیلی بوی لطیفی به وجود میاره و از ابهت بلک افغان کم میکنه! :)

پ.ن: قبلا از نت اول توباکو وانیل خیلی خوشم میومد و دوس داشتم که خیلی غلیظتر میبود ولی الان عاشقش نت وانیلش شدم. مخصوصا در ترکیب با نت زعفرون و تمشک و چرم توسکان!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
یه سوالی چند وقتیه که توی ذهنم هست و دوس دارم بپرسم. دوستان عطرباز پاتوق هم لطف کنن منو راهنمایی کنن و تبادل آراء کنیم:
سوالم اینه که موندگاری به نظر شما یعنی چی؟ منظور اینه که وقتی شما بینی خودتو به لباس بچسبونی بوش بیاد یا اینکه مدت زمان پخش مطلوب مد نظرتونه؟

من به نظر خودم موندگاری یعنی تا زمانیکه پخش عطر وجود داره وگرنه جز دردسر چیزی نداره اون موندگاری نوع اول. چون شما تا شستشوی لباس مجبوری که یک نوع عطر بزنی (این دردسر وقتی مثلا شما کت و شلوار تنت هست و هر روز و هر هفته نمیتونی بشوری خیلی بیشتر نمایان میشه! )

پ.ن: البته این رو هم باید مد نظر داشت که بعضی عطرها و اسانس ها بعد از موندن بوی بدی از خودشون به جا میذارن و... که خب خداروشکر این موضوع تا الان در مورد اسانسهای آقا رضا نبوده.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
یه سوالی چند وقتیه که توی ذهنم هست و دوس دارم بپرسم. دوستان عطرباز پاتوق هم لطف کنن منو راهنمایی کنن و تبادل آراء کنیم:
سوالم اینه که موندگاری به نظر شما یعنی چی؟ منظور اینه که وقتی شما بینی خودتو به لباس بچسبونی بوش بیاد یا اینکه مدت زمان پخش مطلوب مد نظرتونه؟

من به نظر خودم موندگاری یعنی تا زمانیکه پخش عطر وجود داره وگرنه جز دردسر چیزی نداره اون موندگاری نوع اول. چون شما تا شستشوی لباس مجبوری که یک نوع عطر بزنی (این دردسر وقتی مثلا شما کت و شلوار تنت هست و هر روز و هر هفته نمیتونی بشوری خیلی بیشتر نمایان میشه! )

پ.ن: البته این رو هم باید مد نظر داشت که بعضی عطرها و اسانس ها بعد از موندن بوی بدی از خودشون به جا میذارن و... که خب خداروشکر این موضوع تا الان در مورد اسانسهای آقا رضا نبوده.
دقیقا با نظر اول توون که موندگاری همراه با پخش و همزمانی هر دو ، موافقم ، واینکه اگر کاری موندگاری داشت اما پخش نداشت و مجبور شدیم برای استشمام رایحه بینی رو به لباس بچسبونیم این که لذتی نداره ، اصل هموونی است که شما فرمودید ، در مورد اکثر کارهایی که آقای هادی @دل آهنگ ، برای بنده فرستادند این حس رو داشتم بااینکه خودشون هم خوب میدونند که اسانس خالص مصرف میکنم و خودم هم قبول دارم بدون فیکساتور مصرف کردن اسانس ، یعنی دقیق نرسیدن به نتها و عدم پخش خوب
نرولی پورتوفینیویی که برام فرستادند واقعا بدون فیکساتور مصرف کردم اینقدری که پخش ازش گرفتم زیاد رغبت نمیکنم به سمت فیکساتور برم ، مثل توسکان لدر عاشقش شدم ، طوریه این پورتوفینیو که دقیقا رایحه شکوفه های بهارنارج رو ازش میگیرم بدون فیکساتور ، وقتی مصرف میکنم همه قبل از حضور خودم ، حضور عطرم رو اعلام میکنند ، که فلانی چه عطری زدیا!!! حالا فرض کنید مثلا 30 یا 40 درصد لایتش کنیم ، واقعا محشر میشه

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام
به مدت زمانی میگن که طول میکشه تمام نت های عطر از بین بروند
عامیانه تر اینکه مدت زمانی که شما بوی عطر رو استشمام میکنید که همان تعریف دوم شماست
سیاست جدید اغلب شرکت های عطر سازی بسمت کاهش ماندگاری عطر هست

بالا