برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی سیستم یا همون سرور مرکزی برای گیم نت

2biachatkon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
ما یک گیم نت داریم.
چیزی شبیه محیط یک کافینت.( یک سرور با تعدادی کلاینت)
فرق سیستم های گیم نت با سیستم های محیط شبکه مثل یک کافی نت ، تفاوت در سخت افزار هست.
مثلا واسه کافی نت یه کلاینت معمولی و ساده که کارش فقط بازکردن سایت هست، کار رو راه میندازه؛ ولی برای گیم نت خود کلاینت باید حداقل رم 2 و گرافیک1 گیگ رو داشته باشن. حالا دیگه cpu و هارد هم هست و کشش قدرت مادربورد.

الان مدتی هست که تو فکر هستم نوع شبکه بندی و تجهیزات گیم نت رو تغییر بدم.
میخواستم بدونم با توجه به تغییرات جدید در فناوری های نوپا و سال 2015 که نزدیکیم هستیم، چیزی نیست که بشه یک سرور مرکزی برای گیم نت راه انداخت و کلاینتها به اون وصل بشن و شروع کنن بازی کردن؟

یه چیزی مثه تین کلاینت و سرور مرکزی که برای محیط های شبکه کوچیک استفاده میکنن.
ولی خوب همانطور که گفتم، برای گیم نت تجهیزات باید بالاتر باشه.

بنظر شما دوستان، چه راهی هست برای اینکه بتونیم یک سررو گیم قوی بزاریم و کلاینت هایی که فقط مانیتور دارن و کی بورد و ماوس.

یه همچین چیزی اینــــــــــــــــــــــــ یـــا ایــــــــــــــــــــــــــن

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام.
ما یک گیم نت داریم.
چیزی شبیه محیط یک کافینت.( یک سرور با تعدادی کلاینت)
فرق سیستم های گیم نت با سیستم های محیط شبکه مثل یک کافی نت ، تفاوت در سخت افزار هست.
مثلا واسه کافی نت یه کلاینت معمولی و ساده که کارش فقط بازکردن سایت هست، کار رو راه میندازه؛ ولی برای گیم نت خود کلاینت باید حداقل رم 2 و گرافیک1 گیگ رو داشته باشن. حالا دیگه cpu و هارد هم هست و کشش قدرت مادربورد.

الان مدتی هست که تو فکر هستم نوع شبکه بندی و تجهیزات گیم نت رو تغییر بدم.
میخواستم بدونم با توجه به تغییرات جدید در فناوری های نوپا و سال 2015 که نزدیکیم هستیم، چیزی نیست که بشه یک سرور مرکزی برای گیم نت راه انداخت و کلاینتها به اون وصل بشن و شروع کنن بازی کردن؟

یه چیزی مثه تین کلاینت و سرور مرکزی که برای محیط های شبکه کوچیک استفاده میکنن.
ولی خوب همانطور که گفتم، برای گیم نت تجهیزات باید بالاتر باشه.

بنظر شما دوستان، چه راهی هست برای اینکه بتونیم یک سررو گیم قوی بزاریم و کلاینت هایی که فقط مانیتور دارن و کی بورد و ماوس.

یه همچین چیزی اینــــــــــــــــــــــــ یـــا ایــــــــــــــــــــــــــن
سلام. عزیز سیستمی Client/Server ی وجود نداره که پردازش گزافیکی در سرور انجام بشه و برای کلاینها ارسال بشه. این سیستمی که لینک دادید یک کلاینت واسه بازی که آخرین کارت گرافیکی قدرتمند nVidia روش نصب شده و پردازندشم از سری Broadwell هست و کلا سیستم خفنی هستش به عنوان یک اجرا کننده بازی قدرتمند , اما نه در حد سرور. کلا پاسخ شما در این خصوص منفی هست و هنوز چنین ساختاری بصورت رسمی نیومده.

2biachatkon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اما در شیراز همچین چیزی راه اندازی شده حتی من شنیدم که همچین سیستمهایی رو میفروشن کلاینهای 8 ده 12 الی 24 تایی واسه گیم نت

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اما در شیراز همچین چیزی راه اندازی شده حتی من شنیدم که همچین سیستمهایی رو میفروشن کلاینهای 8 ده 12 الی 24 تایی واسه گیم نت
پس اگر شما یا دوستان موردی رو عملا دیدن با ذکر نوع شبکه و بازی بگن تا یه سرچی بزنیم. جالبه.

kaveh-gh

کاربر فعال سخت افزار
لایک‌ها
285
بنده هم ندیدم همچین چیزی رو . ولی توی محیط های شبکه که کاربری Game ندارن از نرم افزارهای مجازی سازی مثال Vmware ESX استفاده میشه و به تعداد مورد نیاز سیستم عامل روی یک یا چند سرور Run میکنند . هر چند میشه منابع تخصیصی رو برای هر سیستم عامل مشخص کرد اما فکر نمیکنم بشه برای گرافیک عملی باشه

2biachatkon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الان در شیراز یه نفر از دوستان هست که میخواد همچین طرحی رو پیاده سازی کنه آدرسش رو میگیرم یا شماره تماسش رو که باهاش در ارتباط باشید آخه من که از این چیزا سردر نمیارم
بازیهای معمول رو راحت ساپورت میکنه از وازکزافت و کانتر و درایور 2011 و ... تا کالاف نه رو راحت ساپورت میکنه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
الان در شیراز یه نفر از دوستان هست که میخواد همچین طرحی رو پیاده سازی کنه آدرسش رو میگیرم یا شماره تماسش رو که باهاش در ارتباط باشید آخه من که از این چیزا سردر نمیارم
بازیهای معمول رو راحت ساپورت میکنه از وازکزافت و کانتر و درایور 2011 و ... تا کالاف نه رو راحت ساپورت میکنه
کلا اگر بهشون بگید بیان توی همین انجمن و تاپیک شرکت کنند و طرحشونو ارائه بدن ممکنه مشتریهای زیادی براشون پیدا بشه.

بالا