برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
اگر کسی، کسی رو دوست داشته باشه هر عطری بزنه عاشق اون عطر میشه.
درود و شب خوش؛
این جمله رو باید با آب طلا نوشت!
بله در مورد اون حرفتون که گفتین اگه کاری به س... نداره و ....
من خانومم عطر سلطان رو خیلی خیلی دوس داره من بزنم در هر صورت دوستای عطر فروش عطر سلطان با پخش و ماندگاری بالا چیزی دارن ؟؟
اون اسم عطر ها هم که گفتین رو حتما امتحان میکنم ممنون دوست عزیزم زحمت کشیدی
دوست گرامی؛ عطر سلطان منتخب پاتوق در ابتدای زمستان میرسه. سایر دوستان هم مثل من منتظرن.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
منم با نظر بهرام عزیز موافقم. البته زنها برای خودشون عطر شیرین دوست دارند ولی معمولا دوست ندارند اقایون این بو رو بدن بیشتر تلخ و سنگین رو می پسندند. (بنابر نظرهای که خانم ها در گروه میزارن)
بهترین کاری که این دوستمون می تونه انجام بده اینه که وقت بزاره و قلق بویایی شخص مقابل رو بدست بیاره (اینکه از چه رایحه هایی بیشتر خوشش میاد) اونوقت حتی اگه عطر ارزون استفاده کنه هم نتیجه خوبی خواهد گرفت
------------------------------------------------------
الان یه عطر عجیب از یه برند نیش رو تست کردم به اسم فیل افریقایی.
فعلا نمی تونم در موردش نظر کامل رو بدم. فقط همین رو بگم که یه بوی شیرین که یه رایحه بد همراهش هست. مثل اینکه یمقدار مشک رو برداری بری تو طویله بو کنی. :general507: (بقول اون ضرب المثل که میگه وصف العیش نصف العیش)
Afrika Olifant Nishane
خوشم میاد عطرش هم یونی هست.
دوست گرامی؛ عطر سلطان منتخب پاتوق در ابتدای زمستان میرسه. سایر دوستان هم مثل من منتظرن.
من تا حالا تست اش نداشتم ولی احتمال قریب به یقیت باید بوش برام اشنا باشه.

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
مثل اینکه یمقدار مشک رو برداری بری تو طویله بو کنی
سلام و صبح همگي بخير و آرامي
بنده حدود 10 سال پيش از شخصي كه از آنطرف آمده بود شنيدم كه عطر مد بازار اون سال ، عطري بود كه رايحه ( ببخشيد معذرت ميخوام ) "پهن اسب" ميداده. ( حالا چرا منحصرا اسب ، نميدانم ) !!!!!!!!!!
همچنين جناب آقا آرش عزيز خيلي تعجب نفرمائيد .موضوع زير را كه حتما مطلع هستيد ، ملاحظه بفرمائيد :
عاشقان غذاهای ایتالیایی با پرداخت 20 دلار می توانند جدیدترین ادکلن با رایحه پیتزا را داشته باشند.
این ادکلن برای مهمانی های آخر شب طراحی شده و گوجه شیرین و موزارلا را به خوبی احساس خواهید کرد.
رایحه دومی که احساس خواهید کرد بوی خمیر و بوی پیچیده اما قابل تحمل گرد سیر است که با بوئیدن آن احساس خوشمزه بودن به شما دست می دهد!
البته هر کسی هم علاقمند به بو کردن چنین رایحه ای به خصوص در مهمانی های شبانه نیست و ممکن است کمی هم آزار دهنده جلوه کند.
دیمیتر ، سازنده این ادکلن عجیب معروف است که رایحه های عجیب و غریب می سازد. بوی خاک، خرچنگ دریایی و بوی تعفن جنگلی نیز از جمله رایحه هایی است که دیمیتر از روی آنها ادکلن ساخته است.
البته این سازنده رایحه های معمولی مانند یاس و رز بلغاری نیز در لیست ساخته های خود دارد.
عطر زامبی با رایحه تعفن!
شاید تصور بوی تعفن برای عطر کمی غیر منطقی باشد، اما اگر کسی هوس کند بوی اجساد متعفن بدهد، نباید به فکر بد بو کردن بدن خود با مواد غیر معقول باشد، چرا که عطر Demeter جدیدترین محصول خود با عنوان عطر زامبی (مردانه و زنانه) را با رایحه تعفن به بازار داده است!
تصور کنید همین فردا داستان فیلم های تخیلی و ترسناک زامبی به واقعیت بپیوندد و در دنیایی از خواب بیدار شوید که زامبی ها در سراسر آن مشغول خوردن مغز آدم های معمولی هستند و شما از ترس گیر افتادن توسط زامبی ها به فکر استتار خود می افتید و می خواهید خود را همرنگ این جماعت کنید تا پی نبرند که یکی از آنها نیستید!
اینجاست که عطر جدید زامبی در دو رایحه مردانه و زنانه (Zombie for Him and Her) به کارتان می آید! مدل مردانه این عطر از ترکیب بوی برگ خشک، قارچ، کپک، خزه و گنداب، تهیه شده و به محض استفاده از آن، بوی جسد در حال تجزیه بلند می شود. مدل زنانه آن اما بوی ملایم تری داشته و بوی جلبک ته منبع آب را می دهد.
البته بوی جسد دادن چندان هم ارزان تمام نمی شود و یک شیشه سی میلی از این عطر 20 دلار تمام می شود و شیشه صد میل آن 39.50 دلار قیمت دارد.
این اولین بار نیست که Demeter به ارائه رایحه های عجیب و غریب پرداخته و قبلا هم عطرهای "گرد و خاک" و ادکلن "ماشین لباس شویی" و "Hello Kitty" را به بازار داده است.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
حالا که گفتید یادم افتاد. عطر زامبی رو جدیدا یه جایی خونده بودم
البته فیل افریقایی یه عطر کاملا انیمال هست و بعضی ها از این رایحه خوششون میاد
من خودم هنوز کامل تست اش نکردم و فقط بوش کردم٬ چون سر کار بودم ترسیدم اسپری کنم باعث ابروریزی بشه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز بر همگی دوستان خوش؛
امروز صبح که مرسوله دوستان رو بردم پست محلی؛ (همون جای همیشگی) گفت آقا عطر جزو ممنوعاته! (انگار دیشب بهش الهام شده بود) . قبول نمی کنیم. برو و نظر مثبت فلانی را (در اداره رده بالاتر) جذب کن. تلفن و صحبت و ... آخر سر کسب نظر موافق.
برگشتم پست محلی؛ چنان شرایط عملی سختی برای ارسال گذاشت که یقین کردم داره سنگ میندازه جلوی پام برای نفرستادن. گفت تعهد بده اگه مرسوله هات بلایی سرش اومد دنبالش نباشی. اگه برای مرسوله دیگران مشکل ایجاد کرد خسارت بدی. (انگار نه انگار که پست مرسوله منو بیمه می کنه و پول پست و بیمه رو می گیره تا برسونه دست گیرنده؛ اصلا توجه نمی کرد که قراره در ازای پولی که می گیره باید خدمات بده!) ظرف عطرها رو لای پنبه بگذار ( بهانه اش برای عدم ارسال عطر آتش زایی بود. این قدر دقت نداشت که اگه قرار بر آتش زایی باشه پنبه آغشته به عطر هم آتش زاست و لابد پنبه را هم با چوب باید محافظت کرد و چون چوب هم آتش زاست وسیله ای برای محافظت از آن باید پیدا کرد ...) و ....
فکر می کنین چی کار کردم؟
ماشین سوار شدم رفتم یک اداره دیگه پست و بی هیچ پرسش و پاسخی عطرها رو ارسال کردم. (اینجا ایرانه! قانون کوچه بالایی برای کوچه پایینی کار نمی کنه!) فقط اینجا پست سفارشی ندارن و حتما باید پیشتاز باشه. برای وزن مرسوله (با کارتن بسته بندی) زیر 250 گرم؛ در ارزونترین حالت قیمت از 8500 تومن استارت می خوره.
از این پس فقط هفته ای 2 روز ارسال مرسولات دارم مگر در شرایط خاص... روزهای یکشنبه و 4 شنبه فکر کنم مناسب باشه.

ایسی میاکه بلو ی منتخب پاتوق رسید! با پخش و موندگاری مناسب.

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با درود خدمت پاتوق نشینان عزیز؛ روز بر همگی خوش؛
حالا بیش از هر زمانی به "جا افتادن عطر" باور دارم. چه موقعی که دو یا چند عطر رو با هم ترکیب می کنیم چه موقعی که یک عطر رو با فیکساتور ترکیب می کنیم گذشت زمان تاثیر مشهود و قابل توجهی رو بر رایحه نهایی می گذاره. برخی عطرها که پارسال درست کردم رو الان تست می کنم می بینم بوش خیلی بهتره. در ماه آذر تولد یکی از عزیزانمه؛ عطرشو از یک هفته پیش درست کردم گذاشتم جا بیفته برای دو هفته بعد!

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
رضاجان با صحبتت موافقم. جالبتر اینکه بعد از مدتی من نتهای جدیدی رو در عطرها کشف میکنم. مثلا امروز عود وود رو که زدم، بوی هل به وضوح به مشامم میرسید که قبلا بهش توجه نمیکردم. همچنین وانیل رو در باربری لندن حس میکنم که حس بهتری بهم میده. :)

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
دشت صبحگاهي
کاربرد درخت گلابی در صنعت عطرسازی
درخت گلابی یکی از مهمترین درختهای مناطق آب و هوایی معتدل محسوب میشود . این درخت با سرعت رشد پایین ، چندین دهه طول می کشد تا رشد یافته و چوب آن قابل بهربرداری گردد و همین امر باعث میشود که آن را به یک نوع نسبتا گران قیمت از چوب های موجود تبدیل نماید . چوب گلابی مشخصا از یک ترکیب سخت تشکیل شده است که نیازمند قوی ترین ابزارآلات برای بهره برداری و استفاده از آن است.
مثل سایر میوه هاي جنگلی ، چوب گلابی بویی به نسبت شیرین و غلیظ دارد و هنگامی که میسوزد ، این چوب رایحه ای دودی و تقریبا تند آزاد می کند که معمولا از آن به عنوان بوی شکوفه درخت گلابی یاد می کنند . این چوب اغلب برای پخت پز و دخانیات استفاده می شود . همچنین این چوب گرمای کمتری را نسبت به دیگر چوب ها تولید می نماید ، اما وقتی سوزانده می شود منجر به انتشار بوی میوه ای اعلا و فوق العاده در محیط می گردد.
درخت گلابی یکی از نادرترین و کمیاب ترین نت ها در ساختار عطر را تشکیل می دهد و معمولا ارائه یک بو با طعم خاکی را باید از این نت انتظار داشته باشیم .ضمنا شیرینی نت میوه ای موجود در این اسانس ،ترکیبی پیچیده با بوی چوب خشک را تشکیل می دهد . به همین علت بافت ظریف این نت شیرین را در گروه بویایی گلها قرار می دهند.

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
دشت صبحگاهي
کاربرد درخت گلابی در صنعت عطرسازی
درخت گلابی یکی از مهمترین درختهای مناطق آب و هوایی معتدل محسوب میشود . این درخت با سرعت رشد پایین ، چندین دهه طول می کشد تا رشد یافته و چوب آن قابل بهربرداری گردد و همین امر باعث میشود که آن را به یک نوع نسبتا گران قیمت از چوب های موجود تبدیل نماید . چوب گلابی مشخصا از یک ترکیب سخت تشکیل شده است که نیازمند قوی ترین ابزارآلات برای بهره برداری و استفاده از آن است.
مثل سایر میوه هاي جنگلی ، چوب گلابی بویی به نسبت شیرین و غلیظ دارد و هنگامی که میسوزد ، این چوب رایحه ای دودی و تقریبا تند آزاد می کند که معمولا از آن به عنوان بوی شکوفه درخت گلابی یاد می کنند . این چوب اغلب برای پخت پز و دخانیات استفاده می شود . همچنین این چوب گرمای کمتری را نسبت به دیگر چوب ها تولید می نماید ، اما وقتی سوزانده می شود منجر به انتشار بوی میوه ای اعلا و فوق العاده در محیط می گردد.
درخت گلابی یکی از نادرترین و کمیاب ترین نت ها در ساختار عطر را تشکیل می دهد و معمولا ارائه یک بو با طعم خاکی را باید از این نت انتظار داشته باشیم .ضمنا شیرینی نت میوه ای موجود در این اسانس ،ترکیبی پیچیده با بوی چوب خشک را تشکیل می دهد . به همین علت بافت ظریف این نت شیرین را در گروه بویایی گلها قرار می دهند.
حالا که صحبت از رایحه دودی شد دیروز یه عطر به اسم بوژ اسس رو تست کردم که جالبه بدونید فقط و فقط بوی دود میده.
تصور کنید با به مقداری چوب و هیزم٬ اتش روشن کنید و همه بشینند دور اتیش ناگهان جهت باد عوض بشه و تمام دود حاصل از اتش بیاد طرف شما و سر تاپای شما بوی دود بگیره و گلوتون از استنشاق دود بسوزه
دقیقا اتفاقی هست که بعد از اسپری این کار بهتون دست میده. عطری بسیار ماندگار و با پخش بالا. اگه بیش از دو پاف ازش اسپری کنید از شدت تندی حالت دود نمی تونید از نزدیک رایحه اش رو بو بکشید.
فقط بعد ۷-۸ ساعت ٬اندکی رایحه شیرین بسیاز ضعیف که ناشی از کهربا و رام هست رو می تونید حس کنید
وقتی رایحه ضعیف تر میشه و از نزدیک بوش می کنید انگار دارد یه تیکه چوب سوخته و زغال خاموش رو بو می کشید. تاحدودی هم بوی باقیمانده توتون سوخته رو می تونید ازش استشمام کنید.
Bois d'Ascese Naomi Goodsir

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام و عرض ادب و احترام

رضا جان این ایسی میاکی بلو رو میشه یک توصیفی ازش بکنی

من متاسفانه دیشب خریدم ادکلنش رو و اصلا ازش راضی نیستم برعکسه ایسی میاکی پور هوم که اون خوبه

اما اونجا اینقدر خرید زیاد کردم میتونم پس بدم

یک بیژن زیر خاکی وی آی پی زنونه آکبند هم پیدا کردم
از دوران جوونی چشمم دنبال برند بیژن بود بالاخره یکی خریدم

کوکو ریکو هم خوب بود
دیور هوم اینتنسم توسط پسرم ضبط شده بود منم یک 150 میل خریدم تلافی کردم :دی

ولی نسل سوخته که ما هستیم اونم ضبط شد و 100 به من رسید منم که دیشب خون تو مغزم نبود اونو دادم یک 150 میل گرفتم

والفش مثل قبلی مشکیه احسان جان اما چون گفتی رقم اول سال ساخت رو میگه 5 بود

در صورتیکه شما فرمودید تو مدل جدید نقره ای شده

واقعا شنل ادکلن بد نداره یک الور شنل سنشوال زنانه
و یک کو کو مادمازل شنل خریدم

یک شنل egoiste هم برای خودم

از بلو دارک هوگو باس و هوگو باس energise هم خوشم اومد

دو تا دیویدوف یکی silver shadow
یکی adventure
دیگه بقیه خرابکاریهامو نمیگم چون کل سری پلو رو خریدم که حتما تعویض میکنم

فکر کنم دیشب خون به مغزم نرسید و خیلی وقت بود خرید نکرده بودم
دلم برای کارت بانکیم سوخت تابحال اینهمه بهش زحمت نداده بودم

دوستان دکتر برای ترک این عادت دارید معرفی کنید

پسرم که همیشه همپای خریدم بود گفت مطمئنی خوبی
چرا اینهمه

خودمم فردا از این اقدام عجیبم شرمسار شدم
چون حداقل تا 200 سال آینده ادکلن برای روزی 10 بار تجدید و تعویض ادکلن دارم

راستش رایحه خیلی خیلی مهمه تو برخی اسانسهای پاتوق واقعا معرکه هستن اما واقعا جای خالی شیشه هایی برای استفاده واقعا خالیه

حالا من نمیگم دقیقا چند تا خرید کردم چون تا 13 تا در یکبار رو خرید داشتم اما اینبار خیلی بیشتر شد نمیدونم چرا

بنظر خودم بدترینها اپیوم پور هوم ایوسن لارن و ایسی میاکی بلو بودن بعد هوگو باس soul و ....

سری پلو هم تقریبا تو جایگاه دوم

شنل مثل همیشه عالی

فکر کنم تو خرید بعدی شب باید تو کوچه بخوابم

تام فورد نویر رو به توصیه آرش خان یک دوش باهاش گرفتم ولی نتونستم هیچ ارتباطی باهاش برقرار کنم البته به مرور بهتر میشه

میدونم بازم قولمو میشکنم ولی سعی میکنم تا مدتها سراغ خرید نرم

یک لیست بلند بالا برای خرید در نظر گرفته بودم که باید با توجه به موجودی کاهشش بدم

راستی آقا رضا ظرفهای شیشه ای به پاتوق اضافه بشه تقریبا تو حجم 100 میل حدودا چه هزینه ای داره
من یک شیشه قابل شارژ از 30 سال پیش داشتم هر چی میگردم پیداش نمیکنم

آرش خان من اولش خیلی ارتباط خوبی با دیور هوم اینتنس برقرار نکرده بودم

ولی الان میگم معرکه هست

امروز پسرم رو جایی رسوندم فکر کنم 10 پاف زد چندین ساعت بعد که دنبالش رفتم کاملا رد تو خیابون باقی میزاره

فکر میکنم فصل هم تاثیر داره تو انتخاب

چرا هر چی بیشتر میخرم حریص تر میشیم و این ابدا خوب نیست

هنوز چشمم دنبال اورنج هرمسه با بلک ایکس اس و.....

1نارسیسو رودریگز فور هیم
2 ویاج هرمس
3 اورنج هرمس
4 تام فورد ماندارینو
5 تام فورد ساحارا نویر
6 ایوسن لورن لنوید لهوم
7 بلک ایکس اس
8 کرید وتیور
9 کرید اونتوس جدید
10 لاوی است بل لانکوم
11 باربری لندن
12 دیور هوم اینتنس

که با توجه به دو تا دیور هوم اینتنس 150 احتمال زیاد حذف میشه اما خیلی دوست داشتم در حد چند پاف ازش داشتم تا مقایسه عادلانه ای بینشون انجام بشه

مثلا رضا جان فرموده بود تو ویاژ نت دودی حس میکنه دوست داشتم ببینم چه اختلافی بینشون هست

اون مشکل روغنی شدن اسانس رو هم با رسوندن غلظت اسانس به 50 عالی شده فقط حیف دیگه اصلا فیکساتور ندارم

داداش رضا ببخشید اصول اولیه تاپیک شما رو رعایت نکردم و بحث راجع به ادکلن شد

بازم پوزش منو بپذیر

و در انتها یک خواهش ازت دارم اما نمیدونم تا چه حدی قابل اجرا هست

لطفا به سمت تهیه اسانسهایی برو که تهیه ادکلنشون رقمهای نجومی داره

من واقعا خوشحالم 5 تا از کارهای امواژ رو با قیمتی باور نکردنی از شما تهیه کردم که شاید عملا خریدشون برام میسر نبود

البته هفته بعد قراره ادکلن اینترلود بیاد حتما همونجا یک مقایسه ای بین ادکلن و اسانسش انجام میدم

حتی اگر اسانس تا 80 درصد به ادکلنش نزدیک باشه
خرید ادکلن هیچ کار عاقلانه ای نیست

رضا جان میدونم دوستان ریویوهای بسیار عالی در مورد اورنج هرمس نوشتن

ولی دوست دارم نظر داداش رضا عطر باز رو هم در مورد این محصولتون بدونم

ببخشید که مجبور شدید اینهمه پیام طولانی منو بخونید

ارادتمند شهرام

ادیت : این پیام دیشب ارسال شده بود ولی سیستم پرشین تولز از 3 بامداد فکر کنم همیشه تا ساعاتی در دسترس نیست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و روز بر همگی پاتوق نشینان خوش
الان ایسی میاکه بلو رو از روی کاغذی دارم بو می کنم که در 10 آبان آغشته کردم. 17 روز پیش. یک بوی خنک و شیرین دارم که به شامه ی من معطر خوراکیه.
شهرام جان ؛ توصیف منو از اسانسی که دستمه می خونی میری اودکلنشو می خری بعدشم پشیمون میشی! شما تنها فردی هستی که کل مطالب پاتوق رو از اول تا اینجا 2 بار خوندی و یادداشت برداشتی پس میدونی که از اودکلن ایسی میاکه مثل باقی اودکلنهای اورجینال فقط یک رایحه هست در همه جا؛ اما از اسانسش حداقل به تعداد کارخونه سازنده! منم همیشه در مورد نسخه ی منتخب خودم نظر میدم. این تفاوت رو لطفا توجه کن!
بی توجهی به تفاوت اسانس و اودکلن موجب ضررت میشه. من خودم از هیچ اسانس ایسی میاکه ی بلو خوشم نمیاد جز همین نسخه.
در مورد اسانس اورنج هرمس هم نظر من همون نظر بهرام و آرش و ... است. حرف بیشتری برای گفتن ندارم. فقط اسپری هم زمانش با بلک ایکس اس لکسس که بهرام اول بار تست کرد شدیدا توصیه میشه به علاقمندان روایح مرکباتی.
پی نوشت:
داشتم دنبال پاتوق شیرینی بازها(!) می گشتم این لینک رو پیدا کردم.متاسفانه اکثرشو تا حالا امتحان نکردم. فقط شیرینی لادن سعادت آباد و کیک آق بانو رو تست کردم (عالی!)

Last edited:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
کوکو ریکو هم خوب بود
كوكوريكو كار خوبي هست با تركيبي از كاكايو و پچولي، بقول يكي از دوستان رايحه غمگيني داره.

والفش مثل قبلی مشکیه احسان جان اما چون گفتی رقم اول سال ساخت رو میگه 5 بود

در صورتیکه شما فرمودید تو مدل جدید نقره ای شده
احتمالا توليد امسال هست، فقط لطفا چك كن ببين ماندگاري و پخشش خوب شده يا نه، مثل اينكه بالاخره شركت ها تونستند قوانين رو دور بزنند و دوباره اين دو فاكتور رو بهبود بدن
در مورد والف هم درسته ماله شما بايد مشكي باشه، ماله من توليد ٢٠١١ و از سري اول بود بخاطر همين رنگش نقره ايه.

فکر کنم دیشب خون به مغزم نرسید و خیلی وقت بود خرید نکرده بودم
اين نشون اعتياد شديد و كمبود نيكوتين عطر تو خونت هست، متاسفانه منم درمانش رو بلد نيستم، ولي شايد سيد بتونه كمكت كنه چون الان تو تركه

تام فورد نویر رو به توصیه آرش خان یک دوش باهاش گرفتم ولی نتونستم هیچ ارتباطی باهاش برقرار کنم البته به مرور بهتر میشه
من كه عاشق نوير هستم نمي تونم باهاش دوش بگيرم ، چون رايحه سنگين و تقريبا تندي داره،
البته يكبار اين كار رو كردم و حسابي توبيخ شدم.
حتی اگر اسانس تا 80 درصد به ادکلنش نزدیک باشه
خرید ادکلن هیچ کار عاقلانه ای نیست
موافقم مخصوصا براي كارهاي گران

بنظرم شهرام جان بجاي اين هزينه هاي زياد از برندهاي ديزاينر، برو سراغ كارهاي نيش و خاص. كم بخر ولي گزيده
من وقتي برندهاي نيش رو تست ميكنم تا يه مدت اصلا كارهاي ديگه بچشمم نميان بس كه كارهاي نيش با كيفيت هستند و ادم لذت ميبره
همه از كيفيت رايحه و نت ادكلن هاي هرمس تعريف مي كنند ولي وقتي كارهاي سرجي يا لورنزو رو بو كني ميبيني كه هرمس ها يه رايحه ساختگي و شيميايي بيشتر نيستند

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام مجدد

آرش خان موندگاریش عالیه

رضا جان نظر آرش خان در مورد اورنج هرمس فقط تائید نظر دوستان بود و همچون شما به نکته ای اشاره نکردن

الان نم نم بارون زده منم با 15 پاف تام فورد توسکان لدر در حال قدم زدن و کیف میکنم

خیلیها معتقدن گادولفین شبیه تام فورد توسکان لدر هست

منم موافقم با این حرف

آرش جان در مورد کارهای نیش برامون بیشتر توضیح بده

من تصور میکردم برند niche یعنی همون نیش درصورتیکه تو برندهای دیگه هم این کلمه اطلاق میشه

واقعیتش هنوز متوجه نشدم دقیقا اگر کسی ازم پرسید چی بگم

آخه در کمال تعجب allegro رو هم بهم گفتن نیشه:eek:

ولی موافقم
کارهای معمولی بسیار زیاد دارم که تابحال 5 پاف هم استفاده نشده

بهتره حداقل از برندهای مطرح خرید کرد که اونم خیلیهاشون تستر ندارن که بشه تست کرد و خرید
مثل اکثر تام فوردها و شنل ها

رضا جان چون شماره دوستان رو داری یک سوالی از بهرام عزیز بکن ببین حالش چطوره
امیدوارم هر جا هست سالم باشه و هرزگاهی پست بده ما از حالش با خبر بشیم
ممنون

اگر اسانس اپوس هم به پاتوق بیاد عالیه:cool:

Last edited:

smaghoreshi

Registered User
لایک‌ها
536
سلام و شب همه دوستان عزیز و با صفا و بزرگوار بخیر
بعد از دو سه روز که پاتوق واقعا سوت و کور بود ، چشمم به جمال نوشته های دوستان روشن شد و میل شدیدی به نوشتن پیدا کردم :
داداش رضا ببخشید اصول اولیه تاپیک شما رو رعایت نکردم و بحث راجع به ادکلن شد
آری جناب شهرام خان عزیز ، من خیلی خیلی خیلی جلوی خودم رو گرفته ام تا حالا ، که چیزی از ا .. د ... ک.. ل .. .. ن نمینویسم . واقعا چهره ندیده جناب آقا رضا را مجسم میکنم که داره جوش میکنه و هی بد و بیراه میگه و حرص میخوره که میگه : بابا جون اینجا جای صحبت از اسانسه ، نه ا . د . ک . ل . ن . برای همین دوستان ، واقعا برام سخته که از این معجون پر زرق و برق چیزی نمیتوانم بنویسم. ولی از طرفی فکر میکنم و به خودم میگم : جناب آقا رضا در صفحه اول تاپیکش ، خودش برای شرح و بسط بعضی از اسانسها ، متوسل به عکس بعضی از ادکلنها شده ، چرا ؟ مگه نه اینکه ........... باری ... بنده مطیعم. فکر میکنم به خاطر این ، این کار را کرده باشید که مخاطبانتون بتونند در ذهنشون شکلی از اون اسانسها داشته باشند.
چندی پیش به سفارش جناب آقا رضا ، سری به سایتی که ایشون گفتند مخصوص چیز .. چیز ... بازها است زدم. از وارد شدن در اون پشیمون شدم. بسیار وقتم رو گرفت ولی حسی خوب و حالی خوش به من دست نداد. توان استفاده و حال کردن با این سایت را ندارم. پاتوق ما واقعا رویایی است.
وقتی جناب آقا آرش از تست بعضی چیز ... چیز .. ها تعریف میکنه ، توی دلم قند آب میکنند و خودم رو جای ایشون میگذارم و به جاش لذت میبرم. من هم توی این 4 روز اخیر برندهای مختلفی مثل Kurkdjian , Stephan hambert , Artisan , Dior , Penhaligon's رو تست کردم و بابتشون هم حدود 400 تومن هزینه کردم. برای همینه که از آقا رضای عزیز خواهش دارم اسانسهای بیشتری از نیش رو به معرض فروش بگذارند ( با اینکه میدونم برای تهیه و تست خوب از بد ، ایشون باید چقدر وقت بگذاره و عذاب بکشه )
راستش رایحه خیلی خیلی مهمه تو برخی اسانسهای پاتوق واقعا معرکه هستن اما واقعا جای خالی شیشه هایی برای استفاده واقعا خالیه
جناب شهرام خان ، این حس مشترک برای بنده هم هست . واقعا اسپری کردن از یک شیشه لوکس و پر ابهت ، لذت بردن از رایحه رو دو چندان میکنه. مثل اینه که چایی رو با قند بخوری و یا با خرما . شیرینی ، شیرینی است ولی برای من لذت در خوردن چای با قند ، دو چندان است.
چون حداقل تا 200 سال آینده ادکلن برای روزی 10 بار تجدید و تعویض ادکلن دارم
یکی از دلایلی که من توانستم به خودم بقبولانم که چیز ... چیز ... یواشکی ( ادکلنهام ) رو بفروش بگذارم ، همین دلیل بود که شاید تا آخر عمر هم نمیتوانم حتی یک سوم اونها رو تموم کنم و از اونجایی که به همسرم گفته ام : اینها مثل ناموس من هستند ، اگر من نبودم و شما بودید ، اونها را اهلش بده ، نه به هر ناشی .
میدونم بازم قولمو میشکنم ولی سعی میکنم تا مدتها سراغ خرید نرم
عزیز دل برادر ، لطفا قولی به خودت بده که بتونی اون رو اجراء کنی . من به خودم قول دادم که چیز ... چیز ... نخرم . و منظورم هم ، خرید اون در شیشه های دلربا با قیمتهای آنچنانی است. من حدود چند ماه است که این به این قولم عمل کردم ولی به جاش تا دلت بخواد ، دست ریز و همچنین جدیدا اسانسهای آقا رضا را تهیه کرده ام. اینطوری اون حس شرمساری که گفتی کمتر شده و نیازی هم نیست که شب پشت در خونه بخوابم. برای جبران عطش دیدن و حس کردن شیشه های رنگارنگ چیز.... ها هم ، راهکار من این است که روزانه چندین و چند نوبت توی سایتهای معتبر و پر پیمون ، سرک میکشم و اینجوری قربون و صدقه شون میرم.
لطفا به سمت تهیه اسانسهایی برو که تهیه ادکلنشون رقمهای نجومی داره
اتفاقا این خواهش بنده هم هست و از جناب آقا رضا این خواهش را دارم.
اين نشون اعتياد شديد و كمبود نيكوتين عطر تو خونت هست، متاسفانه منم درمانش رو بلد نيستم، ولي شايد سيد بتونه كمكت كنه چون الان تو تركه
دوستان بزرگوار ، تحقیقات ، ثابت کرده که اعتیاد درمان ندارد ، چون یک بیماری مزمن ، پیشرونده و لا علاج است. ولی این را هم ثابت کرده ، با اینکه درمان ندارد ولی می توان جلوی پیشروی اون رو گرفت و متوقفش کرد و یا در حالت بدتر ، پیشروی اون رو آرام و آهسته تر کرد. بنده هم فعلا دارم از همین راهکار استفاده میکنم.
با سپاس ، خواهشم التماس دعاس

Last edited:

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
آقا رضا در صفحه اول تاپیکش ، خودش برای شرح و بسط بعضی از اسانسها ، متوسل به عکس بعضی از ادکلنها شده ، چرا ؟
عکسهای پست اول تزئینی و برای رنگی شدن صفحه است. اگه احیانا این تصور غلط رو به وجود میاره که خواستم ادعا کنم کپی برابر اصل و نت به نت اودکلنه؛ حذفش کنم. این ادعا همون دروغ بزرگه که گوینده اش هنوز داره تاوانش رو پرداخت می کنه!
صحبت از اودکلن در اینجا ممنوع نیست.کما این که دیگر دوستان هم اودکلنی رو تست می کنن تجربه شون رو می نویسن. مهم توجه به تفاوتهای اودکلن و اسانسه که قبلا مفصل نوشتم و لینکهاش در پست اول هست و دوستان خوندن.
چندی پیش به سفارش جناب آقا رضا ، سری به سایتی که ایشون گفتند مخصوص اودکلن بازها است زدم. از وارد شدن در اون پشیمون شدم. بسیار وقتم رو گرفت ولی حسی خوب و حالی خوش به من دست نداد. توان استفاده و حال کردن با این سایت را ندارم. پاتوق ما واقعا رویایی است.
در این که پاتوق ما یه دونه است که تردیدی نیست! بترکه چشم حسود و بخیل ...!
. برای همینه که از آقا رضای عزیز خواهش دارم اسانسهای بیشتری از نیش رو به معرض فروش بگذارند ( با اینکه میدونم برای تهیه و تست خوب از بد ، ایشون باید چقدر وقت بگذاره و عذاب بکشه )
آقا تست عطر نه تنها همراه با درد و خون ریزی نیست(!)؛ بلکه عطر در کنار موسیقی دو رکن مهم در زندگی من هستن که کیفیت زندگیم منوط به حضور اونهاست و بخشی از هویت منن. هر جا فکر کنم اسانس خوبی هست میرم دنبالش تا هم خودم لذت ببرم هم دیگر دوستان رو شریک این لذت کنم.
مطالب دشت صبحگاهی یا شامگاهی شما رو هم می خونم و لذت می برم و مجدد بخاطرش تشکر می کنم.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب خوش بر دوستان عطرباز؛
آقا شهرام شما به بنده لطف دارید ولی دیشب یک پست گذاشتم. اما کلا چند روزیست هم مشغله کاریم زیاده و هم به سرماخوردگی شدیدی دچار شدم. و هیچ چیز برای یک عطرباز زجرآورتر از دوری از عطر نیست. بخصوص که بویی رو متوجه نمیشم و در این چندروز دارم درد دوری رو تحمل میکنم. ولی در این مدت مطالعه تجربیات دوستان بسیار لذت بخشه و مسکنی است بر این زجر! :)
نکته دیگه که واقعا من رو دچار شوک کرده آقا شهرام، این نحوه خرید شماست. راستش با پولی که بابت این اودکلنها دادی فکر کنم حداقل میتونستین نه به این تعداد ولی یک سوم این تعداد عطر رو از کارهای نیش و درجه یک تهیه کنید.
در آخر اینکه، این پاتوق و صفای دوستان حاضر، در هیچ جا نه قابل کپی برداریه ونه اینکه میتونه نمونه ای داشته باشه.:)

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
آرش جان در مورد کارهای نیش برامون بیشتر توضیح بده

من تصور میکردم برند niche یعنی همون نیش درصورتیکه تو برندهای دیگه هم این کلمه اطلاق میشه
نیش یا niche که خودتون نوشتید درمقابل برند های دیزاینر بکار میره و به کارهای خاص ی گفته میشه که برای عموم افراد تولید نمی شوند و عطار سلیقه و میل خودش رو بیشتر در ساخت عطر دخالت میده معمولا رایحه عطر رو هم همه نمی پسندند و تولید شون محدود و مکان فروششان هم همه جا نیست جالبه بویید که شرکت کریید هم یه برند نیش است

Kurkdjian , Stephan hambert , Artisan , Dior , Penhaligon's رو تست کردم و
عجب کارهای توپی سید جان
نظرت رو درمور شون بنویس

دوستان بزرگوار ، تحقیقات ، ثابت کرده که اعتیاد درمان ندارد ، چون یک بیماری مزمن ، پیشرونده و لا علاج است.
وقتی میبینم همه هم درد هستیم و یکی از یکی معتاد تر هستیم احساس راحتی میکنم و عذاب وجدان ندارم

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
ممنون بهرام جان از خبر دادنت

تصور کلی رو آرش جان میدونم ولی هنوز کاملا نیش برام جانیوفتاده

بهرام جان متاسفانه باید هنگام خرید پسرم رو همراهم ببرم
هم رایحه رو بهتر از من درک میکنه
سریعا به فرگرنتیکا مراجعه میکنه و نظرات رو میخونه
و مهمتر اینکه بیخودی از یک کار دو تا نمیخره

شاید گفتنش براتون مضحک باشه

اما اگر کسی بهم شیشه خالی ادکلن هم من خوشحال میشم:)

معلومه که وضعیت من بدتره

آقا رضا تابحال مخالفت با هیچ موردی در رابطه با ادکلن نداشتن
اصلا یکی از نیک مردان روزگار هستن

دیشب شنیدم قیمت M7 بازم بالاتر رفته
کاش اونموقع که قیمت 210 بود تو گروهی تسترش یکی دیگه خریده بودم:general509:

بالا